2014. december 3. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Ma adásszünet volt a hargitai adónknál
2014. december 3-án a 89,7-es FM frekvencián (hargitai adó) fél 12-től délután 5 óra utánig átmenetileg elhallgatott az erdélyi Mária Rádió műsora áramszünet miatt. Ugyanakkor az egyéb vételkörzeteket és vételi lehetőségeket (műhold, internet) ez az adásszünet nem érintette. A koraesti órákban az adás ismét elindult, köszönjük megértésüket!

Adventi délutánok a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit december 5-étől, péntektől kezdődően. A Székelyudvarhelyen induló körút szombaton Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A rádió munkatársai jövő kedden Marosvásárhelyen, szerdán Kolozsváron, csütörtökön Nagyváradon és december 12-én Nagykárolyban várják személyes találkozással, beszélgetéssel egybekötött adventi előkészületre a hallgatókat.
A találkozók kezdési időpontja délután 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása. Csíkszeredában azonban december 6-án, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a közönségtalálkozóra a Segítő Mária Líceum bentlakásába, a Sapientia egyetem szomszédságában. Itt a program délután 3 óráig tart. Minden helyszínen beszerezhető lesz az erdélyi Mária Rádió 2015-ös naptára.

Jövőben is indul zarándokvonat Csíksomlyóra
A Székely Gyors-Csíksomlyó Expressz nevű zarándokvonat jövőre május 22-én indul a csíksomlyói búcsúba és 25-én, Pünkösdhétfőn érkezik vissza – jelentették be tegnap Budapesten. A zarándokvonatok jövőre nyolcadik alkalommal indulnak el. A Csíksomlyó Expressz Szombathelyről indul, majd Budapesten csatlakozik hozzá a Székely Gyors. Az összekapcsolt zarándokvonat 16 kocsiból áll majd, több mint négyszáz méter hosszú lesz, és 1100 ember utazhat rajta. A korábbi évek gyakorlatától eltérően 2015-ben a Csíksomlyó Expressz zarándokai a felcsíki falvakban, a Székely Gyors utasai pedig az alcsíki településeken lesznek elszállásolva – adta hírül az MTI-t idéző székelyhon.ro portál.

Szent Borbála búcsú
December 4-én, Szent Borbála, a bányászok védőszentjének ünnepén tartják a petrozsényi templom búcsúját. A magyar nyelvű ünnepi szentmise délután 5 órakor kezdődik. A szentbeszédet Sajgó Balázs nyárádszeredai plébános tartja. A dél-erdélyi katolikusok ünnepébe rádiónk hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Adventi vásár a váradi Püspöki Palota előtti téren
December 6-án, szombaton, délután 3 órától, a Nagyváradi Székesegyház előtti téren nyitja meg kapuit az első Adventi Vásár, amelyre a családokat, gyermekeket, szülőket, nagyszülőket, fiatalokat és időseket, házasokat és özvegyeket hívnak és várnak a szervezők. A rendezvény főszervezője a Nagyváradi Püspökség. Közreműködnek az „Élet autizmussal” Egyesület, az Egyházmegyei Zeneközpont, a Szent László Iskola, a Caritas Catholica, az Egyházmegyei Ífjúsági Központ, az Egyházmegyei Laikusképző Központ önkéntesei. Egy igazán adventi hangulatú és Karácsonyt előidéző hangulatban eltöltendő délutánra hívnak meg mindenkit, nemzetiségi, felekezeti hovatartozástól függetlenül. A felkínált termékeket, finomságokat adomány ellenében el lehet vinni otthonainkba. Az itt begyűlt összegeket jótékonysági célra fordítják.

Adventi vásár Kolozsváron
Kolozsváron, a Szent Imre Római Katolikus Óvoda jótékonysági adventi vásárt szervez, a december 6-án, szombaton, a Báthory István Líceum elemi tagozatának épületében. A megrendezésre kerülő hagyományos vásárban, a gyermekek által készített karácsonyhoz és adventhez illő termékek kerülnek eladásra. A vásár karitatív jellegű is, a bevétellel a beteg Timikét és családját támogatják. Forró tea, házisütemények és kellemes hangulat várja az érdeklődőket.

