2014. november 10. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

IV. Márton Áron-zarándoklat
Holnap délelőtt Csíkszentdomokosról 50 személy indul el a negyedik alkalommal megszervezett zarándokúton, amelyen Márton Áron püspök személyével, tanításával és szellemiségével ismerkednek. A zarándoklat helyszínei: a szülőfalu, Csíkszentdomokos, a börtönévek leghírhedtebb helyszíne, Máramarossziget, a püspökszentelés helyszíne, Kolozsvár és a püspöki székhely, Gyulafehérvár. A programban minden nap központi helyet kap a közös imádság és a szentmiseáldozat, Kovács Gergely posztulátor vezetésével. A szentmisékre szívesen látják a zarándokok a helyi közösségek híveit is: Csíkszentdomokoson holnap 11 órától, Máramarosszigeten szerdán háromnegyed 12 órakor, a kolozsvári Szent Mihály templomban csütörtökön reggel fél 8 órától.

Szent Márton-nap – búcsúk, lámpás felvonulások több közösségben
Holnap, Tours-i Szent Márton ünnepén üli búcsúját a homoródszentmártoni közösség. Homoródkarácsonyfalva leányegyházközségének kápolnájában a szentmise délelőtt 12 órakor kezdődik. Szentbeszédet mond Boga Norbert baróti segédlelkész – tájékoztatott Tamás Huba plébános. 
Küküllőkeményfalván holnap délután 4 órától az óvódások és kisiskolások, szülőkkel és nagyobb testvérekkel együtt lámpásokat készítenek. Délután 5 órakor a helyi templomtól a kultúrotthonig Szent Márton napi lámpás körmenetet tartanak, ahol az óvódások verses előadását és Szent Márton legendáját tekinthetik meg az érdeklődők. Az előadást rövid agapé követi – tudtuk meg Fórika János plébánostól.
Holnap délután 5 órakor ünneplik a váradszöllősi Szent Márton Öregotthon kápolnájának búcsúját. Az intézmény lakói és alkalmazottai körében Böcskei László megyéspüspök mutatja be az ünnepi szentmisét.
Az arad-ségai egyházközséghez tartozó Tornyán holnap hatodik alkalommal szervezik meg a Márton-napi lámpás felvonulást. A résztvevők délután fél 5 órakor a tornyai óvoda udvarán gyülekeznek. Első állomás a román ortodox templom, második a szerb ortodox templom, onnan a katolikus templomba vonulnak, ahol Király Árpád marosi főesperes, arad-ségai és tornyai plébános fogadja a résztvevőket. A szertartás végén, a plébánia udvarán, tábortűz mellett meleg teával, süteménnyel kedveskednek a szervezők.
A lippai egyházközség szervezésében holnap délután fél 6 órától kerül sor a Márton-napi lámpás felvonulásra, a templomtól a városházáig és vissza.
Resicabányán, a Szent Márton napi ünnepélyes szentmise holnap este 6 órakor kezdődik, amelyet a gyerekek lámpás felvonulása követ.

Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető. 
A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők. Holnap Zetelakán két előadásra kerül sor a templomban: délután 1 és este 6 órakor. A körút előadásai szerdán délután 1 órától az oroszhegyi templomban, délután 5 órától pedig a farkaslaki templomban folytatódnak. A körút soron következő helyszíneiről hírműsorainkban tájékoztatjuk kedves hallgatóinkat.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Karának szervezésében folytatódik a Katolikus Akadémia. Nóda Mózes, a Katolikus Akadémia egyik szervezője nyilatkozott a kolozsvári rendezvénysorozatról, amelynek második előadása november 13-án, csütörtökön este 7 órától kezdődik. Egyház és pénz: Isten fizesse címmel Kiss Ulrich jezsuita tart előadást, a kar Szentegyház utca 5. szám alatti épületének második emeleti dísztermében.

Lelkigyakorlatok a segítőnővéreknél
Emberré lenni Istennel címmel hívnak minden érdeklődőt adventi lelkigyakorlatra a mindennapokban Bajkó Julianna és Bereczki Silvia segítő nővérek Marosvásárhelyen, a Segítő Nővérek kápolnájában, a Régi kórház utca, 14 szám alatt, csütörtök esténként fél 8 órától. A sorozat november 20-án indul és december 18-áig tart. Jelentkezni november 16-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info email címen.
Csíkszentdomokoson is várják a lelkigyakorlatozókat a segítő nővérek. Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot kínálnak a Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A program kísérői Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás: 
Folytatódik a szokatlanul meleg időjárás, számottevő változás nem várható. Az ország nyugati részén és az erdélyi medencében szép napsütéses időben volt részünk. Északon előfordult egy-egy felhő, de csapadékra továbbra sem kell számítani. 
Holnap enyhe, száraz időre számíthatunk, de napközben sokfelé felhős lesz az ég. Az erdélyi medencében fagypont alá süllyed a hőmérséklet -4 és 7 C fokra kell számítani. A legmagasabb hőmérsékleti értékek az ország nyugati részén várhatóak. Itt 17 és 23°C közötti értékekre készülhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 10.


