2014. november 7. – Hírek és programajánló

 H Í R E K    E S T E

10 éves a Partiumi Háló

November 7-8-án ünnepli tizedik születésnapját a partiumi Háló Egyesület. „Azt hittem, hogy hiszek!” - ez a figyelemfelkeltő mondat adja a találkozó mottóját, amelyet a nagyváradi Kanonok sor 13 szám alatt tartanak. Az eseményről Konrád Katalin nyilatkozott rádiónknak.

Templombúcsúk vasárnap
A csíktaplocai egyházközségben a Mindenszentek ünnepéhez kötődő búcsús szentmise vasárnap, fél 1 órakor kezdődik, szónoka Ferencz Antal gyergyócsomafalvi plébános.
Csikszentimrén vasárnap 1-kor, tartják a magyar ifjúság védőszentjének tiszteletére szentelt templom búcsúünnepét. Szentbeszédet mond Kovács István László csikszentgyörgyi káplán - tudtuk meg Fábián Zoltán plébánostól.
Máréfalva védőszentje szintén Szent Imre herceg. A búcsút a máréfalviak is vasárnap ünneplik, az egyházközségben reggel 9 és délután fél 1-kor lesznek a szentmisék.
Marosújvár templomának patrónusa Borromeo Szent Károly. Az egyházközség vasárnap délután 5 órakor ünnepli búcsúját. Az ünnepi szónok Becze Lóránt székelykáli plébános lesz – tájékoztatott Bilibók Géza marosújvár/felvinci plébános.

Házasok lelkigyakorlatoznak Déván
A dévai telepi római katolikus egyházközségben a hétvégén az Együtt Nagyasszonyunk Dicsőségére házas közösség lelkigyakorlatot szervez, magyarországi házaspárokkal közösen. A lelkigyakorlatot Szénégető István, marosvásárhelyi plébános, egyházmegyei családreferens vezeti.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
November 21-23. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével, szülés és születés témában. Jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon lehet.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. 
A hivatástisztázó hétvégéről Pantea Tibor ferences atya nyilatkozott rádiónknak. A programra jelentkezni a 0746-774.701-es telefonszámon lehet.
Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető. A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők november 10-én, hétfőn délután 4 órától a dévai templomban. A körút előadásai kedden Zetelakán délután 1 órától az iskolában, este 6 órától a templomban folytatódnak.
Szerdán az oroszhegyi és a farkaslaki templomban, csütörtökön a csikszentgyörgyi templomban, valamint a csíkszeredai Segítő Mária bentlakásának kápolnájában találkozhatnak az érdeklődők a körút vezetőivel.
November 14-én, pénteken, Csíkkarcfalván, 12 órától a plébánia kápolnájában, este 6 órától a gyimesközéploki templomban, szombaton 11 órától pedig a bethlenfalvi kultúrotthonban tartanak előadást.
A körút november 16-án, vasárnap a zeteváraljai templomban a 10 órától kezdődő szentmise után zárul.

Időjárás:
A hétvégén folytatódik a szokatlanul meleg időjárás, számottevő változás nem várható. Szombaton főleg az ország nyugati részén eső, zápor várható, míg északon és az erdélyi medencében időnként a felhőzet is felszakadozhat, napos időszakokra is lehet számítani. Megélénkül, időnként a szél. Hajnalban sem várható fagy, délután 16 és 20°C között alakul a hőmérséklet. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 7.


H Í R E K   D É L B E N

X. Szent Cecília koncertek
A kolozsvári Szent Mihály templomban november hónap folyamán kerül sor, az egyházzene és zenészek védőszentjének, Szent Cecília tiszteletére szervezett koncertsorozat X. évadjára. Amint a rendezvény mottója is elárulja, a koncertsorozat jubileumi évadjának különlegessége az énekkari- és orgonamuzsika összefonódása Isten dicséretére. Az első koncertre november 10-én, hétfőn este 7 órától kerül sor. Fellép a bukaresti Musica Sacra együttes.