Jótékonysági est Marosvásárhely-Remeteszegen 
December 7-én, vasárnap este 6 órai kezdettel a marosvásárhelyi Szent Család templomban adventre hangoló jótékonysági estre kerül sor, az épülő közösségi ház támogatására. A jótékonysági esten fellép Borsos Edith énekművész, zongorán kísér Páll Erzsébet, valamint a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem zenepedagógia szakos hallgatói, felkészítő tanár: Makkai Gyöngyvér- tájékoztatott Szénégető István plébános.

Az időjárásról: Holnap csapadékmentes időre van kilátás. Többfelé marad a többnyire borongós idő, nyugaton, északnyugaton viszont rövid időre már kisüthet a nap. Hajnalban még fagypont alá esik a hőmérséklet, de nappal 2-10 fokra készülhetünk. Reggelre sokfelé köd képződhet. Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánunk. 

MRE – Hírszolgálat, 2014. december 3.


H Í R E K   D É L B E N

Adventi délutánok a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit december 5-étől, péntektől kezdődően. A Székelyudvarhelyen induló körút szombaton Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A rádió munkatársai jövő kedden Marosvásárhelyen, szerdán Kolozsváron, csütörtökön Nagyváradon és december 12-én Nagykárolyban várják személyes találkozással, beszélgetéssel egybekötött adventi előkészületre a hallgatókat.
A találkozók kezdési időpontja délután 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása. Csíkszeredában azonban december 6-án, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a közönségtalálkozóra a Segítő Mária Líceum bentlakásába. Itt a program délután 3 óráig tart. Minden helyszínen beszerezhető lesz az erdélyi Mária Rádió 2015-ös naptára.

Jövőben is indul zarándokvonat Csíksomlyóra
A Székely Gyors-Csíksomlyó Expressz nevű zarándokvonat jövőre május 22-én indul a csíksomlyói búcsúba és 25-én, Pünkösdhétfőn érkezik vissza – jelentették be tegnap Budapesten. A zarándokvonatok jövőre nyolcadik alkalommal indulnak el. A Csíksomlyó Expressz Szombathelyről indul, majd Budapesten csatlakozik hozzá a Székely Gyors. Az összekapcsolt zarándokvonat 16 kocsiból áll majd, több mint négyszáz méter hosszú lesz, és 1100 ember utazhat rajta. A korábbi évek gyakorlatától eltérően 2015-ben a Csíksomlyó Expressz zarándokai a felcsíki falvakban, a Székely Gyors utasai pedig az alcsíki településeken lesznek elszállásolva – adta hírül az MTI-t idéző székelyhon.ro portál.

Jótékonysági koncert Csaba testvér otthonaiban
Kovács Nóri művésznő adventi koncerteket ad a Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára ma délután 4 órától Csíksomlyón, a Szent István Házban, este 8 órától pedig a tusnádfürdői Szent László Gyermekvédelmi Központban.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen, a Teleki Ház emeleti termében. Ma este 7 órától az első alakalom témája: Mitől lesz igazán ünnep az ünnep?
A választott témát különböző szempontok szerint megközelítő rövid felvezetőket tartanak a meghívottak: Jakab István lelkipásztor, Kovács Réka Rozália és Cosma István, majd párbeszédre hívják a résztvevőket is.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este 9 órától hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Jótékonysági est Marosvásárhely-Remeteszegen
December 7-én, vasárnap este 6 órai kezdettel a marosvásárhelyi Szent Család templomban adventre hangoló jótékonysági estre kerül sor, az épülő közösségi ház támogatására. A jótékonysági esten fellép Borsos Edith énekművész, zongorán kísér Páll Erzsébet, valamint a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem zenepedagógia szakos hallgatói, felkészítő tanár: Makkai Gyöngyvér- tájékoztatott Szénégető István plébános.

Adventi triduum és lelkinap Kolozsváron
December 12-14. között adventi triduumot tartanak a kolozsvári ferenceseknél. Pénteken és szombaton este 6 órától, vasárnap 12 órától Gegő Julianus ferences atya lelkigyakorlatos szentmiséket tart. A triduum keretében december 12-én, szombaton reggel 9 órakor lelkinap kezdődik a ferences templomban. Érdeklődni és jelentkezni lehet Tibor testvérnél a 0746-774701-es telefonszámon.