H Í R E K   D É L B E N

IV. Márton Áron-zarándoklat
Holnap délelőtt Csíkszentdomokosról 50 személy indul el a negyedik alkalommal megszervezett zarándokúton, amelyen Márton Áron püspök személyével, tanításával és szellemiségével ismerkednek. A zarándoklat helyszínei: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghírhedtebb helyszíne, Máramarossziget, a püspökszentelés helyszíne, Kolozsvár és a püspöki székhely, Gyulafehérvár. A programban minden nap központi helyet kap a közös imádság és a szentmiseáldozat, Kovács Gergely posztulátor vezetésével. A szentmisékre szívesen látják a zarándokok a helyi közösségek híveit is: Csíkszentdomokoson holnap 11 órától, Máramarosszigeten szerdán háromnegyed 12 órakor, a kolozsvári Szent Mihály templomban csütörtökön reggel fél 8 órától.

Szent Cecília koncertek tízedik alkalommal
A kolozsvári Szent Mihály templomban november hónap folyamán kerül sor az egyházzene és zenészek védőszentjének, Szent Cecíliának tiszteletére szervezett koncertsorozat tízedik évadjára. Amint a rendezvény mottója is elárulja, a koncertsorozat jubileumi évadjának különlegessége az énekkari- és orgonamuzsika összefonódása Isten dicséretére. Az első koncertre ma este 7 órától kerül sor, fellép a bukaresti Musica Sacra együttes.

Szent Márton-nap – búcsúk, lámpás felvonulások több közösségben
Holnap délután 5 órakor ünneplik a váradszöllősi Szent Márton Öregotthon kápolnájának búcsúját. Az intézmény lakói és alkalmazottai körében Böcskei László megyéspüspök mutatja be az ünnepi szentmisét.
Holnap, Tours-i Szent Márton ünnepén üli búcsúját a homoródszentmártoni közösség. Homoródkarácsonyfalva leányegyházközségének kápolnájában a szentmise délelőtt 12 órakor kezdődik.
Az arad-ségai egyházközséghez tartozó Tornyán holnap hatodik alkalommal szervezik meg a Márton-napi lámpás felvonulást. A résztvevők délután fél 5 órakor a tornyai óvoda udvarán gyülekeznek. Első állomás a román ortodox templom, második a szerb ortodox templom, onnan a katolikus templomba vonulnak, ahol Király Árpád marosi főesperes, arad-ségai és tornyai plébános fogadja a résztvevőket. A szertartás végén a plébánia udvarán, tábortűz mellett meleg teával, süteménnyel kedveskednek a szervezők.
A lippai egyházközség szervezésében holnap délután fél 6 órától kerül sor a Márton-napi lámpás felvonulásra, a templomtól a városházáig és vissza.
Resicabányán, a Szent Márton napi ünnepélyes szentmise holnap este 6 órakor kezdődik, amelyet a gyerekek lámpás felvonulása követ.

Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic (ejtsd: Merkovics) Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető.
A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők ma délután 4 órától a dévai templomban. Holnap Zetelakán két előadásra kerül sor a templomban: délután 1 és este 6 órakor. A körút soron következő helyszíneiről hírműsorainkban tájékoztatjuk kedves hallgatóinkat.

„Mondd meg nekem mit dalolsz, s megmondom ki vagy“
Kodály Zoltántól választott jelmondattal, november 15-én hetedik alkalommal szerveznek kórustalálkozót Székelyudvarhelyen a Szent Miklós plébánia-templomban. Az esemény 10 órakor szentmisével kezdődik, amelyet a kórusok bemutatkozása követ. Mai déli magazinunkban bővebb előzetest hallhatnak az eseményről.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
November 21-23. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével, szülés és születés témában. Jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon lehet. A lelkigyakorlatról, a most kezdődött déli magazinban bővebben hallhatna.

Lelkigyakorlatok a segítőnővéreknél
Emberré lenni Istennel címmel hívnak minden érdeklődőt adventi lelkigyakorlatra a mindennapokban Bajkó Julianna és Bereczki Silvia segítő nővérek Marosvásárhelyen, a Segítő Nővérek kápolnájában, a Régi kórház utca, 14 szám alatt, csütörtök esténként fél 8 órától. A sorozat november 20-án indul és december 18-áig tart. Jelentkezni november 16-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info email címen.
Csíkszentdomokoson is várják a lelkigyakorlatozókat a segítő nővérek. Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot kínálnak a Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A program kísérői Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás:

Többnyire tiszta égboltra, gyenge szélmozgásra, ködképződésre hajló feltételekre ébredhettünk ma reggel. A légnyomás-értékek emelkedőfélben vannak.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 10.


