2015. december 19. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében holnap Bonchidán tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket, használják ki az alkalmat az elcsendesedésre, az engesztelésre. 

Újabb Szent Kapuk nyílnak
Holnap Gyulafehérváron, a kilenc órától kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek megnyitja a székesegyház Szent Kapuját. A főegyházmegyében a harmadik Szent Kapu ugyanazon a napon Kolozsváron nyílik. A főpásztor megbízásából Kovács Sándor főesperes-plébános tárja ki az este hat órakor kezdődő szentmise elején a Szent Mihály-templom déli kapuját, hogy a hívek bűnbánattal és hittel haladjanak át rajta, így a szokott feltételek mellett elnyerhetik a szentévi búcsút. A kolozsvári szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.

Orgonaszentelés Csíkszeredában
Holnap a déli tizenkét órakor kezdődő szentmise keretében Tamás József püspök felszenteli a csíkszeredai Millenniumi templom új orgonáját. Várják a híveket együtt ünnepelni.

Nagy dobásra készülnek Székelyudvarhelyen
A székelyudvarhelyi Rákóczi Centerben, holnap délután négy órától második alkalommal rendezi meg az Areopolis Floorball Egyesület a Nagy Dobás nevű karácsonyi adománygyűjtő akciót, amellyel a Szent Ferenc Egyesület a Sérült Gyermekekért munkáját szeretnék támogatni olyan kommunikációs eszközök vásárlásával, amelyek az értelmi fogyatékos gyerekek fejlesztését segítik elő. Bövebb információkat a rendezvénnyel kapcsolatban a gyulafehérvári érsekség honlapján találhatnak.

Koncertek  Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön
Holnap este hat órától a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagytermében,  különleges koncertre kerül sor Adventi Karácsonyi Énekek- és Versek címmel. Előadják: Szamosi Szabolcs – a Pécsi Bazilika orgonaművésze, Szalóki Ágnes – Artisjus- és Fonogram-díjas énekesnő, Eperjes Károly – Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész. Ez egy különleges adventi és karácsonyi koncertprogram énekhangra és orgonára, melyen elhangzanak egyházi dallamok, népdalok, valamint hazai szerzők kompozíciói is, az irodalom gyöngyszemei mellett.
Ugyanezt az előadást hétfőn este hét órától  Sepsiszentgyörgyön, a Krisztus Király templomban tekinthetik meg.  Mindkét helyszínre várják az érdeklődőket, zenekedvelőket.

Adventi zenés áhitat
A csíkszentsimoni római katolikus egyházközség Szent László kórusa  holnap este  hat órai kezdettel adventi zenés áhitatott tart a helyi plébánia templomban. Mindenkit várnak együtt hangolodni az ünnepre.

Karácsonyi hálós szentmise
Hétfőn délután hat órától karácsonyi szentmisét tartanak a Háló közösség tagjaival a zsögödi Szentháromság templomban, tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról. A szentmise után közös étkezéssel egybekötött együttlét következik.

Karácsonyi előadás
A   Szatmári   Egyházmegyei   Caritas  Szervezet  „Reménység"  Központjának  idősei  karácsonyi előadást tartanak december  22-én, kedden délelőtt tíz órától a központ épületében. Várnak minden érdeklődőt!

Hétvégi szentmise közvetítések a Mária Rádióban
Holnap két szentmisét közvetítünk a Kolozsvári Szent Mihály templomból: délelőtt tíz órától és este hattól, melynek keretében sor kerül a Szent Kapu megnyitására.

Az időjárásról: Holnap is felhős, borongós marad az idő, csapadék nem várható. A hajnali órákban -7, +1, napközben 4-8 fok körül alakul a hőmérséklet, a naposabb tájakon 10 fok felett is lehet. A jövő hét elején sem várható lényeges változás, csupán kisebb körzetekben süthet ki a nap. Az igazi téli idő továbbra sem érkezik meg. 

MRE - Hírszolgálat, 2015. december 19.


H Í R E K   D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A nagyváradi egyházmegyében újraéledt örökös szentségimádási nap hagyományának megfelelően december hónap harmadik vasárnapján, holnap, Zilahon  lesz a híveknek lehetősége a szentségimádásba bekapcsolódni. 

