2014. november 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

A Püspöki Kápolna búcsúünnepe
Tegnap, Borromeo Szent Károly emléknapján ünnepelte a Nagyváradi Egyházmegye a Püspöki Kápolna búcsúját. A szentmise szónoka, Rajna József fugyivásárhelyi plébános-kanonok, a Caritas Catholica igazgatója felvázolta Borromeo Szent Károly erényeit és életpéldáját, ezt összefüggésbe hozva a Nagyváradi Egyházmegyében bezáráshoz közeledő Szeretetszolgálat Évével. A főcelebráns Böcskei László megyéspüspök a szentmise végén kiemelte az imádság és a lelki élet fontosságát. A szeretetszolgálat gyakorlásához Krisztussal való mélységes és bensőséges kapcsolatra van szükség. Cselekedni és tervezni kell, építeni Krisztus titokzatos testét, az Egyházat, de nem lehet háttérbe szorítani a lelki életet, az imádságot – hangsúlyozta a püspök. 
A Világegyházban 2015. a Megszentelt Élet Éve lesz, ehhez igazodnak majd a Nagyváradi Egyházmegye pasztorális tevékenységei is az új esztendőben.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este 9 órától holnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Főpásztori szentmisék az elhunytakért
A temesvári Szent György székesegyházban holnap reggel negyed 8-kor Roos Márton megyéspüspök rekviemet mutat be a székeskáptalan elhunyt tagjainak lelki üdvéért.
Holnap este 6 órakor az nagyváradi egyházmegye elhunyt papjaiért, kántoraiért és alkalmazottaiért mutatnak be szentmisét a nagyváradi székesegyházban.

Búcsú Gyergyóremetén
A gyergyóremetei egyházközség Szent Lénárd búcsúünnepét november 6-án, csütörtökön tartják. A szentmise holnap délelőtt 11 órakor kezdődik, ünnepi szónoka Szecsete Zoltán orotvai plébános lesz.
Egyháztörténeti konferencia Nagyváradon
A Posticum – Egyháztörténeti és Társadalomtudományi Intézet november 6-8. között immár harmadik alkalommal szervezi meg éves egyháztörténeti konferenciáját, neves hazai és külföldi előadók részvételével. Az idei konferencia Egyház és társadalom Közép-Kelet-Eupában a 20. században címet kapta. 
A konferencia megnyitóján bemutatják a 2012. évi konferencia tanulmánykötetét, valamint három olyan kötetet, amelyek részben vagy egészben Márton Áron püspök életútját dolgozzák fel.

Újra nyit az Egalitas vendéglő a Posticumban
A nagyváradi ifjúsági központban november 13-án, csütörtökön este 6 és fél 9 között újra várja vendégeit az Egalitas vendéglő, ahol fogyatékkal élő felnőttek főznek és szolgálnak fel. A Posticum projektje egy időszakos étterem, bárki betérhet, aki találkozni szeretne a „vendéglátókkal” és elfogyaszthatja az általuk készített ételeket. A menü kifizetésével a sérült fiatalok további tevékenységeit is támogathatják. A helyek száma korlátozott (max. 50 fő), a helyfoglaláshoz ezért előzetes bejelentkezés szükséges, november 11-én, 20 óráig, a 0259-431.398-as vagy a 0744-504.051-es telefonszámokon. 

Lelkigyakorlat a segítőnővéreknél
Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot hirdetnek a csíkszentdomokosi Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A szentignáci lelkiség elemei és a személyes kíséret mélyebb önismeretre, a hétköznapokkal szorosabban összefonódó istenkapcsolatra, megalapozottabb döntésekre és a mások szolgálatára való bátrabb elkötelezettségre szándékoznak segíteni. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 5.


H Í R E K   D ÉL B E N

Búcsúk ma - Szent Imre tiszteletére
A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját Szent Imre napján tartják. Az ünneplés ma este 6 órától szentmisével kezdődik, melynek ünnepi szónoka Balla Imre, a székelyudvarhelyi Szent Miklós plébánia segédlelkésze.
A marosvásárhelyi Szent Imre templom búcsúünnepe ma délután 6 órakor kezdődik. Szentbeszédet mond Czikó László búzásbesenyői plébános. A szentmisén közreműködik a marosvásárhelyi Cantuale férfikar – tudtuk meg Sebestyén Péter plébánostól. 

