2014. november 27. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A gyergyószentmiklósi Szent István plébánián, a Belső Iránytű második előadását Darvas Piroska segítőnővér tartja az elengedésről holnap este 7 órától. A Belső Iránytűről Keresztes Zoltán plébános nyilatkozott rádiónknak. 

Melinda Dumitrescu Brassóban
Holnap a brassói Szent Kereszt Felmagasztalása templomban, a Medjugore-ban élő Melinda Dumitrescu nővér, hegedűművész és a Jézus és Mária Kiscsillagai Zenei Evangélizációs Közösség tanúságtételére kerül sor. A program délután fél 6 órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik, 6 órától szentmise, amit szentségimádás követ, majd következik a tanúságtétel és a koncert.

Áron püspökről szülőfalujában
Márton Áron az emlékekben címmel tart előadást, Ferencz Kornélia, a Mária Rádió önkéntes munkatársa holnap este 7 órától a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Az eseményre, amelyre a csíkszentdomokosi segítő nővérek minden érdeklődőt várnak, a Márton Áron tematikus esték sorozat keretében kerül sor.

Előadás a Mária-szobrokról Csíkszeredában
A honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében holnap este 6 órától Hegedűs Enikő művészettörténész a Mária-szobrokról tart előadást a csíkszeredai polgármesteri hivatal gyűléstermében. A Mária-év alkalmából, az előadás arra szeretne rávilágítani, hogy a csíksomlyói Mária kegyszobor, miként kapcsolódik a korabeli Mária ábrázolásokhoz és miben mutatkozik meg az egyedi értéke.

Vermesy Péter-emlékkoncert Kolozsváron
Az erdélyi származású zeneszerző és pedagógus emlékére koncertet tartanak november 29-én, szombaton délután 4 órai kezdettel az Egyetemiek Háza nagytermében. Vermesy Péterre emlékezik és életművét méltatja Angi István professzor, ezt követően énekkari és kamarazenei hangversenyre kerül sor, melyen a zeneszerző művei hangzanak el. Közreműködik a Sigismund Toduţă Zenei Főgimnázium kicsinyek kórusa, a Kolozsvári Babeş-Bolyai Tudomány-egyetem Református Tanárképző Kar kamarakórusa, a csíkszeredai Lux Aurumque Kamakórus, valamint a kolozsvári Guttman Mihály Pedagógus kórus. Színpadra lép és zongorán közreműködik a zeneszerző fia, a Berlinből érkező Vermesy András is.

Várom az Urat
Erdély-szerte négy különböző helyszínen, Advent egy-egy hétvégéjén szervezik meg a Várom az Urat adventi keresztény zenefesztivált. November 30-án vasárnap délután 5 órai kezdettel Székelyudvarhelyen a Tamási Áron Gimnázium bentlakásának dísztermében, december 6-án, szombaton délután 5 órai kezdettel Kolozsváron, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen, december 13-án, szombaton délután 2 órai kezdettel Ördöngösfüzesen, valamint december 20-án, vasárnap délután 4 órai kezdettel Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium konferencia termében tartják meg az adventi zenefesztivál idei rendezvényeit. 

Adventi ifjúsági imaórák Szatmárnémetiben
A Krisztusvárás időszakában a szatmári egyházmegye fiataljai egymást kísérik, egymás felkészülését segítik azzal, hogy idén is megszervezik az adventi ifjúsági imaórákat Szatmárnémetiben, minden vasárnap este 7órai kezdettel a város más-más templomában. November 30-án a székesegyházban „Isten hűsége”, december 7-én a Szent család templomban „Türelmes várakozás”, december 13-án a Szentlélek templomban „Az imádság ereje” és december 20-án a Hildegárda templomban „A titok mélysége” mottó alatt gyűlnek össze a fiatalok, hogy ezáltal jobban felkészüljenek Urunk születésének ünnepére.

Családi lelki nap Székelyudvarhelyen
A Szent Miklós Plébánia Adventi családi lelki napot szervez a Márton Áron Ifjúsági Házban december 6-án, szombaton, amely 10 órától kezdődik és este 6 órakor, a búcsús szentmisével zárul. Az adventi családnapon az előadásokat Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartja, ugyancsak ő celebrálja a búcsús szentmisét is. A családi lelki napra a 0266-211289-es telefonszámon lehet bejelentkezni.

Az időjárásról: Holnap többnyire borongós, szürke időre van kilátás. Napközben eső, északon, északkeleten és az erdélyi medencében havas eső, gyenge havazás is kialakulhat. A fagyos hajnal után a mérsékelt keleties szélben délutánra 1 és 5°C közé melegszik a levegő.

MRE – Hírszolgálat, 2014. november 27.


H Í R E K   D É L B E N

Búcsú a Katalin-telepen
A mai napon, Csodásérmű Boldogasszony ünnepén tartják a Katalin-telepi templom búcsúját Nagyváradon. Az este 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisét, melynek főcelebránsa és szónoka Pálos István várad-szőlősi plébános lesz, rádiónk élőben közvetíti.

