2015. április 1. – Hírek és programajánló

​H Í R E K   E S T E
 

A pápa április 11-én teszi közzé a rendkívüli szentévet meghirdető bullát
A rendkívüli szentév meghirdetése után, amelyet Ferenc pápa március 13-án jelentett be, a Szentatya az irgalomnak szentelt jubileumi évet bulla közzétételével hirdeti meg hivatalosan április 11-én a Szent Péter bazilikában.
A kihirdetés rítusa magában foglalja a bulla egyes részeinek felolvasását a vatikáni bazilika szentkapuja előtt. Ezt követően Ferenc pápa vesperást vezet az Isteni Irgalmasság vasárnapja alkalmából. Ezzel is különös hangsúlyt kíván fektetni a rendkívüli szentév alapvető témájára: Isten irgalmasságára. A bulla alapvető dokumentum, amely bemutatja azt a lelkületet, szándékot és a remélt gyümölcsöt, amellyel a pápa meghirdeti azt az egyház számára.

Szeretetmorzsa nagyböjtben
Csíkszeredában tegnap délután tizenhárom szociális-karitatív munkával foglalkozó civil szervezet összefogásából, szeretetvendégséggel köszöntötték a helyieket a Szabadság téren.
Tamás József püspök öszönetét fejezte ki a szervezeteknek, és Isten áldását kérte továbbra is munkájukra, hogy a közösséget tudják összekapcsolni a szeretet jegyében. A kalács és a tea mellé a jó hangulatról a Sunshine zenekar és a cserkészek gondoskodtak tudtuk meg a székelyhoin.ro honlapról.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján, azaz ma, egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat. 

Nagycsütörtöki olajszentelés a székesegyházakban
Ebben az évben is megtartják a nagycsütörtöki olajszentelő szentmiséket a püspöki székesegyházakban. A hagyományokhoz híven a jelenlévő papok megújítják szentelésben tett ígéreteiket.
A gyulafehérvári székesegyházban Jakubinyi György érsek vezetésével délelőtt tíz órakor kezdődik a nagycsütörtöki olajszentelő szentmise, amelyet rádiónk élőben közvetít. Ezen a napon tartják a főegyházmegyei ministráns és hittanos zarándoklatot Gyulafehérváron.
Böcskei László nagyváradi püspök holnap délelőtt a tíz órakor kezdődő szentmise keretében áldja meg az olajokat a váradi székesegyházban. A szentmisét a Duna Televízió élőben közvetíti.
A szatmári székesegyházban szintén tíz órakor kezdődik a nagycsütörtöki szentmise, amelyen Schönberger Jenő szatmári püspök megáldja az olajokat.
A temesvári Szent György székesegyházban Roos Márton megyéspüspök az olajszentelési szentmisét tíz órakor mutatja be.

Találkoznak az Élet a lélekben imacsoportok
Április 11-én „Én vagyok az út” mottóval találkoznak a csíkszeredai új sportcsarnokban, az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Reggel kilenc órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik az imanap, majd a köszöntés és a bevezető gondolatok után a sportcsarnok megáldása következik. Elmélkedést tart Botár Gábor székelyudvarhelyi és Keresztes Zoltán gyergyószentmiklósi plébános. A tanúságtételek, dicsőítések és az irgalmasság rózsafüzér után szentségimádás következik. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élőben közvetíti.

Test és lélek egysége-a házasság hét oszlopa
Április 17-19. között, Marosvásárhelyen, a Bod Péter Diakóniai Központban házastársaknak tartanak lelkigyakorlatot. Meghívott előadók a Családok Jézusban közösséghez tartozó Gorove László és Kriszta, budapesti szakemberek. A hétvége célja, hogy a házastársi kapcsolat alapjait, a felek közti kommunikációt fejlesszék. Az elhangzó előadások, a páros és kiscsoportos beszélgetések, az elmélkedésre kiadott kérdések abban próbálnak segíteni, hogy mindenki megtalálja, hogy melyek az erős és melyek a gyengébb oszlopok, és ezeket megerősítse. Jelentkezni a csalad.ro honlapon a Bejelentkezés menüpontja alatt lehetséges.

