2014. november 3. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Szatmáron fejeződött be az Ifjúsági Világtalálkozó jelképeinek romániai útja
A három hete Romániába érkezett kereszt és ikon jelenlétében Schönberger Jenő püspök mutatott be szentmisét tegnap a szatmárnémeti székesegyházban.
A szentmise végén Felix Roca ifjúsági lelkész, a kereszt három hetes romániai útjáról beszélve kiemelte, hogy mindenhol szeretettel mondtak imát a kereszt mellett, és emlékeztek Szent II. János Pál pápára. A szatmári ifjúság tegnap a Debrecen-Nyíregyházi egyházmegye fiataljainak adta át a jelképeket.

Főpásztori szentmisék az elhunytakért
Holnap reggel 7 órakor a gyulafehérvári székesegyházban, Jakubinyi György érsek a központi papsággal együtt, szentmisét mutat be az elhunyt főpásztorokért és kanonokokért. A szentmise után a székesegyház kriptájában imádkoznak a főpapi síroknál.
A temesvári Szent György székesegyházban holnap reggel negyed 8 órakor Roos Márton főpásztor megemlékező gyászmisét celebrál Pacha Ágoston és Kräuter Sebestyén megyéspüspökök lelki üdvéért.

Borromeo Szent Károly búcsúk
- A Szeretetszolgálat Évének végéhez közeledve, Borromeo Szent Károly ünnepén, holnap délelőtt 11 órakor, Böcskei László megyéspüspök, a Nagyváradi Püspöki Palota kápolnájának búcsúján, ünnepi szentmisét mutat be az egyházmegye papjaival. A búcsús szentbeszédet Rajna József, fugyivásárhelyi plébános-kanonok, a Caritas Catolica igazgatója tartja.
- A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Líceum kápolna védőszentje szintén Borromeo Szent Károly. Búcsúünnepét holnap délután 5 órától tartják. A szentmisét, a központi papsággal együtt, Jakubinyi György érsek celebrálja – tájékoztatott Korom Imre spirituális atya. 
- Holnap tartják Homoródkarácsonyfalva leányegyházközségének a búcsúját. Az oklándi kápolnában, a délután 4 órakor kezdődő szentmise ünnepi szónoka Bálint Emil balánbányai plébános – tudtuk meg Tamás Huba karácsonyfalvi plébánostól. 

Szent Imre herceg napja
November 5-én, szerdán ünneplik a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját, melyet Szent Imre herceg tiszteletére szenteltek fel. Az ünneplés este 6 órától szentmisével kezdődik, melynek ünnepi szónoka Balla Imre, a székelyudvarhelyi Szent Miklós plébánia segédlelkésze.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
November 5-én szerdán, este 9 órától a Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában engesztelő imavirrasztást tartanak. Hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. Imádkozzunk városunkért, egyházközségeinkért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteinkért, saját magunkért és minden szándékért - írják a szervezők.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774.701-es telefonszámon vagy a frtibi@gmail.com e-mailcímen.

Management by Jesus vezetői szeminárium Csíksomlyón
„Nem a siker elérése a cél, hanem a cél elérése a siker.” mottóval Kiss Ulrich jezsuita, vezetők részére szemináriumot tart Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi és Felnőttképzési Központban november 20-23 között. A szemináriumra várják azokat a vezetőket (vállalkozókat, menedzsereket, intézményvezetőket) akik a legrégebbi és mégis modern jézusi vezetői modellt szeretnék megismerni. A keresztény alapokra épülő vezetőképző szeminárium nemcsak elméleti tudást kínál, hanem a gyakorlatban, a hétköznapok során is hasznosítható látásmód elsajátítást. A Kiss Ulrich által életre hívott képzés evangéliumi elveken és etikán alapszik. Jelentkezni lehet november 14-éig, a 0722-388.651-es telefonszámon.

Időjárás:
Holnap nyugaton és északnyugaton sok lesz a napsütés, délutánra akár 11-17 fok közé is melegedhet a levegő. Az erdélyi medencében ismét fagypont alá esik a hőmérséklet, hajnalban -5 és 5 C fok várható. A reggeli órákban helyenként pára, köd is előfordulhat.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 3.


