2014. június 24. – Hírek és programajánló

H Í R E K    D É L B E N

Hálaadás az alapításért, a nővérekért

A Piarista Nővérek Kongregációja alapításának 125. évfordulója alkalmából, ma este 7 órakor szentmisét tartanak a nagykárolyi Kalazanci Szent József templomban. Boldog Celestina Donati 1889-ben alapította meg a piarista rend női ágát. Nagykárolyban tíz éve vannak jelen. A rend alapításáért adnak hálát a nővérek a ma esti szentmisében, melyet Schönberger Jenő püspök mutat be. Szentbeszédet mond Nagy Attila piarista atya. A szentmisét ma este 7 órakor rádiónk élőben közvetíti.

Keresztelő Szent János búcsúk

A római katolikus egyház a Szűzanyán kívül csak Keresztelő Szent János születésnapjának szentel ünnepet. Ehhez a naphoz kötődik több templom búcsúja. Marosvásárhelyen a belvárosi Keresztelő Szent János templom búcsús szentmiséje ma délután 6 órakor kezdődik. Ünnepi szónok: György Tibor kövesdombi plébános. Szentivánlaborfalván szintén ma este 6 órakor tartják a búcsús szentmisét.

Jézus Szíve kilenced Szatmáron

A szatmárnémeti Kálvária templomban az egyházmegyei Jézus Szíve búcsúra kilenceddel készülnek. Ma este 6 órakor a szentmisén Seffer Dániel Antal ugocsai esperes „Minden vigasztalás kútfeje” témakörben tart szentbeszédet.

Emlékhét Boldog Bogdánffy Szilárd nagyváradi vértanú püspök tiszteletére

A temesvári egyházmegye területén született váradi főpásztor, Bogdánffy Szilárd, pappá szentelését követő első szentmiséjét 1934-ben a temesvár-józsefvárosi Notre Dame zárdatemplomban celebrálta.

A primícia idei, 80. évfordulója alkalmából június 22 – 26 között emlékhetet tartanak, amelynek keretében minden este 8 órai kezdettel ájtatosságot tartanak. Ma este Boldog Bogdánffy Szilárd püspök, a lelkipásztor címmel Augustinov György temesvár-mehalai plébános vezeti a megemlékező ájtatosságot.

Fotókiállítás megnyitó Kolozsváron

Ma délután fél 7-kor, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusának székhelyén kerül sor Sebestyén József: Dialógus című fotókiállításának megnyitójára. A vendégeket az est házigazdája Magdó János főkonzul köszönti. A tárlatot az alkotó jelenlétében Kovács András művészettörténész nyitja meg.

Jubiláns papok közös ünnepe Gyulafehérváron

Holnap délelőtt 11 órától a gyulafehérvári székesegyházban, hálaadó szentmisét mutatnak be, azok a plébánosok, akik idén emlékeznek szentelésük 25., 50., illetve 70. évfordulójára. A papszentelési évfordulón való részvétel teljes búcsúval jár a jubiláns és a szentmiséjén résztvevők számára. 2014-ben jubiláns papjaink a következők:

Ezüstmisések: Balázs Ferenc, a Marosvásárhely–Szent Kozma és Damján egyházközség plébánosa, Botár Gábor a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség plébánosa, Déváról Böjte Csaba ferences atya, Fejér Lajos kilyénfalvi plébános, Fekete Tamás Zaboláról, Işvanca Alois radnalajosfalvi plébános, Major Sándor Kápolnásfaluról, Mátyás Károly a székelyudvarhely–Szent Miklós egyházközség plébánosa, Salamon József Gyimesbükkről, Szabó Ernő Linzből, Tímár Mátyás Gyergyószentmiklós–Szent Miklós plébániáról és Varga Vince kiskapusi plébános.

Aranymisések (50 év): Bartalis Árpád P. János kaplonyi ferences atya, Bartis László plébános Szárhegyről és, Oláh Domokos plébános, Székelyudvarhelyről.

Rubinmisés (70 év): Bodoni Árpád Borbándi plébános.

Egy nap az egészségért

Június 25-én, szerdán egészségnapot szervez Marosvásárhelyen a Deus Providebit Tanulmányi Házban a Gyulafehérvári Caritas. A program célja, hogy a szépkorúak figyelmét ráirányítsa arra, hogy az egészség érték, amelynek megőrzéséért mindenki sokat tehet. A program keretében szakorvosok tartanak előadásokat. A mozgás is kiemelt szerepet kap a rendezvényen, szakember irányításával minden résztvevő egy 15–20 perces „mozgásprogramon” vehet részt. Az előadássorozatot Buta Árpád Attila előadóművész zenés összeállítása zárja. A rendezvénysorozaton való részvétel ingyenes. Jelentkezni a 0741-258194 telefonszámon lehet.

