2014. december 11. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyföldi, kolozsvári és nagyváradi találkozók után a körút holnap délután 3 órakor Nagykárolyban véget ér. A Szent László Közösségi Házba várjuk hallgatóinkat adventi programunkra.
A találkozó az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődik, amelyet közvetítünk. 

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek december 11-13. között, a szentmisék este 6 órakor kezdődnek.
Az eseményről Kádár István kolozsmonostori plébános nyilatkozott rádiónknak.
A 950 éves monostori templom ünnepségébe rádiónk hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Könyvbemutató Brassóban
„Krisztus szeretetének sürgetésében. A Szent Családról nevezett Mallersdorfi Szegény Ferences Nővérek tevékenysége Erdélyben.” - ezzel a címmel tart előadást és könyvbemutatót, holnap este 6 órától, a brassói Áprily Lajos Gimnázium dísztermében Botár Gábor, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség plébánosa. 
A ferences nővérek aktív résztvevői voltak a brassói közösség életének és ma ismét jelen vannak a városban. Az előadásra szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Ifjúsági lelkinap a székelyudvarhelyi és a kézdi-orbai főesperesi kerületben
December 13-án, szombaton adventi kerületi ifjúsági lelkinapot szerveznek a székelyudvarhelyi Márton Áron Ifjúsági Házban és a kézdivásárhely-kantai plébánián.
A program fél 10-kor kezdődik. Istenképeink címmel Székelyudvarhelyen Balla Imre segédlelkész, Kézdivásárhelyen pedig Péter Arthur kézdikővári plébános lesz az előadó. A lelkinapról Balla Imre segédlelkész nyilatkozott rádiónknak.

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A gyergyószentmiklósi Szent István plébánián, a Belső Iránytű decemberi előadásán, pénteken este 7 órától Sándor Csaba néptáncoktató, koreográfus, a néptánc, néplélek témáról beszél.

Karácsonyra hangolódás az Artera Míves Házban
Az ünnepi készülődés jegyében telik a hétvége a székelyudvarhelyi Artera Míves Házban. December 13-án, szombaton 11 órára várják mindazon gyerekeket és ifjakat, akiknek fontos, hogy maguk készítsék el a karácsony kellékeit, ezzel is ráhangolódva az év talán legszebb ünnepére. A kézműves-foglalkozáson karácsonyfadíszek készítésére kerül sor természetes alapanyagokból. Egy újabb remek lehetőség kínálkozik tehát, hogy gyerekek-ifjak kézműves-tevékenység során megtapasztalják az alkotás örömét, mindemellett közösségi élményekhez jussanak.

A buszra várva – adventi előadás
A csíkszeredai Szent Kereszt plébánia ifjúsági csoportja előadás sorozatot tart a Csík környéki templomokban, melyre várnak minden érdeklődőt. Az előadás címe: A buszra várva. A 15-20 perces előadás elsősorban a hitről és a várakozásról szól. Arra keresi a választ, hogyan, milyen lelkülettel várja a ma embere Karácsony ünnepét. Az előadást az érdeklődők megtekinthetik december 14-én vasárnap, a 10 órakor kezdődő szentmisén a csíkszépvízi katolikus templomban, illetve december 21-én vasárnap, a csíksomlyói kegytemplomban az esti szentmisén.

Adventi családos délután Sepsiszentgyörgyön
A Krisztus Király altemplomban, december 14-én, vasárnap délután 3 és este 6 óra között adventi családos délutánra hívják a családokat. Előadás, tanúságtétel, csoportos beszélgetés, megosztás, kézművesség által szeretnének segítséget nyújtani az ünnepre való előkészületre. A gyerekeknek a hittanteremben foglalkozást szerveznek a program idejére.

Az időjárásról: 
Holnap a reggeli pára és köd megszűnése után a legtöbb helyen kisüt a nap, csapadék csak az ország északi részén várható. Hajnalban mindenhol fagypont alá süllyed a hőmérséklet, a hegyvidéken -13 C fokra is számíthatunk. A nappali órákban 2-7°C-ot mérhetünk. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 11.


H Í R E K   D É L B E N

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyföldi és kolozsvári találkozók után a körút ma délután 3 órakor Nagyváradon, a Mária Rádió székházában folytatódik, holnap ugyanebben az időben, Nagykárolyban, a Szent László Közösségi Házba várjuk hallgatóinkat adventi programunkra. A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, amelyet közvetítünk.

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek december 11-13. között, a szentmisék este 6 órakor kezdődnek. Az eseményről Kádár István kolozsmonostori plébános nyilatkozott rádiónknak. A 950 éves monostori templom ünnepségébe rádiónk hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Ifjúsági szentségimádás Nagyváradon
Ma este 7 órakor a Nagyváradi Egyházmegyei Ifjúsági Központ fiataljai a Caritas Catolica bentlakásának kápolnájában közös imára várják mindazokat, akik a Krisztus jelenlétében fellelhető örömet és békét keresik.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia következő előadását ma este 7 órától Homa Ildikó szociális testvér tartja Csak a bolond remél. Vallásos neurózis vagy neurotikus vallásosság címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti székházának második emeleti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők.

Engesztelés a meg nem született gyermekekért
Az adventi időszakban, minden pénteken délután fél 5 órától aprószentek napjáig, a meg nem született gyermekekért kezdeményeztek engesztelő imádságot a nagyváradi Szent László plébánián. A programról Tóth Attila nagyváradi segédlelkész nyilatkozott rádiónknak.

