2014. szeptember 30. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Holnap ünneplik világszerte az idősek világnapja
Október 1-je a szépkorúakról, tiszteletükről, ünneplésükről és rájuk figyelésünkről szól.
A Gyulafehérvári Caritas idén 12 Hargita megyei településen szervez ünnepséget az Idősek Világnapja alkalmából. Gyergyóújfaluban ma délután 3 órától szentmise lesz, 4 órától ünnepi összejövetel a helyi Kultúrházban. Felsőboldogfalván ma délután 2 órakor kulturális műsor kezdődik a Kultúrotthonban
Háromszéken az idei Idősek Világnapja rendezvény október 1-jén 11 órakor kezdődik Ozsdolán a kultúrházban.
Marosvásárhelyen szintén október 1-jén, 11 órakor várják a szépkorúakat a Deus Providebit Tanulmányi Házba, ahol Szénégető István plébános tart rövid áhítatot, majd Berekméri Melinda református lelkész irodalmi összeállítására kerül sor. 12 órától Cosma István pszichológus tart előadást. A szeretetvendégséget követően pedig, Póra Zoltán és zenekara zenés összeállítással kedveskedik a résztvevőknek.
A nagyváradi Egyházmegyei Ifjúsági Központ fiataljai és a Szent László Teológiai Líceum diákjai október 1-jén, délután 4 órakor köszönetük jeleként zenés-verses műsort adnak elő a Szent Erzsébet Öregotthon lakóinak.
Itt hívjuk fel kedves hallgatóink figyelmét arra is, hogy az idősek napján, október 1-jén a Mária Rádió újabb tematikus napot tart.

Szatmárnémetiben szombaton köszöntötték az időseket
A szatmári, erdődi és ugocsai esperesi kerületekből is érkeztek hívek szeptember 27-én, a szatmárnémeti Székesegyházba, hogy részt vegyenek az idősek napján tartott püspöki szentmisén. Schönberger Jenő püspök szentbeszédében a szemléletváltás szükségességére hívta fel a hívek figyelmét: „A Mindenható az, aki velem volt és a kezemet fogta, amikor gyermek voltam, elkísért életem minden útján és most is itt van velem. Akkor is, ha megöregszem, ha szenvedés ér, bármi történik, Isten örök jelen. Ha megőszülünk, ráncosak leszünk, mind Isten kegyelme. Megéljük az idők haladását, de odabenn mind fiatalok maradunk, Isten gyermekei vagyunk attól függetlenül, hány évesek vagyunk.”
Az idősek világnapjához kapcsolódva Nagykárolyban, Máramarosszigeten és Nagybányán is tartottak szentmisét.

Búcsús előkészületek Székelyudvarhelyen
Folytatódik a Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepére hangoló, a nyolc boldogság témáját feldolgozó triduum, amelyen a város szülöttei hirdetik az Igét. Adásunkkal egy időben Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Holnap délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az ünnepi szónok.

Catholic Expo Kolozsváron
Kolozsváron a Expo-Transilvania rendezvénycsarnokban, október 2-4. között harmadik alkalommal szervezik meg a papi öltözetek, ikonok, templomi orgonák, szobrok, liturgikus könyvek és tárgyak nemzetközi vásárát. A rendezvényre a belépés ingyenes, látogatási program 10-18 óra között lesz.

Lelkinapok pedagógusoknak
Október 4-én lelkinap lesz a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánián pedagógusok számára. A program reggel 9 órától délután 2 óráig tart. Előadó: dr. Sávai János atya Szegedről. A lelkinapon lesz előadás, megbeszélés és tanúságtétel. 
Ugyancsak október 4-én, Pedagógus a meglepetés útján címmel lelkinapot tartanak délelőtt 10 és délután 2 óra között pedagógusok részére a gyergyószentmiklósi Szent István plébánián. Mindkét helyszínen szeretettel várnak minden érdeklődő pedagógust az együttgondolkodásra, lelki feltöltődésre. 

