2014. július 29. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Ferences Ifjúsági Zarándoklat
Ma délután 6 órakor az újtusnádi plébánián kezdődik az erdélyi ferences szerzetesek által tizenkettedik alkalommal megszervezett Ferences Ifjúsági Zarándoklat. A FerIza elsődleges célja egy kicsit kimozdulni a hétköznapokból.
„Azzal, hogy Csíksomlyó felé tartunk ezen az úton, a Jóistenhez és a Szűzanyához szeretnénk elvinni mindazt, ami foglalkoztat bennünket" - mondta Orbán Szabolcs, erdélyi ferences tartományfőnök. Mint fogalmazott, nem véletlen a zarándoklat időzítése sem, ezt augusztus másodikához, Porciunkula ünnepéhez igazítják minden évben. Idén a Gyulafehérvári Főegyházmegyében kihirdetett plébánia évéhez kapcsolódik az elmélkedések témája.

Szent Anna búcsú a barlangnál
Ma délután 4 órakor búcsús szentmisét tartanak Ditróban a barlangnál, a Szent Anna kápolnánál. Ünnepi szónok: Ferencz István lelkész, a gyergyószentmiklósi Szent István plébániáról.

Előadássorozat „kezdő” szülőknek
A születésről 5 részben címmel, előadássorozatot szervez a Fészek, a gyergyói édesanyák egyesülete, amelyre elsősorban várandós édesanyákat, leendő édesapákat várnak. A sorozat első előadása ma délután 5 órakor kezdődik a Szent István plébánia nagytermében. Apa, kezdődik! címmel Dr. Kraft Hunor szülész nőgyógyász a család alakulásáról, a várandósságról tájékoztatja a jelenlevőket.

Mi történik a csendben?
Augusztus 17-23. között az erdődhegyi Helga Winter Házban csendmeditációs lelkigyakorlatot tartanak. A Jézus imába bevezető lelkigyakorlatot Solomayer (ejtsd: Szolomájer) Sándor, a Hildegárda egyházközség plébánosa tartja.
Az egyhetes program része a közös szentmise, napi egy közös megosztás és egyéni beszélgetés a lelkigyakorlat kísérőjével. A lelki programra olyan személyek jelentkezését várják, akik már betöltötték 23-ik életévüket; vágyat éreznek az imában történő találkozásra Istennel; a lelkigyakorlat teljes ideje alatt jelen tudnak lenni; a mindennapi élet, munka és kapcsolatokkal járó feszültségeket aránylag jól viselik. Jelentkezni a soli2@gmx.de e-mailcímen lehet.

Áldott légy Uram és minden alkotásod!
Ezzel a mottóval augusztus 28. és szeptember 2. közti időszakban kerül sor a VII. Ferences Biciklis Zarándoklatra. A FerBit idei útvonala: Gyergyószentmiklós - Gyilkostó - Háromkút - Gyimesek - Káronta - Csobányos - Egerszék - Csíksomlyó. Jelentkezni lehet augusztus 20-ig a 0741-940171-es telefonszámon.

Lelkigyakorlat – tábor fiataloknak
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánia augusztus 8-12 között Székelyszálláson tábort szervez fiataloknak. Mottója: „Nem a saját árnyékomban élek, hanem Istenében! A plébánia nem kocsma!” Elmélkedések, megosztások, lelki programok, szórakozások, kikapcsolódás vár minden fiatalt. Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742-698166-os telefonszámon.

CsIT 2014
A Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó várja a fiatalokat augusztus 12. és 16. között. Az idei CsIT helyszíne a csíksomlyói Szent István Kollégium épülete és udvara. A rendezvényre színes program készül, benne előadások, ifjúsági szentmisék, zenés produkciók, koncert, kiscsoportos tevékenységek.
Aki augusztus 1-je előtt jelentkezik a CSIT-re, ajándékba kap egy pólót is. További részletek a csitinfo.ro oldalon találhatók.

Hetedik alkalommal szerveznek családos tábort a Szatmári Egyházmegyében
Az egyházmegyei családos tábor augusztus 29 és 31 között jól meghatározott keretek között szolgál értékes impulzusokkal szülőknek és gyermekeiknek egyaránt. A színes és kreatív programok mellett a felnőttek Varga Péter Pius előadásain vehetnek részt, a Szentírás és a bibliodráma segítségével Istennel való kapcsolatuk mélységeibe tekinthetnek, miközben gyermekeik korcsoportokra felosztva külön foglalkozásokon vesznek részt. Lesznek ugyanakkor az egész családot egybegyűjtő programok is, közös kézműves műhely, játék, tábortűz, és esti mese.
Az érdeklődők augusztus 10-ig jelentkezhetnek a 0740-115464-es vagy a 0743-411-178-as telefonszámokon.

Időjárás:
Egész héten csapadékos időre számíthatunk, ismét előfordulhatnak heves zivatarok, melyeket jégeső, felhőszakadás, illetve viharos széllökések kísérhetnek. Egy kissé visszaesik a hőmérséklet. A Keletről fújó szél felerősödhet a csapadékos területeken. A meteorológusok sárga figyelmeztető jelzést bocsájtottak ki az esőzések miatt az ország DNY-i részére. Arad, Temes, Hunyad és Fehér megyékben a csapadékmennyiség meghaladhatja a 25 liter/m2 -t, helyenként akár a 30 liter/m2-t is.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 29.


