2014. december 10. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyföldi és kolozsvári találkozók után a körút holnap délután 3 órakor Nagyváradon, a Mária Rádió székházában folytatódik, pénteken ugyanebben az időben Nagykárolyban, a Szent László Közösségi Házba várjuk hallgatóinkat adventi programunkra.
A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, melyet közvetítünk. 

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek december 11-13. között. Az este 6 órakor kezdődő szentmiséket  Czikó László búzásbesenyői plébános mutatja be. Az eseményről Kádár István kolozsmonostori plébános nyilatkozott rádiónknak. A 950 éves monostori templom ünnepségébe rádiónk hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Ifjúsági szentségimádás Nagyváradon
December 11-én, a hónap második csütörtökjén este 7 órakor a Nagyváradi Egyházmegyei Ifjúsági Központ fiataljai a Caritas Catolica bentlakásának kápolnájában közös imára várják mindazokat, akik a Krisztus jelenlétében fellelhető örömet és békét keresik.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia következő előadását holnap este 7 órától Homa Ildikó szociális testvér tartja Csak a bolond remél. Vallásos neurózis vagy neurotikus vallásosság címmel. Az Akadémia harmadik előadásáról Zamfir Korinna teológiai tanár nyilatkozott rádiónknak. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti székházának második emeleti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők.

A buszra várva – adventi előadás
A csíkszeredai Szent Kereszt plébánia ifjúsági csoportja előadás sorozatot tart a Csík környéki templomokban, melyre várnak minden érdeklődőt. Az előadás címe: A buszra várva. A 15-20 perces előadás elsősorban a hitről és a várakozásról szól. Arra keresi a választ, hogyan, milyen lelkülettel várja a ma embere Karácsony ünnepét. Az előadást az érdeklődők megtekinthetik december 14-én vasárnap, a 10 órakor kezdődő szentmisén a csíkszépvízi katolikus templomban, illetve december 21-én vasárnap, a csíksomlyói kegytemplomban az esti szentmisén.

A két pásztor karácsonya – betlehemes bábjáték
A Kolozsvári Bábjátszótér Tusnádon állomásozik december 8-12. közötti időszakban. A Két pásztor karácsonya című betlehemes bábosjátékot mutatják be a Csíki medence több településén. Az előadás a kis Jézus születését hivatott előkészíteni, elődeink hagyományaiból építkezve, az advent üzenetét tolmácsolva. Ha egyházközségükben szívesen látnák ezt az előadást, a két pásztor lelkesen fogadja az önök meghívását a 0740-543.716-os telefonszámon. 

Előadás Pilinszky Jánosról, a tenger
December 13-án, szombaton este 6 órakor a nagyváradi Posticumban Pilinszky Jánosról, a tenger címmel előadásra kerül sor, Jelenits István piarista szerzetes-tanár és Dóczy Péter színművész közreműködésében. A Posticum kápolnájában december 14-én, vasárnap fél 12 órakor a szentmisét Jelenits István piarista atya mutatja be. 

Gloria in excelsis Deo – karácsonyi hangverseny Nagyváradon
December 14-én, advent 3. vasárnapján este 7 órakor kezdődik a már hagyományossá vált, a keresztény felekezetek közreműködésével megrendezett karácsonyi hagverseny a nagyváradi római katolikus székesegyházban. Szeretettel várják a zenekedvelőket!

Az időjárásról: 
Csütörtökön, egy újabb hidegfront érkezik hazánk fölé, marad a felhős, borongós idő, de csak elszórtan alakulhat ki kisebb eső, havas eső, hószállingózás, kezdetben viszont nyugaton, északnyugaton ónos eső is eshet. Délután 0 és 4 C fok várható. Helyenként a reggeli órákban pára, köd is kialakulhat.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 10.

 


H Í R E K   D É L B E N

Elhunyt Pálfi János székelyszentkirályi plébános
Pálfi János szentszéki tanácsos, plébános életének 63., papságának 39. évében december 9-én halt meg. Ma este 6 órakor szülőfalujában, Máréfalván, imavirrasztást tartanak a templomban.
Temetésére Máréfalván kerül sor csütörtökön délelőtt 11 órakor: a plébániatemplomból kísérik utolsó földi útjára a helyi a katolikus temetőbe.
Pálfi János plébános Máréfalván született 1951. október 17-én. Teológiai tanulmányait a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán végezte. 1976. június 20-án Márton Áron szentelte pappá. Káplánként Csíkszentgyörgyön, plébánosként Vicében, Gyergyótölgyesen és Csíkszentgyörgyön szolgált. 2009-től szentszéki tanácsos és székelyszentkirályi plébános volt.
Isten adjon örök boldogságot neki!

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyföldi találkozók után a körút ma délután 3 órakor Kolozsváron folytatódik, holnap ugyanebben az időben Nagyváradon, pénteken pedig Nagykárolyban várjuk hallgatóinkat adventi programunkra. A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, melyet közvetítünk. Kolozsváron a Nőszövetség dísztermében találkozunk hallgatóinkkal.

Könyvbemutató Kolozsváron
Homa Ildikó Evangéliumi lélektan. Önismeret mindenkinek című könyvének bemutatójára kerül sor Kolozsváron, a Nőszövetség dísztermében, ma délután 5 órától. A kötetet Vik János teológiai tanára mutatja be. Részleteket olvas fel Bogdán Zsolt színművész. A könyv a Mária Rádióban elhangzott előadások alapján készült.

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek. December 11-13. között az este 6 órakor kezdődő szentmiséket, Kádár István plébános meghívására, Czikó László búzásbesenyői plébános mutatja be. A 950 éves templom ünnepségébe a rádió hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Vokálszinfónikus hangverseny Kolozsváron
Félix Mendelssohn-Bartholdy Magnificat című művének bemutató hangversenyére kerül sor december 13-án, szombaton este 7 órától a kolozsvári Piarista templomban a Visszhang kórus és kamarazenekar közreműködésével, vezényel Molnár Botond. A belépés díjtalan. Mindenkit szeretettel várnak!

