2014. november 24. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Könyvbemutató és lelkigyakorlat helyszíne volt a nagyváradi Posticum
Megszereted, ami a tiéd a címe Mustó Péter jezsuita atya most megjelent könyvének, melyet pénteken, a nagyváradi Posticum központban mutattak be. A könyvbemutató során Tariska Eszter beszélgetett a szerzővel. 
A beszélgetést követően a szerző dedikálta a könyvét, ezt követően elkezdődött az a meditációs lelkigyakorlat, amely vasárnap ért véget. Mustó Péter könyveit és más jezsuita kiadványokat a nagyváradi Posticumnál lehet megrendelni.

EMEI-előadás Gyulafehérváron
A Gyulafehérvári Szeminárium keretében működő, Szalézi Szent Ferencről nevezett Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola Krisztus Király vasárnapján, szemlélődő-elmélkedő előadást tartott, Íme, az ember! címmel. Az önképzőkör irodalom szakosztálya Szent II. János Pál pápa fiatal korában írt verseiből olvasott fel, Ilyés Lehel ötödéves kispap vezetésével.

Egyházmegyei Kórustalálkozó Nagyváradon
A nagyváradi Székesegyházban, Szent Cecília emléknapján harmadik alkalommal szervezték meg az egyházmegye kórusainak találkozóját. Böcskei László püspök köszöntötte a több mint háromszáz vendéget, kihangsúlyozva szolgálatuk és az egyházzene fontosságát.
Kristófi János, a Székesegyház karnagya rövid ismertetőt tartott Szent Cecília, az egyházzene védőszentjének életéről és erényeiről, ezt követően lépett fel a 15 kórus. A többségében magyar és latin darabok mellett, szlovák és román nyelvű liturgikus énekek is elhangzottak.

Egymás meghallgatásának pedagógiája
A nagykárolyi Szent László Közösségi Ház nagytermében tartották, szombaton, a főesperesség plébániáin működő „hitmélyítő-csoportok” vezetőinek találkozóját. 
Ahogy egy héttel előtte Szatmárnémetiben, Nagybányán és Máramarosszigeten, Nagykárolyban is az volt a cél, hogy a Püspökség pasztorális irodáinak munkatársai visszajelzést kapjanak a lelkigyakorlat alapanyagául szolgáló írott, képes segédanyagról, valamint, hogy az impulzusokat felhasználva a résztvevőkkel közösen tervezzenek.
A találkozón lehetőség nyílt arra, hogy mindenki elmondhassa, hogyan működik a plébániáján csoportja, milyen nehézségekbe ütköztek, hogyan fejlődtek az első- és tízedik találkozó között.

Szatmári önkéntesek határok nélkül
A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, az „Önkéntesség határok nélkül” pályázat keretében, a határmenti partnerekkel együtt, fiatalok tapasztalati tanulását, szociális és életviteli kompetenciájának fejlesztését segíti elő. A csoport a Kölcsey Ferenc Főgimnázium X., XI. osztályos tanulóiból alakult, akik május óta rendszeresen találkoznak és aktívan bekapcsolódnak a helyi közösség életébe. November 19-23. között részt vettek, a magyarországi Tivadar településen megszervezett nemzetközi motivációs és kompetenciafejlesztő táborban, ahol tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodtak.

Alexandriai Szent Katalin-ünnepi búcsúk
A ditrói régi templom Szent Katalin búcsúját holnap délelőtt 11 órakor tartják. Ünnepi szónok Trucza Sándor helyettes örmény plébános Gyergyószentmiklósról. 
Szentkatolna egyházközség védőszentje szintén Alexandriai Szent Katalin vértanú. A templombúcsút holnap délelőtt 11 órától ünneplik, Bara László, marosvásárhely-meggyesfalvi plébános szentbeszédével.

„Légy csendben és figyelj” – Átimádkozzák az Adventet
A hétköznapok lelkigyakorlatát végzik Advent négy hetén keresztül a szatmárnémeti Szent Család plébánián, valamint a Keresztény Élet Közösségében, a nagykárolyi Kalazanci Szent József Plébánia, a nagybányai Szent József és Krisztus Király, de a kálmándi, börvelyi és máramarosszigeti plébániákon is összegyűlnek majd a különböző csoportok, hogy együtt imádkozzák át Adventet.
A résztvevők négy héten keresztül minden nap fél órát töltenek egyéni imában, esténként tíz percben visszatekintenek az eltelt napra, valamint hetente egyszer közösségben osztják meg imatapasztalatukat. Aki szeretne csatlakozni az adventi hétköznapok lelkigyakorlatához, jelentkezhet a 0261-714.015-ös telefonszámon.