Pedagógus találkozó Szatmárnémetiben

A februárban megkezdett beszélgetést június 27-én, pénteken, délután 4 órakor folytatják a Scheffler János Lelkipásztori Központ udvaráról nyíló Szent István teremben. A találkozóra várják a pedagógusok gyermekeit is, ők egy párhuzamos teremben, foglalkozásokon vesznek majd részt. A jelentkezéseket a 0261-715011-es telefonszámon várják.

Assisi Szent Ferenc Iskolája Csíksomlyón

A kolozsvári ferences szerzetesek ebben az évben is megrendezik az Assisi Szent Ferenc Iskolája elnevezésű tábort a csíksomlyói ferences kolostorban.

A szervezők, Pantea Tibor kolozsvári ferences házfőnök és Orbán Szabolcs ferences tartományfőnök azoknak a 4–8. osztályos tanulóknak a jelentkezését várják, akik július 17–20. között Csíksomlyón részt szeretnének venni egy olyan táborban, amely lehetőséget nyújt Assisi Szent Ferenc életének megismerésére, életpéldájának elmélyítésére és arra, hogy új ismeretségeket, barátságokat alakíthassanak ki. Jelentkezni július 8-ig lehet a Mária Rádió honlapján található elérhetőségeken.

(Pantea Tibor 0746-774701, e-mail: frtibi@gmail.com; frszabolcs@gmail.com.)

Időjárás:

Kedden napközben is sokfelé lehet számítani ismétlődő esőre, záporokra,zivatarokra, főként az ország nyugati és északnyugati felén. Az intenzívebb gócokat felhőszakadás, viharos széllökés, helyenként jégeső kísérheti. A tegnap  estétől ma estig sárga figyelmeztető kódot rendeltek el a meteorologusok az esőzések miatt. Helyenként 25-30 liter csapadékra is lehet számítani négyzetméterenként.Többfelé zivataroktól függetlenül is élénk, erős lehet az északnyugati, északi szél. Délutánra 19 és 24°C közé melegszik a levegő.

Távolabbi kilátások
Szerdán is folytatódik az eső, záporok, helyenként zivatarok még előfordulhatnak. A hőmérséklet néhány fokkal elmarad majd a sokéves átlagtól. A légmozgás főként északnyugaton és északkeleten lesz élénk.

MRE – Hírszolgálat, 2014. június 24.


H Í R E K     R E G G E L
Lelki hétvége önkéntes beteglátogatóknak
Június 20. és 21-e között Nagybányáról, Nagykárolyból, Szatmárnémetiből érkeztek önkéntes beteglátogatók az erdődhegyi Helga Winter Közösségi Házba.
Gáspár Annamária kórházpasztorációs referens, a lelki hétvége szervezője elmondta: „Szükség van a lelki töltekezésre ahhoz, hogy a szolgálatunkat jól végezzük. Az elméleti ismeretek és a gyakorlat mellett fontos szerepe van az imának.” Tyukodi Beáta szerzetesnő előadásai, az imagyakorlatok, a megosztások, valamint a szentírási történetek üzenetei a hivatás- és küldetéstudatot erősítették a résztvevőkben.

Hálaadás az alapításért, a nővérekért
A Piarista Nővérek Kongregációja alapításának 125. évfordulója alkalmából, ma este 7 órakor szentmisét tartanak a nagykárolyi Kalazanci Szent József templomban. Boldog Celestina Donati 1889-ben alapította meg a piarista rend női ágát. Nagykárolyban tíz éve vannak jelen. A rend alapításáért adnak hálát a nővérek a ma esti szentmisében, melyet Schönberger Jenő püspök mutat be. Szentbeszédet mond Nagy Attila piarista atya. A szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Keresztelő Szent János búcsúk
A római katolikus egyház a Szűzanyán kívül csak Keresztelő Szent János születésnapjának szentel ünnepet. Ehhez a naphoz kötődik több templom búcsúja.
Gyergyótekerőpatakon a Szent János napi ünnepi szentmise ma délelőtt 11 órakor kezdődik. A búcsús ünnepi szentmisén Jakubinyi György érsek megáldja a felújított 280 éves templomot.
Marosvásárhelyen a belvárosi Keresztelő Szent János templom búcsús szentmiséje ma délután 6 órakor kezdődik. Ünnepi szónok: György Tibor kövesdombi plébános.
Brassóban a ferences templomban ma délelőtt 9 órakor, és Szentivánlaborfalván este 6 órakor tartják a búcsús szentmisét.

Jézus Szíve kilenced Szatmáron
A szatmárnémeti Kálvária templomban az egyházmegyei Jézus Szíve búcsúra kilenceddel készülnek. Ma este 6 órakor a szentmisén Seffer Dániel Antal ugocsai esperes „Minden vigasztalás kútfeje” témakörben tart szentbeszédet.