Az időjárásról: Az északnyugati tájak kivételével még többfelé várható hó, havas eső, ónos eső. Időnként élénk lehet a keleties szél. Napközben -3 és +9°C között alakul a hőmérséklet. A megerősödő keleties széllökések csökkenthetik a járművek menetstabilitását. Helyenként a köd okozhat korlátozott látási viszonyokat.

MRE – Hírszolgálat, 2014. december 3.


H Í R E K   R E G G E L

Adventi délutánok a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit december 5-étől, péntektől kezdődően. A Székelyudvarhelyen induló körút szombaton Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A rádió munkatársai jövő kedden Marosvásárhelyen, szerdán Kolozsváron, csütörtökön Nagyváradon és december 12-én Nagykárolyban várják személyes találkozással, beszélgetéssel egybekötött adventi előkészületre a hallgatókat.
A találkozók kezdési időpontja délután 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása. Csíkszeredában azonban december 6-án, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a közönségtalálkozóra a Segítő Mária Líceum bentlakásába. Itt a program délután 3 óráig tart. Minden helyszínen beszerezhető lesz az erdélyi Mária Rádió 2015-ös naptára.

Jövőben is indul zarándokvonat Csíksomlyóra
A Székely Gyors-Csíksomlyó Expressz nevű zarándokvonat jövőre május 22-én indul a csíksomlyói búcsúba és 25-én, Pünkösdhétfőn érkezik vissza – jelentették be tegnap Budapesten. A zarándokvonatok jövőre nyolcadik alkalommal indulnak el. A Csíksomlyó Expressz Szombathelyről indul, majd Budapesten csatlakozik hozzá a Székely Gyors. Az összekapcsolt zarándokvonat 16 kocsiból áll majd, több mint négyszáz méter hosszú lesz, és 1100 ember utazhat rajta. A korábbi évek gyakorlatától eltérően 2015-ben a Csíksomlyó Expressz zarándokai a felcsíki falvakban, a Székely Gyors utasai pedig az alcsíki településeken lesznek elszállásolva – adta hírül az MTI-t idéző székelyhon.ro portál.

Jótékonysági koncert Csaba testvér otthonaiban
Kovács Nóri művésznő adventi koncerteket ad a Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára ma délután 4 órától Csíksomlyón, a Szent István Házban, este 8 órától pedig a tusnádfürdői Szent László Gyermekvédelmi Központban.

Adventi kézműves vásár a Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából
A Gyulafehérvári Caritas, a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete és a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság adventi vásárba hív minden kedves érdeklődőt, ma délelőtt 10 és délután 3 óra között Csíkszeredában, a Szabadság téren.
A Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából szervezett vásárt zenés, dalos előadások színezik, így egyben kulturális programokat is nyújt.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen, a Teleki Ház emeleti termében. Ma este 7 órától az első alakalom témája: Mitől lesz igazán ünnep az ünnep?

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este 9 órától hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Jótékonysági est Marosvásárhely-Remeteszegen
December 7-én, vasárnap este 6 órai kezdettel a marosvásárhelyi Szent Család templomban adventre hangoló jótékonysági estre kerül sor, az épülő közösségi ház támogatására. A jótékonysági esten fellép Borsos Edith énekművész, zongorán kísér Páll Erzsébet, valamint a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem zenepedagógia szakos hallgatói, felkészítő tanár: Makkai Gyöngyvér- tájékoztatott Szénégető István plébános.

Az időjárásról: Az északnyugati tájak kivételével még többfelé várható hó, havas eső, ónos eső. Időnként élénk lehet a keleties szél. Hajnalban akár -8 °C is előfordulhat. Nappal -3 és +9°C között alakul a hőmérséklet. A megerősödő keleties széllökések csökkenthetik a járművek menetstabilitását. Helyenként a köd okozhat korlátozott látási viszonyokat.

MRE – Hírszolgálat, 2014. december 3.

About the author

maradmin

Leave a Comment