Keresztút a Székely Kálvárián
Ma délután 5 órától, mint minden elsőpénteken, hívják és várják a Székely Kálváriára keresztutat imádkozni a székelyudvarhelyieket és környékbelieket népünkért, családjainkért.

Koncert a Millenniumi templomban
A Héttorony Fesztivál ünnepi előadássorozat keretében a csíkszeredai Millenniumi-templomban ma este 7 órakor Tintér Gabriella és Kubinyi Júlia népdalestjére kerül sor. A Héttorony Fesztivál neve is jelzi, hogy csak a Makovecz Imre által tervezett építményekben tartják. Előtte, délután 5 órakor a felső-krisztinavárosi Szent Mihály templom terveit bemutató kiállításra kerül sor. A rendezvényt Darvas-Kozma József plébános és Csernyus Lőrinc építész nyitja meg. Ezt követi Dárday István és Szalai Györgyi animációs filmjének levetítése.

Minőségi koncertek a ferencesek refektóriumában
Kolozsváron november 5–13. közt negyedik alkalommal zajlik a deCAMERon 10+ Nemzetközi Kamerazene-fesztivál. A műemlékvédelmi konferenciával egybekötött zenei rendezvény a Kolozsvári Kamarazenei Műhely Egyesület és a Romániai Építészkamara szervezésében valósul meg a kincses városban. A záró koncert kivételével valamennyi előadásnak a kolozsvári ferences kolostor refektóriuma ad otthont.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774.701-es telefonszámon. A programról részletesebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető. A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők november 10-én, hétfőn délután 4 órától a dévai templomban. A körút előadásai kedden Zetelakán délután 1 órától az iskolában, este 6 órától a templomban folytatódnak.
Szerdán az oroszhegyi és a farkaslaki templomban, csütörtökön a csikszentgyörgyi templomban, valamint a csíkszeredai Segítő Mária bentlakásának kápolnájában találkozhatnak az érdeklődők a körút vezetőivel.
November 14-én, pénteken, Csíkkarcfalván, 12 órától a plébánia kápolnájában, este 6 órától a gyimesközéploki templomban, szombaton 11 órától pedig a bethlenfalvi kultúrotthonban tartanak előadást.
A körút november 16-án, vasárnap a zeteváraljai templomban a 10 órától kezdődő szentmise után zárul.

Lelkigyakorlat a segítőnővéreknél
Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot hirdetnek a csíkszentdomokosi Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A szentignáci lelkiség elemei és a személyes kíséret mélyebb önismeretre, a hétköznapokkal szorosabban összefonódó istenkapcsolatra, megalapozottabb döntésekre és a mások szolgálatára való bátrabb elkötelezettségre szándékoznak segíteni. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás:
Napközben felhős égboltra számíthatunk, gyenge szélmozgásra, helyenként esőzésekre. Hőmérsékleti átlag: 15-21 C fok között várható.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 7.


H Í R E K   R E G G E L

Szent Imre-napi ünnepség névadóval
A magyar ifjúság védőszentjének nevét vette fel szerdán a csíkszeredai Petőfi utca 39 szám alatt található épületben működő, a Caritas több programjának is otthont biztosító ifjúsági központ. Ünnepi szentmisét mutatott be Sajgó Balázs, a Caritas lelki igazgatója, és Simó Gáspár, a Segítő Mária Gimnázium lelkésze, melynek keretében felszentelték a központot.
Ludescher László, a Caritas ágazati igazgatója elmondta, hogy a Szent Imre Ifjúsági központ egy olyan hely, ahol a fiatalokat hasznos programok várják, és remélhetőleg egy találkozóhellyé válik majd számukra, mely segít nekik megbirkózni kihívásokkal – tájékoztatatta rádiónkat a Gyulafehérvári Caritas.

