2014. december 8. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Először tartottak adventi vásárt Nagyváradon
Szombaton, a váradi püspöki palota előtt megtartott rendezvényen a résztvevők széles vásári kínálatból válogathattak: az idősek otthonának lakói, illetve a diákotthon növendékei ajánlották kézműves portékájukat, a családosok csoportja mézeskalácsot és lekvárt, míg a püspökség konyhájának alkalmazottai házi süteményeket kínáltak. Az „Élet autizmussal” Egyesület és a „Várlak” Ifjúsági Központ fiataljai karácsonyfadíszekkel kedveskedtek a vásárlóknak. A Szent László Líceum diákjai és tanárai különböző kézműves foglalkozások vezetését vállalták. A székesegyházi plébánia gyermek és felnőttkórusa emelte az adventi hangulatot. Zenetanulásra is nyílt lehetőség, Oláh Gabriella kántornő közreműködésével. Az első adventi vásár a második szabadtéri adventi gyertyagyújtással zárult. 

Ünnepség az Önkéntesek Világnapja alkalmából
A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet „Szent Pál” Központja immár tizenharmadik alkalommal ünnepelte meg az Önkéntesek Világnapját. December 4-én egy meglepetésekkel teli ünnepséget szerveztek, mely egyben a „Varázsolj mosolyt az idősek arcára” nevet viselő ajándékkészítési akció záróakkordja is volt. 

Búcsú Szent Miklós hegyén
Amint arról korábbi hírműsorainkban beszámoltunk, a székelyudvarhelyi Szent Miklós templomban szombaton búcsút ünnepeltek. A szentbeszédet Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartotta, aki a Jézus Krisztusba vetett hit mellett elkötelezett Szent Miklós püspököt állította példaként a híveknek. Ma is hasonló módon van szükség a Jézus melletti elköteleződésre, az iránymutatásra, a mély, megélt hitre. „A legendák nem mesék! A legendák irányt mutatnak!” Így kell tekintenünk a szeretet példamutatójára, az ajándékozásnak ezért és így van értelme 1700 esztendő távlatából – tanított Bíró László püspök.

Bálint Benczédi Ferenc marad az unitárius egyház püspöke
A Magyar Unitárius Egyház törvényhozó főhatósága, a Zsinat, december 6-án, Székelyudvarhelyen ülésezett. A napirenden lelkészszentelés, püspökválasztás, továbbá a Felsőfokú Fegyelmi Bíróság tagjainak megválasztása szerepelt. 
A Zsinat Bálint Benczédi Ferencet újraválasztotta a Magyar Unitárius Egyház főpásztorává a 2014–2020 közötti időszakra. Az ünnepi istentisztelet keretében tizenkét lelkészt avattak fel.
December 5-én szintén Székelyudvarhelyen került sor a Főtanács ülésére. A legfőbb döntéshozó és felügyelő egyházi hatóság megválasztotta Farkas Emőd és Boros János főgondnokokat, Gyerő Dávid főjegyzőt, Kovács István közügyigazgatót, és a különböző testületek tagjait - tájékoztatta rádiónkat Márkó László, a Magyar Unitárius Egyház médiareferense.

Mária-est Kolozsváron
Az elsőszombati zarándoklat lelki gyümölcseit látva, a ferencesek úgy döntöttek, hogy most, a jubileumi Mária-évben más helyszíneken is megszervezik a Mária-estet. Kolozsváron a ferences templomban holnap délután 5 órától szentségimádással kezdődik a Mária köszöntő, este 6 órától szentmisét mutatnak be. „Azokhoz, akik nem tudnak eljönni Somlyóra, mi megyünk el a Jubileumi évben” – nyilatkozta Urbán Erik ferences templomigazgató. A kegyszobornak az elsőszombati körmeneten használt másolatát is viszik magukkal Kolozsvárra. Az este 6 órakor kezdődő szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyudvarhelyi, csíkszeredai, gyergyószentmiklósi és sepsiszentgyörgyi találkozók után, a körút holnap délután 3 órakor Marosvásárhelyen folytatódik, szerdán ugyanebben az időben Kolozsváron várjuk hallgatóinkat adventi programunkra.
A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, melyet közvetítünk. Marosvásárhelyen a Deus Providebit Ház Szent Erzsébet-termében, Kolozsváron a Nőszövetség dísztermében találkozunk hallgatóinkkal. További helyszínek: Nagyvárad és Nagykároly.