H Í R E K   D É L B E N

Szatmáron fejeződött be az Ifjúsági Világtalálkozó jelképeinek romániai útja
A három hete Romániába érkezett kereszt és ikon jelenlétében Schönberger Jenő püspök mutatott be szentmisét tegnap a szatmárnémeti székesegyházban.
A szentmise végén Felix Roca ifjúsági lelkész, a kereszt három hetes romániai útjáról beszélve kiemelte, hogy mindenhol szeretettel mondtak imát a kereszt mellett, és emlékeztek Szent II. János Pál pápára. A szatmári ifjúság a Debrecen-Nyíregyházi egyházmegye fiataljainak adta át a jelképeket.

Főpásztori szentmisék az elhunytakért
Ma este 6 órakor a nagyváradi egyházmegye elhunyt püspökeiért, kanonokjaiért mutat be szentmisét Böcskei László megyéspüspök a székesegyház kriptájában.
Holnap reggel 7 órakor a gyulafehérvári székesegyházban, Jakubinyi György érsek a központi papsággal együtt, szentmisét mutat be az elhunyt főpásztorokért és kanonokokért. A szentmise után a székesegyház kriptájában imádkoznak a főpapi síroknál.
A temesvári Szent György székesegyházban holnap reggel negyed 8 órakor Roos Márton főpásztor megemlékező gyászmisét celebrál Pacha Ágoston és Kräuter Sebestyén megyéspüspökök lelki üdvéért.

Borromeo Szent Károly búcsúk
- A Szeretetszolgálat Évének végéhez közeledve, Borromeo Szent Károly ünnepén, holnap délelőtt 11 órakor, Böcskei László megyéspüspök, a Nagyváradai Püspöki Palota kápolnájának búcsúján, ünnepi szentmisét mutat be az egyházmegye papjaival. A búcsús szentbeszédet Rajna József, fugyivásárhelyi plébános-kanonok, a Caritas Catolica igazgatója tartja.
- A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Líceum kápolna védőszentje szintén Borromeo Szent Károly. Búcsúünnepét holnap délután 5 órától tartják. A szentmisét, a központi papsággal együtt, Jakubinyi György érsek celebrálja – tájékoztatott Korom Imre spirituális atya. 
- Holnap tartják Homoródkarácsonyfalva leányegyházközségének a búcsúját. Az oklándi kápolnában, a délután 4 órakor kezdődő szentmise ünnepi szónoka Bálint Emil balánbányai plébános – tudtuk meg Tamás Huba karácsonyfalvi plébánostól. 

Szent Imre herceg napja
November 5-én, szerdán ünneplik a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját, melyet Szent Imre herceg tiszteletére szenteltek fel. Az ünneplés este 6 órától szentmisével kezdődik, melynek ünnepi szónoka Balla Imre, a székelyudvarhelyi Szent Miklós plébánia segédlelkésze.
Lelkigondozói kurzus Marosvásárhelyen
November 13-16. között lelkigondozói kurzust tartanak Marosvásárhelyen, a Deus Providebit Házban. A részvételhez szükséges a Fülöp kurzus előzetes elvégzése és a bejelentkezés. Érdeklődni és jelentkezni a 0723-214.701-es telefonszámon lehet.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774.701-es telefonszámon vagy a frtibi@gmail.com e-mailcímen.

Management by Jesus vezetői szeminárium Csíksomlyón
„Nem a siker elérése a cél, hanem a cél elérése a siker.” mottóval Kiss Ulrich jezsuita, vezetők részére szemináriumot tart Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi és Felnőttképzési Központban november 20-23 között. A szemináriumra várják azokat a vezetőket (vállalkozókat, menedzsereket, intézményvezetőket) akik a legrégebbi és mégis modern jézusi vezetői modellt szeretnék megismerni. A keresztény alapokra épülő vezetőképző szeminárium nemcsak elméleti tudást kínál, hanem a gyakorlatban, a hétköznapok során is hasznosítható látásmód elsajátítást. A Kiss Ulrich által életre hívott képzés evangéliumi elveken és etikán alapszik. Jelentkezni lehet november 14-éig, a 0722-388.651-es telefonszámon.

