2014. december 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Ma indult az adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió mától kezdődően nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyudvarhelyi találkozó után, a körút holnap Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A találkozók kezdési időpontja délután 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása, melyet közvetítünk. Csíkszeredában azonban holnap, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a Segítő Mária Líceum bentlakásába, amely a Sapientia-egyetem szomszédságában, a park és a piac közelében található. 
Az elsőszombati Mária-köszöntő alkalmával adunk hálát a Mária Rádió csíksomlyói stúdiójának létrejöttéért. Szeretettel várunk minden kedves hallgatót, önkéntest a déli 12 órakor kezdődő találkozóra s Segítő Mária Gimnázium bentlakásának dísztermébe. 
Az engesztelő imaórát délután 5 órától a gyímesi hívek tartják. A rózsafüzér előimádkozói a csíkszentléleki hívek és szintén ők viszik a Szűzanya kegyszobrának a másolatát a körmenetben. A szentmisét és körmenetet ez alkalommal is rádiónk közvetíti.

Szent Miklós búcsúk a gyulafehérvári egyházmegyében
- Gyergyószentmiklóson, december 6-án, szombaton 11 órától búcsús szentmisére kerül sor a Szent Miklós plébániatemplomban. A rádiónk által közvetített szentmise főcelebránsa Tamás József püspök, aki a szentmise keretében akolitusokat és lektorokat avat.
A szentmisét követően sor kerül a hagyományos körmenetre, amelyet a Fogarassy püspök szobránál ünnepélyes áldással zárnak.
- Ugyancsak december 6-án, szombaton van a székelyudvarhelyi Szent Miklós templom búcsúünnepe. A szentmisét celebrálja és ünnepi beszédet mond Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense.
- Marosvásárhelyen a Szent Miklós egyházközség búcsúünnepe, szintén szombaton este 6 órakor kezdődik. Szónoka Bara László marosvásárhely-meggyesfalvi plébános. 
- Az altorjai Szent Miklós búcsút vasárnap déli 12 órakor tartják. A szentbeszédet Péter Arthúr kővári plébános végzi.
- Kászonújfaluban szombaton 11 órakor kezdődő búcsús szentmise ünnepi szónoka Márton József tölgyesi plébános lesz. 
- A csíkszentmiklósi templom búcsú napján, szombaton, délelőtt 11 órakor kezdődik a szentmise, amelyen Borka Ernő marosfői plébános tartja a szentbeszédet. A szentmisén fellép a brassó belvárosi templom kórusa, Farkas Áron kántor-karnagy vezetésével. A csíkszentmiklósiak vasárnap is ünnepelnek. A fél 1 órakor kezdődő szentmise főcelebránsa Tamás József püspök, szónoka Bálint István csíkszeredai segédlelkész lesz.
- A miklósvári egyházközségben szombaton este 6 órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Boga Norbert baróti segédlelkész tartja.

Adventi lelki napok - imaórák
- Holnap déli 12 órától Szovátán, a Domokos Kázmér Művelődési Otthon kis termében lelkinapra kerül sor. Advent főszereplői címmel Bajkó Norbert segédlelkész tart elmélkedést, amelyet kiscsoportos beszélgetések, megosztások követnek. 15.15 perctől szentségimádás, utána pedig ifjúsági szentmisével ér véget a lelkinap.
- A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébánián holnap délután 3 órától adventi készülődésre várják a fiatalokat. A lelki nap mottója: „Lelkem én hozzád emelem, én Uram és Istenem”, meghívott előadója pedig Kovács Zsolt kézdimartonosi plébános.
- A szatmárnémeti székesegyház plébánia Szent István termében, holnap délelőtt 10 és 14 óra között lelkinapra hívják a fiatalokat. A nap témája a találkozás öröme. Jelentkezni december 5-ig lehet a 0743-133744-es telefonszámon.
- Jöjj el, Uram Jézus! mottóval a csíkszeredai Búzamag közösség adventi lelkinapot tart a Szent Kereszt templomban. A program holnap 10 órakor dicsőítéssel kezdődik, majd Balla Barnabás pálos szerzetes vezeti az elmélkedést, fél 12-től szentségimádás és gyóntatás, déli fél 1 órától szentmise szerepel a programban.
- A Krisztus-várás időszakában a szatmári egyházmegye fiataljai megszervezik az adventi ifjúsági imaórákat Szatmárnémetiben, minden vasárnap este 7 órai kezdettel a város más-más templomában. December 7-én a Szent család templomban gyűlnek össze a fiatalok. 

