2015. augusztus 31. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Könyvbemutató Csíkszeredában
Szeptember 1-jén, kedden délután öt órától mutatják be a „Legnagyobb a szeretet” című kötetet a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium kollégiumának dísztermében. A kötet a 70 éves Tamás József segédpüspök köszöntése, melyet egykori évfolyamtársai, kispapjai, papjai, illetve püspöktársai visszaemlékezéseiből állítottak össze. A kötet megvásárolható a helyszínen, illetve a Corvina Könyvesházban.

Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A mostani találkozás témája: Kinek nehéz az iskolatáska? Mit várunk el az iskolától? Hogyan, milyen érzésekkel készülünk, készítjük gyermekeinket az iskolakezdésre? Öröm, felfedezés, tanulás vagy frusztráció forrása szülők, pedagógusok, diákok számára? Hogyan befolyásolja a mi kapcsolatunk, viszonyulásunk gyermekeink hozzáállását?
Meghívottak: Tatai Csilla iskolapszichológus, Egyed-Zsigmond Enikő pedagógus, Becsky Borbála pszichoterapeuta. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket ,  szeptember 2-án, szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Élő Rózsafüzér zarándoklat Székelyudvarhelyen
A Mária-tisztelő imacsoportok szeptember 8-án, Szűz Mária születése napján, Élő Rózsafüzér zarándoklatot szerveznek hitünk megerősödéséért, városunk és a környék lakóiért, a családok megmaradásáért. Az indulás a Jézus Kápolnától lesz, reggel kilenc órakor, érintik a város valamennyi katolikus templomát, négy  órakor a Székely Kálvárián keresztútat végeznek, majd az Ugron kápolnánál, öt órakor, búcsús szentmisével fejezik be a zarándoklatot. Bárhol be lehet kapcsolódni a programba, főként az imacsoportok vezetőit kérik a szervezők, hogy népszerűsítsék a Kisboldogasszony-napi ünneplést.

Búcsú Szentjobbon
Szeptember 6-án, vasárnap tartják a környéken közismert szentjobbi Kisasszony-napi búcsút. Az ünnepi szentmise fél egy órakor kezdődik, meghívott szónok Kuglis Gábor, szilágysomlyói plébános.

Műemlékvédő kalákatábor egyetemistáknak Szépvizen
Folytatódik a szépvízi örmény katolikus templomban a tavaly elkezdett kalákatábor-sorozat, melynek keretében előkészítik a több mint 250 éves épület felújítási munkálatait, eltávolítják az 1970-es években a belső falakra felvitt olajfestéket. A júniusi tábor után, melyen 18 középiskolás diák vett részt, most az egyetemistákat várják szeptember 6-13 között, hogy folytathassák a tavaly elkezdett munkálatokat – tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról.

Kánonilag önálló Kármel Erdélyben
A szeptember 8-án, délután öt órakor kezdődő ünnepi szentmise keretében Jakubinyi György érsek kánonilag megalapítja a Kis Szent Teréz Kármelita Kolostort. Az ünnepre a névadó szent szerzetesi fogadalomtételének 125. évfordulóján kerül sor. Igaz, hogy immár 10 éve annak, hogy ünnepélyesen megtörtént a magyar kármelita kolostor alapkőletétele  Marosszentgyörgyön, a közösség az elmúlt években azonban a Pécs közelében élő magyarszéki kármelitákhoz tartozott. Az Apostoli Szentszék Szerzetesi Kongregációja a Sarutlan Kármelita Rend Generálisának beleegyezésével most engedélyt adott a marosszentgörgyi kolostor kánoni megalapítására, ami azt jelenti, hogy az alapítás napjától kezdődően a kolostor kánonilag önállóvá válik, és mint minden női Kármel, sui iuris; rendi joghatóság alatt, közvetlenül a Rend Generálisához tartozva.

Együtt a fogyatékkal élőkért konferencia
A Gyulafehérvári Caritas Fogyatékkal élőket támogató  szolgálata szeptember 18-19-én, kilencedik éve szervezi meg Csíkszeredában az Együtt a fogyatékkal élőkért című konferenciáját a segítő szakmában dolgozó civil szervezetek munkatársai, szakemberek, szülők és fogyatékkal élők számára. Az idei konferencia társszervezői a Romániai Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete, az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza és a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége. A konferencia témájaként speciális nevelési igényű gyerek kiskamaszkorba érkezésekor felmerülő oktatási, nevelési kérdéseit választották.
A konferencia szakmai előadásokkal, változatos műhelymunkákkal várja a résztvevőket, betekintést nyújt különböző megközelítési módokba, módszerekbe, utakat és lehetőségeket kínál a érdeklődőknek.

