2014. szeptember 29. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Szentírás vasárnapja Gyulafehérváron
Szeptember 28-án, Szentírás vasárnapján tartották a gyulafehérvári székesegyházban a szeminárium tanévkezdő szentmiséjét, amelyben a kispapok a Szentlélek segítségül hívásával kértek kegyelmet az új tanévre. Szentbeszédében Jakubinyi György érsek arra hívta fel a kispapok figyelmét, hogy a teológiát imával tanulják. A teológus Istenről beszélő személy és a kispapok akkor válhatnak igazi teológussá, ha valóban imádságos lelkülettel tanulják a teológiát. A szentbeszédet a szeminárium új prefektusa, Birton Róbert eskütétele követte.

Tanévkezdés a Papnevelő Intézetben
Tegnap délelőtt hivatalosan megnyitották a 2014/2015-ös akadémiai évet, amely a gyulafehérvári intézmény életében a 261. főiskolai tanév. Holló László rektor köszöntötte a főpásztort, az elöljárókat, a tanárokat és szeminaristákat, közöttük a 13 elsőéves kispapot. Az évnyitón Jakubinyi György érsek a meghívásról beszélt, arról, hogy Isten előbb szeretett minket. „A hivatás Isten kiváltságos szeretetének a jele” – mondta, kiemelve, hogy a kispapoknak arra kell törekedniük, hogy személyes kapcsolatba kerüljenek az Úr Jézussal.

Szent Mihály-napi búcsúk
A kolozsvári Szent Mihály templomban a búcsús szentmise ma este 6 órakor kezdődik, szentbeszédet mond dr. Marton József nagyprépost, teológiai tanár. A szentmisét a Mária Rádió közvetíti.
A türkösi plébániatemplomban ma délután 5 órakor, Kádár István, miklósvári plébános lesz a Szent Mihály napi búcsú ünnepi szónoka.

Búcsús előkészületek Székelyudvarhelyen
Elkezdődött a Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepére hangoló, a nyolc boldogság témáját feldolgozó triduum, amelyen a város szülöttei hirdetik az Igét. Tegnap Mihály Imre csíkszeredai segédlelkész tartotta az elmélkedést, ma este fél 7-től Tamás Barna fogarasi plébános és egyházmegyei ifjúsági főlelkész, kedden este fél 7-től Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Október 1-jén, délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az igehirdető.

Idősek világnapja
Október 1-je az Idősek Világnapja a szépkorúakról, tiszteletükről, ünneplésükről és rájuk figyelésünkről szól.
A Gyulafehérvári Caritas számos rendezvénnyel készül Erdély több településén, ezek célja felhívni a figyelmet arra, hogy az idős generáció a társadalom értékes részét képezi. Háromszéken az idei Idősek Világnapja rendezvény október 1-jén 11 órakor kezdődik Ozsdolán a kultúrházban.
Marosvásárhelyen szintén október 1-jén, 11 órakor várják a szépkorúakat a Deus Providebit Tanulmányi Házba, ahol Szénégető István plébános tart rövid áhítatot, majd Berekméri Melinda református lelkész irodalmi összeállítására kerül sor. 12 órától Cosma István pszichológus tart előadást. A szeretetvendégséget követően pedig, Póra Zoltán és zenekara zenés összeállítással kedveskedik a résztvevőknek.
Itt hívjuk fel kedves hallgatóink figyelmét arra is, hogy az idősek napján, október 1-jén a Mária Rádió újabb tematikus napot tart.

Indul az őszi jegyeskurzus Marosvásárhelyen
A Katolikus Családpasztorációs Iroda szervezésében október 7-én újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. Elsősorban azok jelentkezését várják, akik a közeljövőben szeretnének összeházasodni, de jelentkezhetnek olyan párok is, akik egyszerűen szeretnék jobban megismerni önmagukat, egymást és párkapcsolatukat. Jelentkezni október 4-éig, a 0743-138784 vagy a 0744-799055-ös telefonszámokon lehet.

Erdélyi Katolikus Karizmatikus Találkozó
A székelyudvarhelyi Rákóczi Centerben október 11-én, immár tizenegyedik alkalommal szervezik meg az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Találkozót „Jézus ránézett és megkedvelte!” mottóval. Erdélyben több mint 15 karizmatikus közösség található. A találkozó alkalmat ad a közös dicsőítésre, imádságra, eukharisztikus ünneplésre, igehirdetésre is. A befejező szentmisén László Rezső kapnikbányai plébános prédikál. További információk a www.ekkm.ro honlapon találhatók.

Időjárás:
Tiszta éjszakai égbolt következtében hűvös reggelre ébredtünk, azonban a nap folyamán kellemes, napsütéses idő várható, a szélmozgás nem lesz erős, a légnyomás-értékek kis mértékben változnak, 18 és 22 ºC a napközben mérhető átlag hőmérséklet intervallum.

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 29.


