2014. október 31. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Kinaesthetic képzés betegápolók számára
A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet ingyenes továbbképzési lehetőségeket biztosít betegápolók számára. Október 28. és 30. között, a Caritas Szent Pál Központjában egy 20 órás „Kinaesthetics az ápolásban” című képzés zajlott, melynek során Szőcs Judit és Csiszér-Szokol Mária csíkszeredai szakemberek ismertették meg a mozgásérzékelés fontosságát az ápolásban. Az irodánál immár két éve lehet jelentkezni külföldi, ausztriai betegápolói munkára. A lehetőség a Bécsi Caritassal való együttműködés és az osztrák állam finanszírozása által minden érdeklődő rendelkezésére áll.

Folytatja útját az Ifjúsági Világtalálkozó keresztje és ikonja 
Nagykárolyban, a Kalazanci Szent József templomban holnap délelőtt 11 órától; a szatmárnémeti székesegyházban pedig vasárnap, reggel 9 órától ünneplik a kereszt és a Szűz Mária ikon érkezését. A közös imádság lezárásaként mindenhol lehetőség lesz a kereszt előtti hódolatra. A szatmári ifjúság a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye fiataljainak adja tovább a tárgyakat.

Szűzanya köszöntő Csíksomlyón
Holnap Mindenszentek ünnepe és elsőszombat. A csíksomlyói kegytemplomban a szentmisék reggel 8, fél 11 és este 6 órától lesznek.
Az esti 6 órás szentmisében lesz az elsőszombati Mária-köszöntő, amelyet a rózsafüzér elimádkozása és gyertyás körmenet követ.
Az engesztelő imaórát délután 5 órától a csíkszenttamási hívek tartják. Ők a rózsafüzér előimádkozói és szintén ők viszik a Szűzanya kegyszobrának a másolatát a körmenetben. A szentmisét és körmenetet ez alkalommal is rádiónk közvetíti.

Kápolna-megáldások Mindenszentek ünnepén
Székelylengyelfalván, holnap délelőtt fél 11 órakor Tamás József püspök megáldja a most épült ravatalozókápolnát.
Böcskei László megyéspüspök holnap délután 4 órakor Tenkén mutat be ünnepi szentmisét, ezt követően megáldja a település elkészült ravatalozó kápolnáját.
Nagyváradon szombat délután 3 órakor a Rulikowski temetőben a Steinberger kápolnánál, 4 órakor pedig az egykori Olaszi temetőben található Gerliczy-, illetve a Markovits kápolnánál imádkoznak elhunytjaikért Nagyvárad katolikusai, papok és hívek közösen.

November 2-án a halottakra emlékezünk
Szatmárnémetiben Halottak napján délután 4 órától szentmisét mutatnak be a híd melletti temető kápolnájában, ahol Hársfalvi Ottó általános helynök mond majd szentbeszédet.
Nagyváradon, november 2-án vasárnapi program szerint lesznek a szentmisék a székesegyházban és minden szentmisén az egyházközség elhunyt híveiért imádkoznak. A 10 órakor kezdődő szentmisét Böcskei László megyéspüspök mutatja be, közreműködik a székesegyház Szent László Ének- és Zenekara. November 3-án, hétfőn este 6 órakor az egyházmegye elhunyt püspökeiért, kanonokjaiért mutat be szentmisét a főpásztor a nagyváradi székesegyház kriptájában.

Templombúcsú Csíkmindszenten
Mindenszentek ünnepének másnapján, vasárnap fél 1 órakor kezdődik a búcsús szentmise a csíkmindszenti plébániatemplomban. A szentbeszédet Potyó Ferenc általános helynök, irodaigazgató tartja Gyulafehérvárról – tudtuk meg Demeter Gergely helyi plébánostól.

Kincsem – Lelkigyakorlatos hétvége egyedülállóknak
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs munkatársai, 29 és 50 év közötti egyedülállókat hívnak lelki töltekezésre, november 7-9 között, a csíkszentdomokosi Segítő Nővérek Szent Margit lelkigyakorlatos házába. A hétvégén lehetőség adódik önmaguk és Istenkapcsolatuk felülvizsgálására, rendezésére, gyógyulására. Jelentkezni a csalad.ro honlapon lehetséges. Bővebb információért hívják a 0741- 624.452 telefonszámot.

Háló találkozó Brassóban
November 8-án a Brassó – bolonyai Szent Imre házban tartják az idei brassói Háló találkozót, melynek témája „Egységben az Istennel semmi sem lehetetlen.” Az ifjúságnak György Tibor, marosvásárhelyi plébános, a felnőtteknek pedig Thuróczy György és Kálmán Eszter tart előadást. Részvétel csak előzetes bejelentkezés alapján lehetséges. Jelentkezni a 0744-932532-es telefonszámon lehet. 

