2014. július 23. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Szoboravatásra készülnek Marosszentgyörgyön
A plébánia évében a marosszentgyörgyi plébánia szoborleplezésre készül július 27-én. Gróf Petki Dávidnak, az egyházközség második megalapítójának kőmása a plébánia udvarán talál helyet a 2001-ben állított stilizált kopjafa, Szent György-emlékmű mellett. Alkotója Miholcsa József szobrászművész, anyagi támogatója Kis Gyula marosszentgyörgyi vállalkozó. Petki Dávid főispán, 1690-ben szerzett grófi méltóságot, majd 1715–24 között a királyi tábla ülnöke volt. Később Kolozs vármegye főispánja, guberniumi tanácsos lett. Nevéhez fűződik a marosszentgyörgyi római katolikus templom visszaszerzése és felújítása 1720–1731 között. 1774-ben hunyt el, feleségével, Zichy Sárával együtt a mikházi kolostor sírboltjában nyugszanak. A szoboravatásra vasárnap, a 10 órakor kezdődő, rádiónk által közvetített szentmisét követően kerül sor a marosszentgyörgyi plébánián.

Gyergyói Karaván – Vakációs program gyerekeknek
A csíki sorozat lezárta után gyergyói településeken folytatódik a Gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálata, a Hargita Megyei Gyermekvédelmi Igazgatóság, és a helyi önkormányzatok támogatásával szervezett vakációs személyiségfejlesztő program.
 A program részeként délelőtt 11 és délután 5 óra között foglalkozásokat szerveznek óvodás és iskolás gyerekeknek, ahol ismereteket szerezhetnek a világ más kultúráinak érdekességeiről, a játékos tevékenységen résztvevők ebédet is kapnak.
Az „Én és a világ!” mottójú karaván ma a szárhegyi művelődési házban zajlik, holnap a gyergyóremetei központi közösségi házba és az iskolába várják a gyerekeket.

Búcsúk Szent Anna-tiszteletére
Július 26-án, szombaton tartják a több évszázados hagyománnyal rendelkező búcsút a Szent Anna-tónál. Az idei ünnep programja fél 11-kor, a keresztalják fogadásával kezdődik  a Szent Anna-tó alsó parkolójában. 11 órától keresztutat végeznek népünk lelki megújulásáért a tó sétányán kialakított Kálvárián. Fél 1-től kezdődik a rádiónk által közvetített ünnepi szentmise, melynek főcelebránsa Tamás József püspök, szónoka Balla Barnabás pálos atya lesz.
Szent Joachim és Anna tiszteletére búcsút tartanak az erdővidéki Miklósváron is szombaton. A 11 órától kezdődő szentmisét a jelenlévő papokkal együtt Hajdú János sepsiszentgyörgyi főesperes-plébános celebrálja, szentbeszédet mond András József négyfalu-türkösi plébános.
Szombat délután 5 órakor a nagyváradi Szent Anna Orsolya-templomban zenés meditációt tartanak Szent Anna tiszteletére, a búcsús szentmisét vasárnap tartják Tóth Attila-Levente nagyvárad-újvárosi segédlelkész vezetésével fél 11 től.
A Hunyad megyei Brádon is Szent Annát köszöntik a külsőleg is megújult plébániatemplomban. A búcsús szentmise du. 6 órakor kezdődik Brádon.
Kadicsfalván vasárnap, fél 1-kor kezdődik a búcsús szentmise a Szent Anna plébániatemplomban. Az egyházközség búcsúján Tamás József püspök megáldja a templom új orgonáját.

Búcsúra készülnek Homoródremetén
Szombaton délelőtt 11 órától kezdődik a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség filiájában, Homoródremetén a Szent Jakab búcsú. Székelyudvarhelyről szombaton reggel 8 órakor a Kis Szent Teréz templomtól keresztaljával indulnak a homoródremetei ünnepre.

Kollégiumi helyek ősztől
A székelyudvarhelyi ferences közösség az új tanévben is szívesen fogadja azokat a nyolcadik osztályt végzett fiúkat, akik Székelyudvarhelyen tanulnak és katolikus környezetben szeretnének lakni. A Szent Antalról Nevezett Kollégium legfőbb célja a keresztény nevelés. A felvételnél figyelembe veszik: akik érdeklődést mutatnak a papi vagy szerzetesi hivatás iránt, vagy szociálisan hátrányos helyzetűek – árvák, félárvák, sokgyermekes családból valók, és anyagilag nem tudnák fedezni a bentlakást. A ferences kollégium szállást, étkezést biztosít, a tanuláshoz megfelelő időt, lelki programokat, és vállalják a ruhák kimosását is. További  részletekért augusztus 15-éig hívják a 0740-865546-os telefonszámot.
A kolozsvári Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébánia diákotthona felvételt hirdet keresztény diákok számára, a 2014-2015-ös tanévre. A kollégiumi helyekre pályázhatnak olyan egyetemi vagy főiskolai keresztény hallgatók, akik kolozsvári felsőoktatási képzésben részesülnek vagy első évet kezdenek. A kitöltendő dokumentumokat, pályázati ígény esetén, email-ben küldik el és legkésőbb 2014. augusztus 22-ig várják vissza. További információk a 0752-589.266-os telefonszámon, vagy a  mariasziveplebaniakolozsvar@gmail.com  címen igényelhetők.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 23.