Adventi családi lelki nap Székelyudvarhelyen
Közeledik december 6-a, székelyudvarhelyi Szent Miklós templom búcsúünnepe. Ebből az alkalomból a Szent Miklós Plébánia Adventi családi lelki napot szervez a Márton Áron Ifjúsági Házban. A program december 6-án, szombaton 10 órakor gyülekezővel kezdődik, előadásokkal folytatódik, és az este 6 órakor kezdődő búcsús szentmisével zárul. Az adventi családnapon az előadásokat Bíró László tábori püspök tartja, ugyancsak ő celebrálja a búcsús szentmisét is. A családi lelki napra a 0266-211289-es telefonszámon kell bejelentkezni.

Időjárás: 
Holnap ismét hideg reggelre ébredünk, északkeleten süthet ki a nap hosszabb időre, máshol viszont erősen felhős, borongós idő lesz jellemző és csak néhol bukkanhat elő a nap. Északnyugaton megélénkülhet a szél, reggel akár -10 C fok is előfordulhat, napközben 2-7°C várható.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 24.


H Í R E K   D É L B E N

Teológiai - szakmai ökumenikus találkozó Gyulafehérváron
A hétvégén a Kolozsvári Protestáns Teológia Intézet tanárai meglátogatták a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolát. Az ökumenikus szakmai találkozóról Holló László rektor nyilatkozott rádiónknak.

Könyvbemutató és lelkigyakorlat helyszíne volt a Posticum
Megszereted, ami a tiéd a címe Mustó Péter jezsuita atya most megjelent könyvének, melyet pénteken, a nagyváradi Posticum központban mutattak be. A könyvbemutató során Tariska Eszter beszélgetett a szerzővel. A beszélgetést követően a szerző dedikálta a könyvét, ezt követően elkezdődött az a meditációs lelkigyakorlat, amely vasárnap ért véget. Mustó Péter könyveit és más jezsuita kiadványokat a nagyváradi Posticumnál lehet megrendelni.

EMEI-előadás Gyulafehérváron
A Gyulafehérvári Szeminárium keretében működő, Szalézi Szent Ferencről nevezett Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola Krisztus Király vasárnapján, szemlélődő-elmélkedő előadást tartott, Íme, az ember! címmel. Az önképzőkör irodalom szakosztálya Szent II. János Pál pápa fiatal korában írt verseiből olvasott fel, Ilyés Lehel ötödéves kispap vezetésével.

Egyházmegyei Kórustalálkozó Nagyváradon
A nagyváradi Székesegyházban, Szent Cecília emléknapján harmadik alkalommal szervezték meg az egyházmegye kórusainak találkozóját. Böcskei László püspök köszöntötte a több mint háromszáz vendéget, kihangsúlyozva szolgálatuk és az egyházzene fontosságát.
Kristófi János, a Székesegyház karnagya rövid ismertetőt tartott Szent Cecília, az egyházzene védőszentjének életéről és erényeiről, ezt követően lépett fel a 15 kórus. A többségében magyar és latin darabok mellett, szlovák és román nyelvű liturgikus énekek is elhangzottak.

Egymás meghallgatásának pedagógiája
A nagykárolyi Szent László Közösségi Ház nagytermében tartották, szombaton, a főesperesség plébániáin működő „hitmélyítő-csoportok” vezetőinek találkozóját.
Ahogy egy héttel előtte Szatmárnémetiben, Nagybányán és Máramarosszigeten, Nagykárolyban is az volt a cél, hogy a Püspökség pasztorális irodáinak munkatársai visszajelzést kapjanak a lelkigyakorlat alapanyagául szolgáló írott, képes segédanyagról, valamint, hogy az impulzusokat felhasználva a résztvevőkkel közösen tervezzenek.
A találkozón lehetőség nyílt arra, hogy mindenki elmondhassa, hogyan működik a plébániáján csoportja, milyen nehézségekbe ütköztek, hogyan fejlődtek az első- és tízedik találkozó között.

Gyimesekről, gyimesi csángókról
Salamon József gyimesbükki plébános Gyimes című, a gyimesi csángó nép viharos történelmét hitelesen dokumentáló könyvét mutatják be ma este fél héttől a marosvásárhelyi Deus Providebit Tanulmányi Ház Szent Mihály-termében. A sok évi kutatómunka eredményeként született könyvet dr. Barabás László méltatja, a résztvevők a gyimesi népzenéből is ízelítőt kapnak.

Szent Cecília koncertek záró hangversenye
A tizedik Szent Cecília orgonakoncertek záró hangversenyére, ma este 7 órától kerül sor a kolozsvári Szent Mihály templomban. Az eseményén a Szent Cecília kamarakórus és zenekar tart koncertet, amelyre szeretettel várnak minden érdeklődőt. Szólót énekel: Molnár Mária, Mányoki Mária és Köpeczi Sándor. Orgonán közreműködik: Boldizsár Katalin. Koncertmester: Vincze-Dallos Csilla. Vezényel: Potyó István.