H Í R E K   R E G G E L

Megáldották a Szent Flórián szobrot
Nagykárolyban, a kastéllyal szemközti hajdani Deák-téren, szombat délelőtt megáldották Szent Flórián bronzból készült köztéri szobrát. Az ünnepségen a kaplonyi fúvósok szolgáltatták a zenei hátteret, Varga Sándor színművész mondott verset Romát Sándor továbbította dr. Németi János történész előadását, aki családi okok miatt nem lehetett jelen a rendezvényen, amelyre Dr. Végh Balázs Béla irodalomtörténész szintén előadással készült. Az alkotás koncepciójáról Deák Árpád szobrászművész beszélt, áldást mondott Schönberger Jenő püspök és Radu Filip görög katolikus esperes. Az ünnepséget a Harmonia énekkar tette még hangulatosabbá – tudósított a Szatmári Friss Újság internetes oldala.

Szent Cecília koncertek tízedik alkalommal
A kolozsvári Szent Mihály templomban november hónap folyamán kerül sor az egyházzene és zenészek védőszentjének, Szent Cecíliának tiszteletére szervezett koncertsorozat tízedik évadjára. Amint a rendezvény mottója is elárulja, a koncertsorozat jubileumi évadjának különlegessége az énekkari- és orgonamuzsika összefonódása Isten dicséretére. Az első koncertre ma este 7 órától kerül sor, fellép a bukaresti Musica Sacra együttes.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. A programra a 0746-774.701-es telefonszámon lehet jelentkezni.

Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető.
A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők ma délután 4 órától a dévai templomban. Holnap Zetelakán két előadásra kerül sor a templomban: délután 1 és este 6 órakor.
Szerdán az oroszhegyi és a farkaslaki templomban, csütörtökön a csíkszentgyörgyi templomban, valamint a csíkszeredai Segítő Mária Gimnázium bentlakásának kápolnájában találkozhatnak az érdeklődők a körút vezetőivel.
November 14-én, pénteken délelőtt Csíkkarcfalván, este a gyimesközéploki templomban, szombaton pedig a bethlenfalvi kultúrotthonban tartanak előadást.
A körút november 16-án, vasárnap a zeteváraljai templomban a 10 órától kezdődő szentmise után zárul.

„Mondd meg nekem mit dalolsz, s megmondom ki vagy“
Kodály Zoltántól választott jelmondattal, november 15-én hetedik alkalommal szerveznek kórustalálkozót Székelyudvarhelyen a Szent Miklós plébániatemplomban. Az esemény 10 órakor szentmisével kezdődik, amelyet a kórusok bemutatkozása követ. Meghívott kórusok a Guttman Mihály Pedagóguskórus Kolozsvárról, a csíksomlyói kegytemplom kórusa, Sepsiszentgyörgyről a Pro Musica és a Laudate Kamarakórus, a székelyudvarhelyi Psallite Vegyeskar és a kézdivásárhelyi Kantai Szentháromság templom kórusa, valamint a szervező Musica Sacra Kamarakórus. Mai déli magazinunkban bővebb előzetest hallhatnak az eseményről.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
November 21-23. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével, szülés és születés témában. Jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon lehet.

Lelkigyakorlatok a segítőnővéreknél
Emberré lenni Istennel címmel hívnak minden érdeklődőt adventi lelkigyakorlatra a mindennapokban Bajkó Julianna és Bereczki Silvia segítő nővérek Marosvásárhelyen, a Segítő Nővérek kápolnájában, a Régi kórház utca, 14 szám alatt, csütörtök esténként fél 8 órától. A sorozat november 20-án indul és december 18-áig tart. Jelentkezni november 16-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info email címen.
Csíkszentdomokoson is várják a lelkigyakorlatozókat a segítő nővérek. Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot kínálnak a Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A program kísérői Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás:

Többnyire tiszta égboltra, gyenge szélmozgásra, ködképződésre hajló feltételekre ébredhettünk ma reggel. A hegyekben -3 ºC : 7 ºC, Erdély északi részén 4 ºC : 7 ºC, nyugati területein 7 ºC : 11 ºC illetve délnyugati tájain 6 ºC : 11 ºC a hőmérsékleti átlag. A légnyomás-értékek emelkedőfélben vannak.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 10.

About the author

maradmin

Leave a Comment