Caritas Ifjúsági Központ nyílik Csíkszeredában 
A Gyulafehérvári Caritas és a csíkszeredai Polgármesteri Hivatal ünnepséget szervez ma délután 4 órától a Petőfi utca 39. szám alatti ifjúsági központban. Az esemény alkalmából Sajgó Balázs nyárádszeredai plébános, a szervezet lelki igazgatója felszenteli az épületet, amely a Szent Imre Ifjúsági Központ nevet viseli majd.
Az ezt követő szentmisén a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium kollégiumában lakó fiatalok fognak énekelni, zenélni. A rendezvény keretében fotókiállítás is nyílik, amely a házban működő Caritas tevékenységeket mutatja be.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este 9 órától holnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Főpásztori szentmisék az elhunytakért
A temesvári Szent György székesegyházban holnap reggel negyed 8-kor Roos Márton megyéspüspök rekviemet mutat be a székeskáptalan elhunyt tagjainak lelki üdvéért.
November 6-án, csütörtökön este 6 órakor az nagyváradi egyházmegye elhunyt papjaiért, kántoraiért és alkalmazottaiért mutatnak be szentmisét a nagyváradi székesegyházban.

Búcsú Gyergyóremetén
A gyergyóremetei egyházközség Szent Lénárd búcsúünnepét november 6-án, csütörtökön tartják. A szentmise holnap délelőtt 11 órakor kezdődik, ünnepi szónoka Szecsete Zoltán orotvai plébános lesz.

Fiatal családok találkozója Aradon
Az arad-gáji plébánián november 8-án, szombaton szervezik meg a temesvári egyházmegyei Fiatal Családok Találkozóját, ahova szórakoztató, illetve lelki jellegű programokkal várják a fiatal családok tagjait.
A találkozó délelőtt fél 10-kor kezdődik és a délután 5 órakor bemutatott szentmisével ér véget – tájékozatott Pál József Csaba főesperes.

Egyháztörténeti konferencia Nagyváradon
A Posticum – Egyháztörténeti és Társadalomtudományi Intézet november 6-8. között immár harmadik alkalommal szervezi meg éves egyháztörténeti konferenciáját, neves hazai és külföldi előadók részvételével. Az idei konferencia Egyház és társadalom Közép-Kelet-Eupában a 20. században címet kapta. 
A konferencia megnyitóján bemutatják a 2012. évi konferencia tanulmánykötetét, valamint három olyan kötetet, amelyek részben vagy egészben Márton Áron püspök életútját dolgozzák fel.

Újra nyit az Egalitas vendéglő a Posticumban
A nagyváradi ifjúsági központban november 13-án, csütörtökön este 6 és fél 9 között újra várja vendégeit az Egalitas vendéglő, ahol fogyatékkal élő felnőttek főznek és szolgálnak fel. A Posticum projektje egy időszakos étterem, bárki betérhet, aki találkozni szeretne a „vendéglátókkal” és elfogyaszthatja az általuk készített ételeket. A menü kifizetésével a sérült fiatalok további tevékenységeit is támogathatják. A helyek száma korlátozott (max. 50 fő), a helyfoglaláshoz ezért előzetes bejelentkezés szükséges, november 11-én, 20 óráig, a 0259-431.398-as vagy a 0744-504.051-es telefonszámokon. 

Lelkigyakorlat a segítőnővéreknél
Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot hirdetnek a csíkszentdomokosi Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A szentignáci lelkiség elemei és a személyes kíséret mélyebb önismeretre, a hétköznapokkal szorosabban összefonódó istenkapcsolatra, megalapozottabb döntésekre és a mások szolgálatára való bátrabb elkötelezettségre szándékoznak segíteni. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás: 
Ma napsütéses, az évi átlaghoz képest melegebb napunk van, a maximumok akár 20ºC fölé is emelkedhetnek, ez inkább Erdély keleti részén valószínű. A hegyekben kicsit hűvösebb van, de kisebb mértékű a légmozgás.
16 ºC-19 ºC az átlag hőmérsékleti intervallum ma délután. Este is melegre, többnyire derűs égboltra, gyenge, néhol megerősödő szélmozgásra és viszonylag keveset változó légnyomás értékekre számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 5.


