2015. április 10. – Hírek és programajánló

​H Í R E K   E S T E
 

A pápa közzé teszi a rendkívüli szentévet meghirdető bullát
A Szentatya holnap, a Szent Péter bazilikában hirdeti meg hivatalosan az irgalomnak szentelt jubileumi évet bulla közzétételével. A kihirdetés rítusa magában foglalja a bulla egyes részeinek felolvasását a vatikáni bazilika szentkapuja előtt. Ezt követően Ferenc pápa vesperást vezet az Isteni Irgalmasság vasárnapja alkalmából. Ezzel is különös hangsúlyt kíván fektetni a rendkívüli szentév alapvető témájára: Isten irgalmasságára. A bulla alapvető dokumentum, amely bemutatja azt a lelkületet, szándékot és a remélt gyümölcsöt, amellyel a pápa meghirdeti azt az egyház számára.

XXI. Felcsíki egyházi kórusok találkozója
Holnap a balánbányai templomban tartják a XXI. kórustalálkozót, amely a felcsíki térség egyházközségeit kapcsolja össze. A rendezvény fél tíz órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik. Tíz órától szentmisén vesznek részt, majd a meghívott 18 kórus előadása következik.

Magyar Költészet Napja Nagyváradon
Holnap délután két órakor a nagyváradi Ady Endre Líceum pápai testvériskolájának diákjai adnak elő verses műsort a Szent Erzsébet Idősotthonban, a Caritas Catolica szervezésében.

Találkoznak az Élet a lélekben imacsoportok
„Én vagyok az út” mottóval holnap a csíkszeredai új sportcsarnokban találkoznak az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Reggel kilenc órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik az imanap, majd a köszöntés és a bevezető gondolatok után a sportcsarnok megáldása következik. Elmélkedést tart Botár Gábor székelyudvarhelyi és Keresztes Zoltán gyergyószentmiklósi plébános. A tanúságtételek, dicsőítések és az irgalmasság rózsafüzér után szentségimádás következik. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élőben közvetíti.

Orgonakoncert Kolozsváron
Holnap délután öt órakor orgonakoncertre kerül sor a kolozsvári Szent Mihály templomban, melynek előadója Pozsár Róbert. A belépés ingyenes, szeretettel várják a zenekedvelőket!

XVI. Kékiringó néptáncfesztivál Székelyudvarhelyen
Április 11-én, szombaton jó idő esetén a rendezvény délután négy órától felvonulással kezdődik a Bethlen-negyedi parkból, majd ezt követi az ünnepi műsor délután öt órától, melynek helyszíne a Digital 3 terme. Fellépnek anyaországi és erdélyi néptánccsoportok. Az előadás után, este kilenc órától táncházra kerül sor a Siculus Ifjúsági Házban. 

Búcsú Dobóban és Erzsébetbányán
Vágás leányegyházközségében, Dobóban az Isteni irgalmasság titulusú kápolnában április 12-én, vasárnap délután négy órakor ünneplik a búcsús szentmisét. A szentbeszédet Major Sándor kápolnásfalvi plébános tartja.
Az erzsébetbányai templom szintén az Isten irgalmasság tiszteletére épült. Búcsúünnepén április 12-én, vasárnap fél egy órakor Szmutku Róbert, a nagybányai Krisztus Király egyházközség plébánosa prédikál.

Gyűjtés a kárpátaljaiaknak
A háború sújtotta Ukrajna magyarok lakta vidékein a mindennapi megélhetés egyre nagyobb gondot jelent. Az elmúlt hetven év eddig legnagyobb válságával kell szembesülniük a kialakult helyzet miatt. A 18 és 60 év közötti férfiak közül bárkit behívhatnak a háborúba. A harcokban pedig többen meghaltak vagy megsebesültek.
A Gyulafehérvári Főegyházmegye templomaiban április 19-én fognak adományokat gyűjteni a kárpátaljai rászorulók megsegítésére. Jakubinyi György érsek levelét, melyben meghirdeti az akciót, április 12-én, vasárnap olvassák fel a templomokban. A felajánlott adományokat a Munkácsi Római Katolikus Egyházmegyének juttatják el – tudtuk meg az érsekség honlapjáról.

Örökös szentségimádás Sólyomkőváron és Bihardiószegen
A 2015-ös évtől a nagyváradi egyházmegyében újraéledt az örökös szentségimádási nap hagyománya, melynek értelmében az év minden vasárnapján az egyházmegye egyik kápolnájában/templomában több órás szentségimádást végeznek a hívek. A beosztás szerint április hónap második vasárnapján, április 12-én Sólyomkőváron és Bihardiószegen lesz a híveknek lehetősége a szentségimádásba bekapcsolódni. 

Az időjárásról: Szombaton kellemes tavaszi idő várható, sok napsütéssel, csapadék nélkül. A szél is lecsendesedik. Hajnalban még előfordulhat egy-egy talajmenti fagy, de napközben a maximumok elérhetik a 18-20°C.

MRE - Hírszolgálat, 2015. április 10.