Előadás Pilinszky Jánosról, a tenger
December 13-án, szombaton este 6 órakor a nagyváradi Posticumban Pilinszky Jánosról, a tenger címmel előadásra kerül sor, Jelenits István piarista szerzetes-tanár és Dóczy Péter színművész közreműködésében. A Posticum kápolnájában december 14-én, vasárnap fél 12 órakor a szentmisét Jelenits István piarista atya mutatja be. 

Az időjárásról: 
Felhős az égbolt, helyenként kedvezőek a feltételek eső és köd képződésére ma este. A szélfúvás gyenge, néhol közepesen felerősödik. A légnyomásértékek enyhén változóak. A köd miatt a gépkocsivezetők fokozottan figyeljenek magukra és egymásra! Az esti hőmérsékleti maximumok: 3/8ºC körül alakulnak. Holnap reggel is ködös időre, felhős égboltra ébredünk az előrejelzések szerint,-1/6ºC a hőmérsékleti maximumok és -3/2ºC a minimumok átlaga.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 8.


H Í R E K   D É L B E N

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyudvarhelyi, csíkszeredai, gyergyószentmiklósi találkozók után, a körút ma délután 3 órakor Sepsiszentgyörgyön folytatódik, holnap ugyanebben az időben Marosvásárhelyen várjuk hallgatóinkat adventi programunkra. A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, melyet közvetítünk. Sepsiszentgyörgyön, a Szent József plébánia hittantermében, Marosvásárhelyen a Deus Providebit Ház Szent Erzsébet-termében találkozunk hallgatóinkkal. További helyszínek: Kolozsvár, Nagyvárad és Nagykároly.

A Mária-köszöntőn ünnepelt rádiónk
Szombaton este tartották az év utolsó ünnepélyes Mária-köszöntőjét a csíksomlyói kegytemplomban. A szentmisét megelőzően délután 4 órától a gyimesi hívek, majd a csíkszentlélekiek végezték az imaórát. Az ünnepi szentmisén hallgatóink nevében is rádiónk jelenlévő alkalmazottai és önkéntes munkatársai hálát adtak a Mária Rádió csíksomlyói stúdiójáért, amely a mai napon ünnepli fennállásának 5. évfordulóját.
A következő Mária-köszöntőt 2015. január 3-án tartják, a szentmisét megelőzően a gyimesi és Csíkszereda környékén dolgozó hitoktatók fogják az imaórát végezni. Ugyancsak a hitoktatók vezetik majd a rózsafüzér elimádkozását és ők viszik a kegyszobor mását a templom előtti téren.

Bálint Benczédi Ferenc marad az unitárius egyház püspöke
A Magyar Unitárius Egyház törvényhozó főhatósága, a Zsinat, december 6-án, Székelyudvarhelyen ülésezett. A napirenden lelkészszentelés, püspökválasztás, továbbá a Felsőfokú Fegyelmi Bíróság tagjainak megválasztása szerepelt.
A Zsinat Bálint Benczédi Ferencet újraválasztotta a Magyar Unitárius Egyház főpásztorává a 2014–2020 közötti időszakra. Az ünnepi istentisztelet keretében tizenkét lelkészt avattak fel.
December 5-én szintén Székelyudvarhelyen került sor a Főtanács ülésére. A legfőbb döntéshozó és felügyelő egyházi hatóság megválasztotta Farkas Emőd és Boros János főgondnokokat, Gyerő Dávid főjegyzőt, Kovács István közügyigazgatót, és a különböző testületek tagjait - tájékoztatta rádiónkat Márkó László, a Magyar Unitárius Egyház médiareferense.

