2015. december 1. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Zsolozsma a Mária Rádióban
Az adventi szent idő megkezdésével újabb lehetőséget kínálunk hallgatóinknak a közös imádságra, mégpedig a zsolozsmázásra. Naponta három alkalommal végezzük  majd a papi zsolozsmát: az ébresztő műsor elején a reggeli dicséretet, délben, az Úrangyala ima után a napközi imaórát, majd este háromnegyed nyolctól az esti dicséretet, a completoriumot. Várjuk és hívjuk hallgatóinkat, kapcsolódjanak be az egyház eme szép imádságába.

Önkéntes-találkozók decemberben
Elkezdődnek az idei év utolsó önkéntes-találkozói. Az első alkalomra Nagyváradon kerül sor, holnap délután hat órától, majd csütörtökön folytatódik Kolozsváron délután fél öt órától a Szent Mihály Nőszövetség szentegyház utcai dísztermében. Pénteken délben Gyergyőszentmiklóson várjuk az önkéntesek, délután három órától pedig közönségtalálkozó lesz Háromkúton. A többi helyszínről és időpontról hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Holnap Marosvásárhelyen a Szerdai párbeszédek tizenkettedik alkalma következik. Témája: Öröm, ünnep és várakozás. Meghívott előadók Bara László plébános, Bakó Mária lelkigondozó, Becsky Borbála pszihológus,  Cosma István pszichológus, családterapeuta, mentálhigiénés szakember. Minden érdeklődőt várnak, este  hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában december hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától pedig szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádást tartanak. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

A migráns-krízis…Forrai Tamás S.J. előadása
A Marosvásárhelyi Jezsuita Egyetemi Lelkészség szervezésében, december 5-én, szombaton este hét órakor a Loyola Caféban, P. Forrai Tamás Gergely jezsuita tartományfőnök a migráns kérdésről és a jezsuita menekültprogramról tart előadást.

Fogyatékkal Élők Kézműves Sokadalma
Kézműves kiállításra várják az érdeklődőket december 3-án, a Fogyatékkal Élők Világnapján, 10 órától Csíkszeredában, a megyeháza oszlopsora között. Gyulafehérvári Caritas, a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete és a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság által szervezett ünnep évről évre egyre nagyobb érdeklődésnek örvend.

Az időjárásról: Holnap helyenként még kisebb eső előfordulhat, de napközben számottevő csapadék már nem várható. Nyugat, délnyugat felől egyre többfelé felszakadozik a felhőzet, és helyenként kisüt a nap. Továbbra is számíthatunk  szeles tájakra. A legmagasabb hőmérséklet 4 és 8 fok között alakul, az erdélyi medencében lesz a leghidegebb, itt akár -8 fokot is mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2015. december 1.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán a kiskapusi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket a közös imádatra.

Zsolozsma a Mária Rádióban
Az adventi szent idő megkezdésével újabb lehetőséget kínálunk hallgatóinknak a közös imádságra, mégpedig a zsolozsmázásra. Naponta három alkalommal végezzük  majd a papi zsolozsmát: az ébresztő műsor elején a reggeli dicséretet, délben, az Úrangyala ima után a napközi imaórát, majd este háromnegyed nyolctól az esti dicséretet, a completoriumot. Várjuk és hívjuk hallgatóinkat, kapcsolódjanak be az egyház eme szép imádságába.

10 éves a Szent András Iskola
A Szent András Evangelizációs Iskola szolgálata Romániában elérkezett a 10. születésnapjához. A Marosvásárhely – remeteszegi plébánián ma délelőtt tíz és este hat óra között egész napos programra kerül sor. A jubileum alkalmából a délután öt órakor a szentmisét Oláh Dénes főesperes mutatja be. A belépés az egész napos alkalomra ingyenes. Jelentkezni lehet a samaj_arnold@yahoo.com e-mail címen, vagy a 0744 845224-es telefonszámon.

Önkéntes-találkozók decemberben
Elkezdődnek az idei év utolsó önkéntes-találkozói. Az első alkalomra Nagyváradon kerül sor, szerdán délután hat órától, majd csütörtökön folytatódik Kolozsváron délután fél öt órától a Szent Mihály Nőszövetség szentegyház utcai dísztermében. Pénteken délben Gyergyőszentmiklóson várjuk az önkéntesek, délután három órától pedig közönségtalálkozó lesz Háromkúton. A többi helyszínről és időpontról hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Holnap Marosvásárhelyen a Szerdai párbeszédek tizenkettedik alkalma következik. Témája: Öröm, ünnep és várakozás. Meghívott előadók Bara László plébános, Bakó Mária lelkigondozó, Becsky Borbála pszihológus,  Cosma István pszichológus, családterapeuta, mentálhigiénés szakember. Minden érdeklődőt várnak, este  hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában december hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától pedig szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádást tartanak. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Elsőpénteki keresztút az Ugron-kápolnánál
December 4-én, délután öt órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják mindazokat, akik családjaikért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát.

Jótékonysági Adventi Vásár
December 5-én, szombaton délután három órától a Nagyváradi Székesegyház előtti téren újra megnyitja kapuit a Jótékonysági Adventi Vásár. A vásár főszervezője a Nagyváradi Katolikus Püspökség. Közreműködnek az Élet Autizmussal Egyesület, az Egyházmegyei Zeneközpont, a Nagyváradi Szent László Római Katolikus Líceum, a Caritas Catolica, az Egyházmegyei Ifjúsági Központ, az Egyházmegyei Laikusképző Központ önkéntesei, a ferences és vincés nővérek. A felkínált termékeket, finomságokat adomány ellenében lehet elvinni. A begyűlt összegeket jótékonysági célra fordítják, a Caritas Catolica házibeteg gondozó programjában részesülő, szükséget szenvedő személyekhez juttatják el. A vásár este hét órakor szabadtéri gyertyagyújtással ér véget: a második gyertya lángja lobban fel a székesegyház előtti téren felállított óriáskoszorún. A rendezvény ideje alatt meleg teát kínálnak a Caritas munkatársai.

A migráns-krízis…Forrai Tamás S.J. előadása
A Marosvásárhelyi Jezsuita Egyetemi Lelkészség szervezésében, december 5-én, szombaton este hét órakor a Loyola Caféban, P. Forrai Tamás Gergely jezsuita tartományfőnök a migráns kérdésről és a jezsuita menekültprogramról tart előadást.

Ifjúsági lelkinap a székelyudvarhelyi főesperesi kerületben
December 5-én, szombaton adventi kerületi ifjúsági lelkinapot szerveznek a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban. A program fél tíz órakor kezdődik melynek témája, „Irgalmas, mint az Atya…”, és délután fél öt órakor szentmisével zárul. Várnak minden érdeklődő fiatalt.

Az időjárásról: Ma újra több lesz a felhő felettünk, hosszabban tartó napos időszakok inkább csak a déli országrészben fordulhatnak elő. Szórványosan továbbra is kialakulhat eső, zápor. Szeles napra készülhetünk, az ország nagy részén erős, viharos lökések is lehetnek. Hajnalban -5 és 2 fok várható, míg délután 4 és 12 fok közötti maximumokra van kilátás. 

MRE - Hírszolgálat, 2015. december 1.

About the author

maradmin

Leave a Comment