2014. július 30. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Önkormányzati IGEN a marosvásárhelyi katolikus gimnázium létrehozására
Tegnap a marosvásárhelyi városi képviselő-testület megszavazta a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium létrehozásáról szóló határozattervezetet. A katolikus iskola az Unirea Főgimnázium által elfoglalt épület egy szárnyában jöhet létre. Az iskolalapítással megbízott Erdélyi Római Katolikus Státus Alapítvány világi képviselője, Tamási Zsolt szerint az, hogy a határozattervezet átment a képviselő-testületi ülésen, csak az első lépés. „Az önkormányzati igen után a tanfelügyelőségen össze kell hívni egy igazgatótanácsi ülést, amelynek engedélyeznie kell az intézmény létrejöttét. Ha ez megvan, felküldik a tanügyminisztériumba, és a tárca döntésével válik véglegessé az intézmény létrejötte”- adta hírül a székelyhon.ro

Tábor mozgássérültek számára
Sepsiszentgyörgy mellett, Benedekmezőn tegnap délelőtt szentmisével kezdődött a Romániai Magyar Máltai Segélyszolgálat szervezésében a mozgássérültek tábora. Mint egy nagy családban, kicsik és nagyok egymást segítve, kiegészítve közösen tevékenykednek azért, hogy vasárnap reggelig mindenki jól érezze magát.
Sokak számára kizárólag ezek a táborok jelentik annak a lehetőségét, hogy elhagyhassák mindennapi környezetüket, és velük egykorúakkal a természetben tölthessenek el egy pár napot. A pihenés mellett lehetőséget kínálnak a találkozásra, megoszthatják egymással élet-tapasztalataikat, és problémáikról, valamint saját fejlődésükről beszélgethetnek. A mozgássérültek táborát Puskás Bálint máltai lovag nyitotta meg. A táborról, a mai Déli magazinban bővebben hallhatnak.

Orgonakoncert Kolozsváron
Ma este 7 órától orgonakoncertre kerül sor a kolozsvári Szent Mihály templomban. Meghívott előadó Peter Kleinert orgonaművész. A belépés ingyenes, szeretettel várják az érdeklődőket!

Lelkigyakorlatot hirdetnek Kolozsváron
Személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlatot tartanak a 18 év fölöttieknek kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Központban augusztus 14-18. között. A lelkigyakorlat elemei: napi szentmise, személyes és közös imaidők, naponta beszélgetés a kísérővel és a teljes csend.
Kísérők: Pakot Géza jezsuita, Trepszker Erika és Vormair Emese szerzetesnők. További tudnivalókkal a manreza.amdg@gmail.com elektronikus címen szolgálnak, ugyanitt lehet jelentkezni augusztus 5-éig.

CsIT 2014
A Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó várja a fiatalokat augusztus 12. és 16. között. Az idei CsIT helyszíne a csíksomlyói Szent István Kollégium épülete és udvara. A rendezvényre színes program készül, benne előadások, ifjúsági szentmisék, zenés produkciók, koncert, kiscsoportos tevékenységek.
A CsIT 2o14-re már több mint 500 fiatal jelentkezett be. Felhívjuk a fiatalok figyelmét, hogy már csak néhány nap van hátra a kedvezményes jelentkezésig. Aki augusztus 1-je előtt jelentkezik, ajándékba kap egy pólót is. További részletek a csitinfo.ro oldalon találhatók.

Áldott légy Uram és minden alkotásod!
Ezzel a mottóval augusztus 28. és szeptember 2. közti időszakban kerül sor a VII. Ferences Biciklis Zarándoklatra. A FerBit idei útvonala: Gyergyószentmiklós - Gyilkostó - Háromkút - Gyimesek - Káronta - Csobányos - Egerszék - Csíksomlyó. Jelentkezni lehet augusztus 20-ig a 0741-940171-es telefonszámon.

Lelkigyakorlat – tábor fiataloknak
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánia augusztus 8-12 között Székelyszálláson tábort szervez fiataloknak. Mottója: „Nem a saját árnyékomban élek, hanem Istenében! A plébánia nem kocsma!” Elmélkedések, megosztások, lelki programok, szórakozások, kikapcsolódás vár minden fiatalt. Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742-698166-os telefonszámon.

Ifjúsági találkozó Petrozsényban
A petrozsényi egyházközségben augusztus 1–3. között szervezik meg az egyházmegye román ajkú ifjainak találkozóját, melyre 150 résztvevőt várnak. A találkozón előadást tart Korom Imre atya és Mărgulescu Cotiso. A találkozó záró szentmiséjét vasárnap fél 12 órakor Jakubinyi György érsek celebrálja.

Hetedik alkalommal szerveznek családos tábort a Szatmári Egyházmegyében
Az egyházmegyei családos tábor augusztus 29 és 31 között jól meghatározott keretek között szolgál értékes impulzusokkal szülőknek és gyermekeiknek egyaránt. A színes és kreatív programok mellett a felnőttek Varga Péter Pius előadásain vehetnek részt, a Szentírás és a bibliodráma segítségével Istennel való kapcsolatuk mélységeibe tekinthetnek, miközben gyermekeik korcsoportokra felosztva külön foglalkozásokon vesznek részt. Lesznek ugyanakkor az egész családot egybegyűjtő programok is, közös kézműves műhely, játék, tábortűz, és esti mese. Az érdeklődők augusztus 10-ig jelentkezhetnek a 0740-115464-es vagy a 0743-411178-as telefonszámokon.