Mária-est Kolozsváron
Az elsőszombati zarándoklat lelki gyümölcseit látva, a ferencesek úgy döntöttek, hogy most, a jubileumi Mária-évben más helyszíneken is megszervezik a Mária-estet. Kolozsváron a ferences templomban holnap délután 5 órától szentségimádással kezdődik a Mária köszöntő, este 6 órától szentmisét mutatnak be. „Azokhoz, akik nem tudnak eljönni Somlyóra, mi megyünk el a Jubileumi évben” – nyilatkozta Urbán Erik ferences templomigazgató. A kegyszobornak az elsőszombati körmeneten használt másolatát is viszik magukkal Kolozsvárra. Az este 6 órakor kezdődő szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Búcsú Szent Miklós hegyén
Amint arról korábbi hírműsorainkban beszámoltunk, a székelyudvarhelyi Szent Miklós templomban szombaton búcsút ünnepeltek. A szentbeszédet Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartotta, aki a Jézus Krisztusba vetett hit mellett elkötelezett Szent Miklós püspököt állította példaként a híveknek. Ma is hasonló módon van szükség a Jézus melletti elköteleződésre, az iránymutatásra, a mély, megélt hitre. „A legendák nem mesék! A legendák irányt mutatnak!” Így kell tekintenünk a szeretet példamutatójára, az ajándékozásnak ezért és így van értelme 1700 esztendő távlatából – tanított Bíró László püspök.
A búcsúra lelkinappal készültek, amelyről bővebben a mai déli magazinban hallhatnak.

Szeplőtelen Fogantatás búcsúk
A gyulafehérvári főegyházmegyében a csíkmenasági és a csíkdánfalvi egyházközségek Szeplőtelen fogantatás napján ünneplik templomuk búcsúját.
A csíkmenasági egyházközség búcsúünnepe ma fél 1-kor kezdődik. Szintén fél 1-kor kezdődik a búcsús szentmise Csíkdánfalván, főcelebráns és szónok Tamás József püspök lesz.
A szatmárnémeti Zárda templomban ma este 6 órától lesz a búcsúmise. A szentbeszédet Istvánfi Szilárd, a szatmárnémeti Szent Család egyházközség segédlelkésze tartja.

Az időjárásról:
Felhős az égbolt, kedvezőek a feltételek eső, havaseső és hó képződésére ma reggel. A szélfúvás gyenge, néhol közepesen felerősödik. A légnyomás - értékek enyhén csökkenőfélben vannak. A csúszós útfelületek miatt a gépkocsivezetők és gyalogosok is fokozottan figyeljenek magukra és egymásra!

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 8.


H Í R E K   R E G G E L

Adventi délutánok sorozata a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió közönségtalálkozóra hívja hallgatóit. A székelyudvarhelyi, csíkszeredai, gyergyószentmiklósi találkozók után, a körút ma délután 3 órakor Sepsiszentgyörgyön folytatódik, holnap ugyanebben az időben Marosvásárhelyen várjuk hallgatóinkat adventi programunkra. A találkozók az irgalmasság rózsafüzérének imádkozásával kezdődnek, melyet közvetítünk. Sepsiszentgyörgyön, a Szent József plébánia hittantermében, Marosvásárhelyen a Deus Providebit Ház Szent Erzsébet-termében találkozunk hallgatóinkkal. További helyszínek: Kolozsvár, Nagyvárad és Nagykároly.

