2014. július 25. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Zarándoknap a Mária Úton
A családokért szervez zarándoklatot a Mária Út Egyesület augusztus 16-án. A Mária Út teljes szakaszán hagyományteremtő céllal indított zarándoknap az 1Úton (Egy Úton) nevet viseli és több száz települést érint Ausztriában, Erdélyben és Magyarországon egyaránt. Az 1Úton zarándoknap közel tízezer ember számára fog zarándokélményt nyújtani, a mai széthúzó világban átélik az egységet, mely hatalmas lelki jelentőséggel bír. Kiszakítani a hétköznapok hajszájából, ezáltal kerülni közelebb Istenhez, önmagunkhoz és egymáshoz, de céljuk továbbá, hogy az útközeli közösségek megismerjék és magukénak tekintsék a zarándokutat. Az eseményre várnak mindenkit egyénileg vagy közösségben, végig a Mária Út erdélyi szakasza mentén Nagykárolytól, Csíksomlyóig, de várják az önkéntes szervezők jelentkezését is, az 1uton.mariaut.hu honlapon is megtalálható erdélyi szervezőknél.

Zajlik a Tusványos – egyházi témák is szerepelnek a programban
Minden reggel 9 órakor szentmisét tartanak a Corvina-sátorban, de a Keskeny Út-sátorban is lelki témákkal, beszélgetésekre várják az érdeklődőket, ahol holnap 12 órától kezdődik Mărgulescu Cotiso és Melinda előadása: Előttem az élet, és nem látok tőle semmit, avagy hogyan találjam meg a hivatásomat címmel.

Búcsúk Szent Anna-tiszteletére
Július 26-án, szombaton tartják a több évszázados hagyománnyal rendelkező búcsút a Szent Anna-tónál. Fél 1-től kezdődik a rádiónk által közvetített ünnepi szentmise, melynek főcelebránsa Tamás József püspök, szónoka Balla Barnabás pálos atya lesz.
Szent Joachim és Anna tiszteletére búcsút tartanak az erdővidéki Miklósváron is szombaton. A 11 órától kezdődő szentmisét a jelenlévő papokkal együtt Hajdú János sepsiszentgyörgyi főesperes-plébános celebrálja, szentbeszédet mond András József négyfalu-türkösi plébános.
Szombat délután 5 órakor a nagyváradi Szent Anna Orsolya-templomban zenés meditációt tartanak Szent Anna tiszteletére, a búcsús szentmisét Tóth Attila-Levente nagyvárad-újvárosi segédlelkész vezetésével, vasárnap, fél 11-től tartják.
A Hunyad megyei Brádon is Szent Annát köszöntik a külsőleg is megújult plébániatemplomban. A búcsús szentmise szombat du. 6 órakor kezdődik Brádon.
Kadicsfalván vasárnap, fél 1-kor kezdődik a búcsús szentmise a Szent Anna plébániatemplomban. Az egyházközség búcsúján Tamás József püspök megáldja a templom új orgonáját.

Árpád-házi Szent Kinga búcsú Szécsenyben
A Csíkszeredához tartozó Stelepülésrészen felépített Deszkatemplom Szent Kinga búcsúját vasárnap fél 1 órakor tartják. Az ünnep szónoka, Balla Barnabás pálos atya lesz. A milleniumi templomtól keresztaljával vonulnak a búcsúra fél 12 órakor, azért a negyed 1-es szentmise a Millenniumi-templomban jövő vasárnap elmarad.

Szent Kristóf-búcsú, autómegáldás
A gyilkostói kápolnánál, július 27-én, vasárnap déli 12 órától ünneplik a búcsút, amelyet a hagyományos autó-megáldás követ. Az autók-járművek megáldásának szokása július 25-éhez, Szent Kristóf ünnepéhez kötődik, aki a hajósok és utasaik, az utazók védőszentje, a tizennégy segítő szent egyike, a népies vallásosság talán legnépszerűbb alakja, akinek képét ma is sok autós és motoros magával hordja.
Sepsiszentgyörgyön, a Krisztus király templomnál, vasárnap, a fél 11-es szentmise után a templom előtti útszakaszon áldják meg a gépjárműveket.

Szoboravatásra készülnek Marosszentgyörgyön
A plébánia évében a marosszentgyörgyi egyházközség szoborleplezésre készül július 27-én. Gróf Petki Dávidnak, az egyházközség második megalapítójának kőmása a plébánia udvarán talál helyet, alkotója Miholcsa József szobrászművész. A szoboravatásra vasárnap, a 10 órakor kezdődő, rádiónk által közvetített szentmisét követően kerül sor a marosszentgyörgyi plébánián. A témáról bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Lelkigyakorlatot hirdetnek Kolozsváron
Személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlatot tartanak a 18 év fölöttieknek kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Központban augusztus 14-18. között. A lelkigyakorlat elemei: napi szentmise, személyes és közös imaidők, naponta beszélgetés a kísérővel és a teljes csend. Kísérők: Pakot Géza jezsuita, Trepszker Erika és Vormair Emese szerzetesnők. További tudnivalókkal a manreza.amdg@gmail.com elektronikus címen szolgálnak, ugyanitt lehet jelentkezni augusztus 5-éig.