H Í R E K   R E G G E L

Búcsúk ma - Szent Imre tiszteletére
A gelencei egyházközség mindkét templomának védőszentjéül egykor Szent Imrét választották. A régi templomban, amely Háromszék egyik leghíresebb műemléktemploma, ma reggel 9 órakor mutatnak be szentmisét. A nagytemplomban a búcsús szentmise délelőtt 11 órakor kezdődik, a szentbeszédet Kovács Sándor kolozsvári főesperes tartja.
A Szatmár megyei Kökényesd templomában is búcsút tartanak ma délelőtt 11 órától, az ünnepet vezeti és szentbeszédet mond Harsányi László erdődi esperes.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját is Szent Imre napján tartják. Az ünneplés ma este 6 órától szentmisével kezdődik, melynek ünnepi szónoka Balla Imre, a székelyudvarhelyi Szent Miklós plébánia segédlelkésze.
A marosvásárhelyi Szent Imre templom búcsúünnepe ma délután 6 órakor kezdődik. Szentbeszédet mond Czikó László búzásbesenyői plébános. A szentmisén közreműködik a marosvásárhelyi Cantuale férfikar – tudtuk meg Sebestyén Péter plébánostól. 

Caritas Ifjúsági Központ nyílik Csíkszeredában 
A Gyulafehérvári Caritas és a csíkszeredai Polgármesteri Hivatal ünnepséget szervez ma délután 4 órától a Petőfi utca 39. szám alatti ifjúsági központban. Az esemény alkalmából Sajgó Balázs nyárádszeredai plébános, a szervezet lelki igazgatója felszenteli az épületet, amely a Szent Imre Ifjúsági Központ nevet viseli majd.
Az ezt követő szentmisén a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium kollégiumában lakó fiatalok fognak énekelni, zenélni. A rendezvény keretében fotókiállítás is nyílik, amely a házban működő Caritas tevékenységeket mutatja be.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este 9 órától holnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Csíksomlyói Lány- és Asszonytalálkozó
Az Áradat egyesület és az Egymásért program keretében november 15-én, a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi Házban tartják a Csíksomlyói Lány- és Asszonytalálkozót, melynek témája: „A bennünk élő Örök Nő”. Simó Irma pszichológus köszöntője után előadást tart: Jitianu Liviu, a Babeş Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológiai Kar docense; Hegedűs Enikő, művészettörténész és Pázmán Enikő, családorvos. Jelentkezni a 0740-033.717 illetve a 0744- 580.375-ös telefonszámokon lehet. 

Egyháztörténeti konferencia Nagyváradon
A Posticum – Egyháztörténeti és Társadalomtudományi Intézet november 6-8. között immár harmadik alkalommal szervezi meg éves egyháztörténeti konferenciáját, neves hazai és külföldi előadók részvételével. Az idei konferencia Egyház és társadalom Közép-Kelet-Eupában a 20. században címet kapta. 
A konferencia megnyitóján bemutatják a 2012. évi konferencia tanulmánykötetét, valamint három olyan kötetet, amelyek részben vagy egészben Márton Áron püspök életútját dolgozzák fel.

Újra nyit az Egalitas vendéglő a Posticumban
A nagyváradi ifjúsági központban november 13-án, csütörtökön este 6 és fél 9 között újra várja vendégeit az Egalitas vendéglő, ahol fogyatékkal élő felnőttek főznek és szolgálnak fel. A Posticum projektje egy időszakos étterem, bárki betérhet, aki találkozni szeretne a „vendéglátókkal” és elfogyaszthatja az általuk készített ételeket. A menü kifizetésével a sérült fiatalok további tevékenységeit is támogathatják. A helyek száma korlátozott (max. 50 fő), a helyfoglaláshoz ezért előzetes bejelentkezés szükséges, november 11-én, 20 óráig, a 0259-431.398-as vagy a 0744-504.051-es telefonszámokon. 

Lelkigyakorlat a segítőnővéreknél
Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot hirdetnek a csíkszentdomokosi Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A szentignáci lelkiség elemei és a személyes kíséret mélyebb önismeretre, a hétköznapokkal szorosabban összefonódó istenkapcsolatra, megalapozottabb döntésekre és a mások szolgálatára való bátrabb elkötelezettségre szándékoznak segíteni. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig,  a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás: Ma reggel ködképződésnek kedvező légköri viszonyokra lehet számítani, változékony égboltra, de továbbra is tart a kellemes idő.
A hegyekben 11 ºC - 18 ºC lesz a maximum hőmérséklet, a minimumok átlaga -5 ºC - 6 ºC körül várható. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment