2014. december 13. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
Holnap délelőtt tizenegy órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat.
Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduummal készültek, amelyet Czikó László búzásbesenyői plébános vezetett. A holnapi ünnepet rádiónk élőben közvetíti a kolozsmonostori apátsági templomból.

Oltárt szentelnek Zimándújfaluban
A zimándújfalui katolikus templom új, beépített oltárának az ünnepélyes felszentelési szertartására holnap délelőtt tizenegy órától kerül sor. Az ünnepi szentmisét Roos Márton temesvári megyéspüspök celebrálja. Az ünnepségre lelkileg is készültek, triduumot tartva. A délután 5 órakor kezdődő szentmiséken Gróza Dániel kisjenői plébános prédikál. 

Szállást keres a Szentcsalád
- Vasárnap a Gyimes-völgyéből 5 autóbusszal, 250 személy Kostelekre utazik. A tizenegy órakor kezdődő szentmise után hagyományteremtő szándékkal imádkozzák a helyiekkel a Szállást keres a Szentcsalád elnevezésű adventi népi ájtatosságot, amelyet szeretnének a kostelekiek körében is meghonosítani. 
- A temesvár-józsefvárosi plébánián holnap délután öt órai kezdettel adventi családos találkozót tartanak A találkozó a minden adventi vasárnap este sorra kerülő Szállást keres a Szentcsalád imaestek részét képezi.

Karácsonyi vásár Marosvásárhelyen
Advent 3. vasárnapján a marosvásárhelyi Deus Providebit Tanulmányi Házban egész napos karácsonyi vásárt tart a Római Katolikus Teológiai Líceum. A bevételből az iskola indulási költségeit fedezik, a megmaradó árut felajánlják Pál atya árváinak. A vásárra bárkitől elfogadnak felajánlást, minden olyan tárgyat, amit vásárba lehet bocsátani.

A buszra várva – adventi előadás Csíkban
A csíkszeredai Szent Kereszt plébánia ifjúsági csoportja előadás-sorozatot tart a Csík-környéki templomokban, melyre várnak minden érdeklődőt. A buszra várva egy 15-20 perces előadás, amely elsősorban a hitről és a várakozásról szól. Arra keresi a választ, hogyan, milyen lelkülettel várja a ma embere karácsony ünnepét. Az előadást az érdeklődők vasárnap, a tíz órakor kezdődő szentmisén a csíkszépvízi katolikus templomban, illetve december 21-én, jövő vasárnap, a csíksomlyói kegytemplomban, az esti szentmisén tekinthetik meg.

Orgonakoncert a magyar bölcsődéért
Holnap délután öt órai kezdettel Varnus Xavér világhírű orgonaművész koncertezik a temesvári Millenniumi templomban. A hangverseny bevételét egy magyar bölcsőde létesítéséért ajánlják fel.

Adventi családos délután Sepsiszentgyörgyön
A Krisztus Király altemplomban, vasárnap délután 3 és este 6 óra között adventi családos délutánra hívják a családokat. Előadás, tanúságtétel, csoportos beszélgetés, megosztás, kézművesség által szeretnének segítséget nyújtani az ünnepre történő előkészületre. A gyerekeknek a hittanteremben foglalkozást szerveznek a program idejére.

Gloria in excelsis Deo – karácsonyi hangverseny Nagyváradon
Holnap, advent 3. vasárnapján este hét órakor kezdődik a már hagyományossá vált, a keresztény felekezetek közreműködésével megrendezett karácsonyi hangverseny a nagyváradi római katolikus székesegyházban. Szeretettel várják a zenekedvelőket!

Koncert a temesvári székesegyházban
Németország Temesvári Konzulátusa és a Temesvári Római Katolikus Püspökség közös szervezésében december 14-én, vasárnap este 8 órai kezdettel a Szent György székesegyházban karácsonyi hangversenyre kerül sor, amelynek keretében Dvořák Missa in D, Opus 86 műve, valamint közismert karácsonyi énekek csendülnek fel. A koncert egyben tisztelgés a neves komponista halálának 110. évfordulója alkalmából. A belépés díjtalan.

Az időjárásról: 
Vasárnap északon, északnyugaton felhős, de száraz időre van kilátás, a déli-délnyugati szél pedig többfelé megélénkül. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 13.