Időjárás: 
Szombaton több helyen képződik köd, pára, ami csak lassan oszlik fel. Napközben is borongósabb, párásabb időre készülhetünk, elszórtan ködszitálással. Északnyugaton és nyugaton rövid napos időszakokra is lehet számítani. Hajnali fagy inkább az erdélyi medencében fordulhat elő, de napközben 8-12°C várható.

MRE – Hírszolgálat, 2014. október 31.


H Í R E K   D É L B E N

Áron püspökről szülőfalujában
Márton Áron a népnevelő címmel tart Pap László, a marosvásárhelyi Mustármag Megújulás-szolgálat lelkésze előadást ma este 7 órától a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Az eseményre minden érdeklődőt várnak.

Elsőszombat, Szűzanya köszöntő Csíksomlyón
Holnap Mindenszentek ünnepe és elsőszombat. A csíksomlyói kegytemplomban a szentmisék reggel 8, fél 11 és este 6 órától lesznek. Az esti 6 órás szentmisében lesz az elsőszombati Mária-köszöntő, amelyet a rózsafüzér elimádkozása és gyertyás körmenet követ. Az engesztelő imaórát délután 5 órától a csíkszenttamási hívek tartják. Ők a rózsafüzér előimádkozói és szintén ők viszik a Szűzanya kegyszobrának a másolatát a körmenetben. A szentmisét és körmenetet ez alkalommal is rádiónk közvetíti.

Holnap Mindenszentek ünnepe
A temesvári Szent György székesegyházban, ma délután fél 6 órakor Roos (ejtsd: Rósz) Márton megyéspüspök ünnepi vesperást celebrál a székeskáptalan tagjainak jelenlétében.
Böcskei László megyéspüspök holnap délután 4 órakor Tenkén mutat be ünnepi szentmisét, ezt követően megáldja a település elkészült ravatalozó kápolnáját.
Nagyváradon szombat délután 3 órakor a Rulikowski temetőben a Steinberger kápolnánál, 4 órakor pedig az egykori Olaszi temetőben található Gerliczy-, illetve a Markovits kápolnánál imádkoznak elhunytjaikért Nagyvárad katolikusai, papok és hívek közösen.

November 2-án a halottakra emlékezünk
Szatmárnémetiben Halottak napján délután 4 órától szentmisét mutatnak be a híd melletti temető kápolnájában, ahol Hársfalvi Ottó általános helynök mond majd szentbeszédet.
Nagyváradon, november 2-án vasárnapi program szerint lesznek a szentmisék a székesegyházban és minden szentmisén az egyházközség elhunyt híveiért imádkoznak. A 10 órakor kezdődő szentmisét Böcskei László megyéspüspök mutatja be, közreműködik a székesegyház Szent László Ének- és Zenekara. November 3-án, hétfőn este 6 órakor az egyházmegye elhunyt püspökeiért, kanonokjaiért mutat be szentmisét a főpásztor a nagyváradi székesegyház kriptájában.

Vakáció a kisiskolásoknak
Mint már sok éve, az óvodások, valamint az elemi és nulladik osztályos diákok idén is kapnak egy hét őszi vakációt. Idén november 1-jétől 9-éig tart az egyhetes szünidő. A nagyobbaknak legközelebb december 20. és január 4. között lesz vakáció.

Templombúcsú Csíkmindszenten
Mindenszentek ünnepének másnapján, vasárnap fél 1 órakor kezdődik a búcsús szentmise a csíkmindszenti plébániatemplomban. A szentbeszédet Potyó Ferenc általános helynök, irodaigazgató tartja Gyulafehérvárról – tudtuk meg Demeter Gergely helyi plébánostól.

Kincsem – Lelkigyakorlatos hétvége egyedülállóknak
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs munkatársai, 29 és 50 év közötti egyedülállókat hívnak lelki töltekezésre, november 7-9 között, a csíkszentdomokosi Segítő Nővérek Szent Margit lelkigyakorlatos házába. A hétvégén lehetőség adódik önmaguk és Istenkapcsolatuk felülvizsgálására, rendezésére, gyógyulására. Jelentkezni a csalad.ro honlapon lehetséges. Bővebb információért hívják a 0741- 624.452 telefonszámot.

Háló találkozó Brassóban
November 8-án a Brassó – bolonyai Szent Imre házban tartják az idei brassói Háló találkozót, melynek témája „Egységben az Istennel semmi sem lehetetlen.” Az ifjúságnak György Tibor, marosvásárhelyi plébános, a felnőtteknek pedig  Thuróczy György és Kálmán Eszter tart előadást. Részvétel csak előzetes bejelentkezés alapján lehetséges. Jelentkezni a 0744-932532-es telefonszámon lehet.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774701-es telefonszámon vagy a frtibi@gmail.com e-mailcímen.

Időjárás: Ma inkább a felhős, párás időjárás lesz jellemző az ország egész területén. Alig pár órás napsütésre lehet számítani. Az északi szél helyenként felélénkülhet. Délután 9-14 C fokra melegszik a levegő.

MRE – Hírszolgálat, 2014. október 31.