Melinda Dumitrescu Brassóban
Holnap a brassói Szent Kereszt Felmagasztalása templomban, a Medjugore-ban élő Melinda Dumitrescu nővér, hegedűművész és a Jézus és Mária Kiscsillagai Zenei Evangélizációs Közösség tanúságtételére kerül sor. A program délután fél 6 órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik, 6 órától szentmise, amit szentségimádás követ, majd következik a tanúságtétel és a koncert.

Áron püspökről szülőfalujában
Márton Áron az emlékekben címmel tart előadást, Ferencz Kornélia, a Mária Rádió önkéntes munkatársa holnap este 7 órától a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Az eseményre, amelyre a csíkszentdomokosi segítő nővérek minden érdeklődőt várnak, a Márton Áron tematikus esték sorozat keretében kerül sor.

Ünnepélyes gyertyagyújtások adventben
A Nagyváradi Püspökség az advent, a várakozás lelkületét és hangulatát szeretné nagyobb lángra lobbantani és fokozottabbá tenni. Az adventi idő szombatjain este 7 órakor adventi gyertyagyújtást tartanak a székesegyház előtti téren, a Szent László szobor előtt felállított óriáskoszorún. Az akcióról bővebben a mai déli magazinban hallhatnak.
Az Adventi vásár Gyergyószentmiklóson, november 30-án kezdődik. A város központjában, a vasárnap esti 7 órás szentmise után kerül sor az adventi koszorú első gyertyájának meggyújtására, majd ezt követően megnyitják a városi adventi vásárt, amely adventi időszakban végig működni fog a város központjában.
A Temesvári Egyházmegyéhez tartozó hegyvidéki főesperesség fiataljainak találkozójára november 29-én, szombaton, a krassócsörgői plébánián kerül sor. A rendezvény 11 órakor katekézissel kezdődik. Ezt követően az egybegyűltek kiscsoportos beszélgetésen vesznek részt. A templomban délután 4 órakor kezdődő liturgia keretében a fiatalok meggyújtják az első adventi gyertyát. Az összejövetelre az egyházmegye több plébániájáról is várnak résztvevőket.

Adventi koszorú készítés Várad-Velencén
A Nagyvárad Velence Plébánia egyháztanácsa és a Lisieux-i Kis Szent Teréz Nőszövetség, a ma este 6 órakor kezdődő szentmise után adventi együttlétre hívja az egyházközség híveit, a Kolozsvár úti Kultúrházba, hogy közösen készítsék el a templom adventi koszorúját, és az otthoni adventi koszorút is. A hozzávalókat a helyszínen is meg lehet vásárolni. Az adventi együttlét idején bemutatkoznak az egyházközség fiataljai és énekkara, valamint kézműves foglalkozást tart Tóth Beáta. Az adventi koszorúkat megáldja Curaliuc Demeter plébános.

Úrjövet imádságos készülődéssel Kaplonyban
Az adventi vasárnapokon délután 3 órakor imaórát tartanak a kaplonyi Szent Antal templomban. November 30-án, vasárnap, az első adventi imaóra után, a kaplonyi Szent Antal templomban karácsonyi CD-bemutatót tart, a rádiónkból is ismert Lakner Sándor nyírbátori kántor.

Családi lelki nap Székelyudvarhelyen
A Szent Miklós Plébánia Adventi családi lelki napot szervez a Márton Áron Ifjúsági Házban december 6-án, szombaton, 10 órától kezdődik este 6 órakor, a búcsús szentmisével zárul. Az adventi családnapon az előadásokat Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartja, ugyancsak ő celebrálja a búcsús szentmisét is. A családi lelki napra a 0266-211289-es telefonszámon lehet bejelentkezni.

Vermesy Péter-emlékkoncert Kolozsváron
Az erdélyi szármezású zeneszerző és pedagógus emlékére koncertet tartanak november 29-én, szombaton 16 órai kezdettel az Egyetemiek Háza nagytermében. Vermesy Péterre emlékezik és életművét méltatja Angi István professzor, ezt követően énekkari és kamarazenei hangversenyre kerül sor, melyen a zeneszerző művei hangzanak el. Közreműködik a Sigismund Toduţă Zenei Főgimnázium kicsinyek kórusa Kállay-Miklós Tünde vezetésével; a Kolozsvári Babeş-Bolyai Tudomány-egyetem Református Tanárképző Kar kamarakórusa, Windhager-Geréd Erzsébet vezetésével; a csíkszeredai Lux Aurumque Kamakórus, Ványolós András vezetésével, valamint a kolozsvári Guttman Mihály Pedagógus kórus, Bedő Ágnes vezetésével. Színpadra lép és zongorán közreműködik a zeneszerző fia, a Berlinből érkező Vermesy András, továbbá Márkos Albert hegedűn és Ortenszky Gyula gordonkán. A belépés díjtalan.

Az időjárásról: Az előrejelzések szerint ma napközben 2 és 6 C fok körül alakul a hőmérséklet. Nyugat, délnyugat felől megnövekszik a felhőzet, borult, párás idő várható.