 H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Találkozó az önkéntesekkel Nagykárolyban
Az erdélyi Mária Rádió találkozóra hívja önkénteseit. A körút első állomására ma délelőtt tizenegy órakor a nagykárolyi Szent László Közösségi Házban kerül sor. Az önkéntes találkozók következő helyszíneiről rádiónkból értesülhetnek kedves hallgatóink.

A pápa közzé teszi a rendkívüli szentévet meghirdető bullát
A Szentatya holnap, a Szent Péter bazilikában hirdeti meg hivatalosan az irgalomnak szentelt jubileumi évet bulla közzétételével. A kihirdetés rítusa magában foglalja a bulla egyes részeinek felolvasását a vatikáni bazilika szentkapuja előtt. Ezt követően Ferenc pápa vesperást vezet az Isteni Irgalmasság vasárnapja alkalmából. Ezzel is különös hangsúlyt kíván fektetni a rendkívüli szentév alapvető témájára: Isten irgalmasságára. A bulla alapvető dokumentum, amely bemutatja azt a lelkületet, szándékot és a remélt gyümölcsöt, amellyel a pápa meghirdeti azt az egyház számára.

Búcsú Dobóban és Erzsébetbányán
Vágás leányegyházközségében, Dobóban az Isteni irgalmasság titulusú kápolnában április 12-én, vasárnap délután négy órakor ünneplik a búcsús szentmisét. A szentbeszédet Major Sándor kápolnásfalvi plébános tartja.
Az erzsébetbányai templom szintén az Isten irgalmasság tiszteletére épült. Búcsúünnepén április 12-én, vasárnap fél egy órakor Szmutku Róbert, a nagybányai Krisztus Király egyházközség plébánosa prédikál.

Találkoznak az Élet a lélekben imacsoportok
Április 11-én, reggel kilenc órakor „Én vagyok az út” mottóval találkoznak a csíkszeredai új sportcsarnokban, az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Elmélkedést tart Botár Gábor székelyudvarhelyi és Keresztes Zoltán gyergyószentmiklósi plébános. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élőben közvetíti. A találkozóról bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Kezdődik a Páduai Szent Antal nagykilenced
Április 14-től a csíksomlyói kegytemplomban keddenként reggel nyolc órakor, délelőtt fél tizenegy órakor és este hétórakor lesznek a szentmisék. A reggel nyolckor kezdődő szentmise szónoka felváltva Böjte Mihály és Urbán Erik ferences atyák lesznek. A fél tizenegyes szentmisén, Veres Sándor Levente kászonújfalvi plébános prédikál. Az este hétkor kezdődő szentmise keretében Csintalan László csíkdelnei plébános mond szentbeszédet, amelybe a Mária Rádión keresztül és a csiksomlyó.ro oldalon is bekapcsolódhatunk.

Tavaszi körúton a Márton Áron zenemű
A Mustármag megújulás-szolgálat a Népemért vállalom zeneművet, már több mint 30 alkalommal mutatta be Erdély-szerte. Az idén közösségi összefogással a Márton Áron játékfilmet szeretnék elkészíteni, melyhez adományt gyűjtenek a körút során.
A Népemért vállalom zeneművet Máréfalván ma este nyolc órától a Kultúrházban, míg Székelykeresztúron április 13-án, hétfőn este hét órától a helyi Művelődési Házban mutatják be.

Az én szerzetesem
2014 adventjének első vasárnapján elkezdődött a megszentelt élet éve. A tematikus évhez a Magyar Kurír hírportál több kezdeményezéssel is csatlakozott, amelyek közül kiemelkedik Az én szerzetesem elnevezésű kampány. A kampányba való bekapcsolódásra biztatja az erdélyieket Urbán Erik atya, a Gyulafehérvári Főegyházmegyében működő szerzetesrendek intézményeiért felelős érseki helynök. Az én szerzetesem keretében fotóval kísért 500–2000 karakteres írásokat várnak, amelyben a szerzők megosztják olvasóikkal, ki a kedvenc szerzetesük vagy más megszentelt életet élő ismerősük, mit jelent ő számukra, mit szeretnek benne. A legjobban sikerült írásokat a Magyar Kurír honlapján, a Megszentelt élet rovatban publikálják. Az írásokat az mk@katolikus.hu címre várják a tárgy rovatban Az én szerzetesem megnevezéssel – tájékoztatta rádiónkat Borsodi L. László ferences sajtóreferens.

XVI. Kékiringó néptáncfesztivál Székelyudvarhelyen
Április 11-én, szombaton jó idő esetén a rendezvény délután négy órától felvonulással kezdődik a Bethlen-negyedi parkból, majd ezt követi az ünnepi műsor délután öt órától, melynek helyszíne a Digital 3 terme. Fellépnek anyaországi és erdélyi néptánccsoportok. Az előadás után, este kilenc órától táncházra kerül sor a Siculus Ifjúsági Házban.

Az időjárásról: Ma sok napsütés, kellemes, tavaszi idő van kilátásban. Egyre nagyobb területen lesz derült az égbolt, csapadék nem lesz. A szél elsősorban nyugaton, északnyugaton erősödik meg. A reggeli órákban még előfordulhat fagy, de napközben a hőmérséklet már eléri a 13-18 C fokot.

MRE - Hírszolgálat, 2015. április 10.

About the author

maradmin

Leave a Comment