Pasztorális bizottságok egyházmegyeközi találkozója
Október 7-8. között a kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Házban tartják az egyházmegyék közös találkozóját. Az idén a programot a szatmáriak szervezik. 
Első nap az elmúlt évet értékelő beszámolók hangzanak el a különböző részterületek képviselőivel, másnap előadás, témafeldolgozás, majd plénum, szervezési kérdések, a folytatás megtervezése várható.

Indul az őszi jegyeskurzus Marosvásárhelyen
A Katolikus Családpasztorációs Iroda szervezésében október 7-én újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. Elsősorban azok jelentkezését várják, akik a közeljövőben szeretnének összeházasodni, de jelentkezhetnek olyan párok is, akik egyszerűen szeretnék jobban megismerni önmagukat, egymást és párkapcsolatukat. Jelentkezni október 4-éig, a 0743-138784 vagy a 0744-799055-ös telefonszámokon lehet.

Az időjárásról: Tovább folytatódik az ország nagy részén a kellemes, koraőszi időjárás. Az erdélyi medencében több felhő lesz felettünk, nyugaton erősen felhős tájakkal is találkozhatunk, de csapadék sehol sem várható. Reggelre többfelé pára, köd képződhet. Hajnalban 0-10°C, míg napközben 19-22°C várható. 

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 30.


H Í R E K   D É L B E N

Isten jelenében és jelenlétében
A szatmári, erdődi és ugocsai esperesi kerületekből is érkeztek hívek szeptember 27-én, a szatmárnémeti Székesegyházba, hogy részt vegyenek az idősek napján tartott püspöki szentmisén. Schönberger Jenő püspök szentbeszédében a szemléletváltás szükségességére hívta fel a hívek figyelmét: „A Mindenható az, aki velem volt és a kezemet fogta, amikor gyermek voltam, elkísért életem minden útján és most is itt van velem. Akkor is, ha megöregszem, ha szenvedés ér, bármi történik, Isten örök jelen. Ha megőszülünk, ráncosak leszünk, mind Isten kegyelme. Megéljük az idők haladását, de odabenn mind fiatalok maradunk, Isten gyermekei vagyunk attól függetlenül, hány évesek vagyunk.”
Az idősek világnapjához kapcsolódva Nagykárolyban, Máramarosszigeten és Nagybányán is tartottak szentmisét.

Búcsús előkészületek Székelyudvarhelyen
Folytatódik a Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepére hangoló, a nyolc boldogság témáját feldolgozó triduum, amelyen a város szülöttei hirdetik az Igét. Ma este fél 7-től Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Holnap délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az ünnepi szónok.

Idősek világnapja
Október 1-je az Idősek Világnapja a szépkorúakról, tiszteletükről, ünneplésükről és rájuk figyelésünkről szól.
A Gyulafehérvári Caritas idén 12 Hargita megyei településen szervez ünnepséget az Idősek Világnapja alkalmából. Gyergyóújfaluban ma délután 3 órától szentmise lesz, 4 órától ünnepi összejövetel a helyi Kultúrházban. Felsőboldogfalván ma délután 2 órakor kulturális műsor kezdődik a Kultúrotthonban
Háromszéken az idei Idősek Világnapja rendezvény október 1-jén 11 órakor kezdődik Ozsdolán a kultúrházban.
Marosvásárhelyen szintén október 1-jén, 11 órakor várják a szépkorúakat a Deus Providebit Tanulmányi Házba, ahol Szénégető István plébános tart rövid áhítatot, majd Berekméri Melinda református lelkész irodalmi összeállítására kerül sor. 12 órától Cosma István pszichológus tart előadást. A szeretetvendégséget követően pedig, Póra Zoltán és zenekara zenés összeállítással kedveskedik a résztvevőknek.
A nagyváradi Egyházmegyei Ifjúsági Központ fiataljai és a Szent László Teológiai Líceum diákjai október 1-én, délután 4 órakor köszönetük jeleként zenés-verses műsort adnak elő a Szent Erzsébet Öregotthon lakóinak.
Itt hívjuk fel kedves hallgatóink figyelmét arra is, hogy az idősek napján, október 1-jén a Mária Rádió újabb tematikus napot tart.