Szentmise Boldog Scheffler János püspök tiszteletére
December 6-án, szombaton délelőtt 11 órakor, a kálmándi Szent Anna templomban a szatmári egyházmegyés papok, hívek és zarándokok, Boldog Scheffler János püspök vértanúhalála tiszteletére szentmisét tartanak. Szeretettel várják a kedves híveket.

Várom az Urat
Erdély-szerte advent egy-egy hétvégéjén szervezik meg idén a Várom az Urat adventi keresztény zenefesztivált. A második rendezvényt december 6-án, szombaton délután 5 órai kezdettel, Kolozsváron a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen tartják. További helyszínek: Ördöngösfüzes és Sepsiszentgyörgy. 

Adventi vásár Kolozsváron
Kolozsváron, a Szent Imre Római Katolikus Óvoda jótékonysági adventi vásárt szervez, december 6-án, szombaton, a Báthory István Líceum elemi tagozatának épületében. A karitatív vásárban, a gyermekek által készített termékek kerülnek eladásra. A bevétellel a beteg Timikét és családját támogatják. Forró tea, házi sütemények és kellemes hangulat várja az érdeklődőket.

Orgonakoncert Kolozsváron
Holnap délután 5 órakor orgonakoncertre kerül sor a kolozsvári Szent Mihály templomban, melynek előadója Szabó Szilvia Nikoletta Amalia Goje tanárnő tanítványa. A belépés ingyenes, szeretettel várják a zenekedvelőket!

Az időjárásról: Marad a borongós idő, megnövekszik a felhőzet, az ország keleti részén és az erdélyi medencében ismét esőfelhők érkezhetnek, itt többfelé várható havas eső, szitálás. Napközben 3 és 10 C körül alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 5.

 


H Í R E K   D É L B E N

Ma indul az adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió mától kezdődően nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A ma délután 3 órakor, Székelyudvarhelyi stúdiónknál induló körút holnap Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A találkozók kezdési időpontja délután 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása, melyet közvetítünk. Csíkszeredában azonban holnap, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a Segítő Mária Líceum bentlakásába, amely a Sapientia-egyetem szomszédságában, a park és a piac közelében található.

Papi rekollekciót tartottak a Gyulafehérvári Főegyházmegyében
A főesperesi központokban szervezett adventi papi lelki napok sorozata majdnem teljesen lezárult, hátra van még a gyulafehérvári rekollekciós nap, amely során december 11-én a dél-erdélyi kerületek papsága találkozik az érseki székhelyen. Az adventi körút egyik előadója, Jitianu Liviu teológiai tanár nyilatkozott rádiónknak.

Előadás a Virtuális Bolyai Egyetemen
Ma délután 4 órától kerül sor a Virtuális Bolyai Egyetem decemberi rendezvényére, amelynek előadója Monok István, a budapesti Akadémiai Könyvtár főigazgatója. Az előadás címe: „Országok rongya! Könyvtár a neved”. A könyvtár a 21. században, a 21. század könyvtára. Az előadást a Babeș-Bolyai Tudományegyetem főépületének dísztermében szervezik (a Farkas vagy Kogalniceanu u. 1. szám alatt). A rendezvényről részletesebben a mai Déli magazinban hallhatunk.