H Í R E K   D É L B E N

Kápolnaszentelésre készülnek Kolozsmonostoron
Holnap délelőtt tizenegy órakor Jakubinyi György érsek megáldja a kolozsmonostori apátsági templomnál található kápolnát és felújított támfalat.
Az ünnepi alkalomra az egyházközségben triduummal készültek, melynek utolsó szentmiséjét is Czikó László búzásbesenyői plébános mutatja be ma este 6 órától. A ma esti záró szentmisét valamint a holnapi ünnepet rádiónk élőben közvetíti a kolozsmonostori apátsági templomból.

Előadás Pilinszky Jánosról, a tenger
Ma este hat órakor a nagyváradi Posticumban Pilinszky Jánosról, a tenger címmel előadásra kerül sor, Jelenits István piarista szerzetes-tanár és Dóczy Péter színművész közreműködésében. A Posticum kápolnájában december 14-én, vasárnap fél tizenkét órakor a szentmisét Jelenits István piarista atya mutatja be. 

Vokálszimfonikus hangverseny Kolozsváron
Félix Mendelssohn-Bartholdy Magnificat című művének bemutató hangversenyére kerül sor ma este hét órától a kolozsvári Piarista templomban a Visszhang kórus és kamarazenekar közreműködésével, vezényel Molnár Botond. 

Folytatódik az adventi keresztény könnyűzenei fesztivál-sorozat
Erdély-szerte advent egy-egy hétvégéjén szervezték meg idén a Várom az Urat adventi keresztény zenefesztivált. A sorozat ma délután két órai kezdettel a Szamosújvár melletti Ördöngösfüzesen folytatódik, majd december 20-án, vasárnap délután négy órai kezdettel Sepsiszentgyörgyön, a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében zárul. Tusai Szilárd a Várom az Urat fesztivál egyik szervezőjét kérdeztük. 

Gloria in excelsis Deo – karácsonyi hangverseny Nagyváradon
December 14-én, advent 3. vasárnapján este hét órakor kezdődik a már hagyományossá vált, a keresztény felekezetek közreműködésével megrendezett karácsonyi hangverseny a nagyváradi római katolikus székesegyházban. Szeretettel várják a zenekedvelőket!

Karácsonyi vásár Marosvásárhelyen
Advent 3. vasárnapján a marosvásárhelyi Deus Providebit Tanulmányi Házban egész napos karácsonyi vásárt tart a Római Katolikus Teológiai Líceum. A bevételből az iskola indulási költségeit fedezik, a megmaradó árut felajánlják Pál atya árváinak. A vásárra bárkitől elfogadnak felajánlást, minden olyan tárgyat, amit vásárba lehet bocsátani.

Szállást keres a Szentcsalád
- Vasárnap a Gyimes-völgyéből 5 autóbusszal, 250 személy Kostelekre utazik. A tizenegy órakor kezdődő szentmise után hagyományteremtő szándékkal imádkozzák a helyiekkel a Szállást keres a Szentcsalád elnevezésű adventi népi ájtatosságot, amelyet szeretnének a kostelekiek körében is meghonosítani. 
- A temesvár-józsefvárosi plébánián holnap délután öt órai kezdettel adventi családos találkozót tartanak A találkozó a minden adventi vasárnap este sorra kerülő Szállást keres a Szentcsalád imaestek részét képezi.

Oltárt szentelnek Zimándújfaluban
A zimándújfalui katolikus templom új, beépített oltárának az ünnepélyes felszentelési szertartására holnap délelőtt tizenegy órától kerül sor. Az ünnepi szentmisét Roos Márton temesvári megyéspüspök celebrálja. Az ünnepségre lelkileg is készültek, triduumot tartva. A délután öt órakor kezdődő szentmiséken Gróza Dániel kisjenői plébános prédikál. 

Orgonakoncert a magyar bölcsődéért
December 14-én, vasárnap délután öt órai kezdettel Varnus Xavér világhírű orgonaművész koncertezik a temesvári Millenniumi templomban. A hangverseny bevételét egy magyar bölcsőde létesítéséért ajánlják fel.

Az időjárásról: 
Szombaton a reggeli, kora délelőtti órákban elsősorban az erdélyi medencében pára, köd okozhatott korlátozott látási viszonyokat. A nap folyamán északon, északnyugaton felhős, de száraz időre van kilátás, a déli-délnyugati szél pedig többfelé megélénkül. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 13.

 

About the author

maradmin

Leave a Comment