2014. december 12. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Pedagógusok adventi látogatása a nagyváradi főpásztornál
Tegnap délután a nagyváradi Szent László Iskolaközpont pedagógusai adventi látogatást tettek Böcskei László megyéspüspöknél. A főpásztor a Püspöki Palota Dísztermében köszöntötte a vendégeket. 
Böcskei László köszöntése után, a székesegyházi plébánia gyermekkórusa, Oláh Gabriella kántornő vezetésével adventi és karácsonyi énekválogatást adott elő. Szőcs Csaba, az Erdélyi Mária Rádió műsorigazgatója vetített képes elmélkedést tartott, hogy az ünnep előtti rohamos tempóból kicsit megállva, a pedagógusok lelkiekben is feltöltődve készüljenek Krisztus születésére, hogy átérezzék a várakozás valódi és mély mondanivalóját. A találkozó második felében lehetőség nyílt a személyes beszélgetésre, az ünnepi jókívánságok nyilvánítására.

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap tizenegy órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat.
Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek. December 11-13. között az este hat órakor kezdődő szentmiséket, Kádár István plébános meghívására, Czikó László búzásbesenyői plébános mutatja be. A 950 éves templom ünnepségébe a rádió hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Vokálszimfonikus hangverseny Kolozsváron
Félix Mendelssohn-Bartholdy Magnificat című művének bemutató hangversenyére kerül sor holnap este hét órától a kolozsvári Piarista templomban a Visszhang kórus és kamarazenekar közreműködésével, vezényel Molnár Botond. 

Előadás Pilinszky Jánosról, a tenger
Holnap este hat órakor a nagyváradi Posticumban Pilinszky Jánosról, a tenger címmel előadásra kerül sor, Jelenits István piarista szerzetes-tanár és Dóczy Péter színművész közreműködésében. A Posticum kápolnájában december 14-én, vasárnap fél tizenkét órakor a szentmisét Jelenits István piarista atya mutatja be. 

Gloria in excelsis Deo – karácsonyi hangverseny Nagyváradon
December 14-én, advent 3. vasárnapján este hét órakor kezdődik a már hagyományossá vált, a keresztény felekezetek közreműködésével megrendezett karácsonyi hangverseny a nagyváradi római katolikus székesegyházban. Szeretettel várják a zenekedvelőket!

Gyermektalálkozó a temesvár-józsefvárosi plébánián
Holnap délelőtt tizenegy órától adventi gyermektalálkozóra kerül sor a temesvár-józsefvárosi plébánián. A találkozóra várják az elsőáldozásra készülő gyermekek szüleit is. Vasárnap a fél tizenkét órakor kezdődő ifjúsági szentmise keretében bemutatják az elsőáldozásra készülő gyerekeket. 

Várom az Urat
Erdély-szerte advent egy-egy hétvégéjén szervezték meg idén a Várom az Urat adventi keresztény zenefesztivált. A sorozat szombat délután két órai kezdettel Ördöngösfüzesen, valamint december 20-án, vasárnap délután négy órai kezdettel Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében. Tusai Szilárd a Várom az Urat fesztivál egyik szervezője nyilatkozott rádiónknak.

Karácsonyi vásár Marosvásárhelyen
December 14-én, advent 3. vasárnapján a marosvásárhelyi Deus Providebit Tanulmányi Házban egész napos karácsonyi vásárt tart a Római Katolikus Teológiai Líceum. A bevételből az iskola indulási költségeit fedezik, a megmaradó árut felajánlják Pál atya árváinak. A vásárra bárkitől elfogadnak felajánlást, minden olyan tárgyat, amit vásárba lehet bocsátani.

Az időjárásról: 
Szombaton a reggeli, kora délelőtti órákban elsősorban az erdélyi medencében pára, köd okozhat korlátozott látási viszonyokat. Északon, északnyugaton felhős, de száraz időre van kilátás, a déli-délnyugati szél pedig többfelé megélénkül.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 12.


