2014. július 17. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Egyházmegyei Vallásturisztikai Iroda nyílik Nagyváradon
Ma délután 5 órakor Böcskei László püspök, a Kanonok Sor 13. szám alatt megáldja a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye Vallásturisztikai Irodáját. Az eseményre meghívást kaptak a testvéregyházak képviselői, illetve azok a szervezetek, intézmények, amelyek érintettek a vallási turizmus szervezésében, lebonyolításában, a városban található különböző turisztikai célpontok ismertetésében.

Tegnap Csíkkarcfalván 80 gyerek részvételével elrajtolt a Csíki Karaván
A Hargita Megyei Gyermekvédelem és a helyi önkormányzatok támogatásával gyerekeknek szóló vakációs személyiségfejlesztő programot kínál a gyulafehérvári Caritas több településén. Az idei Karaván mottója: „Én és a világ!”.
A program részeként foglalkozásokat szerveznek óvodás és iskolás gyerekeknek, ahol ismereteket szerezhetnek a világban más kultúráinak érdekességeiről, ezáltal segítve őket megtalálni saját kultúrájukban való szerepüket, amely által aktív tagjai lehetnek közösségüknek. A játékos tevékenységen résztvevők ebédet is kapnak.
A szervezők ma Csíkszentimrén, a kultúrházban a tartják a programot, holnap a csíkdelnei kultúrházba várják a gyerekeket. A program reggel 9 és délután 5 óra között zajlik – tájékoztatott Péter Szabolcs, a Caritas munkatársa.

Lelkipásztorként a börtönben
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébánia szervezésében kerül sor a Plébánia éve rendezvénysorozat nyolcadik előadására ma, közvetlenül az esti szentmise után a Deus Providebit Tanulmányi Ház nagytermében. Előadó: Koncsag László teológiai tanár. Előadásának címe: Lelkipásztorként a börtönben.

Ingyenes felkészítő Gyergyóban a pótérettségire
A gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban felkészítőre várják azokat a diákokat, akik román nyelv és irodalomból készülnek a pótérettségire. Az ingyenes tanfolyam július 21-én, hétfőn kezdődik. Jelentkezni a 0749-847688-as telefonszámon lehet július 18-ig.

Málta vásár - szombaton
Július 19-én, 11-13 óra között vásárt rendez a Máltai Segélyszervezet nagyváradi kirendeltsége a székhelyén, a Barátok temploma melletti udvaron.
A vásáron elsősorban gyermekek részére lehet ruhaneműt, játékokat, bébiételt vásárolni kedvezményes áron. Az esemény bevételéből a Máltai Segélyszervezet nagyváradi csoportja rászoruló családokat támogat.

Házastársak útja
Július 19-én szombaton, délelőtt 11 órától, a szovátai Szent József otthon udvarán Böjte Csaba ferences atya felszenteli a Házastársak útját. Délután lehetőség lesz megismerkedni a Schönstatt családos mozgalommal. A napot szentmisével zárják, melyben a Kárpát-medencei családjainkért imádkoznak.

A Mária Légió lelkinapja Nagyváradon
Július 19-én, szombaton a Mária Légió tagjai lelkinapot tartanak a nagyváradi Szent József Plébánián, melynek keretében 12 órától szentmisét mutat be Böcskei László püspök. Szónok: Pék Sándor esperes, a nagyváradi Szent László egyházközség plébánosa. A szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Harang megáldása Monospetriben
„Az élőket hívogatom, a holtakat siratom, a villámokat megtöröm!“ Ezt fogja üzenni a jövőben a monospetri templom harangja is, amelyet Böcskei László püspök áld meg ünnepélyes szentmise keretében július 19-én, szombaton délután 6 órai kezdettel. A szentmise előtt a monospetri templomban 5 órától Sillye Jenő és barátai koncerteznek. A szentmisét követően a főpásztor megáldja a helyi önkormányzat támogatásával épített öregotthont is Ezt a szentmisét is rádiónk közvetíti.

Román Viktor szobrászati kiállítása a Székely Nemzeti Múzeumban
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum Tolerancia Termében holnap délután 6 órakor kerül sor Román Viktor szobrász Homoródtól Párizsig című emlékkiállításának megnyitójára. A kiállítást Márton Árpád festőművész és Sántha Imre Géza művészettörténész méltatja. A tárlat augusztus 25-ig lesz látogatható.

A hétvégén tizenötödször lesz Míves Emberek Sokadalma a székelyudvarhelyi Székely Támadt-várban
Holnap délután 4 órakor nyitja meg kapuit a XV. MES: számos programmal várják az érdeklődőket három napon át a várudvaron. Mint az már megszokott, lesz kézművesvásár és népimesterség-bemutatók, Kis Mívesek Háza gyerekprogramokkal, főzőverseny, néptáncbemutatók, táncoktatás kicsiknek és nagyoknak, kenyér- és lepénysütés, Hencidától Boncidáig mesemondó est.
Az Artera Alapítvány által megrendezendő sokadalomra magyarországi, felvidéki, vajdasági és nyugat-afrikai résztvevők is érkeznek. A sokadalom részletes programját az artera.ro honlapon lehet böngészni.

