2014. november 8. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Templombúcsúk vasárnap
A csíktaplocai egyházközségben a Mindenszentek ünnepéhez kötődő búcsús szentmise vasárnap fél 1 órakor kezdődik, szónoka Ferencz Antal gyergyócsomafalvi plébános.
Csikszentimrén holnap 1 órakor, tartják a magyar ifjúság védőszentjének tiszteletére szentelt templom búcsúünnepét. Szentbeszédet mond Kovács István László csikszentgyörgyi káplán - tudtuk meg Fábián Zoltán plébánostól.
Máréfalva védőszentje szintén Szent Imre herceg. A búcsút a máréfalviak is vasárnap ünneplik, az egyházközségben reggel 9 és délután fél 1-kor lesznek a szentmisék.
Marosújvár templomának patrónusa Borromeo Szent Károly. Az egyházközség holnap délután 5 órakor ünnepli búcsúját. Az ünnepi szónok Becze Lóránt székelykáli plébános lesz – tájékoztatott Bilibók Géza marosújvár/felvinci plébános.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. 
A hivatástisztázó hétvégéről Pantea Tibor ferences nyilatkozott rádiónknak. A programra a 0746-774.701-es telefonszámon lehet jelentkezni.

Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető. 
A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők november 10-én, hétfőn délután 4 órától a dévai templomban. A körút előadásai kedden Zetelakán délután 1 órától az iskolában, este 6 órától a templomban folytatódnak.
Szerdán az oroszhegyi és a farkaslaki templomban, csütörtökön a csikszentgyörgyi templomban, valamint a csíkszeredai Segítő Mária bentlakásának kápolnájában találkozhatnak az érdeklődők a körút vezetőivel.
November 14-én, pénteken, Csíkkarcfalván, 12 órától a plébánia kápolnájában, este 6 órától a gyimesközéploki templomban, szombaton 11 órától pedig a bethlenfalvi kultúrotthonban tartanak előadást.
A körút november 16-án, vasárnap a zeteváraljai templomban a 10 órától kezdődő szentmise után zárul.

X. Szent Cecília koncertek
A kolozsvári Szent Mihály templomban november hónap folyamán kerül sor, az egyházzene és zenészek védőszentjének, Szent Cecília tiszteletére szervezett koncertsorozat X. évadjára. Amint a rendezvény mottója is elárulja, a koncertsorozat jubileumi évadjának különlegessége az énekkari- és orgonamuzsika összefonódása Isten dicséretére. Az első koncertre november 10-én, hétfőn este 7 órától kerül sor. Fellép a bukaresti Musica Sacra együttes.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
November 21-23. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével, szülés és születés témában. Jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon lehet.

Lelkigyakorlatok a segítőnővéreknél
Emberré lenni Istennel címmel hívnak minden érdeklődőt adventi lelkigyakorlatra a mindennapokban Bajkó Julianna és Bereczki Silvia segítő nővérek Marosvásárhelyen, a Segítő Nővérek kápolnájában, a Régi kórház utca, 14 szám alatt, csütörtök esténként fél 8 órától. A sorozat november 20-án indul és december 18-áig tart. Jelentkezni november 16-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info emailcímen.
Csíkszentdomokoson is várják a lelkigyakorlatozókat a segítő nővérek. Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot kínálnak a Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A program kísérői Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás:
Vasárnap is számíthatunk esőre főleg nyugaton és az erdélyi medencében. A hajnal enyhe, és többfelé párás, ködös lesz, délután 15-19 fok várható. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 8.


H Í R E K   D É L B E N

Templombúcsúk vasárnap
A csíktaplocai egyházközségben a Mindenszentek ünnepéhez kötődő búcsús szentmise vasárnap, fél 1 órakor kezdődik, szónoka Ferencz Antal gyergyócsomafalvi plébános.
Csikszentimrén vasárnap 1-kor, tartják a magyar ifjúság védőszentjének tiszteletére szentelt templom búcsúünnepét. Szentbeszédet mond Kovács István László csikszentgyörgyi káplán - tudtuk meg Fábián Zoltán plébánostól.
Máréfalva védőszentje szintén Szent Imre herceg. A búcsút a máréfalviak is vasárnap ünneplik, az egyházközségben reggel 9 és délután fél 1-kor lesznek a szentmisék.
Marosújvár templomának patrónusa Borromeo Szent Károly. Az egyházközség vasárnap délután 5 órakor ünnepli búcsúját. Az ünnepi szónok Becze Lóránt székelykáli plébános lesz – tájékoztatott Bilibók Géza marosújvár/felvinci plébános.

Házasok lelkigyakorlatoznak Déván
A dévai telepi római katolikus egyházközségben a hétvégén az Együtt Nagyasszonyunk Dicsőségére házas közösség lelkigyakorlatot szervez, magyarországi házaspárokkal közösen. A lelkigyakorlatot Szénégető István, marosvásárhelyi plébános egyházmegyei családreferens vezeti.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. 
A hivatástisztázó hétvégéről Pantea Tibor ferences atya nyilatkozott rádiónknak. A programra a 0746-774.701-es telefonszámon lehet jelentkezni.

Előadások, tanúságtételek Medjugorjéról
Erdélyi körúton vesz részt és november 10-16. között több helyszínen előadást tart az állítólagos jelenésekről Olga Merkovic Medjugorjéban dolgozó magyar tolmács és idegenvezető. 
A zarándokhely történetét ismertető előadást követően a medjugorjei Cenacolo-közösséghez tartozó fiatalok tanúságtételét hallgathatják meg az érdeklődők november 10-én, hétfőn délután 4 órától a dévai templomban. A körút előadásai kedden Zetelakán délután 1 órától az iskolában, este 6 órától a templomban folytatódnak.
Szerdán az oroszhegyi és a farkaslaki templomban, csütörtökön a csikszentgyörgyi templomban, valamint a csíkszeredai Segítő Mária bentlakásának kápolnájában találkozhatnak az érdeklődők a körút vezetőivel.
November 14-én, pénteken, Csíkkarcfalván, 12 órától a plébánia kápolnájában, este 6 órától a gyimesközéploki templomban, szombaton 11 órától pedig a bethlenfalvi kultúrotthonban tartanak előadást.
A körút november 16-án, vasárnap a zeteváraljai templomban a 10 órától kezdődő szentmise után zárul.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
November 21-23. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével, szülés és születés témában. Jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon lehet.

Lelkigyakorlatok a segítőnővéreknél
Emberré lenni Istennel címmel hívnak minden érdeklődőt adventi lelkigyakorlatra a mindennapokban Bajkó Julianna és Bereczki Silvia segítő nővérek Marosvásárhelyen, a Segítő Nővérek kápolnájában, a Régi kórház utca, 14 szám alatt, csütörtök esténként fél 8 órától. A sorozat november 20-án indul és december 18-áig tart. Jelentkezni november 16-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info emailcímen.
Csíkszentdomokoson is várják a lelkigyakorlatozókat a segítő nővérek. Személyesen kísért szentignáci adventi lelkigyakorlatot kínálnak a Szent Margit Házban, november 28-december 1. között. A program kísérői Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni lehet november 20-ig, a 0726-406.325-ös telefonszámon.

Időjárás:
A hétvégén folytatódik a szokatlanul meleg időjárás, számottevő változás nem várható. Szombaton főleg az ország nyugati részén eső, zápor várható, míg északon és az erdélyi medencében időnként a felhőzet is felszakadozhat, napos időszakokra is lehet számítani. Megélénkül, időnként a szél. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. november 8.

About the author

maradmin

Leave a Comment