H Í R E K   R E G G E L

Közösségben élő hit
A szentignáci lelkigyakorlatokról és a csoportéletről tartottak alapkurzust július 22. és 27-e között az erdődhegyi Helga Winter Közösségi Házban. A Világiak Irodája szervezésében, zajlott rendezvényre a szatmári- és a gyulafehérvári egyházmegyéből is érkeztek résztvevők.
Az öt nap során impulzusokat kaptak a szentignáci lelkiségből, egyénileg, csendben, valamint csoportban gyakorlatokat végeztek, imamódokkal ismerkedtek, közös szentmisén vettek részt. Szintén fontos eleme volt a rendezvénynek a csoport életének alakulási fázisaiba való betekintés, valamint az egyéni élet döntéseinek, a Jézus Krisztussal való személyes kapcsolat alapján történő meghatározása. Megosztásaikban többen elmondták, hasznosnak érezték a csend és a közösség hatásának megtapasztalását.

Előadássorozat „kezdő” szülőknek
A születésről 5 részben címmel, előadássorozatot szervez a Fészek, a gyergyói édesanyák egyesülete, amelyre elsősorban várandós édesanyákat, leendő édesapákat várnak. A sorozat első előadása ma délután 5 órakor kezdődik a Szent István plébánia nagytermében. Apa, kezdődik! címmel Dr. Kraft Hunor szülész nőgyógyász a család alakulásáról, a várandósságról tájékoztatja a jelenlevőket.

Lelkigyakorlat – tábor fiataloknak
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánia augusztus 8-12 között Székelyszálláson tábort szervez fiataloknak. Mottója: „Nem a saját árnyékomban élek, hanem Istenében! A plébánia nem kocsma!” Elmélkedések, megosztások, lelki programok, szórakozások, kikapcsolódás vár minden fiatalt. Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742-698166-os telefonszámon.

Ferences Ifjúsági Zarándoklat
Ma este kezdődik az erdélyi ferences szerzetesek által tizenkettedik alkalommal megszervezett Ferences Ifjúsági Zarándoklat. A FerIza elsődleges célja egy kicsit kimozdulni a hétköznapokból.
„Azzal, hogy Csíksomlyó felé tartunk ezen az úton, a Jóistenhez és a Szűzanyához szeretnénk elvinni mindazt, ami foglalkoztat bennünket" - mondta Orbán Szabolcs, erdélyi ferences tartományfőnök. Mint fogalmazott, nem véletlen a zarándoklat időzítése sem, ezt augusztus másodikához, Porciunkula ünnepéhez igazítják minden évben. Idén a Gyulafehérvári Főegyházmegyében kihirdetett plébánia évéhez kapcsolódik az elmélkedések témája.
Áldott légy Uram és minden alkotásod!
Ezzel a mottóval augusztus 28. és szeptember 2. közti időszakban kerül sor a VII. Ferences Biciklis Zarándoklatra. A FerBit idei útvonala: Gyergyószentmiklós - Gyilkostó - Háromkút - Gyimesek - Káronta - Csobányos - Egerszék - Csíksomlyó. Jelentkezni lehet augusztus 20-ig a 0741-940171-es telefonszámon.

Mi történik a csendben?
Augusztus 17-23. között az erdődhegyi Helga Winter Házban csendmeditációs lelkigyakorlatot tartanak. A Jézus imába bevezető lelkigyakorlatot Solomayer Sándor, a Hildegárda egyházközség plébánosa tartja.
Az egyhetes program része a közös szentmise, napi egy közös megosztás és egyéni beszélgetés a lelkigyakorlat kísérőjével. A lelki programra olyan személyek jelentkezését várják, akik már betöltötték 23-ik életévüket; vágyat éreznek az imában történő találkozásra Istennel; a lelkigyakorlat teljes ideje alatt jelen tudnak lenni; a mindennapi élet, munka és kapcsolatokkal járó feszültségeket aránylag jól viselik. Jelentkezni a soli2@gmx.de e-mailcímen lehet.

CsIT 2014
A Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó várja a fiatalokat augusztus 12. és 16. között. Az idei CsIT helyszíne a csíksomlyói Szent István Kollégium épülete és udvara. A rendezvényre színes program készül, benne előadások, ifjúsági szentmisék, zenés produkciók, koncert, kiscsoportos tevékenységek.
Aki augusztus 1-je előtt jelentkezik a CSIT-re, ajándékba kap egy pólót is. További részletek a csitinfo.ro oldalon találhatók.

Időjárás:
Egész héten csapadékos időre számíthatunk, ismét előfordulhatnak heves zivatarok, melyeket jégeső, felhőszakadás, illetve viharos széllökések kísérhetnek. Egy kissé visszaesik a hőmérséklet. A Keletről fújó szél felerősödhet a csapadékos területeken. A meteorológusok sárga figyelmeztető jelzést bocsájtottak ki tegnap reggel 10 órától az esőzések miatt az ország délnyugati részére. Arad, Temes, Hunyad és Fehér megyékben a csapadékmennyiség meghaladhatja a 25 liter/m2 -t, helyenként akár a 30 liter/m2-t is.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 29.

About the author

maradmin

Leave a Comment