Catholic Expo Kolozsváron
Kolozsváron a Expo-Transilvania rendezvénycsarnokban, október 2-4. között harmadik alkalommal szervezik meg a papi öltözetek, ikonok, templomi orgonák, szobrok, liturgikus könyvek és tárgyak nemzetközi vásárát. A rendezvényre a belépés ingyenes, látogatási program 10-18 óra között lesz.

Lelkinapok pedagógusoknak
Október 4.-én lelkinap lesz a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánián pedagógusok számára. A program reggel 9 órától délután 2 óráig tart. Előadó: dr. Sávai János atya Szegedről. A lelkinapon lesz előadás, megbeszélés és tanúságtétel.
Ugyancsak október 4-én, Pedagógus a meglepetés útján címmel lelkinapot tartanak délelőtt 10 és délután 2 óra között pedagógusok részére a gyergyószentmiklósi Szent István plébánián. Mindkét helyszínen szeretettel várnak minden érdeklődő pedagógust az együttgondolkodásra, lelki feltöltődésre.

Pasztorális bizottságok egyházmegyeközi találkozója
Október 7-8. között a kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Házban tartják az egyházmegyék közös találkozóját. Az idén a programot a szatmáriak szervezik.
Első nap az elmúlt évet értékelő beszámolók hangzanak el a különböző részterületek képviselőivel, másnap előadás, témafeldolgozás, majd plénum, szervezési kérdések, a folytatás megtervezése várható.

Indul az őszi jegyeskurzus Marosvásárhelyen
A Katolikus Családpasztorációs Iroda szervezésében október 7-én újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. Elsősorban azok jelentkezését várják, akik a közeljövőben szeretnének összeházasodni, de jelentkezhetnek olyan párok is, akik egyszerűen szeretnék jobban megismerni önmagukat, egymást és párkapcsolatukat. Jelentkezni október 4-éig, a 0743-138784 vagy a 0744-799055-ös telefonszámokon lehet.

Időjárás:
Tovább folytatódik az ország nagy részén a kellemes, kora őszi időjárás. Az erdélyi medencében több felhő lesz felettünk, nyugaton erősen felhős tájakkal is találkozhatunk, de csapadék sehol sem várható. Reggelre többfelé pára, köd képződhet. Hajnalban 0-10°C, míg napközben 19-22°C várható.

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 30.


H Í R E K   R E G G E L

Harmadik főegyházmegyei szociális fórum
Szeptember 26-27. között Csíksomlyón találkoztak a Gyulafehérvári Főegyházmegyében a szociális tevékenységet végző szervezetek. Bányász József bemutatta az eddigi tevékenységet. 60 közösséggel sikerült tartani a kapcsolatot. Közel 70 szakmai műhelymunkára került sor.
Sajgó Balázs plébános, a bizottság megbízott titkára kifejtette, hogy akkor van értelme a közös munkának, ha Istenre alapozódik, hiszen minden igazi közösségi élet belőle indul, önmagában pedig minden emberi produktum megbukik. Mindketten rávilágítottak az egyház szeretetszolgálat küldetésére, meghívták a szervezeteket a közös munkára a bizottság tevékenységébe való bekapcsolódásra. A fórum szentmisével ért véget, ahol Isten áldását kérték a közös tevékenységre.

Búcsús előkészületek Székelyudvarhelyen
Folytatódik a Lisieux-i Kis Szent Teréz egyházközség búcsúünnepére hangoló, a nyolc boldogság témáját feldolgozó triduum, amelyen a város szülöttei hirdetik az Igét. Ma este fél 7-től Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános mutatja be a szentmisét. Holnap délután 5 órától a búcsús szentmisén Ilyés Zsolt, a csíkszentléleki egyházközség plébánosa lesz az ünnepi szónok.