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Karának szervezésében folytatódik a Katolikus Akadémia. Zamfir Korinna teológiai tanár nyilatkozott az Akadémia harmadik előadásáról, amely  holnap este 7 órakor kezdődik, a kar Szentegyház utca 5. szám alatti épületének második emeleti dísztermében.

A buszra várva – adventi előadás
A csíkszeredai Szent Kereszt plébánia ifjúsági csoportja előadás sorozatot tart a Csík környéki templomokban, melyre várnak minden érdeklődőt. Az előadás címe: A buszra várva. A 15-20 perces előadás elsősorban a hitről és a várakozásról szól. Arra keresi a választ, hogyan, milyen lelkülettel várja a ma embere Karácsony ünnepét. Az előadást az érdeklődők megtekinthetik december 14-én vasárnap, a 10 órakor kezdődő szentmisén a csíkszépvizi katolikus templomban, illetve december 21-én vasárnap, a csíksomlyói kegytemplomban az esti szentmisén.

A két pásztor karácsonya – betlehemes bábjáték
A Kolozsvári Bábjátszótér Tusnádon állomásozik december 8-12. közötti időszakban. A Két pásztor karácsonya című betlehemes bábosjátékot mutatják be a Csíki medence több településén. Az előadás a kis Jézus születését hivatott előkészíteni, elődeink hagyományaiból építkezve, az advent üzenetét tolmácsolva. Ha egyházközségükben szívesen látnák ezt az előadást, a két pásztor lelkesen fogadja az önök meghívását a 0740-543.716-os telefonszámon.

Az időjárásról:
Folytatódik az erősen felhős, borongós idő az ország egész területén várható eső, havas eső, esetleg hó. Többfelé szeles időre kell számítanunk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 10.


H Í R E K   R E G G E L

Elhunyt Pálfi János székelyszentkirályi plébános
Pálfi János szentszéki tanácsos, plébános életének 63., papságának 39. évében december 9-én halt meg. Ma délelőtt 11 órakor búcsúztatják a székelyszentkirályi templomban, majd átszállítják szülőfalujába, Máréfalvára, ahol este 6 órakor imavirrasztást tartanak a templomban.
Temetésére Máréfalván kerül sor csütörtökön délelőtt 11 órakor: a plébániatemplomból kísérik utolsó földi útjára a helyi a katolikus temetőbe.
Pálfi János plébános Máréfalván született 1951. október 17-én. Teológiai tanulmányait a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán végezte. 1976. június 20-án Márton Áron szentelte pappá. Káplánként Csíkszentgyörgyön, plébánosként Vicében, Gyergyótölgyesen és Csíkszentgyörgyön szolgált. 2009-től szentszéki tanácsos és székelyszentkirályi plébános volt.
Isten adjon örök boldogságot neki!

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyföldi találkozók után a körút ma délután 3 órakor Kolozsváron folytatódik, holnap ugyanebben az időben Nagyváradon, pénteken pedig Nagykárolyban várjuk hallgatóinkat adventi programunkra.
A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, melyet közvetítünk. Kolozsváron a Nőszövetség dísztermében találkozunk hallgatóinkkal.

Könyvbemutató Kolozsváron
Homa Ildikó Evangéliumi lélektan. Önismeret mindenkinek című könyvének bemutatójára kerül sor Kolozsváron, a Nőszövetség dísztermében, ma délután 5 órától. A kötetet Vik János teológiai tanára mutatja be. Részleteket olvas fel Bogdán Zsolt színművész. A könyv a Mária Rádióban elhangzott előadások alapján készült.

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek. December 11-13. között az este 6 órakor kezdődő szentmiséket, Kádár István plébános meghívására, Czikó László búzásbesenyői plébános mutatja be. A 950 éves templom ünnepségébe a rádió hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Vokálszinfónikus hangverseny Kolozsváron
Félix Mendelssohn-Bartholdy Magnificat című művének bemutató hangversenyére kerül sor december 13-án, szombaton este 7 órától a kolozsvári Piarista templomban a Visszhang kórus és kamarazenekar közreműködésével, vezényel Molnár Botond. A belépés díjtalan. Mindenkit szeretettel várnak!

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Karának szervezésében folytatódik a Katolikus Akadémia. Zamfir Korinna teológiai tanár nyilatkozott az Akadémia harmadik előadásáról, amely  holnap este 7 órakor kezdődik, a kar Szentegyház utca 5. szám alatti épületének második emeleti dísztermében.

Ifjúsági lelkinap a székelyudvarhelyi és a kézdi-orbai főesperesi kerületben
December 13-án, szombaton adventi kerületi ifjúsági lelkinapot szerveznek a székelyudvarhelyi Márton Áron Ifjúsági Házban és a kézdivásárhely-kantai plébánián. A program fél 10-kor kezdődik. Istenképeink címmel Székelyudvarhelyen Balla Imre segédlelkész, Kézdivásárhelyen pedig Péter Arthur kézdikővári plébános lesz az előadó.

Az időjárásról:
Egyre nagyobb területen, várható eső, havas eső, esetleg hó. Az Országos Meteorológia Szolgálat sárga jelzésű figyelmeztetést bocsájtott ki ma délelőtt 10 óráig az ország 28 megyéjére a lehulló csapadék mennyiség miatt. Sokfelé a szél is megerősödik, a hegyvidéken viharossá válhat. A hőmérséklet -4 és +2 C fok körül alakul.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 10.

About the author

maradmin

Leave a Comment