Engesztelés a meg nem született gyermekekért
Az adventi időszakban, minden pénteken délután fél 5 órától aprószentek napjáig, a meg nem született gyermekekért kezdeményeznek engesztelő imádságot a nagyváradi Szent László plébánián. A kezdeményezés programjáról Tóth Attila nagyváradi segédlelkész nyilatkozott rádiónknak.

Elsőpénteki keresztút az Ugron-kápolnánál
Ma délután 5 órától is megtartják a már hagyományosnak számító keresztúti ájtatosságot a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják mindazokat, akik családjaikért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát. Időjárástól függetlenül megtartják, ajánlatos megfelelő lábbelit és öltözéket viselni.

Szent Miklós búcsúk a gyulafehérvári egyházmegyében
- Gyergyószentmiklóson, december 6-án, szombaton 11 órától búcsús szentmisére kerül sor a Szent Miklós plébániatemplomban. A rádiónk által közvetített szentmise főcelebránsa Tamás József püspök, aki a szentmise keretében akolitusokat és lektorokat avat.
A szentmisét követően sor kerül a hagyományos körmenetre, amelyet a Fogarassy püspök szobránál ünnepélyes áldással zárnak.
- Ugyancsak december 6-án, szombaton van a székelyudvarhelyi Szent Miklós templom búcsúünnepe. A szentmisét celebrálja és ünnepi beszédet mond Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense.
- Marosvásárhelyen a Szent Miklós egyházközség búcsúünnepe, szintén szombaton este 6 órakor kezdődik. Szónoka Bara László marosvásárhely-meggyesfalvi plébános.
- Az altorjai Szent Miklós búcsút vasárnap déli 12 órakor tartják. A szentbeszédet Péter Arthúr kővári plébános végzi.
- Kászonújfaluban szombaton 11 órakor kezdődő búcsús szentmise ünnepi szónoka Márton József tölgyesi plébános lesz.
- A csíkszentmiklósi templom búcsú napján, szombaton, délelőtt 11 órakor kezdődik a szentmise, amelyen Borka Ernő marosfői plébános tartja a szentbeszédet. A szentmisén fellép a brassó belvárosi templom kórusa, Farkas Áron kántor-karnagy vezetésével. A csíkszentmiklósiak vasárnap is ünnepelnek. A fél 1 órakor kezdődő szentmise főcelebránsa Tamás József püspök, szónoka Bálint István csíkszeredai segédlelkész lesz.
- A miklósvári egyházközségben szombaton este 6 órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Boga Norbert baróti segédlelkész tartja.

Szentmise Boldog Scheffler János püspök tiszteletére
December 6-án, szombaton délelőtt 11 órakor, a kálmándi Szent Anna templomban a szatmári egyházmegyés papok, hívek és zarándokok, Boldog Scheffler János püspök vértanúhalála tiszteletére szentmisét tartanak. Szeretettel várják a kedves híveket.

Várom az Urat
Erdély-szerte advent egy-egy hétvégéjén szervezik meg idén a Várom az Urat adventi keresztény zenefesztivált. Az második rendezvényt december 6-án, szombaton délután 5 órai kezdettel, Kolozsváron a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen tartják. További helyszínek: Ördöngösfüzes és Sepsiszentgyörgy.

Az időjárásról: Marad a borongós idő, megnövekszik a felhőzet, az ország keleti részén és az erdélyi medencében ismét esőfelhők érkezhetnek, itt többfelé várható havas eső, szitálás. Napközben 3 és 10°C körül alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 5.


H Í R E K   R E G G E L

Ma indul az adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió mától kezdődően nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A ma délután 3 órakor, Székelyudvarhelyi stúdiónknál induló körút holnap Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A találkozók kezdési időpontja délután 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása, melyet közvetítünk. Csíkszeredában azonban holnap, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a Segítő Mária Líceum bentlakásába, amely a Sapientia-egyetem szomszédságában, a park és a piac közelében található.