Könyvbemutató Aradon
Ma délután öt órakor mutatják be Szilvágyi Zsolt, temesvár-józsefvárosi plébános Alapkövek című könyvét a Csiky Gergely Főgimnázium Tóth Árpád-termében. A keresztény hit alapvető igazságainak világába vezet  a lelkipásztor, aki életközeliségével, a mindennapok kérdésére válaszolva magyarázza el a Katolikus Egyház tanítását a szentségekről, a tízparancsolatról és a hét fő bűnről. Gyakorló keresztényekhez és kereső emberekhez egyaránt szól ez a kolozsvári Verbum gondozásában megjelent könyv. A művet bemutatja Király Árpád, marosi főesperes, arad-ségai plébános. Minden érdeklődőt várnak.

Jótékonysági koncertek a Márton Áron-játékfilm javára
A Márton Áron püspök életéről szóló, Zord idők csillaga című, készülő nagyjátékfilm javára szerveztek jótékonysági koncerteket az Áron Film Egyesület.
Marosvásárhely, Csíkszereda és Sepsiszentgyörgy után ma este hat órakor Csíkszentdomokoson a római katolikus templom a következő helyszín. A film alkotói minden érdeklődőt  várnak és minden támogatást köszönettel fogadnak, mert hisznek abban, hogy: „Apró cseppből lesz a zápor!”

Orgonaszentelés Csíkszeredában
Holnap a déli tizenkét órakor kezdődő szentmise keretében Tamás József püspök felszenteli a csíkszeredai Millenniumi templom új orgonáját. Várják a híveket együtt ünnepelni.

Szentmise a Vártemplomban
Holnap délután négy órakor a nagyváradi székeskáptalan tagjai, a jelenlevő papokkal és hívekkel közösen, esti dicsérettel egybekötött szentmisét végeznek a Kárpát-medence keresztényeinek egykori zarándokhelyén, a nagyváradi Vártemplomban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Kohr Balázs kanonok.

Nagy dobásra készülnek Székelyudvarhelyen
A székelyudvarhelyi Rákóczi Centerben, holnap délután négy órától második alkalommal rendezi meg az Areopolis Floorball Egyesület a Nagy Dobás nevű karácsonyi adománygyűjtő akciót, amellyel a Szent Ferenc Egyesület a Sérült Gyermekekért munkáját szeretnék támogatni olyan kommunikációs eszközök vásárlásával, amelyek az értelmi fogyatékos gyerekek fejlesztését segítik elő. Bövebb információkat a rendezvénnyel kapcsolatban a gyulafehérvári érsekség honlapján találhatnak.

Koncertek  Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön
Holnap este hat órától a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagytermében,  különleges koncertre kerül sor Adventi Karácsonyi Énekek- és Versek címmel. Előadják: Szamosi Szabolcs – a Pécsi Bazilika orgonaművésze, Szalóki Ágnes – Artisjus- és Fonogram-díjas énekesnő, Eperjes Károly – Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész. Ez egy különleges adventi és karácsonyi koncertprogram énekhangra és orgonára, melyen elhangzanak egyházi dallamok, népdalok, valamint hazai szerzők kompozíciói is, az irodalom gyöngyszemei mellett.
Ugyanezt az előadást hétfőn este hét órától  Sepsiszentgyörgyön, a Krisztus Király templomban tekinthetik meg.  Mindkét helyszínre várják az érdeklődőket, zenekedvelőket.

Adventi zenés áhitat
A csíkszentsimoni római katolikus egyházközség Szent László kórusa  holnap este  hat órai kezdettel adventi zenés áhitatott tart a helyi plébánia templomban. Mindenkit várnak együtt hangolodni az ünnepre.

Hétvégi szentmise közvetítések a Mária Rádióban
Holnap két szentmisét közvetítünk a Kolozsvári Szent Mihály templomból: délelőtt tíz órától és este hattól, melynek keretében sor kerül a Szent Kapu megnyitására.

Az időjárásról: Ma is borongós időre van kilátás, legfeljebb az erdélyi medencében süthet ki a nap. Reggel többfelé párás, ködös volt a levegő, szitálás is kialakult. Napközben 2 -7 fokra van kilátás. Holnap is felhős, borongós marad az idő, csapadék nem várható. 

MRE - Hírszolgálat, 2015. december 19.

About the author

maradmin

Leave a Comment