Az időjárásról: Kedden is folytatódik a kánikula. Enyhe hajnalra ébredünk, napközben pedig 32-37 fok közötti maximumokra kell számítanunk. A szél többfelé megélénkül. Gondoskodjunk bőrünk megfelelő védelméről, fogyasszunk legalább napi 3-4 liter alkoholmentes folyadékot!

MRE - Hírszolgálat, 2015. aug. 31.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Könyvbemutató Csíkszeredában
Szeptember 1-jén, kedden délután öt órától mutatják be a „Legnagyobb a szeretet” című kötetet a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium kollégiumának dísztermében. A kötet a 70 éves Tamás József segédpüspök köszöntése, melyet egykori évfolyamtársai, kispapjai, papjai, illetve püspöktársai visszaemlékezéseiből állítottak össze. A kötet megvásárolható a helyszínen, illetve a Corvina Könyvesházban.

Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A mostani találkozás témája: Kinek nehéz az iskolatáska? Mit várunk el az iskolától? Hogyan, milyen érzésekkel készülünk, készítjük gyermekeinket az iskolakezdésre? Öröm, felfedezés, tanulás vagy frusztráció forrása szülők, pedagógusok, diákok számára? Hogyan befolyásolja a mi kapcsolatunk, viszonyulásunk gyermekeink hozzáállását?
Meghívottak: Tatai Csilla iskolapszichológus, Egyed-Zsigmond Enikő pedagógus, Becsky Borbála pszichoterapeuta. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket ,  szeptember 2-án, szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Élő Rózsafüzér zarándoklat Székelyudvarhelyen
A Mária-tisztelő imacsoportok szeptember 8-án, Szűz Mária születése napján, Élő Rózsafüzér zarándoklatot szerveznek hitük megerősödéséért, városuk és a környék lakóiért, a családok megmaradásáért. Az indulás a Jézus Kápolnától lesz, reggel kilenc órakor, érintik a város valamennyi katolikus templomát, négy  órakor a Székely Kálvárián keresztútat végeznek, majd az Ugron kápolnánál, öt órakor, búcsús szentmisével fejezik be a zarándoklatot. Bárhol be lehet kapcsolódni a programba, főként az imacsoportok vezetőit kérik a szervezők, hogy népszerűsítsék a Kisboldogasszony-napi ünneplést.

Lelkigyakorlat Szelterszen
„Sikeres értékek és/vagy értékes sikerek” mottóval lelkigyakorlatot szervez a Szent Gellért alapítvány szeptember 4-6 között. Várják azon fiatalok jelentkezését akik már betöltötték a 16-ik életévüket. Jelentkezni  a 0745-528780-as telefonszámon lehet.

Műemlékvédő kalákatábor egyetemistáknak Szépvizen
Folytatódik a szépvízi örmény katolikus templomban a tavaly elkezdett kalákatábor-sorozat, melynek keretében előkészítik a több mint 250 éves épület felújítási munkálatait, eltávolítják az 1970-es években a belső falakra felvitt olajfestéket. A júniusi tábor után, melyen 18 középiskolás diák vett részt, most az egyetemistákat várják szeptember 6-13 között, hogy folytathassák a tavaly elkezdett munkálatokat – tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról.

Kánonilag önálló Kármel Erdélyben
A szeptember 8-án, délután öt órakor kezdődő ünnepi szentmise keretében Jakubinyi György érsek kánonilag megalapítja a Kis Szent Teréz Kármelita Kolostort. Az ünnepre a névadó szent szerzetesi fogadalomtételének 125. évfordulóján kerül sor. Igaz, hogy immár 10 éve annak, hogy ünnepélyesen megtörtént a magyar kármelita kolostor alapkőletétele  Marosszentgyörgyön, a közösség az elmúlt években azonban a Pécs közelében élő magyarszéki kármelitákhoz tartozott. Az Apostoli Szentszék Szerzetesi Kongregációja a Sarutlan Kármelita Rend Generálisának beleegyezésével most engedélyt adott a marosszentgörgyi kolostor kánoni megalapítására, ami azt jelenti, hogy az alapítás napjától kezdődően a kolostor kánonilag önállóvá válik, és mint minden női Kármel, sui iuris; rendi joghatóság alatt, közvetlenül a Rend Generálisához tartozva.

Az időjárásról: Továbbra is kitart a nagy meleg, az éjszaka sem hozott különösebb lehűlésta Nyugati határ mentén, mindössze a hegyekben és az erdős területeken mértek 20 C fok alattiértékeket. Sárga kód van érvényben hétfőn és kedden az egész országban, Temes, Arad, Bihar és Szatmár megyékben narancssárga. A hőmérséklet / nedvesség-tartalom arány meghaladja a kritikus, 80 egységnyi érték - küszöböt. A nap folyamán 37-38 C fokot is mérnekmajd.

MRE - Hírszolgálat, 2015. aug. 31.

About the author

maradmin

Leave a Comment