Papi rekollekciót tartottak a Gyulafehérvári Főegyházmegyében
A főesperesi központokban szervezett adventi papi lelki napok sorozata majdnem teljesen lezárult, hátra van még a gyulafehérvári rekollekciós nap, amely során december 11-én a dél-erdélyi kerületek papsága találkozik az érseki székhelyen.
Az adventi körút egyik előadója, Jitianu Liviu teológiai tanár nyilatkozott rádiónknak.

Elsőpénteki keresztút az Ugron-kápolnánál
Ma délután 5 órától is megtartják a már hagyományosnak számító keresztúti ájtatosságot a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Szeretettel várják mindazokat, akik családjaikért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát. Időjárástól függetlenül minden alkalommal megtartják a szabadtéri ájtatosságot – erősítették meg a szervezők, ajánlatos az évszaknak megfelelő lábbelit és öltözéket viselni.

Családi lelki nap Székelyudvarhelyen
A Szent Miklós Plébánia Adventi családi lelki napot szervez a Márton Áron Ifjúsági Házban december 6-án, szombaton. Az előadásokat Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartja. Az adventi családi lelki napra a 0266-211.289 vagy a 0751-039.022-es telefonszámokon lehet bejelentkezni.

Vasárnap díjazzák a Szent Gellért Alapítvány rajzpályázatát
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány idén is hirdetett karácsonyi rajzpályázatot. A pályázat témája: „Szent József, Jézus nevelőapja” volt. A településről összesen 638 rajz érkezett az Alapítványhoz. December 7-én vasárnap a kicsi misék után, Szentegyházasfaluban, Szentegyházán, Lövétén, és Kápolnáson vehetik át jutalmaikat azok a gyermekek, akik rajzokat készítettek.

Előadás a Virtuális Bolyai Egyetemen
Ma délután 4 órától kerül sor a Virtuális Bolyai Egyetem decemberi rendezvényére, amelynek előadója Monok István, a budapesti Akadémiai Könyvtár főigazgatója. Az előadás címe: „Országok rongya! Könyvtár a neved”. A könyvtár a 21. században, a 21. század könyvtára. Az előadást a Babeș-Bolyai Tudományegyetem főépületének dísztermében szervezik (a Farkas vagy Kogalniceanu u. 1. szám alatt). A rendezvényről részletesebben a mai Déli magazinban hallhatunk.

Adventi vásár Kolozsváron
Kolozsváron, a Szent Imre Római Katolikus Óvoda jótékonysági adventi vásárt szervez, a december 6-án, szombaton, a Báthory István Líceum elemi tagozatának épületében. A megrendezésre kerülő hagyományos vásárban, a gyermekek által készített karácsonyhoz és adventhez illő termékek kerülnek eladásra. A vásár karitatív jellegű is, a bevétellel a beteg Timikét és családját támogatják. Forró tea, házi sütemények és kellemes hangulat várja az érdeklődőket.

Várom az Urat
Erdély-szerte advent egy-egy hétvégéjén szervezik meg idén a Várom az Urat adventi keresztény zenefesztivált. Az második rendezvényt december 6-án, szombaton délután 5 órai kezdettel, Kolozsváron a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen tartják. További helyszínek: Ördöngösfüzes és Sepsiszentgyörgy.

Lelkigyakorlatoznak Resicabányán a katolikus orvosok
Resicabányán, a Havas Boldogasszony plébánia szervezésében, december 7-én, vasárnap délután 3 és este 6 óra között lelkigyakorlatra kerül sor a Gotha házban, a Katolikus Orvosok társulatának tagjai számára. A lelki programra, melyet Pál József Csaba főesperes tart, szeretettel hívnak és várnak minden kedves érdeklődőt.

Az időjárásról: Marad a borongós idő, megnövekszik a felhőzet, az ország keleti részén és az erdélyi medencében ismét esőfelhők érkezhetnek, itt többfelé várható havas eső, szitálás. Napközben 3 és 10°C körül alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment