2015. december 8. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Az Irgalmasság jubileumának megnyitása
Ferenc Szentatyánk a Misericordiae vultus (Az irgalmasság arca) kezdetű bullájával meghirdette az Irgalmasság Rendkívüli Szentévét. Ez a jubileumi év ma december 8-án, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén kezdődik és 2016. november 20-án, Krisztus Király ünnepén zárul. A szentév mottója: „Irgalmasok, mint az Atya”. Ezzel a mottóval ugyanarra szeretne buzdítani ez a szentév, amire Jézus buzdít: „Legyetek irgalmasok, amint a ti Atyátok is irgalmas”, hogy így az Atya szeretetének eleven jelévé váljunk e világban. Ma Rómában, a Szent Péter bazilikában Szentatyánk megnyitotta a Szent Kaput, amely ez alkalommal az Irgalmasság Kapuja lesz, hogy aki átlép rajta, megtapasztalhassa a vigasztaló, megbocsátó és reményt adó Isten szeretetét.

Az Irgalmasság jubileumának megnyitása egyházmegyéinkben
Szentatyánk úgy rendelkezett, hogy Szeplőtelen Fogantatás ünnepét követő vasárnap, Advent 3. vasárnapján minden egyházmegyében – a székesegyházban, vagy a társszékesegyházban, akár egy sajátosan jelentős templomban – az egész Szentév időtartamára nyissanak egy ilyen Irgalmasság Kapuját.
Ma, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén, déli tizenkét órakor a Krisztus Király plébániatemplomban Tamás József püspök megnyitotta a jubileumi szentévet. A sepsi-barcasági főesperesi kerület egyházközségeinek képviselői ekkor vették át a Kovászna Megyei Tanács támogatásával elkészült Irgalmasság évi zászlókat.
A kolozsvári Szent Mihály plébániatemplomban december 13-án, az esti hat órás szentmise keretében, a kolozsvári plébániák híveivel és papjaival együtt, ünnepélyesen megnyitják az Irgalmasság szentévét. A szentmise főcelebránsa Kovács Sándor főesperes, ünnepi szónok Szőcs Csaba, a Verbum Keresztény Kulturális Egyesület igazgatója.
A nagyváradi székesegyházban is egy szent kaput nyit meg a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség, amely az Isteni Irgalmasság Kapuja nevet viseli majd. A kapu megnyitása ünnepélyes szentmise keretében történik majd  december 13-án, vasárnap délután négy órakor. A szentmise főcelebránsa Piero Marini érsek, Szent II. János Pál pápa egykori szertartásmestere lesz.

Lelkigyakorlat Csíktaplocán
Ma délután hat órától az Irgalmasság évének megnyitó szentmiséjét tartották a csíktaplocai Mindenszentek templomban, mely egyben egy háromnapos lelkigyakorlat első része is. A karácsonyra való felkészülést Istvánfi Szilárd, a szatmárnémeti Szent Család plébánia segédlelkésze vezeti. A lelkigyakorlat szentmiséi, melyeket rádiónk élő adásban közvetít, mindennap délután hat órakor kezdődnek, emiatt az érintett napokon elmaradnak a roráte szentmisék.

Verses előadóest
A kolozsvári Szent Mihály plébánia Béke címmel ünnepi rendezvényt szervez december 9-én, délután öt órától. A rendezvényen Rekita Rozália és Jancsó Miklós színművészek versösszeállítása hangzik el, Reményik Sándor és Áprily Lajos költészetéből. A zenei műsorban fellépnek Béres Melinda és Márkus Albert hegedűművészek, valamit a BBTE római katolikus teológia karának kórusa, Máron Szabolcs vezényletével. Várnak minden érdeklődőt a Szent Mihály Nőszövetség Szentegyház utcai dísztermébe!

Adventi triduum Hargitafürdőn
December 10-12 között, este hat órai kezdettel, a szentmise keretében, adventi lelkigyakorlatos elmélkedéseket tart Pál Csaba pálos atya Hargitafürdőn, a Szent István fatemplomban. A szentmisék előtt és alatt szentgyónásra is lehetőség van.

Az időjárásról: Marad a borongós, nyirkos idő. Helyenként napközben is ködös időre van kilátás, csak helyenként szakadozhat felé kissé a zárt felhőtakaró, de napsütés nem valószínű. Mérsékelt lesz a légmozgás. Hajnalban -8, +2, délután 5 és 9 fokra van kilátás.

MRE – Hírszolgálat, 2015. december 8.


H Í R E K   R E G G E L

Mária-köszöntőn ünnepelt rádiónk
Az idei év utolsó ünnepélyes Mária-köszöntőjét tartották szombaton este a csíksomlyói kegytemplomban. Az ünnepi szentmisén hallgatóink nevében is rádiónk jelenlévő alkalmazottai és önkéntes munkatársai hálát adtak a Mária Rádió csíksomlyói stúdiójáért, amely a mai napon ünnepli fennállásának 6. évfordulóját. A következő Mária-köszöntőt 2016. január 2-án tartják.

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Kolozsváron tartják az örökös szentségimádási napot a Mária Szeplőtelen Szíve templomban. Várják a híveket, használják ki az alkalmat az elcsendesedésre, az engesztelésre.

Az Irgalmasság jubileumának megnyitása
Ferenc Szentatyánk a Misericordiae vultus (Az irgalmasság arca) kezdetű bullájával meghirdette az Irgalmasság Rendkívüli Szentévét. Ez a jubileumi év ma december 8-án, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén kezdődik és 2016. november 20-án, Krisztus Király ünnepén zárul. A szentév mottója: „Irgalmasok, mint az Atya”. Ezzel a mottóval ugyanarra szeretne buzdítani ez a szentév, amire Jézus buzdít: „Legyetek irgalmasok, amint a ti Atyátok is irgalmas”, hogy így az Atya szeretetének eleven jelévé váljunk e világban. Ma Rómában, a Szent Péter bazilikában Szentatyánk megnyitja a Szent Kaput, amely ez alkalommal az Irgalmasság Kapuja lesz, hogy aki átlép rajta, megtapasztalhassa a vigasztaló, megbocsátó és reményt adó Isten szeretetét. Az ünnepi nyitószentmisét mely ma délelőtt féltizenegy órakor kezdődik rádiónk élő adásban sugározza.

Az Irgalmasság jubileumának megnyitása egyházmegyéinkben
Szentatyánk úgy rendelkezett, hogy Szeplőtelen Fogantatás ünnepét követő vasárnap, Advent 3. vasárnapján minden egyházmegyében – a székesegyházban, vagy a társszékesegyházban, akár egy sajátosan jelentős templomban – az egész Szentév időtartamára nyissanak egy ilyen Irgalmasság Kapuját.
Ma, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén, déli tizenkét órakor a Krisztus Király plébániatemplomban Tamás József püspök megnyitja a jubileumi szentévet. A sepsi-barcasági főesperesi kerület egyházközségeinek képviselői ekkor veszik át a Kovászna Megyei Tanács támogatásával elkészült Irgalmasság évi zászlókat.
A kolozsvári Szent Mihály plébániatemplomban december 13-án, az esti hat órás szentmise keretében, a kolozsvári plébániák híveivel és papjaival együtt, ünnepélyesen megnyitják az Irgalmasság szentévét. A szentmise főcelebránsa Kovács Sándor főesperes, ünnepi szónok Szőcs Csaba, a Verbum Keresztény Kulturális Egyesület igazgatója.
A nagyváradi székesegyházban is egy szent kaput nyit meg a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség, amely az Isteni Irgalmasság Kapuja nevet viseli majd. A kapu megnyitása ünnepélyes szentmise keretében történik majd  december 13-án, vasárnap délután négy órakor. A szentmise főcelebránsa Piero Marini érsek, Szent II. János Pál pápa egykori szertartásmestere lesz.

Lelkigyakorlat Csíktaplocán
Ma délután hat órától az Irgalmasság évének megnyitó szentmiséje lesz a csíktaplocai Mindenszentek templomban, mely egyben egy háromnapos lelkigyakorlat első része is. A karácsonyra való felkészülést Istvánfi Szilárd, a szatmárnémeti Szent Család plébánia segédlelkésze vezeti. A lelkigyakorlat szentmiséi, melyeket rádiónk élő adásban közvetít, mindennap délután hat órakor kezdődnek, emiatt az érintett napokon elmaradnak a roráte szentmisék.

Verses előadóest
A kolozsvári Szent Mihály plébánia Béke címmel ünnepi rendezvényt szervez december 9-én, délután öt órától. A rendezvényen Rekita Rozália és Jancsó Miklós színművészek versösszeállítása hangzik el, Reményik Sándor és Áprily Lajos költészetéből. A zenei műsorban fellépnek Béres Melinda és Márkus Albert hegedűművészek, valamit a BBTE római katolikus teológia karának kórusa, Máron Szabolcs vezényletével. Várnak minden érdeklődőt a Szent Mihály Nőszövetség Szentegyház utcai dísztermébe!

Adventi triduum Hargitafürdőn
December 10-12 között, este hat órai kezdettel, a szentmise keretében, adventi lelkigyakorlatos elmélkedéseket tart Pál Csaba pálos atya Hargitafürdőn, a Szent István fatemplomban. A szentmisék előtt és alatt szentgyónásra is lehetőség van.

Az időjárásról: Marad a borongós, nyirkos idő. Helyenként napközben is ködös időre van kilátás, csak helyenként szakadozhat felé kissé a zárt felhőtakaró, de napsütés nem valószínű. Mérsékelt lesz a légmozgás. Hajnalban -8, +2, délután 5 és 9 fokra van kilátás.

MRE – Hírszolgálat, 2015. december 8.

About the author

maradmin

Leave a Comment