2014. szeptember 27. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Imanap a családdal foglalkozó püspöki szinódusért
Holnapra imanapot hirdetett a püspöki szinódus titkársága az október 5. és 19. között tartandó harmadik rendkívüli közgyűlése alkalmából, melynek témája a család. A szinódusi titkárság arra kéri a plébániai közösségeket, a társulatokat és a mozgalmakat, hogy imádkozzanak a szentmiséken a szinódus sikeréért. Az erdélyi Mária Rádió is csatlakozik ehhez a felhíváshoz, holnap reggel 8 órától kezdődően a családdal foglalkozó tematikus napot tart és közös imára hívja hallgatóit.

Vasárnap a Szentírást ünnepeljük
Szentírástudomány védőszentjének, Szent Jeromosnak az ünnepéhez legközelebb eső vasárnapon szeptember 28-án Jakubinyi György érsek főegyházmegyei gyűjtést rendelt el, melynek célja a Szentírás üzenetének terjesztése, a Katolikus Magyar Bibliatársulat támogatása. 
Szentírás vasárnapjáról Csont Ede plébános, a Katolikus Magyar Bibliatársulat elnöke nyilatkozott rádiónknak.

Szent Mihály napi búcsúk
Szeptember 29-én a gyulafehérvári főegyházmegye és székesegyház védőszentjének napja. A székesegyházban délelőtt 11 órától Jakubinyi György érsek és Tamás József püspök mutatja be az ünnepélyes búcsús szentmisét. A főpásztori szentmise szónoka Pál Vilmos Barna, alcsíki főesperes lesz.
Szeptember 29. a kolozsvári Szent Mihály templom búcsúünnepe is. A szentmise este 6 órakor kezdődik. Szentbeszédet mond dr. Marton József nagyprépost, teológiai tanár. A Mária Rádió mindkét szentmisét közvetíti.
Lemhényben, a Szent Mihály napi szentmise vasárnap 12 órakor kezdődik. A búcsú szónoka Varga Rezső gazdasági igazgató Gyulafehérvárról.
Székelyszentmihályon, Nyikómalomfalva filiájában háznál miséznek vasárnap fél 12-kor, az igehirdető Albert István Csaba.
Székelypálfalvának a Szent Mihály főangyal védelmébe ajánlott templomában holnap 12 órától kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Bakó Béla Pál ferences atya hirdeti. Orbán Menyhért helyi plébánostól megtudtuk: az elmúlt három évben feljavították a templomot és az idei búcsún emlékeznek meg arról, hogy őseik kétszázötven éve kezdték el az építést, amit tizenegy év múlva fejeztek be.
A mezőfényi templom védőszentje Szent Mihály. Búcsúünnepét hétfőn tartják, reggel fél 9 és délelőtt 11 órakor. Mindkét szentmisén Néma Sándor kálmándi plébános prédikál.
Az arad-gáji katolikus egyházközséghez tartozó sofronyai templomban vasárnap 1 órától tartják a Szent Mihály Főangyal-napi búcsús szentmisét.
A kisjenői templomban vasárnap délután 5 órakor kerül sor a búcsúünnepségére. 
Csíkszentmihályon hétfőn 11 órakor kezdődik az ünnepi szentmise. A búcsú szónoka Marek Bernardin dévai ferences atya lesz.
A türkösi plébániatemplomban hétfőn délután 5 órakor, Kádár István, miklósvári plébános lesz a Szent Mihály napi búcsú ünnepi szónoka.

Triduum Székelyudvarhelyen
Október 1-jén, szerdán a székelyudvarhelyi Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepe. A búcsúünnep
előtt triduumot tartanak, amelyen a város szülöttei lesznek a papi szolgálattevők. A plébánia évében sorra kerülő lelki program témája a nyolc boldogság. Szeptember 28-án, vasárnap a fél 12-kor kezdődő szentmise keretében Mihály Imre csíkszeredai segédlelkész tartja az elmélkedést. Hétfő este fél 7-től Tamás Barna fogarasi plébános és egyházmegyei ifjúsági főlelkész, kedden este fél 7-től Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Október 1-jén, délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az igehirdető.

Ravatalozószentelés Gyimesfelsőlokon
Szeptember 28-án, vasárnap fél 12 órakor Gyímesfelsőlokon ünnepi szentmise keretében Tamás József püspök megáldja a most épült ravatalozó kápolnát.

Idősek világnapja Hargita megyében
Október 1-je az Idősek Világnapja a szépkorúakról, tiszteletükről, ünneplésükről és rájuk figyelésünkről szól. A Gyulafehérvári Caritas idén 12 Hargita megyei településen szervez ünnepséget ez alkalomból. A rendezvényről Péter Szabolcs nyilatkozott rádiónknak. Itt hívjuk fel kedves hallgatóink figyelmét arra is, hogy az idősek napján, október 1-jén a Mária Rádió újabb tematikus napot tart.

Az időjárásról: Vasárnap a reggeli köd feloszlása után még több napsütésre van kilátás. A hőmérséklet pedig egyre több helyen meghaladhatja a 20 C fokot. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. szeptember 27.


H Í R E K   D É L B E N

Papszentelés a váradi székesegyházban
Böcskei László megyéspüspök ma délután a 6 órakor kezdődő szentmisén Cristian Chira, nagyváradi születésű diakónust, a Don Orione Kongregáció tagját a nagyváradi székesegyházban áldozópappá szenteli.