Idősek világnapja
Október 1-je az Idősek Világnapja a szépkorúakról, tiszteletükről, ünneplésükről és rájuk figyelésünkről szól.
A Gyulafehérvári Caritas idén 12 Hargita megyei településen szervez ünnepséget az Idősek Világnapja alkalmából. Gyergyóújfaluban ma délután 3 órától szentmise lesz, 4 órától ünnepi összejövetel a helyi Kultúrházban. Felsőboldogfalván ma délután 2 órakor kulturális műsor kezdődik a Kultúrotthonban
Háromszéken az idei Idősek Világnapja rendezvény október 1-jén 11 órakor kezdődik Ozsdolán a kultúrházban.
Marosvásárhelyen szintén október 1-jén, 11 órakor várják a szépkorúakat a Deus Providebit Tanulmányi Házba, ahol Szénégető István plébános tart rövid áhítatot, majd Berekméri Melinda református lelkész irodalmi összeállítására kerül sor. 12 órától Cosma István pszichológus tart előadást. A szeretetvendégséget követően pedig, Póra Zoltán és zenekara zenés összeállítással kedveskedik a résztvevőknek.
A nagyváradi Egyházmegyei Ifjúsági Központ fiataljai és a Szent László Teológiai Líceum diákjai október 1-én, délután 4 órakor köszönetük jeleként zenés-verses műsort adnak elő a Szent Erzsébet Öregotthon lakóinak.
Itt hívjuk fel kedves hallgatóink figyelmét arra is, hogy az idősek napján, október 1-jén a Mária Rádió újabb tematikus napot tart.

Catholic Expo Kolozsváron
Kolozsváron a Expo-Transilvania rendezvénycsarnokban, október 2-4. között harmadik alkalommal szervezik meg a papi öltözetek, ikonok, templomi orgonák, szobrok, liturgikus könyvek és tárgyak nemzetközi vásárát. A rendezvényre a belépés ingyenes, látogatási program 10-18 óra között lesz.

Lelkinapok pedagógusoknak
Október 4.-én lelkinap lesz a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánián pedagógusok számára. A program reggel 9 órától délután 2 óráig tart. Előadó: dr. Sávai János atya Szegedről. A lelkinapon lesz előadás, megbeszélés és tanúságtétel.
Ugyancsak október 4-én, Pedagógus a meglepetés útján címmel lelkinapot tartanak délelőtt 10 és délután 2 óra között pedagógusok részére a gyergyószentmiklósi Szent István plébánián. Mindkét helyszínen szeretettel várnak minden érdeklődő pedagógust az együttgondolkodásra, lelki feltöltődésre.

Pasztorális bizottságok egyházmegyeközi találkozója
Október 7-8. között a kolozsvári Manréza Lelkigyakorlatos Házban tartják az egyházmegyék közös találkozóját. Az idén a programot a szatmáriak szervezik.
Első nap az elmúlt évet értékelő beszámolók hangzanak el a különböző részterületek képviselőivel, másnap előadás, témafeldolgozás, majd plénum, szervezési kérdések, a folytatás megtervezése várható.

Indul az őszi jegyeskurzus Marosvásárhelyen
A Katolikus Családpasztorációs Iroda szervezésében október 7-én újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. Elsősorban azok jelentkezését várják, akik a közeljövőben szeretnének összeházasodni, de jelentkezhetnek olyan párok is, akik egyszerűen szeretnék jobban megismerni önmagukat, egymást és párkapcsolatukat. Jelentkezni október 4-éig, a 0743-138784 vagy a 0744-799055-ös telefonszámokon lehet.

Időjárás:
Tovább folytatódik az ország nagy részén a kellemes, kora őszi időjárás. Az erdélyi medencében több felhő lesz felettünk, nyugaton erősen felhős tájakkal is találkozhatunk, de csapadék sehol sem várható. Reggelre többfelé pára, köd képződhet. Hajnalban 0-10°C, míg napközben 19-22°C várható.

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 30.

About the author

maradmin

Leave a Comment