H Í R E K   R E G G E L

Folytatja útját az Ifjúsági Világtalálkozó keresztje és ikonja
A romániai zarándoklat keretében a kereszt és az ikon ma este 6 órakor Nagybányára érkezik. A fiatalok a Szentháromság templomban fogadják. Nagykárolyban, a Kalazanci Szent József templomban holnap délelőtt 11 órától; Szatmárnémetiben, a Székesegyházban pedig vasárnap, reggel 9 órától ünneplik a kereszt és a Szűz Mária ikon érkezését. A közös imádság lezárásaként mindenhol lehetőség lesz a kereszt előtti hódolatra. A szatmári ifjúság a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye fiataljainak adja tovább a tárgyakat.

Holnap Mindenszentek ünnepe
A temesvári Szent György székesegyházban, ma délután fél 6 órakor Roos (ejtsd: Rósz) Márton megyéspüspök ünnepi vesperást celebrál a székeskáptalan tagjainak jelenlétében.
Böcskei László megyéspüspök holnap délután 4 órakor Tenkén mutat be ünnepi szentmisét, ezt követően megáldja a település elkészült ravatalozó kápolnáját.
Nagyváradon szombat délután 3 órakor a Rulikowski temetőben a Steinberger kápolnánál, 4 órakor pedig az egykori Olaszi temetőben található Gerliczy-, illetve a Markovits kápolnánál imádkoznak elhunytjaikért Nagyvárad katolikusai, papok és hívek közösen.

November 2-án a halottakra emlékezünk
Szatmárnémetiben Halottak napján délután 4 órától szentmisét mutatnak be a híd melletti temető kápolnájában, ahol Hársfalvi Ottó általános helynök mond majd szentbeszédet.
Nagyváradon, november 2-án vasárnapi program szerint lesznek a szentmisék a székesegyházban és minden szentmisén az egyházközség elhunyt híveiért imádkoznak. A 10 órakor kezdődő szentmisét Böcskei László megyéspüspök mutatja be, közreműködik a székesegyház Szent László Ének- és Zenekara. November 3-án, hétfőn este 6 órakor az egyházmegye elhunyt püspökeiért, kanonokjaiért mutat be szentmisét a főpásztor a nagyváradi székesegyház kriptájában.

Vakáció a kisiskolásoknak
Mint már sok éve, az óvodások, valamint az elemi és nulladik osztályos diákok idén is kapnak egy hét őszi vakációt. Idén november 1-jétől 9-éig tart az egyhetes szünidő. A nagyobbaknak legközelebb december 20. és január 4. között lesz vakáció.

Áron püspökről szülőfalujában
Márton Áron a népnevelő címmel tart Pap László, a marosvásárhelyi Mustármag Megújulás-szolgálat lelkésze előadást ma este 7 órától a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Az eseményre minden érdeklődőt várnak.

Elsőszombat, Szűzanya köszöntő Csíksomlyón
Holnap Mindenszentek ünnepe és elsőszombat. A csíksomlyói kegytemplomban a szentmisék reggel 8, fél 11 és este 6 órától lesznek. Az esti 6 órás szentmisében lesz az elsőszombati Mária-köszöntő, amelyet a rózsafüzér elimádkozása és gyertyás körmenet követ. Az engesztelő imaórát délután 5 órától a csíkszenttamási hívek tartják. Ők a rózsafüzér előimádkozói és szintén ők viszik a Szűzanya kegyszobrának a másolatát a körmenetben. A szentmisét és körmenetet ez alkalommal is rádiónk közvetíti.

Lelkigondozói kurzus Marosvásárhelyen
November 13-16. között lelkigondozói kurzust tartanak Marosvásárhelyen, a Deus Providebit Házban. A részvételhez szükséges a Fülöp kurzus előzetes elvégzése és a bejelentkezés. Érdeklődni és jelentkezni a 0723-214.701-es telefonszámon lehet.

Háló találkozó Brassóban
November 8-án a Brassó – bolonyai Szent Imre házban tartják az idei brassói Háló találkozót, melynek témája „Egységben az Istennel semmi sem lehetetlen.” Az ifjúságnak György Tibor, marosvásárhelyi plébános, a felnőtteknek pedig  Thuróczy György és Kálmán Eszter tart előadást. Részvétel csak előzetes bejelentkezés alapján lehetséges. Jelentkezni a 0744-932532-es telefonszámon lehet.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
A csíksomlyói ferences kolostorban, november 14-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774701-es telefonszámon vagy a frtibi@gmail.com e-mailcímen.

Időjárás: Ma inkább a felhős, párás időjárás lesz jellemző az ország egész területén. Alig pár órás napsütésre lehet számítani. Az északi szél helyenként felélénkülhet. A hajnali hideg egy kicsit veszít erejéből, -4 és +2 C fok várható, míg délután 9-14 C fokra melegszik a levegő.

MRE – Hírszolgálat, 2014. október 31.

About the author

maradmin

Leave a Comment