H Í R E K   R E G G E L

Elkezdődött a Tusványos
Több mint húsz helyszín, száznál is több program várja a tegnap megnyílt 25. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban a résztvevőket.
A „Történetekből történelem” mottóval zajló tusnádfürdői rendezvény hagyományos helyszínén, az elmúlt évekhez hasonlóan idén is telt ház várható: tavaly több mint 40 ezren gazdagodtak Tusványos-élménnyel, s a szervezők szerint a látogatók száma idén akár rekordot is dönthet – írta a székelyhon.ro portál.
Az idei Tusványoson is lesz egyházi jelenlét, a Corvina-sátorban minden reggel 9 órakor szentmisét tartanak, azt követően pedig lelki beszélgetésre van lehetőség egy kávé mellett.

Ma temetik Papp Kincses Emesét
Papp Kincses Emesét ma du. 3 órakor helyezik örök nyugalomra Csíkszeredában a Szentlélek utcai temetőben.
Mint ismeretes, a csíkszeredai irodalomtörténész, publicista, egyetemi oktató, politikus, az erdélyi magyar közélet jeles személyisége, hosszas betegség után, vasárnap hunyt el.

Gyergyói Karaván – Vakációs program gyerekeknek
A csíki sorozat lezárta után gyergyói településeken folytatódik a Gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálata, a Hargita Megyei Gyermekvédelmi Igazgatóság, és a helyi önkormányzatok támogatásával szervezett vakációs személyiségfejlesztő program. A program részeként délelőtt 11 és délután 5 óra között foglalkozásokat szerveznek óvodás és iskolás gyerekeknek, ahol ismereteket szerezhetnek a világ más kultúráinak érdekességeiről, a játékos tevékenységen résztvevők ebédet is kapnak. Az „Én és a világ!” mottójú karaván ma a szárhegyi művelődési házban folytatódik.

Búcsúk Szent Anna-tiszteletére
Július 26-án, szombaton tartják a több évszázados hagyománnyal rendelkező búcsút a Szent Anna-tónál. Az idei ünnep programja fél 11-kor, a keresztalják fogadásával kezdődik  a Szent Anna-tó alsó parkolójában. 11 órától keresztutat végeznek népünk lelki megújulásáért a tó sétányán kialakított Kálvárián. Fél 1-től kezdődik a rádiónk által közvetített ünnepi szentmise, melynek főcelebránsa Tamás József püspök, szónoka Balla Barnabás pálos atya lesz.
Szent Joachim és Anna tiszteletére búcsút tartanak az erdővidéki Miklósváron is szombaton. A 11 órától kezdődő szentmisét a jelenlévő papokkal együtt Hajdú János sepsiszentgyörgyi főesperes-plébános celebrálja, szentbeszédet mond András József négyfalu-türkösi plébános.
Szombat délután 5 órakor a nagyváradi Szent Anna Orsolya-templomban zenés meditációt tartanak Szent Anna tiszteletére, a búcsús szentmisét vasárnap tartják Tóth Attila-Levente nagyvárad-újvárosi segédlelkész vezetésével fél 11 től.
Kadicsfalván is vasárnap, fél 1-kor kezdődik a búcsús szentmise a Szent Anna plébániatemplomban. Az egyházközség búcsúján Tamás József püspök megáldja a templom új orgonáját.

Búcsúra készülnek Homoródremetén
Szombaton délelőtt 11 órától kezdődik a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség filiájában, Homoródremetén a Szent Jakab búcsú. Székelyudvarhelyről szombaton reggel 8 órakor a Kis Szent Teréz templomtól keresztaljával indulnak a homoródremetei ünnepre.

Kollégiumi helyek ősztől
A székelyudvarhelyi ferences közösség az új tanévben is szívesen fogadja azokat a nyolcadik osztályt végzett fiúkat, akik Székelyudvarhelyen tanulnak és katolikus környezetben szeretnének lakni. A Szent Antalról Nevezett Kollégium legfőbb célja a keresztény nevelés. A felvételnél figyelembe veszik: akik érdeklődést mutatnak a papi vagy szerzetesi hivatás iránt, vagy szociálisan hátrányos helyzetűek – árvák, félárvák, sokgyermekes családból valók, és anyagilag nem tudnák fedezni a bentlakást. A ferences kollégium szállást, étkezést biztosít, a tanuláshoz megfelelő időt, lelki programokat, és vállalják a ruhák kimosását is. További  részletekért augusztus 15-éig hívják a 0740-865546-os telefonszámot.
A kolozsvári Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébánia diákotthona felvételt hirdet keresztény diákok számára, a 2014-2015-ös tanévre. A kollégiumi helyekre pályázhatnak olyan egyetemi vagy főiskolai keresztény hallgatók, akik kolozsvári felsőoktatási képzésben részesülnek vagy első évet kezdenek. A kitöltendő dokumentumokat, pályázati ígény esetén, email-ben küldik el és legkésőbb 2014. augusztus 22-ig várják vissza. További információk a 0752-589.266-os telefonszámon, vagy a  mariasziveplebaniakolozsvar@gmail.com  címen igényelhetők.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 23.

About the author

maradmin

Leave a Comment