Könyvbemutató Brassóban
„Krisztus szeretetének sürgetésében. A Szent Családról nevezett Mallersdorfi Szegény Ferences Nővérek tevékenysége Erdélyben.” - ezzel a címmel tart előadást és könyvbemutatót, holnap este 6 órától, a brassói Áprily Lajos Gimnázium dísztermében Botár Gábor, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség plébánosa.
A ferences nővérek aktív résztvevői voltak a brassói közösség életének és ma ismét jelen vannak a városban. Az előadásra szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Virrasztás a székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére holnap este 6 órakor szentségimádást, 8 órakor pedig szentmisét tartanak a nagyváradi székesegyházban.

Előadás Pilinszky Jánosról, a tenger
December 13-án, szombaton este 6 órakor a nagyváradi Posticumban Pilinszky Jánosról, a tenger címmel előadásra kerül sor, Jelenits István piarista szerzetes-tanár és Dóczy Péter színművész közreműködésében. A Posticum kápolnájában december 14-én, vasárnap fél 12 órakor a szentmisét Jelenits István piarista atya mutatja be.

Gloria in excelsis Deo – karácsonyi hangverseny Nagyváradon
December 14-én, advent 3. vasárnapján este 7 órakor kezdődik a már hagyományossá vált, a keresztény felekezetek közreműködésével megrendezett karácsonyi hangverseny a nagyváradi székesegyházban. A zenei rendezvényről a mai Déli magazinban bővebben hallhatnak.

Az időjárásról:
Ma egy újabb hidegfront érkezik hazánk fölé, marad a felhős, borongós idő, de csak elszórtan alakulhat ki kisebb eső, havas eső, hószállingózás, kezdetben viszont nyugaton, északnyugaton ónos eső is eshet. Délután 0 és 4 C fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 11.


H Í R E K   R E G G E L

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyföldi és kolozsvári találkozók után a körút ma délután 3 órakor Nagyváradon, a Mária Rádió székházában folytatódik, holnap ugyanebben az időben, Nagykárolyban, a Szent László Közösségi Házba várjuk hallgatóinkat adventi programunkra. A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, amelyet közvetítünk.

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek december 11-13. között, a szentmisék este 6 órakor kezdődnek. Az eseményről Kádár István kolozsmonostori plébános nyilatkozott rádiónknak. A 950 éves monostori templom ünnepségébe rádiónk hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Ifjúsági szentségimádás Nagyváradon
Ma este 7 órakor a Nagyváradi Egyházmegyei Ifjúsági Központ fiataljai a Caritas Catolica bentlakásának kápolnájában közös imára várják mindazokat, akik a Krisztus jelenlétében fellelhető örömet és békét keresik.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia következő előadását ma este 7 órától Homa Ildikó szociális testvér tartja Csak a bolond remél. Vallásos neurózis vagy neurotikus vallásosság címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti székházának második emeleti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők.

Engesztelés a meg nem született gyermekekért
Az adventi időszakban, minden pénteken délután fél 5 órától aprószentek napjáig, a meg nem született gyermekekért kezdeményeztek engesztelő imádságot a nagyváradi Szent László plébánián.
A programról Tóth Attila nagyváradi segédlelkész nyilatkozott rádiónknak.

Könyvbemutató Brassóban
„Krisztus szeretetének sürgetésében. A Szent Családról nevezett Mallersdorfi Szegény Ferences Nővérek tevékenysége Erdélyben.” - ezzel a címmel tart előadást és könyvbemutatót, holnap este 6 órától, a brassói Áprily Lajos Gimnázium dísztermében Botár Gábor, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség plébánosa.
A ferences nővérek aktív résztvevői voltak a brassói közösség életének és ma ismét jelen vannak a városban. Az előadásra szeretettel várnak minden érdeklődőt.

A két pásztor karácsonya – betlehemes bábjáték
A Kolozsvári Bábjátszótér Tusnádon állomásozik december 8-12. közötti időszakban. A Két pásztor karácsonya című betlehemes bábosjátékot mutatják be a Csíki medence több településén. Az előadás a kis Jézus születését hivatott előkészíteni, elődeink hagyományaiból építkezve, az advent üzenetét tolmácsolva. Ha egyházközségükben szívesen látnák ezt az előadást, a két pásztor lelkesen fogadja az önök meghívását a 0740-543.716-os telefonszámon.

Előadás Pilinszky Jánosról, a tenger
December 13-án, szombaton este 6 órakor a nagyváradi Posticumban Pilinszky Jánosról, a tenger címmel előadásra kerül sor, Jelenits István piarista szerzetes-tanár és Dóczy Péter színművész közreműködésében. A Posticum kápolnájában december 14-én, vasárnap fél 12 órakor a szentmisét Jelenits István piarista atya mutatja be.

Gloria in excelsis Deo – karácsonyi hangverseny Nagyváradon
December 14-én, advent 3. vasárnapján este 7 órakor kezdődik a már hagyományossá vált, a keresztény felekezetek közreműködésével megrendezett karácsonyi hangverseny a nagyváradi székesegyházban. A zenei rendezvényről a mai Déli magazinban bővebben hallhatnak.

Az időjárásról:
Ma egy újabb hidegfront érkezik hazánk fölé, marad a felhős, borongós idő, de csak elszórtan alakulhat ki kisebb eső, havas eső, hószállingózás, kezdetben viszont nyugaton, északnyugaton ónos eső is eshet. Délután 0 és 4 C fok várható. Helyenként a reggeli órákban pára, köd is kialakulhat.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 11.

About the author

maradmin

Leave a Comment