H Í R E K   R E G G E L

Szentírás vasárnapja Gyulafehérváron
Szeptember 28-án, Szentírás vasárnapján tartották a gyulafehérvári székesegyházban a szeminárium tanévkezdő szentmiséjét, amelyben a kispapok a Szentlélek segítségül hívásával kértek kegyelmet az új tanévre. Szentbeszédében Jakubinyi György érsek arra hívta fel a kispapok figyelmét, hogy a teológiát imával tanulják. A teológus Istenről beszélő személy és a kispapok akkor válhatnak igazi teológussá, ha valóban imádságos lelkülettel tanulják a teológiát. A szentbeszédet a szeminárium új prefektusa, Birton Róbert eskütétele követte.

Tanévkezdés a Papnevelő Intézetben
Tegnap délelőtt hivatalosan megnyitották a 2014/2015-ös akadémiai évet, amely a gyulafehérvári intézmény életében a 261. főiskolai tanév. Holló László rektor köszöntötte a főpásztort, az elöljárókat, a tanárokat és szeminaristákat, közöttük a 13 elsőéves kispapot. Az évnyitón Jakubinyi György érsek a meghívásról beszélt, arról, hogy Isten előbb szeretett minket. „A hivatás Isten kiváltságos szeretetének a jele” – mondta, kiemelve, hogy a kispapoknak arra kell törekedniük, hogy személyes kapcsolatba kerüljenek az Úr Jézussal.

Szent Mihály-napi búcsúk
Ma, a gyulafehérvári főegyházmegye és székesegyház védőszentjének napján a székesegyházban délelőtt 11 órától Jakubinyi György érsek és Tamás József püspök mutatja be az ünnepélyes búcsús szentmisét. A főpásztori szentmise szónoka Pál Vilmos Barna, alcsíki főesperes lesz.
Délután Kolozsváron is Szent Mihályt ünneplik a róla elnevezett templomban. A búcsús szentmise este 6 órakor kezdődik, szentbeszédet mond dr. Marton József nagyprépost, teológiai tanár. A Mária Rádió mindkét szentmisét közvetíti.
A mezőfényi templom búcsúünnepét ma tartják, a reggel fél 9 és délelőtt 11 órakor kezdődő szentmisék keretében, amelyeken Néma Sándor kálmándi plébános prédikál.
Csíkszentmihályon ma délelőtt 11 órakor kezdődik az ünnepi szentmise. A búcsú szónoka Marek Bernardin dévai ferences atya lesz.
A türkösi plébániatemplomban ma délután 5 órakor, Kádár István, miklósvári plébános lesz a Szent Mihály napi búcsú ünnepi szónoka.

Búcsús előkészületek Székelyudvarhelyen
Elkezdődött a Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepére hangoló, a nyolc boldogság témáját feldolgozó triduum, amelyen a város szülöttei hirdetik az Igét. Tegnap Mihály Imre csíkszeredai segédlelkész tartotta az elmélkedést, ma este fél 7-től Tamás Barna fogarasi plébános és egyházmegyei ifjúsági főlelkész, kedden este fél 7-től Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Október 1-jén, délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az igehirdető.

Idősek világnapja Hargita megyében
Október 1-je az Idősek Világnapja a szépkorúakról, tiszteletükről, ünneplésükről és rájuk figyelésünkről szól. A Gyulafehérvári Caritas idén 12 Hargita megyei településen szervez ünnepséget ez alkalomból. Itt hívjuk fel kedves hallgatóink figyelmét arra is, hogy az idősek napján, október 1-jén a Mária Rádió újabb tematikus napot tart.

Indul az őszi jegyeskurzus Marosvásárhelyen
A Katolikus Családpasztorációs Iroda szervezésében október 7-én újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. Elsősorban azok jelentkezését várják, akik a közeljövőben szeretnének összeházasodni, de jelentkezhetnek olyan párok is, akik egyszerűen szeretnék jobban megismerni önmagukat, egymást és párkapcsolatukat. Jelentkezni október 4-éig, a 0743-138784 vagy a 0744-799055-ös telefonszámokon lehet.

Hallássérültek Világnapja Csíkszeredában
A Gyulafehérvári Caritas és a Romániai Siketek és Nagyothallók Országos Szövetség Hargita Megyei Fiókja első alkalommal szervezi meg szeptember 30-án 12-17 óra között a csíkszeredai Szabadság téren a Hallássérültek Világnapját. Váta Emese, az esemény egyik szervezője elmondta, hogy a Hallássérültek Világnapján az érdeklődők pantomim játékot tekinthetnek meg, valamint kedvükre válogathatnak a sérültek által előállított termékek vásárán.

Időjárás:
Tiszta éjszakai égbolt következtében hűvös reggelre ébredtünk, azonban a nap folyamán kellemes, napsütéses idő várható, a szélmozgás nem lesz erős, a légnyomás-értékek kis mértékben változnak, 18 és 22 ºC a napközben mérhető átlag hőmérséklet intervallum.

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 29.

About the author

maradmin

Leave a Comment