H Í R E K   D É L B E N

Ferenc pápa újabb konzisztórumra várja a bíborosokat
Ferenc pápa február 14-15-re összehívta a bíborosi testületet, vagyis konzisztóriumot hirdetett meg, amelyen új bíborosokat nevez ki – jelentette be tegnap Federico Lombardi szentszéki szóvivő.
A Szentatya az első két nap a jelenlegi bíborosi testülettel tanácskozik, majd február 14-15-én újabb tagokkal bővíti a bíborosok sorát. A konzisztóriummal a mindenkori egyházfő a nyolcvan évnél fiatalabb, vagyis egy esetleges pápaválasztáson részt vevő bíborosok testületének összetételét változtatja meg. Ez lesz Ferenc pápa második konzisztóriuma az idén februárban tartott után, amelyen az egyházfő 19, nyolcvan évnél fiatalabb új bíborost „kreált”. Az új bíborosokkal Ferenc pápa növelte a nem európai bíborosok számát. (MTI)

Ma zárul adventi délutánjaink sorozata
Az erdélyi Mária Rádió ma délután három órára közönségtalálkozóra hívja hallgatóit Nagykárolyban. A székelyföldi, kolozsvári és nagyváradi találkozók után a nyolc állomásos körút a Szent László Közösségi Házban zárul. Várjuk hallgatóinkat adventi programunkra, amelyet az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdünk.

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek december 11-13. között, a szentmisék este 6 órakor kezdődnek.
Az eseményről Kádár István kolozsmonostori plébános nyilatkozott rádiónknak, akivel egy hosszabb interjút is készítettünk a napokban, amelyet ma fél kettőtől tűzünk műsorra, így a Házunk táján c. műsorunk ma elmarad.

Könyvbemutató és előadás Brassóban
Krisztus szeretetének sürgetésében. A Szent Családról nevezett Mallersdorfi Szegény Ferences Nővérek tevékenysége Erdélyben – címmel tart előadást és könyvbemutatót, ma este 6 órától, a brassói Áprily Lajos Gimnázium dísztermében Botár Gábor, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség plébánosa. Az előadás apropóját az adja, hogy a ferences nővérek aktív résztvevői voltak a brassói közösség életének, ebben az évben pedig visszatértek és ismét jelen vannak a városban.

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A gyergyószentmiklósi Szent István plébánián, a Belső Iránytű decemberi előadásán, pénteken este 7 órától Sándor Csaba néptáncoktató, koreográfus, a néptánc, néplélek témáról beszél.

Vokálszimfonikus hangverseny Kolozsváron
Félix Mendelssohn-Bartholdy Magnificat című művének bemutató hangversenyére kerül sor holnap este 7 órától a kolozsvári Piarista templomban a Visszhang kórus és kamarazenekar közreműködésével, vezényel Molnár Botond. Az eseményről, amelyre a belépés díjtalan, a mai déli magazinban hallhatnak bővebben.

Várom az Urat
Erdély-szerte advent egy-egy hétvégéjén szervezték meg idén a Várom az Urat adventi keresztény zenefesztivált. A sorozat szombat délután 2 órai kezdettel Ördöngösfüzesen, valamint december 20-án, vasárnap délután 4 órai kezdettel Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében. Tusai Szilárd a Várom az Urat fesztivál egyik szervezőjét kérdeztük.

Karácsonyi vásár Marosvásárhelyen
December 14-én, advent 3. vasárnapján a marosvásárhelyi Deus Providebit Tanulmányi Házban egész napos karácsonyi vásárt tart a Római Katolikus Teológiai Líceum. A bevételből az iskola indulási költségeit fedezik, a megmaradó árut felajánlják Pál atya árváinak. A vásárra bárkitől elfogadnak felajánlást, minden olyan tárgyat, amit vásárba lehet bocsátani.

A buszra várva – adventi előadás Csíkban
A csíkszeredai Szent Kereszt plébánia ifjúsági csoportja előadás-sorozatot tart a Csík-környéki templomokban, melyre várnak minden érdeklődőt. A buszra várva egy 15-20 perces előadás, amely elsősorban a hitről és a várakozásról szól. Arra keresi a választ, hogyan, milyen lelkülettel várja a ma embere karácsony ünnepét. Az előadást az érdeklődők vasárnap, a 10 órakor kezdődő szentmisén a csíkszépvízi katolikus templomban, illetve december 21-én, jövő vasárnap, a csíksomlyói kegytemplomban, az esti szentmisén tekinthetik meg.

Az időjárásról:
A reggeli pára és köd megszűnése után a legtöbb helyen kisüt a nap, csapadék csak az ország északi részén várható. A nappali órákban 2-7°C-ot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 12.