Időjárás:
Péntek délután elszórtan számíthatunk még egy-egy futó záporra, esetleg zivatarra. Gyenge, mérsékelt légmozgás mellett a mai napon 26-30°C várható.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 25.


H Í R E K   R E G G E L

Zarándoknap a Mária Úton
A családokért szervez zarándoklatot a Mária Út Egyesület augusztus 16-án. A Mária Út teljes szakaszán hagyományteremtő céllal indított zarándoknap az 1Úton (Egy Úton) nevet viseli és több száz települést érint Ausztriában, Erdélyben és Magyarországon egyaránt. Az 1Úton zarándoknap közel tízezer ember számára fog zarándokélményt nyújtani, a mai széthúzó világban átélik az egységet, mely hatalmas lelki jelentőséggel bír. Kiszakítani a hétköznapok hajszájából, ezáltal kerülni közelebb Istenhez, önmagunkhoz és egymáshoz, de céljuk továbbá, hogy az útközeli közösségek megismerjék és magukénak tekintsék a zarándokutat. Az eseményre várnak mindenkit egyénileg vagy közösségben, végig a Mária Út erdélyi szakasza mentén Nagykárolytól, Csíksomlyóig, de várják az önkéntes szervezők jelentkezését is, az 1uton.mariaut.hu honlapon is megtalálható erdélyi szervezőknél.

Zajlik a Tusványos – egyházi témák is szerepelnek a programban
Minden reggel 9 órakor szentmisét tartanak a Corvina-sátorban, de a Keskeny Út-sátorban is lelki témákkal, beszélgetésekre várják az érdeklődőket. A Keskeny Út sátorban pénteken 12 órától kerekasztal beszélgetést tartanak Van-e szükség még egyházra? címmel. Szombaton szintén 12 órától kezdődik Mărgulescu Cotiso és Melinda előadása: Előttem az élet, és nem látok tőle semmit, avagy hogyan találjam meg a hivatásomat címmel.

Árpád-házi Szent Kinga búcsú Szécsenyben
A Csíkszeredához tartozó Stelepülésrészen felépített Deszkatemplom Szent Kinga búcsúját vasárnap fél 1 órakor tartják. Az ünnep szónoka, Balla Barnabás pálos atya lesz. A milleniumi templomtól keresztaljával vonulnak a búcsúra fél 12 órakor, azért a negyed 1-es szentmise a Millenniumi-templomban jövő vasárnap elmarad.

Gyergyói Karaván – ma Orotvában
A Gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálata által, partnerintézmények támogatásával szervezett vakációs személyiségfejlesztő program keretében ma 11 és délután 5 óra között foglalkozásokat szerveznek óvodás és iskolás gyerekeknek, ahol ismereteket szerezhetnek a világ más kultúráinak érdekességeiről, a játékos tevékenységen résztvevők ebédet is kapnak. Az „Én és a világ!” mottójú rendezvény Orotvában zárul a mai napon, helyszín a Kultúrotthon.

Szent Kristóf-búcsú, autómegáldás
A gyilkostói kápolnánál, július 27-én, vasárnap déli 12 órától ünneplik a búcsút, amelyet a hagyományos autó-megáldás követ. Az autók-járművek megáldásának szokása július 25-éhez, Szent Kristóf ünnepéhez kötődik, aki a hajósok és utasaik, az utazók védőszentje, a tizennégy segítő szent egyike, a népies vallásosság talán legnépszerűbb alakja, akinek képét ma is sok autós és motoros magával hordja.
Sepsiszentgyörgyön, a Krisztus király templomnál, vasárnap, a fél 11-es szentmise után a templom előtti útszakaszon áldják meg a gépjárműveket.

Szoboravatásra készülnek Marosszentgyörgyön
A plébánia évében a marosszentgyörgyi egyházközség szoborleplezésre készül július 27-én. Gróf Petki Dávidnak, az egyházközség második megalapítójának kőmása a plébánia udvarán talál helyet, alkotója Miholcsa József szobrászművész. A szoboravatásra vasárnap, a 10 órakor kezdődő, rádiónk által közvetített szentmisét követően kerül sor a marosszentgyörgyi plébánián. A témáról bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Lelkigyakorlatot hirdetnek Kolozsváron
Személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlatot tartanak a 18 év fölöttieknek kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Központban augusztus 14-18. között. A lelkigyakorlat elemei: napi szentmise, személyes és közös imaidők, naponta beszélgetés a kísérővel és a teljes csend. Kísérők: Pakot Géza jezsuita, Trepszker Erika és Vormair Emese szerzetesnők. További tudnivalókkal a manreza.amdg@gmail.com elektronikus címen szolgálnak, ugyanitt lehet jelentkezni augusztus 5-éig.

Időjárás:
Pénteken lassan melegedni kezd a levegő, délután elszórtan számíthatunk még egy-egy futó záporra, esetleg zivatarra. Gyenge, mérsékelt légmozgás mellett a mai napon 26-30°C várható.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 25.

About the author

maradmin

Leave a Comment