Időjárás:
Délutántól ismét egyre több helyen kell záporok, zivatarok kialakulására számítani. A Keletről fújó szél felerősödhet a csapadékos területeken. Napközben 27 és 32°C között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 30.


H Í R E K   R E G G E L

Önkormányzati IGEN a marosvásárhelyi katolikus gimnázium létrehozására
Tegnap a marosvásárhelyi városi képviselő-testület megszavazta a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium létrehozásáról szóló határozattervezetet, ezenkívül 1,5 millió lejt különített el az ingatlan azonnali sürgősségi felújítására. A katolikus iskola az Unirea Főgimnázium által elfoglalt épület egy szárnyában jöhet létre. Az iskolalapítással megbízott Erdélyi Római Katolikus Státus Alapítvány világi képviselője, Tamási Zsolt szerint az, hogy a határozattervezet átment a képviselő-testületi ülésen, csak az első lépés. „Az önkormányzati igen után a tanfelügyelőségen össze kell hívni egy igazgatótanácsi ülést, amelynek engedélyeznie kell az intézmény létrejöttét. Ha ez megvan, felküldik a tanügyminisztériumba, és a tárca döntésével válik véglegessé az intézmény létrejötte”- adta hírül a székelyhon.ro

Orgonakoncert Kolozsváron
Ma este 7 órától orgonakoncertre kerül sor a kolozsvári Szent Mihály templomban. Meghívott előadó Peter Kleinert orgonaművész. A belépés ingyenes, szeretettel várják az érdeklődőket!

Mi történik a csendben?
Augusztus 17-23. között az erdődhegyi Helga Winter Házban csendmeditációs lelkigyakorlatot tartanak. A Jézus imába bevezető lelkigyakorlatot Solomayer Sándor, a Hildegárda egyházközség plébánosa tartja.
Az egyhetes program része a közös szentmise, napi egy közös megosztás és egyéni beszélgetés a lelkigyakorlat kísérőjével. A lelki programra olyan személyek jelentkezését várják, akik már betöltötték 23-ik életévüket; vágyat éreznek az imában történő találkozásra Istennel; a lelkigyakorlat teljes ideje alatt jelen tudnak lenni; a mindennapi élet, munka és kapcsolatokkal járó feszültségeket aránylag jól viselik. Jelentkezni a soli2@gmx.de e-mailcímen lehet.

Lelkigyakorlatot hirdetnek Kolozsváron
Személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlatot tartanak a 18 év fölöttieknek kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Központban augusztus 14-18. között. A lelkigyakorlat elemei: napi szentmise, személyes és közös imaidők, naponta beszélgetés a kísérővel és a teljes csend.
Kísérők: Pakot Géza jezsuita, Trepszker Erika és Vormair Emese szerzetesnők. További tudnivalókkal a manreza.amdg@gmail.com elektronikus címen szolgálnak, ugyanitt lehet jelentkezni augusztus 5-éig.

Áldott légy Uram és minden alkotásod!
Ezzel a mottóval augusztus 28. és szeptember 2. közti időszakban kerül sor a VII. Ferences Biciklis Zarándoklatra. A FerBit idei útvonala: Gyergyószentmiklós - Gyilkostó - Háromkút - Gyimesek - Káronta - Csobányos - Egerszék - Csíksomlyó. Jelentkezni lehet augusztus 20-ig a 0741-940171-es telefonszámon.

Lelkigyakorlat – tábor fiataloknak
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánia augusztus 8-12 között Székelyszálláson tábort szervez fiataloknak. Mottója: „Nem a saját árnyékomban élek, hanem Istenében! A plébánia nem kocsma!” Elmélkedések, megosztások, lelki programok, szórakozások, kikapcsolódás vár minden fiatalt. Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742-698166-os telefonszámon.

Ifjúsági találkozó Petrozsényban
A petrozsényi egyházközségben augusztus 1–3. között szervezik meg az egyházmegye román ajkú ifjainak találkozóját, melyre 150 résztvevőt várnak. A találkozón előadást tart Korom Imre atya és Mărgulescu Cotiso. A találkozó záró szentmiséjét vasárnap fél 12 órakor Jakubinyi György érsek celebrálja.

Hetedik alkalommal szerveznek családos tábort a Szatmári Egyházmegyében
Az egyházmegyei családos tábor augusztus 29 és 31 között jól meghatározott keretek között szolgál értékes impulzusokkal szülőknek és gyermekeiknek egyaránt. A színes és kreatív programok mellett a felnőttek Varga Péter Pius előadásain vehetnek részt, a Szentírás és a bibliodráma segítségével Istennel való kapcsolatuk mélységeibe tekinthetnek, miközben gyermekeik korcsoportokra felosztva külön foglalkozásokon vesznek részt. Lesznek ugyanakkor az egész családot egybegyűjtő programok is, közös kézműves műhely, játék, tábortűz, és esti mese. Az érdeklődők augusztus 10-ig jelentkezhetnek a 0740-115464-es vagy a 0743-411178-as telefonszámokon.

MRE - Hírszolgálat, 2014. július 30.

About the author

maradmin

Leave a Comment