Időjárás:
A mai nap folyamán változékony, többnyire derűs égboltra, gyenge, néhol megerősödő szélmozgásra és viszonylag keveset változó légnyomás értékekre számíthatunk. Napközben 5-15°C fokot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 3.


H Í R E K   R E G G E L

Szatmáron fejeződött be az Ifjúsági Világtalálkozó jelképeinek romániai útja
A három hete Romániába érkezett kereszt és ikon jelenlétében Schönberger Jenő püspök mutatott be szentmisét tegnap a szatmárnémeti székesegyházban.
A szentmise végén Felix Roca ifjúsági lelkész, a kereszt három hetes romániai útjáról beszélve kiemelte, hogy mindenhol szeretettel mondtak imát a kereszt mellett, és emlékeztek Szent II. János Pál pápára. A szatmári ifjúság a Debrecen-Nyíregyházi egyházmegye fiataljainak adta át a jelképeket.

Főpásztori szentmisék az elhunytakért
A temesvári Szent György székesegyházban ma reggel 8 órai kezdettel Roos Márton megyéspüspök rekviemet celebrál az elhunyt hívek lelki üdvéért. 
Ma este 6 órakor a nagyváradi egyházmegye elhunyt püspökeiért, kanonokjaiért mutat be szentmisét Böcskei László megyéspüspök a székesegyház kriptájában.
Holnap reggel 7 órakor a gyulafehérvári székesegyházban, Jakubinyi György érsek a központi papsággal együtt, szentmisét mutat be az elhunyt főpásztorokért és kanonokokért. A szentmise után a székesegyház kriptájában imádkoznak a főpapi síroknál.

A nagyváradi Püspöki Palota kápolnájának búcsúünnepe
A Szeretetszolgálat Évének végéhez közeledve, Borromeo Szent Károly ünnepén, holnap délelőtt 11 órakor, Böcskei László megyéspüspök, a Püspöki Palota kápolnájának búcsúján, ünnepi szentmisét mutat be a nagyváradi egyházmegye papjaival. A búcsús szentbeszédet Rajna József, fugyivásárhelyi plébános-kanonok, a Caritas Catolica igazgatója tartja.

Lelkigondozói kurzus Marosvásárhelyen
November 13-16. között lelkigondozói kurzust tartanak Marosvásárhelyen, a Deus Providebit Házban. A részvételhez szükséges a Fülöp kurzus előzetes elvégzése és a bejelentkezés. Érdeklődni és jelentkezni a 0723-214.701-es telefonszámon lehet.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774.701-es telefonszámon vagy a frtibi@gmail.com e-mailcímen.

Kincsem - Lelkigyakorlatos hétvége egyedülállóknak
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs munkatársai, 29 és 50 év közötti egyedülállókat hívnak lelki töltekezésre, november 7-9 között, a csíkszentdomokosi Segítő Nővérek Szent Margit lelkigyakorlatos házába. A hétvégén lehetőség adódik önmaguk és Istenkapcsolatuk felülvizsgálására, rendezésére, gyógyulására. Jelentkezni a csalad.ro honlapon lehetséges. Bővebb információért hívják a 0741- 624.452 telefonszámot.

Csíksomlyói Lány- és Asszonytalálkozó
Az Áradat egyesület és az Egymásért program keretében november 15-én, a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi Házban tartják a Csíksomlyói Lány- és Asszonytalálkozót, melynek témája: „A bennünk élő Örök Nő ”. Simó Irma pszichológus köszöntője után előadást tart: Jitianu Liviu, a Babeş Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológiai Kar docense; Hegedűs Enikő, művészettörténész és Pázmán Enikő, családorvos. Jelentkezni a 0740-033.717 illetve a 0744- 580.375-ös telefonszámokon lehet. 

Időjárás:
Hajnalban több helyen ismét fagypont alá csökkent a hőmérséklet, a hegyvidéken -5 C fokot is mértek. -4 ºC -2 ºC az átlag hőmérsékleti intervallum ma reggel. Ködre számíthatunk ma reggel a völgyekben és az erdők között. Napközben 5-15°C-ot mérhetünk majd. Változékony, többnyire derűs égboltra, gyenge, néhol megerősödő szélmozgásra és viszonylag keveset változó légnyomás értékekre számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 3.

About the author

maradmin

Leave a Comment