H Í R E K   R E G G E L

Ma zárul adventi délutánjaink sorozata
Az erdélyi Mária Rádió ma délután három órára közönségtalálkozóra hívja hallgatóit Nagykárolyban. A székelyföldi, kolozsvári és nagyváradi találkozók után a nyolc állomásos körút a Szent László Közösségi Házban zárul. Várjuk hallgatóinkat adventi programunkra, amelyet az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdünk.

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
December 14-én, vasárnap 11 órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat. Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduumal készülnek december 11-13. között, a szentmisék este 6 órakor kezdődnek. Az eseményről Kádár István kolozsmonostori plébános nyilatkozott rádiónknak. A 950 éves monostori templom ünnepségébe rádiónk hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Könyvbemutató és előadás Brassóban
Krisztus szeretetének sürgetésében. A Szent Családról nevezett Mallersdorfi Szegény Ferences Nővérek tevékenysége Erdélyben – címmel tart előadást és könyvbemutatót, ma este 6 órától, a brassói Áprily Lajos Gimnázium dísztermében Botár Gábor, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség plébánosa. Az előadás apropóját az adja, hogy a ferences nővérek aktív résztvevői voltak a brassói közösség életének, ebben az évben pedig visszatértek és ismét jelen vannak a városban.

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A gyergyószentmiklósi Szent István plébánián, a Belső Iránytű decemberi előadásán, pénteken este 7 órától Sándor Csaba néptáncoktató, koreográfus, a néptánc, néplélek témáról beszél.

Ifjúsági lelkinap a székelyudvarhelyi és a kézdi-orbai főesperesi kerületben
December 13-án, szombaton adventi kerületi ifjúsági lelkinapot szerveznek a székelyudvarhelyi Márton Áron Ifjúsági Házban és a kézdivásárhely-kantai plébánián. A program fél 10-kor kezdődik. Istenképeink címmel Székelyudvarhelyen Balla Imre segédlelkész, Kézdivásárhelyen pedig Péter Arthur kézdikővári plébános lesz az előadó.

Vokálszimfonikus hangverseny Kolozsváron
Félix Mendelssohn-Bartholdy Magnificat című művének bemutató hangversenyére kerül sor holnap este 7 órától a kolozsvári Piarista templomban a Visszhang kórus és kamarazenekar közreműködésével, vezényel Molnár Botond. Az eseményről, amelyre a belépés díjtalan, a mai déli magazinban hallhatnak bővebben.

Karácsonyra hangolódás az Artera Míves Házban
Az ünnepi készülődés jegyében telik ez a hétvége a székelyudvarhelyi Artera Míves Házban. Szombaton 11 órára várják mindazon gyerekeket és ifjakat, akiknek fontos, hogy maguk készítsék el a karácsony kellékeit, ezzel is ráhangolódva az év talán legszebb ünnepére. A kézműves-foglalkozáson karácsonyfadíszek készítésére kerül sor természetes alapanyagokból, hogy a szervezők szándéka szerint a gyerekek-ifjak kézműves-tevékenység során megtapasztalják az alkotás és a közösség örömét.

A buszra várva – adventi előadás Csíkban
A csíkszeredai Szent Kereszt plébánia ifjúsági csoportja előadás-sorozatot tart a Csík-környéki templomokban, melyre várnak minden érdeklődőt. A buszra várva egy 15-20 perces előadás, amely elsősorban a hitről és a várakozásról szól. Arra keresi a választ, hogyan, milyen lelkülettel várja a ma embere karácsony ünnepét. Az előadást az érdeklődők vasárnap, a 10 órakor kezdődő szentmisén a csíkszépvízi katolikus templomban, illetve december 21-én, jövő vasárnap, a csíksomlyói kegytemplomban, az esti szentmisén tekinthetik meg.

Adventi családos délután Sepsiszentgyörgyön
A Krisztus Király altemplomban, vasárnap délután 3 és este 6 óra között adventi családos délutánra hívják a családokat. Előadás, tanúságtétel, csoportos beszélgetés, megosztás, kézművesség által szeretnének segítséget nyújtani az ünnepre történő előkészületre. A gyerekeknek a hittanteremben foglalkozást szerveznek a program idejére.

Az időjárásról:
A reggeli pára és köd megszűnése után a legtöbb helyen kisüt a nap, csapadék csak az ország északi részén várható. Hajnalban mindenhol fagypont alá sülyed a hőmérséklet, a hegyvidéken -13 C fokra is számíthatunk. A nappali órákban 2-7°C-ot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 12.

About the author

maradmin

Leave a Comment