2015. január 13. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia következő előadását csütörtökön este hét órától Jitianu Liviu teológia tanár tartja Egyház és politika: az autonómia kérdése címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti székházának második emeleti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők. Nóda Mózes, a Katolikus Akadémia egyik szervezője nyilatkozott rádiónknak. 

Szentignáci lelkidélután Kálmándon
Holnap délután öt órától, a kálmándi Német Fórum házában az Istenre hagyatkozás témakörében, „Tedd kezedet Isten kezébe” mottóval lelkidélutánt tart a Szatmári Püspökség világiak irodája. A szentignáci jellegű program az Istenre való hagyatkozást igyekszik a résztvevőkben erősíteni. 

Egyház és pénz - Kiss Ulrich előadókörútja
A csíksomlyói Pro Educatione Egyesület szervezésében Kiss Ulrich jezsuita atya, Egyház és pénz: Isten fizesse! címmel előadássorozatot tart. Január 17-én, szombat este hét órától Gyergyószentmiklóson a Szent István plébánia közösségi termében. Január 18-án, vasárnap a csíksomlyói kegytemplomban, a fél tizenegy órakor kezdődő szentmise után. Vasárnap este hat órától pedig a székelyudvarhelyi Szent Pio lelkigyakorlatos házban. Az előadásra a belépés díjtalan. 

Lelkigyakorlatos továbbképző kántoroknak
Kántorok számára lelkigyakorlatos továbbképzőt tartanak február 3-6 között Gyulafehérváron, a Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceumban. A továbbképző február 3-án délután három órakor Veni Sancteval kezdődik. A továbbképző moderátora Ilyés Zsolt csíkszentléleki plébános. Részvételi díj 220 lej. A részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges január 28-áig a 0258-819.869-es telefonszámon.

Szentségi házasságra készülők figyelmébe
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz és a Szent György Egyházközség idén is együtt szervezi meg a jegyeskurzust. Kérik azokat a keresztény jegyespárokat, akik 2015 folyamán szándékoznak szentségi házasságot kötni, jelezzék szándékukat személyesen a plébániahivatalokban. A jegyeskurzus február 9-én kezdődik.
A Szent Gellért Alapítvány januárban két hétvégén, 16-18. és 23-25. között jegyeskurzusokat tart a kápolnási és szentegyházasfalvi plébániákon. Az érdeklődő párok választhatják egyik vagy másik időpontot.
A program egy hétvégés: pénteken este hat órakor kezdődik, vasárnap szentmisével fejeződik be. A kurzus célja az együttjáró, házasságra készülő vagy már házasságot kötött párok kapcsolatának mélyítése. Jelentkezni a 0740-799.581-es telefonszámon lehet.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
Január 23-25. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot Ilyés Erika segítőnővér vezetésével. A feleségek, édesanyák lelkigyakorlatára január 20-ig lehet jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon.

Várunk rád
A csíkszentdomokosi Segítő Nővérek és önkéntesek szervezésében vidám, táncos, játékos együttlétre hívnak minden 28-60 év közti egyedülálló férfit és nőt január 17-én, szombaton, a marosfői Ezüstfenyő szállodába. Érdeklődni és jelentkezni a 0743-630.317 vagy a 0741-624.452-es telefonszámokon lehet.

Tematikus nap szenvedélybeteg családban felnőtt fiataloknak
A csíkszeredai Szent Imre Ifjúsági Központban, január 24-én, délelőtt tíz órától délután öt óráig, szenvedélybeteg családban felnőtt, 18 és 35 év közötti fiataloknak vagy a téma iránt érdeklődőknek saját szükségleteik felismerését segítő tematikus napot szervez a Caritas. Az Érzelmi érettség?! mottóval meghirdetett tematikus napra a 0732-830.156-as telefonszámon lehet jelentkezni.

Az időjárásról: 
Holnap hajnali órákban helyenként pára, köd képződhet. Északon és keleten tartósabban megmaradhat a köd. Nyugat felől megnövekszik a felhőzet, de az esti órákig csapadék nem valószínű. Napközben a tartósan felhős, ködös tájakon 2-6, máshol 4-7 fokot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2015. január 13.


H Í R E K   D É L B E N

Imanyolcad az egységért Székelyudvarhelyen
A székelyudvarhelyi Bethlen lakótelepi katolikus, református és unitárius gyülekezetek második alkalommal tartanak a Krisztus-hívők egységéért közös imahetet „Adj innom!” mottóval. Ma este hat órakor az unitárius templomban Botár Gábor római katolikus plébános, holnap este szintén hat órakor a Kis Szent Teréz-plébániatemplomban Bekő István Márton református lelkipásztor szolgál.

Szentignáci lelkidélután Kálmándon
Holnap délután öt órától, a kálmándi Német Fórum házában az Istenre hagyatkozás témakörében, „Tedd kezedet Isten kezébe” mottóval lelkidélutánt tart a Szatmári Püspökség világiak irodája. A szentignáci jellegű program az Istenre való hagyatkozást igyekszik a résztvevőkben erősíteni.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia következő előadását csütörtökön este hét órától Jitianu Liviu teológia tanár tartja Egyház és politika: az autonómia kérdése címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti székházának második emeleti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők. Nóda Mózes, a Katolikus Akadémia egyik szervezője nyilatkozott rádiónknak.

Matematikatanítás, a matematika tanítása
Január 15-én, csütörtökön este hat órától András Szilárd, a Babes-Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika tanszékének docense tart előadást a fenti címmel Kolozsváron az Egyetem főépületének Augustin Maior termében. Az előadásról bővebben a mai Déli magazinban.