Alexandriai Szent Katalin-ünnepi búcsúk
A ditrói régi templom Szent Katalin búcsúját holnap délelőtt 11 órakor tartják. Ünnepi szónok Trucza Sándor helyettes örmény plébános Gyergyószentmiklósról.
Szentkatolna egyházközség védőszentje szintén Alexandriai Szent Katalin vértanú. A templombúcsút holnap délelőtt 11 órától ünneplik, Bara László, marosvásárhely-meggyesfalvi plébános szentbeszédével.

Időjárás:
Ma felhős égboltra, hideg reggelre ébredhettünk. Napközben közepes erősségű szélmozgásra számíthatunk, ami a hegyekben helyenként felerősödhet.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 24.


H Í R E K   R E G G E L

Teológiai - szakmai ökumenikus találkozó Gyulafe-hérváron
A hétvégén a Kolozsvári Protestáns Teológia Intézet tanárai meglátogatták a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolát. Az ökumenikus szakmai találkozóról Holló László rektor nyilatkozott rádiónknak.

Könyvbemutató és lelkigyakorlat helyszíne volt a Posticum
Megszereted, ami a tiéd a címe Mustó Péter jezsuita atya most megjelent könyvének, melyet pénteken, a nagyváradi Posticum központban mutattak be. A könyvbemutató során Tariska Eszter beszélgetett a szerzővel. A beszélgetést követően a szerző dedikálta a könyvét, ezt követően elkezdődött az a meditációs lelkigyakorlat, amely vasárnap ért véget. Mustó Péter könyveit és más jezsuita kiadványokat a nagyváradi Posticumnál lehet megrendelni.

EMEI-előadás Gyulafehérváron
A Gyulafehérvári Szeminárium keretében működő, Szalézi Szent Ferencről nevezett Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola Krisztus Király vasárnapján, szemlélődő-elmélkedő előadást tartott, Íme, az ember! címmel. Az önképzőkör irodalom szakosztálya Szent II. János Pál pápa fiatal korában írt verseiből olvasott fel, Ilyés Lehel ötödéves kispap vezetésével.

Egyházmegyei Kórustalálkozó Nagyváradon
A nagyváradi Székesegyházban, Szent Cecília emléknapján harmadik alkalommal szervezték meg az egyházmegye kórusainak találkozóját. Böcskei László püspök köszöntötte a több mint háromszáz vendéget, kihangsúlyozva szolgálatuk és az egyházzene fontosságát.
Kristófi János, a Székesegyház karnagya rövid ismertetőt tartott Szent Cecília, az egyházzene védőszentjének életéről és erényeiről, ezt követően lépett fel a 15 kórus. A többségében magyar és latin darabok mellett, szlovák és román nyelvű liturgikus énekek is elhangzottak.

Egymás meghallgatásának pedagógiája
A nagykárolyi Szent László Közösségi Ház nagytermében tartották, szombaton, a főesperesség plébániáin működő „hitmélyítő-csoportok” vezetőinek találkozóját. Ahogy egy héttel előtte Szatmárnémetiben, Nagybányán és Máramarosszigeten, Nagykárolyban is az volt a cél, hogy a Püspökség pasztorális irodáinak munkatársai visszajelzést kapjanak a lelkigyakorlat alapanyagául szolgáló írott, képes segédanyagról, valamint, hogy az impulzusokat felhasználva a résztvevőkkel közösen tervezzenek.
A találkozón lehetőség nyílt arra, hogy mindenki elmondhassa, hogyan működik a plébániáján csoportja, milyen nehézségekbe ütköztek, hogyan fejlődtek az első- és tízedik találkozó között.

Gyimesekről, gyimesi csángókról
Salamon József gyimesbükki plébános Gyimes című, a gyimesi csángó nép viharos történelmét hitelesen dokumentáló könyvét mutatják be ma este fél héttől a marosvásárhelyi Deus Providebit Tanulmányi Ház Szent Mihály-termében. A sok évi kutatómunka eredményeként született könyvet dr. Barabás László méltatja, a résztvevők a gyimesi népzenéből is ízelítőt kapnak.

Szent Cecília koncertek záró hangversenye
A tizedik Szent Cecília orgonakoncertek záró hangversenyére, ma este 7 órától kerül sor a kolozsvári Szent Mihály templomban. Az eseményén a Szent Cecília kamarakórus és zenekar tart koncertet, amelyre szeretettel várnak minden érdeklődőt. Szólót énekel: Molnár Mária, Mányoki Mária és Köpeczi Sándor. Orgonán közreműködik: Boldizsár Katalin. Koncertmester: Vincze-Dallos Csilla. Vezényel: Potyó István.

Időjárás: Ma felhős égboltra, hideg reggelre ébredhettünk. Közepes erősségű szélmozgásra számíthatunk, ami a hegyekben helyenként  felerősödhet. A légköri nyomás növekvőfélben van, a reggeli hőmérsékleti értékek -4 / 1 ºC körül alakulnak.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 24.

About the author

maradmin

Leave a Comment