A gyengénlátókat is várják a székelyudvarhelyi könyvtárba
A székelyudvarhelyi Városi Könyvtár a gyengénlátók olvasását megkönnyítő felszerelésekkel gazdagodott. Az Udvarhelyszék Kulturális Egyesület a székelyudvarhelyi önkormányzat támogatásával két speciális, segédfényes nagyítót, illetve úgynevezett olvasófóliákat is beszerzett. Az olvasóterem asztalaira új lámpákat helyeztek el, így a fényviszonyok is javultak. Továbbá mindazoknak, akik a könyvtári számítógépek használatáért térnek be az intézménybe, speciális képernyőnagyítót szereztek be, mely eszköz a megjelenített kép többszörös nagyítását is lehetővé teszi – adta hírül a székelyhon.ro honlap.

Támogatás a Caritasnak
Segítséget kap munkájához és székházának felújításához is a sepsiszentgyörgyi Caritas szeretetszolgálat a helyi önkormányzattól. A Kós Károly utca egyik műemlék épületében működő szervezet a kapubejárat burkolásához kap kockaköveket a várostól, és átengedik neki az őrkői roma közösségi ház jelenleg kihasználatlan emeletét is, ahol délutáni oktatással, foglalkoztatással kívánják előmozdítani az iskolás gyermekek felzárkózását – tudtuk meg a 3szék.ro honlapról.

Keresztút a Székely Kálvárián
Ma délután 5 órától, mint minden elsőpénteken, hívják és várják a Székely Kálváriára keresztutat imádkozni a székelyudvarhelyieket és környékbelieket népünkért, családjainkért.

Koncert a Millenniumi templomban
A Héttorony Fesztivál ünnepi előadássorozat keretében a csíkszeredai Millenniumi-templomban ma este 7 órakor Tintér Gabriella és Kubinyi Júlia népdalestjére kerül sor. A Héttorony Fesztivál neve is jelzi, hogy csak a Makovecz Imre által tervezett építményekben tartják. Előtte, délután 5 órakor a felső-krisztinavárosi Szent Mihály templom terveit bemutató kiállításra kerül sor. A rendezvényt Darvas-Kozma József plébános és Csernyus Lőrinc építész nyitja meg. Ezt követi Dárday István és Szalai Györgyi animációs filmjének levetítése.

Minőségi koncertek a ferencesek refektóriumában
Kolozsváron november 5–13. közt negyedik alkalommal zajlik a deCAMERon 10+ Nemzetközi Kamerazene-fesztivál. A műemlékvédelmi konferenciával egybekötött zenei rendezvény a Kolozsvári Kamarazenei Műhely Egyesület és a Romániai Építészkamara szervezésében valósul meg a kincses városban. A záró koncert kivételével valamennyi előadásnak a kolozsvári ferences kolostor refektóriuma ad otthont.

Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető. A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők november 10-én, hétfőn délután 4 órától a dévai templomban. A körút előadásai kedden Zetelakán délután 1 órától az iskolában, este 6 órától a templomban folytatódnak.
Szerdán az oroszhegyi és a farkaslaki templomban, csütörtökön a csikszentgyörgyi templomban, valamint a csíkszeredai Segítő Mária bentlakásának kápolnájában találkozhatnak az érdeklődők a körút vezetőivel.
November 14-én, pénteken, Csíkkarcfalván, 12 órától a plébánia kápolnájában, este 6 órától a gyimesközéploki templomban, szombaton 11 órától, pedig a bethlenfalvi kultúrotthonban tartanak előadást.
A körút november 16-án, vasárnap a zeteváraljai templomban a 10 órától kezdődő szentmise után zárul.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774.701-es telefonszámon.

Időjárás:

Változékony az égbolt, gyenge illetve közepes légmozgás jellemző, ködnek kedvező feltételek adottak ma reggel. A légnyomás-értékek nem változnak számottevően. Napközben  felhős égboltra számíthatunk, gyenge szélmozgásra, helyenként esőzésekre.

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 7.

About the author

maradmin

Leave a Comment