A Mária-köszöntőn ünnepelt rádiónk
Szombaton este tartották az év utolsó ünnepélyes Mária-köszöntőjét a csíksomlyói kegytemplomban. A szentmisét megelőzően délután 4 órától a gyimesi hívek, majd a csíkszentlélekiek végezték az imaórát. Az ünnepi szentmisén hallgatóink nevében is rádiónk jelenlévő alkalmazottai és önkéntes munkatársai hálát adtak a Mária Rádió csíksomlyói stúdiójáért, amely a mai napon ünnepli fennállásának 5. évfordulóját.
A következő Mária-köszöntőt 2015. január 3-án tartják, a szentmisét megelőzően a gyimesi és Csíkszereda környékén dolgozó hitoktatók fogják az imaórát végezni. Ugyancsak a hitoktatók vezetik majd a rózsafüzér elimádkozását és ők viszik a kegyszobor mását a templom előtti téren.

Mária-est Kolozsváron
Az elsőszombati zarándoklat lelki gyümölcseit látva, a ferencesek úgy döntöttek, hogy most, a jubileumi Mária-évben más helyszíneken is megszervezik a Mária-estet. Kolozsváron a ferences templomban holnap délután 5 órától szentségimádással kezdődik a Mária köszöntő, este 6 órától szentmisét mutatnak be. „Azokhoz, akik nem tudnak eljönni Somlyóra, mi megyünk el a Jubileumi évben” – nyilatkozta Urbán Erik ferences templomigazgató. A kegyszobornak az elsőszombati körmeneten használt másolatát is viszik magukkal Kolozsvárra. Az este 6 órakor kezdődő szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Búcsú Szent Miklós hegyén
Amint arról korábbi hírműsorainkban beszámoltunk, a székelyudvarhelyi Szent Miklós templomban szombaton búcsút ünnepeltek. A szentbeszédet Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartotta, aki a Jézus Krisztusba vetett hit mellett elkötelezett Szent Miklós püspököt állította példaként a híveknek. Ma is hasonló módon van szükség a Jézus melletti elköteleződésre, az iránymutatásra, a mély, megélt hitre. „A legendák nem mesék! A legendák irányt mutatnak!” Így kell tekintenünk a szeretet példamutatójára, az ajándékozásnak ezért és így van értelme 1700 esztendő távlatából – tanított Bíró László püspök. A búcsúra lelkinappal készültek, amelyről bővebben a mai déli magazinban hallhatnak. 

Szeplőtelen Fogantatás búcsúk
A gyulafehérvári főegyházmegyében a csíkmenasági és a csíkdánfalvi egyházközségek Szeplőtelen fogantatás napján ünneplik templomuk búcsúját.
A csíkmenasági egyházközség búcsúünnepe ma fél 1-kor kezdődik.
Szintén fél 1-kor kezdődik a búcsús szentmise Csíkdánfalván, főcelebráns és szónok Tamás József püspök lesz.
A szatmári egyházmegyében Szeplőtelen fogantatás titulussal az erdődi Zárdakápolna rendelkezik. Búcsúját ma délelőtt 11 órától tartják. A szentbeszédet Schupler Tibor batizi plébános mondja.
A szatmárnémeti Zárda templomban ma este 6 órától lesz a búcsúmise. A szentbeszédet Istvánfi Szilárd, a szatmárnémeti Szent Család egyházközség segédlelkésze tartja.

Fogadalom-újítás Székelyudvarhelyen
Ma, Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása ünnepén, a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban, a 11 órakor kezdődő szentmise keretében, a Szent Anna és Joachim Nőszövetség tagjai megújítják fogadalmukat.

Az időjárásról: Felhős az égbolt, kedvezőek a feltételek eső, havaseső és hó képződésére ma reggel. A szélfúvás gyenge, néhol közepesen felerősödik. A légnyomás-értékek enyhén csökkenőfélben vannak. A csúszós útfelületek miatt a gépkocsivezetők és gyalogosok is fokozottan figyeljenek magukra és egymásra! A reggeli hőmérsékleti minimumok -3 és +5 ºC körül alakulnak.

MRE - Hírszolgálat, 2014. december 8.

About the author

maradmin

Leave a Comment