Az időjárásról: Csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint a borongós, szeles idő péntek délutánig tart, gyakran kell számítani esőre, záporokra, a magasabban fekvő helyeken havazásra, hózáporokra is. Többfelé viharos lesz az északnyugati, nyugati szél, helyenként 85-90 km/h körüli széllökésekre is számítani kell. Hajnalban enyhe fagy is előfordulhat, nappal 5-10°C várható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. április 1.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

A pápa április 11-én teszi közzé a rendkívüli szentévet meghirdető bullát
A rendkívüli szentév meghirdetése után, amelyet Ferenc pápa március 13-án jelentett be, a Szentatya az irgalomnak szentelt jubileumi évet bulla közzétételével hirdeti meg hivatalosan április 11-én a Szent Péter bazilikában.
A kihirdetés rítusa magában foglalja a bulla egyes részeinek felolvasását a vatikáni bazilika szentkapuja előtt. Ezt követően Ferenc pápa vesperást vezet az Isteni Irgalmasság vasárnapja alkalmából. Ezzel is különös hangsúlyt kíván fektetni a rendkívüli szentév alapvető témájára: Isten irgalmasságára. A bulla alapvető dokumentum, amely bemutatja azt a lelkületet, szándékot és a remélt gyümölcsöt, amellyel a pápa meghirdeti azt az egyház számára.

Nagyszerdai fáklyás körmenet
Gyergyószentmiklóson a hagyományossá vált nagyszerdai keresztút az idén is meg lesz tartva. A gyülekezés az örmény templomban ma este hat órakor lesz, majd áldás után indul a keresztút a Csobothegy-i Szent Anna kápolnához.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Ma este a szerdai párbeszédek ötödik alkalma következik. Témája: Kihívás? Ki a hibás? Megbocsátásról. Meghívottak: Becsky Borbála, Szénégető István plébános és Cosma István. Minden érdeklődőt várnak ma este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Megváltás-történet saját szemüvegen át
Jézus szenvedéstörténetének különböző stációit járhatják be mindazok, akik ellátogatnak április 3-áig a csíksomlyói Jakab Antal Felnőttképzési és Tanulmányi Központba. A Nagyböjti Időutazás című kiállítás reggel nyolc és este hat óra között tart nyitva. Jézus szenvedéstörténetének bemutatása 45 perc. A kiállításra a 0722-388.651-es telefonszámon lehet bejelentkezni.

Találkoznak az Élet a lélekben imacsoportok
Április 11-én „Én vagyok az út” mottóval találkoznak a csíkszeredai új sportcsarnokban, az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Reggel kilenc órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik az imanap, majd a köszöntés és a bevezető gondolatok után a sportcsarnok megáldása következik. Elmélkedést tart Botár Gábor székelyudvarhelyi és Keresztes Zoltán gyergyószentmiklósi plébános. A tanúságtételek, dicsőítések és az irgalmasság rózsafüzér után szentségimádás következik. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élőben közvetíti.

Szabadtéri passiójáték
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány keretében működő Szent Imre Társulat 2010 óta húsvéti időben szabadtéri passiót játszik. A negyven perces misztériumjáték zenére és pantomimre épülő produkció, mely a megváltás történetét mutatja be Jézus szenvedésétől a Szentlélek eljöveteléig, ezért a teljes Húsvéti időben aktuális. A társulat a húsvétvasárnap Lövétén, a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmise után mutatja be a szabadtéri passiót. Április 12-én pedig Kézdivásárhelyen a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmisét követően lesz megtekinthető. Május 17-én, Gyergyószentmiklóson, délután négy órától lesz bemutatva a szabadtéri passió.

Test és lélek egysége-a házasság hét oszlopa
Április 17-19. között, Marosvásárhelyen, a Bod Péter Diakóniai Központban házastársaknak tartanak lelkigyakorlatot. Meghívott előadók a Családok Jézusban közösséghez tartozó Gorove László és Kriszta, budapesti szakemberek. A hétvége célja, hogy a házastársi kapcsolat alapjait, a felek közti kommunikációt fejlesszék. Az elhangzó előadások, a páros és kiscsoportos beszélgetések, az elmélkedésre kiadott kérdések abban próbálnak segíteni, hogy mindenki megtalálja, hogy melyek az erős és melyek a gyengébb oszlopok, és ezeket megerősítse. Jelentkezni a csalad.ro honlapon a Bejelentkezés menüpontja alatt lehetséges.

Az időjárásról:
Ma már borongós, esős időre van kilátás, a hegyekben hózápor is előfordulhat. A szél többfelé viharossá fokozódik. A hajnalok ismét fagyossá válnak, napközben 5 és 10 C fok között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2015. április 1.

About the author

maradmin

Leave a Comment