Időjárás:
Felhős az égbolt, esőzéseket, elektromos kisüléseket ígér a mai napra. Az északnyugatról fújó szél felerősödhet a csapadékos területeken. A légnyomás-értékek nem változnak jelentékesen. A nap folyamán 22-29 C fok körüli hőmérsékleti értékekre lehet számítani.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 17.


H Í R E K   R E G G E L

Egyházmegyei Vallásturisztikai Iroda nyílik Nagyváradon
Ma délután 5 órakor Böcskei László püspök, a Kanonok Sor 13. szám alatt megáldja a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye Vallásturisztikai Irodáját. Az eseményre meghívást kaptak a testvéregyházak képviselői, illetve azok a szervezetek, intézmények, amelyek érintettek a vallási turizmus szervezésében, lebonyolításában, a városban található különböző turisztikai célpontok ismertetésében.

Tegnap Csíkkarcfalván 80 gyerek részvételével elrajtolt a Csíki Karaván
A Hargita Megyei Gyermekvédelem és a helyi önkormányzatok támogatásával gyerekeknek szóló vakációs személyiségfejlesztő programot kínál a gyulafehérvári Caritas több településén. Az idei Karaván mottója: „Én és a világ!”.
A program részeként foglalkozásokat szerveznek óvodás és iskolás gyerekeknek, ahol ismereteket szerezhetnek a világban más kultúráinak érdekességeiről, ezáltal segítve őket megtalálni saját kultúrájukban való szerepüket, amely által aktív tagjai lehetnek közösségüknek. A játékos tevékenységen résztvevők ebédet is kapnak.
A szervezők szeretettel várják a gyerekeket a mai napon Csíkszentimrén, a kultúrházban, holnap pedig a csíkdelnei kultúrházban. A program mindkét helyen reggel 9 és délután 5 óra között zajlik – tájékoztatott Péter Szabolcs, a Caritas munkatársa.

Ingyenes felkészítő Gyergyóban a pótérettségire
A gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban felkészítőre várják azokat a diákokat, akik román nyelv és irodalomból készülnek a pótérettségire. Az ingyenes tanfolyam július 21-én, hétfőn kezdődik. Jelentkezni a 0749-847688-as telefonszámon lehet július 18-ig.

Lelkipásztorként a börtönben
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébánia szervezésében kerül sor a Plébánia éve rendezvénysorozat nyolcadik előadására ma, közvetlenül az esti szentmise után a Deus Providebit Tanulmányi Ház nagytermében. Előadó: Koncsag László teológiai tanár. Előadásának címe: Lelkipásztorként a börtönben.

Házastársak útja
Július 19-én szombaton, délelőtt 11 órától, a szovátai Szent József otthon udvarán Böjte Csaba ferences atya felszenteli a Házastársak útját. Délután lehetőség lesz megismerkedni a Schönstatt családos mozgalommal. A napot szentmisével zárják, melyben a Kárpát-medencei családjainkért imádkoznak.

A Mária Légió lelkinapja Nagyváradon
Július 19-én, szombaton a Mária Légió tagjai lelkinapot tartanak a nagyváradi Szent József Plébánián, melynek keretében 12 órától szentmisét mutat be Böcskei László püspök. Szónok: Pék Sándor esperes, a nagyváradi Szent László egyházközség plébánosa. A szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Harang megáldása Monospetriben
„Az élőket hívogatom, a holtakat siratom, a villámokat megtöröm!“ Ezt fogja üzenni a jövőben a monospetri templom harangja is, amelyet Böcskei László püspök áld meg ünnepélyes szentmise keretében július 19-én, szombaton délután 6 órai kezdettel. A szentmisét követően a főpásztor megáldja a helyi önkormányzat támogatásával épített öregotthont is Ezt a szentmisét is rádiónk közvetíti.

A hétvégén tizenötödször lesz Míves Emberek Sokadalma a székelyudvarhelyi Székely Támadt-várban
Holnap délután 4 órakor nyitja meg kapuit a XV. MES: számos programmal várják az érdeklődőket három napon át a várudvaron. Mint az már megszokott, lesz kézművesvásár és népimesterség-bemutatók, Kis Mívesek Háza gyerekprogramokkal, főzőverseny, néptáncbemutatók, táncoktatás kicsiknek és nagyoknak, kenyér- és lepénysütés, Hencidától Boncidáig mesemondó est.
Az Artera Alapítvány által megrendezendő sokadalomra magyarországi, felvidéki, vajdasági és nyugat-afrikai résztvevők is érkeznek. A sokadalom részletes programját az artera.ro honlapon lehet böngészni.

Időjárás:
A mai nap számíthatunk napsütésre, emellett főként a délutáni, esti órákban továbbra is kialakulhatnak záporok, zivatarok. Marad az élénk légmozgás és a hőmérséklet délutánra 28-30°C fokig emelkedik.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 17.

About the author

maradmin

Leave a Comment