2014. augusztus 18. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Öt évesek lettünk!
Augusztus 22-én, pénteken Szűz Mária királynő ünnepén, délután 5 órakor lesz az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájának a búcsúja. Istennek hála, kápolnánk búcsúját, valamint stúdiónk fennállásának 5. évfordulóját üljük! Készülve a búcsúünnepre 21-én, csütörtökön este 8 órától szentségimádás lesz. Pénteken délután 4 órától imaszándék-fogadás, majd Rózsafüzér-ima kezdődik. 5 órakor a búcsús szentmisét György Imre újmisés mutatja be. Mindenkit várunk szeretettel! Istent dicsőítve ünnepeljünk együtt, Szűzanyánk áldó oltalmában!

Ünnepeltek a tölgyesiek
Szombaton tartották Nagyboldogasszony búcsúünnepét a tölgyesi egyházközségben. Veress Sándor Levente kászonújfalvi plébános szentbeszédében arról beszélt, hogy a lét akkor nevezhető életnek, ha az ember tetteiben felismerhetővé válik Isten jelenléte. Legyen jelen életedben Isten arca. Neked, családodnak, közösségednek ne légy halott, meddő tagja. Mint mondta, az élet ott kezdődik, ahol a szeretet, és az igazi találkozás az, amikor a lelkek találkoznak. A hétvégén megtartották a Tölgyesről elszármazottak találkozóját is. – tudtuk meg a székelyhon.ro honlapról.

Ökumenikus imádság a sepsiszentkirályi kápolna búcsúján
Szombaton a Szent István névre keresztelt kis kápolnában megtartott ökumenikus misén Márkus András őrkői plébános mondott szentbeszédet, valamint Bustya János református és Adorjáni Levente unitárius lelkész prédikált.
Az ünnepség vasárnap a református templomban folytatódott, az istentisztelet itt is az ökuménia jegyében történt, ezután koszorút helyeztek el Szent István király mellszobrához. – adta hírül az érsekség honlapja.

100 éves a kovásznai katolikus templom
Vasárnap Kovásznán búcsús szentmise keretében ünnepelték a Szent István király tiszteletére felszentelt templom fennállásának 100. évfordulóját. A szentmisét Tamás József püspök celebrálta. Szentbeszédében hangsúlyozta: Szent István, a templom névadója jó példája kell legyen a kovásznai egyházközségnek azért, hogy továbbra is fennmaradjon, lélekben erősödjön. A jubileumi szentmise után megáldotta a templomkertben felállított Mindszenty József bíboros első erdélyi szobrát.

Keresztáldás Szent Ilona napján
Ma, hétfőn Vágás védőszentjének napján ájtatosságokat végeznek az egyházközség területén található kereszteknél. Dobóban és Vágásban egyaránt délután 4 órakor kezdődik a szertartás. A közösségi szabadtéri imaalkalom után, 6 órától szentmisét tartanak a vágási templomban. A Szent Ilona búcsúra vasárnap kerül sor - tudtuk meg Jakab Lajos vágási plébánostól.

Nagyvárosi szórványok-kolozsvári helyzet
Ma délután 6 órától Kolozsváron, a Szentegyház utca 2 szám alatt található, Nőszövetség dísztermében Nagyvárosi szórványok-kolozsvári helyzet címmel beszélgetésre kerül sor az egyházi közösségépítésről Vetési László tanulmánya alapján. A beszélgetés moderátora Jakab Gábor kerekdombi plébános lesz.

Előadás és könyvbemutató körút
Isten dicsősége nyilvánuljon meg címmel előadás-körútra indul Szilágyi László, a Mária Rádió önkéntes műsorvezetője. Az előadások végén bemutatásra kerül a Te érted amit olvasol? könyvsorozat legújabb kiadása, a János evangélium negyedik, befejező része.
A kézdialmási templomban ma délután a 6 órakor szentmise után lesz a bemutató.

Jótékonysági motorostúra
Böjte Csaba atya gyimesbükki gyermekotthona javára augusztus 23-án, szombaton motorostúrát szerveznek az árva gyerekek megsegítéséért. Indulás délután 3 órakor a székelyudvarhelyi Márton Áron térről. Érdeklődni lehet a 0740-038882-es telefonszámon. A motorostúráról a mai Déli magazinban bővebben hallhatnak.

FerBiT hetedszer
Augusztus 28. és szeptember 2. között kerül sor a VII. Ferences Biciklis Zarándoklatra, amelynek mottója: „Áldott légy, Uram, és minden alkotásod!”Jelentkezni augusztus 20-ig lehet a 0741-940171-es telefonszámon. Bővebb információk a ferbit.ro honlapon olvashatók.

Időjárás:

Hűvösebb az idő, a reggeli hőmérsékleti értékek 7 ºC : 12 ºC körül alakulnak. Ködfoltok kialakulása feltételezhető a kora reggeli órákban. Derült, elszórtan / átmenetileg felhős az égbolt Erdélyben, helyenként esőzésekkel. Gyenge, Északról fújó szél érzékelhető. Napközben 23 -28 ºC körüli hőmérsékleti értékekre lehet számítani.

MRE - Hírszolgálat, 2014. augusztus 18.