Imanap a családdal foglalkozó püspöki szinódusért
Holnapra imanapot hirdetett a püspöki szinódus titkársága az október 5. és 19. között tartandó harmadik rendkívüli közgyűlése alkalmából, melynek témája a család. A szinódusi titkárság arra kéri a plébániai közösségeket, hogy imádkozzanak a szentmiséken és más alkalmakkor a szinódus sikeréért. Az erdélyi Mária Rádió is csatlakozik ehhez a felhíváshoz, holnap a családdal foglalkozó tematikus napot tart és közös imára hívja hallgatóit.

Kórustalálkozó, orgonakoncert és búcsú Mezőfényen
150 éves a mezőfényi templom orgonája, valamint a Gyertyaláng nevű egyházi kórus is idén ünnepli 25 éves működését. Ma délelőtt 15 énekkar, mintegy 430 személy részvételével kórustalálkozóra került sor a templomban. Holnap délelőtt 10 órától ünnepi szentmise lesz, melyet rádiónk közvetít. Délután 3 órától pedig Csengeri Kostyák Zsuzsa kolozsvári orgonaművész ad koncertet.
A mezőfényi templom védőszentje Szent Mihály. Búcsúünnepét hétfőn tartják, reggel fél 9 és délelőtt 11 órakor. Mindkét szentmisén Néma Sándor kálmándi plébános prédikál.

Szent Mihály napi búcsúk a gyulafehérvári főegyházmegyében
Szeptember 29-én a gyulafehérvári főegyházmegye és székesegyház védőszentjének napja. A székesegyházban délelőtt 11 órától Jakubinyi György érsek és Tamás József püspök mutatja be az ünnepélyes búcsús szentmisét. A főpásztori szentmise szónoka Pál Vilmos Barna, alcsíki főesperes lesz.
Szeptember 29. a kolozsvári Szent Mihály templom búcsúünnepe is. A szentmise este 6 órakor kezdődik. Szentbeszédet mond dr. Marton József nagyprépost, teológiai tanár. A Mária Rádió mindkét szentmisét közvetíti.
Lemhényben, a Szent Mihály napi szentmise vasárnap 12 órakor kezdődik. A búcsú szónoka Varga Rezső gazdasági igazgató Gyulafehérvárról.
Székelyszentmihályon, Nyikómalomfalva filiájában háznál miséznek vasárnap fél 12-kor, az igehirdető Albert István Csaba.
Székelypálfalvának a Szent Mihály főangyal védelmébe ajánlott templomában holnap 12 órától kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Bakó Béla Pál ferences atya hirdeti. Orbán Menyhért helyi plébánostól megtudtuk: az elmúlt három évben feljavították a templomot és az idei búcsún emlékeznek meg arról, hogy őseik kétszázötven éve kezdték el az építést, amit tizenegy év múlva fejeztek be.
Csíkszentmihályon hétfőn 11 órakor kezdődik a búcsú. Ünnepi szónoka Marek Bernardin dévai ferences atya lesz.
A türkösi plébániatemplomban hétfőn délután 5 órakor, Kádár István, miklósvári plébános lesz a Szent Mihály napi búcsú ünnepi szónoka.

Orgonakoncert Kolozsváron
Ma délután 5 órától orgonakoncertre kerül sor a kolozsvári Szent Mihály templomban. Meghívott előadó: Pozsár Róbert kolozsvári orgonaművész A belépés ingyenes, nagy szeretettel várják a zenekedvelőket!

Ravatalozószentelés Gyimesfelsőlokon
Szeptember 28-án, vasárnap fél 12 órakor Gyímesfelsőlokon ünnepi szentmise keretében Tamás József püspök megáldja a most épült ravatalozó kápolnát.

Bérmálás Érsemjénben és Pankotán
Szeptember 28-án Böcskei László megyéspüspök a Szentlélek hét ajándékát kérve Érsemjénben szolgáltatja ki a bérmálás szentségét. A 11 órakor kezdődő szentmisén 33 fiatal részesül a felnőtt nagykorúság szentségében. Felkészítésüket Nagy János Csaba plébános végezte.
A temesvári egyházmegyéhez tartozó pankotai katolikus templomban vasárnap a 11 órakor kezdődő szentmisén Johann Dirschl püspöki helynök 26 fiatalnak osztja ki a bérmálás szentségét.

Triduum Székelyudvarhelyen
Október 1-jén, szerdán a székelyudvarhelyi Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepe. A búcsúünnep előtt triduumot tartanak, amelyen a város szülöttei lesznek a papi szolgálattevők. A plébánia évében sorra kerülő lelki program témája a nyolc boldogság. Szeptember 28-án, vasárnap a fél 12-kor kezdődő szentmise keretében Mihály Imre csíkszeredai segédlelkész tartja az elmélkedést. Hétfő este fél 7-től Tamás Barna fogarasi plébános és egyházmegyei ifjúsági főlelkész, kedden este fél 7-től Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Október 1-jén, délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az igehirdető.

Az időjárásról: A hétvégén is marad az őszies hangulatot árasztó, felhős idő: szórványosan kialakulnak még záporok, kisebb esők. A délutáni óráktól azonban már egyre többfelé szakadozottabbá válik a felhőzet, 15 és 20°C közötti hőmérsékleti értékekre számíthatunk. 

MRE - Hírszolgálat, 2014. szeptember 27.

About the author

maradmin

Leave a Comment