MRE – Hírszolgálat, 2014. november 27.


H Í R E K   R E G G E L

Búcsú a Katalin-telepen
A mai napon, Csodásérmű Boldogasszony ünnepén tartják a Katalin-telepi templom búcsúját Nagyváradon. Az este 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisébe rádiónk hallgatói is bekapcsolódhatnak.

Melinda Dumitrescu Brassóban
Holnap a brassói Szent Kereszt Felmagasztalása templomban, a Medjugore-ban élő Melinda Dumitrescu nővér, hegedűművész és a Jézus és Mária Kiscsillagai Zenei Evangélizációs Közösség tanúságtételére kerül sor. A program délután fél 6 órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik, 6 órától szentmise, amit szentségimádás követ, majd következik a tanúságtétel és a koncert.

Áron püspökről szülőfalujában
Márton Áron az emlékekben címmel tart előadást, Ferencz Kornélia, a Mária Rádió önkéntes munkatársa holnap este 7 órától a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Az eseményre, amelyre a csíkszentdomokosi segítő nővérek minden érdeklődőt várnak, a Márton Áron tematikus esték sorozat keretében kerül sor.

Előadás a Mária-szobrokról Csíkszeredában
A honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében holnap este 6 órától Hegedűs Enikő művészettörténész a Mária-szobrokról tart előadást a csíkszeredai polgármesteri hivatal gyűléstermében. A Mária-év alkalmából, az előadás arra szeretne rávilágítani, hogy a csíksomlyói Mária kegyszobor, miként kapcsolódik a korabeli Mária ábrázolásokhoz és miben mutatkozik meg az egyedi értéke.

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A gyergyószentmiklósi Szent István plébánián, a Belső Iránytű második előadását Darvas Piroska segítőnővér tartja az elengedésről holnap este 7 órától. A Belső Iránytűről Keresztes Zoltán plébános nyilatkozott rádiónknak.

Adventi gyertyagyújtás a váradi székesegyház előtti téren
A Nagyváradi Püspökség az advent, a várakozás lelkületét és hangulatát szeretné nagyobb lángra lobbantani és fokozottabbá tenni. Az adventi idő szombatjain: november 29-én, december 6, 13, és 20-án, este 7 órakor adventi gyertyagyújtást tartanak a székesegyház előtti téren, a Szent László szobor előtt felállított óriáskoszorún. Az akcióról bővebben a mai déli magazinban hallhatnak.

Ifjúsági találkozó és adventi gyertyagyújtás Krassócsörgőn
A Temesvári Egyházmegyéhez tartozó hegyvidéki főesperesség fiataljainak találkozójára november 29-én, szombaton, a krassócsörgői plébánián kerül sor. A rendezvény 11 órakor katekézissel kezdődik. Ezt követően az egybegyűltek kiscsoportos beszélgetésen vesznek részt. A templomban 16 órakor kezdődő liturgia keretében a fiatalok meggyújtják az első adventi gyertyát. Az összejövetelre az egyházmegye több plébániájáról is várnak résztvevőket.

Adventi kiállítás és nyílt napok a nagykárolyi piarista nővéreknél
A piarista nővérek nagykárolyi Kalazanci Szent József templom melletti rendháza és gyermekotthona, advent előtt vásárral egybekötött kiállítást, nyílt napokat tart november 29-30. között. Azokat a kézműves, ünnepi dísztárgyakat állítják ilyenkor ki, amelyeket a nővérek az év során, a gyerekekkel együtt készítettek a kicsik kreativitása és kézügyességének fejlesztése okán. Szombaton és vasárnap reggel 9 és este 9 óra között várják a látogatókat.

Adventi koszorú készítés Várad-Velencén
A Nagyvárad Velence Plébánia egyháztanácsa és a Lisieux-i Kis Szent Teréz Nőszövetség, a ma este 6 órakor kezdődő szentmise után adventi együttlétre hívja az egyházközség híveit, a Kolozsvár úti Kultúrházba, hogy közösen készítsék el a templom adventi koszorúját, és az otthoni adventi koszorút is. A hozzávalókat a helyszínen is meg lehet vásárolni. Az adventi együttlét idején bemutatkoznak az egyházközség fiataljai és énekkara, valamint kézműves foglalkozást tart Tóth Beáta. Az adventi koszorúkat megáldja Curaliuc Demeter plébános.

Adventi imádságos készülődés Kaplonyban
Az adventi vasárnapokon délután 3 órakor adventi imaórát tartanak a kaplonyi Szent Antal templomban. Vasárnap, az első adventi imaóra után, a kaplonyi Szent Antal templomban karácsonyi CD-bemutatót tart, a rádiónkból is ismert Lakner Sándor nyírbátori kántor.

Az időjárásról: Az előrejelzések szerint ma napközben 2 és 6 C fok körül alakul a hőmérséklet. Nyugat, délnyugat felől megnövekszik a felhőzet, borult, párás idő várható.

MRE – Hírszolgálat, 2014. november 27.

About the author

maradmin

Leave a Comment