H Í R E K   R E G G E L

Öt évesek lettünk!
Augusztus 22-én, pénteken Szűz Mária királynő ünnepén, délután 5 órakor lesz az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájának a búcsúja. Istennek hála, kápolnánk búcsúját, valamint stúdiónk fennállásának 5. évfordulóját üljük! Készülve a búcsúünnepre 21-én, csütörtökön este 8 órától szentségimádás lesz. Pénteken délután 4 órától imaszándék-fogadás, majd Rózsafüzér-ima kezdődik. 5 órakor a búcsús szentmisét György Imre újmisés mutatja be. Mindenkit várunk szeretettel! Istent dicsőítve ünnepeljünk együtt, Szűzanyánk áldó oltalmában!

1Úton Zarándoknap
Szombaton a Mária Út Egyesület hagyományteremtő céllal zarándoknapot szervezett a családokért a Mária Út teljes szakaszán Mariazelltől Csiksomlyóig. Az eseményről a mai Déli magazinban bővebben hallhatnak.

Ünnepeltek a tölgyesiek
Szombaton tartották Nagyboldogasszony búcsúünnepét a tölgyesi egyházközségben. Veress Sándor Levente kászonújfalvi plébános szentbeszédében arról beszélt, hogy a lét akkor nevezhető életnek, ha az ember tetteiben felismerhetővé válik Isten jelenléte. Legyen jelen életedben Isten arca. Neked, családodnak, közösségednek ne légy halott, meddő tagja. Mint mondta, az élet ott kezdődik, ahol a szeretet, és az igazi találkozás az, amikor a lelkek találkoznak. A hétvégén megtartották a Tölgyesről elszármazottak találkozóját is. – tudtuk meg a székelyhon.ro honlapról.

Ökumenikus imádság a sepsiszentkirályi kápolna búcsúján
Szombaton a Szent István névre keresztelt kis kápolnában megtartott ökumenikus misén Márkus András őrkői plébános mondott szentbeszédet, valamint Bustya János református és Adorjáni Levente unitárius lelkész prédikált.
Az ünnepség vasárnap a református templomban folytatódott, az istentisztelet itt is az ökuménia jegyében történt, ezután koszorút helyeztek el Szent István király mellszobrához. – adta hírül a romkat.ro.

100 éves a kovásznai katolikus templom
Vasárnap Kovásznán búcsús szentmise keretében ünnepelték a Szent István király tiszteletére felszentelt templom fennállásának 100. évfordulóját. A szentmisét Tamás József püspök celebrálta. Szentbeszédében hangsúlyozta: Szent István, a templom névadója jó példája kell, hogy legyen a kovásznai egyházközségnek azért, hogy továbbra is fennmaradjon, lélekben erősödjön. A jubileumi szentmise után megáldotta a templomkertben felállított Mindszenty József bíboros első erdélyi szobrát.

Keresztáldás Szent Ilona napján
Ma, hétfőn Vágás védőszentjének napján ájtatosságokat végeznek az egyházközség területén található kereszteknél. Dobóban és Vágásban egyaránt délután 4 órakor kezdődik a szertartás. A közösségi szabadtéri imaalkalom után, 6 órától szentmisét tartanak a vágási plébániatemplomban. A Szent Ilona búcsúra vasárnap kerül sor - tudtuk meg Jakab Lajos vágási plébánostól.

Nagyvárosi szórványok-kolozsvári helyzet
Ma délután 6 órától Kolozsváron, a Szentegyház utca 2 szám alatt található, Nőszövetség dísztermében a Nagyvárosi szórványok-kolozsvári helyzet címmel beszélgetésre kerül sor az egyházi közösségépítésről Vetési László tanulmánya alapján. A beszélgetés moderátora Jakab Gábor kerekdombi plébános lesz.

Előadás és könyvbemutató körút
Isten dicsősége nyilvánuljon meg címmel előadás-körútra indul Szilágyi László, a Mária Rádió önkéntes műsorvezetője. Az előadások végén bemutatásra kerül a Te érted amit olvasol? könyvsorozat legújabb kiadása, a János evangélium negyedik, befejező része.
A kézdialmási templomban ma délután a 6 órakor szentmise után lesz a bemutató.

Jótékonysági motorostúra
Böjte Csaba atya gyimesbükki gyermekotthona javára augusztus 23-án, szombaton motorostúrát szerveznek az árva gyerekek megsegítéséért. Indulás délután 3 órakor a székelyudvarhelyi Márton Áron térről. Érdeklődni lehet a 0740-038882-es telefonszámon. A motorostúráról a mai Déli magazinban bővebben hallhatnak.

Időjárás:

Hűvösebb az idő, a reggeli hőmérsékleti értékek 7 ºC : 12 ºC körül alakulnak. Ködfoltok kialakulása feltételezhető a kora reggeli órákban. Derült, elszórtan / átmenetileg felhős az égbolt Erdélyben, helyenként esőzésekkel. Gyenge, Északról fújó szél érzékelhető. Napközben 23 -28 ºC körüli hőmérsékleti értékekre lehet számítani.

MRE - Hírszolgálat, 2014. augusztus 18.

About the author

maradmin

Leave a Comment