Emlékhét Boldog Bogdánffy Szilárd nagyváradi vértanú püspök tiszteletére
A temesvári egyházmegye területén született váradi főpásztor, Bogdánffy Szilárd, pappá szentelését követő első szentmiséjét 1934-ben a temesvár-józsefvárosi Notre Dame zárdatemplomban celebrálta.
A primícia idei, 80. évfordulója alkalmából június 22 – 26 között emlékhetet tartanak, amelynek keretében minden este 8 órai kezdettel ájtatosságot tartanak. Ma este Boldog Bogdánffy Szilárd püspök, a lelkipásztor címmel Augustinov György temesvár-mehalai plébános vezeti a megemlékező ájtatosságot.

Zenevár – vakációs foglalkozások gyermekek részére
Tegnap zenés nyári tábor indult a nagyváradi Egyházmegyei Zeneközpont szervezésében a Kanonok Sor 13. szám alatt levő Laikusképző Központban. A tábor június 28-ig, minden nap reggeltől délig tartja nyitva kapuit 5-12 éves gyermekek számára.

Fotókiállítás megnyitó Kolozsváron
Ma délután fél 7-kor, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusának székhelyén kerül sor Sebestyén József: Dialógus című fotókiállításának megnyitójára. A vendégeket az est házigazdája Magdó János főkonzul köszönti. A tárlatot az alkotó jelenlétében Kovács András művészettörténész nyitja meg.

Egy nap az egészségért
Június 25-én, szerdán egészségnapot szervez Marosvásárhelyen a Deus Providebit Tanulmányi Házban a Gyulafehérvári Caritas. A program célja, hogy a szépkorúak figyelmét ráirányítsa arra, hogy az egészség érték, amelynek megőrzéséért mindenki sokat tehet. A program keretében szakorvosok tartanak előadásokat. A mozgás is kiemelt szerepet kap a rendezvényen, szakember irányításával minden résztvevő egy 15–20 perces „mozgásprogramon” vehet részt. Az előadássorozatot Buta Árpád Attila előadóművész zenés összeállítása zárja. A rendezvénysorozaton való részvétel ingyenes. Jelentkezni a 0741-258194 telefonszámon lehet.

Szabadulás a függőségek rabságából
A Gyulafehérvári Caritas – KI-ÚT konzultációs program és a magyarországi Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat lelkigyakorlatot szervez szenvedélybetegeknek és hozzátartozóinak Fazekas György atya vezetésével, a gyergyószentmiklósi Szent Benedek Tanulmányi Központban, július 3-6 között. A lelkigyakorlat alapja az elfogadás és a megértés, amely lehetőséget ad az őszinte beszélgetésekre. A jelentkezés feltétele: valamilyen függőségben való érintettség, valamint a vágy a változásra. Erre a programra szeretettel várják a hozzátartozókat, valamint a szenvedélybeteg családban felnőtt fiatalokat is. Érdeklődni és jelentkezni lehet június 26-ig, a 0737-300980-as telefonszámon.

Pedagógus találkozó Szatmárnémetiben
A februárban megkezdett beszélgetést június 27-én, pénteken, délután 4 órakor folytatják a Scheffler János Lelkipásztori Központ udvaráról nyíló Szent István teremben. A találkozóra várják a pedagógusok gyermekeit is, ők egy párhuzamos teremben, foglalkozásokon vesznek majd részt. A jelentkezéseket a 0261-715011-es telefonszámon várják.

Assisi Szent Ferenc Iskolája Csíksomlyón
A kolozsvári ferences szerzetesek ebben az évben is megrendezik az Assisi Szent Ferenc Iskolája elnevezésű tábort a csíksomlyói ferences kolostorban.
A szervezők, Pantea Tibor kolozsvári ferences házfőnök és Orbán Szabolcs ferences tartományfőnök azoknak a 4–8. osztályos tanulóknak a jelentkezését várják, akik július 17–20. között Csíksomlyón részt szeretnének venni egy olyan táborban, amely lehetőséget nyújt Assisi Szent Ferenc életének megismerésére, életpéldájának elmélyítésére és arra, hogy új ismeretségeket, barátságokat alakíthassanak ki. Jelentkezni július 8-ig lehet a Mária Rádió honlapján található elérhetőségeken.
(Pantea Tibor 0746-774701, e-mail: frtibi@gmail.com; frszabolcs@gmail.com.)

Időjárás:
Egy hidegfront előterében nagy nedvességtartalmú levegő áramlik felénk, így sokfelé kialakulhatnak záporok, zivatarok és jégeső is előfordulhat. A tegnap estétől ma estig sárga figyelmeztető kódot rendeltek el a meteorológusok az esőzések miatt. Helyenként 25-30l/m2-i csapadékra is lehet számítani. A légnyomás-értékek emelkednek keveset, megélénkül a szélmozgás, megerősödik a NY-i szél. A reggeli átlag hőmérsékleti értékek 5-13 C fok körül alakulnak.

MRE – Hírszolgálat, 2014. június 24.

About the author

maradmin

Leave a Comment