Egyház és pénz - Kiss Ulrich előadókörútja
A csíksomlyói Pro Educatione Egyesület szervezésében Kiss Ulrich jezsuita atya, Egyház és pénz: Isten fizesse! címmel előadássorozatot tart. Január 17-én, szombat este hét órától Gyergyószentmiklóson a Szent István plébánia közösségi termében. Január 18-án, vasárnap a csíksomlyói kegytemplomban, a fél tizenegy órakor kezdődő szentmise után. Vasárnap este hat órától pedig a székelyudvarhelyi Szent Pio lelkigyakorlatos házban. Az előadásra a belépés díjtalan.

Lelkigyakorlatos továbbképző kántoroknak
Kántorok számára lelkigyakorlatos továbbképzőt tartanak február 3-6 között Gyulafehérváron, a Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceumban. A továbbképző február 3-án délután három órakor Veni Sancteval kezdődik. A továbbképző moderátora Ilyés Zsolt csíkszentléleki plébános. Részvételi díj 220 lej. A részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges január 28-áig a 0258-819.869-es telefonszámon.

Szentségi házasságra készülők figyelmébe
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz és a Szent György Egyházközség idén is együtt szervezi meg a jegyeskurzust. Kérik azokat a keresztény jegyespárokat, akik 2015 folyamán szándékoznak szentségi házasságot kötni, jelezzék szándékukat személyesen a plébániahivatalokban. A jegyeskurzus február 9-én kezdődik.
A Szent Gellért Alapítvány januárban két hétvégén, 16-18. és 23-25. között jegyeskurzusokat tart a kápolnási és szentegyházasfalvi plébániákon. Az érdeklődő párok választhatják egyik vagy másik időpontot. A program egy hétvégés: pénteken este hat órakor kezdődik, vasárnap szentmisével fejeződik be. A kurzus célja az együttjáró, házasságra készülő vagy már házasságot kötött párok kapcsolatának mélyítése. Jelentkezni a 0740-799.581-es telefonszámon lehet.

Várunk rád
A csíkszentdomokosi Segítő Nővérek és önkéntesek szervezésében vidám, táncos, játékos együttlétre hívnak minden 28-60 év közti egyedülálló férfit és nőt január 17-én, szombaton, a marosfői Ezüstfenyő szállodába. Érdeklődni és jelentkezni a 0743-630.317 vagy a 0741-624.452-es telefonszámokon lehet.

Tematikus nap szenvedélybeteg családban felnőtt fiataloknak
A csíkszeredai Szent Imre Ifjúsági Központban, január 24-én, délelőtt tíz órától délután öt óráig, szenvedélybeteg családban felnőtt, 18 és 35 év közötti fiataloknak vagy a téma iránt érdeklődőknek saját szükségleteik felismerését segítő tematikus napot szervez a Caritas. Az Érzelmi érettség?! mottóval meghirdetett tematikus napra a 0732-830.156-as telefonszámon lehet jelentkezni.

Az időjárásról:
Ma nem várható számottevő csapadék, csak kevés felhő lesz az égen. Az erős, viharos nyugati, északnyugati szél is mérséklődik. Napközben felmelegszik a levegő, 5-8°C várható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. január 13.


H Í R E K   R E G G E L

Elhunyt Oláh Domokos esperes, plébános
Oláh Domokos esperes, plébános életének 76., papságának 51. évében, január 11-én halt meg.
A lelke üdvéért végzett szentmise és temetési szertartás ma délelőtt 11 órakor lesz, a székelyudvarhelyi Szent Miklós Plébániatemplomban. Végakarata szerint, a székelyudvarhelyi római katolikus temetőben helyezik örök nyugalomra.
Oláh Domokos plébános Altorján született 1939. június 20-án. Teológiai tanulmányait a gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán végezte. 1964. április 10-én Márton Áron szentelte pappá. Segédlelkészként Gelencén, plébánosként Szentivánlaborfalván és Szovátán szolgált. Az örök világosság, amelyet másoknak is olyan lelkesen hirdetett, fényeskedjék neki!

A vallásszabadság napja Tordán
A Magyar Unitárius Egyház ünnepséget szervez Tordán, amely ma délelőtt fél tizenegy órakor az unitárius templomban istentisztelettel kezdődik. A szószéki szolgálatot Nagy László, a marosvásárhelyi Bolyai-téri Egyházközség lelkésze tartja. Ezt követően kerül sor Körösfői-Kriesch Aladár Tordai országgyűlés című festményének megtekintésére a tordai múzeumban.
Este hat órától Kolozsváron, a belvárosi unitárius templomban ünnepi istentisztelettel folytatódik a megemlékezés, a szószéki szolgálatot Gyerő Dávid főjegyző, kolozsi lelkész tartja.

Imanyolcad az egységért Székelyudvarhelyen
A székelyudvarhelyi Bethlen lakótelepi katolikus, református és unitárius gyülekezetek második alkalommal tartanak a Krisztus-hívők egységéért közös imahetet „Adj innom!” mottóval. Ma este hat órakor az unitárius templomban Botár Gábor római katolikus plébános, holnap este szintén hat órakor a Kis Szent Teréz-plébániatemplomban Bekő István Márton református lelkipásztor szolgál.

Szentignáci lelkidélután Kálmándon
Holnap délután öt órától, a kálmándi Német Fórum házában az Istenre hagyatkozás témakörében, „Tedd kezedet Isten kezébe” mottóval lelkidélutánt tart a Szatmári Püspökség világiak irodája. A szentignáci jellegű program az Istenre való hagyatkozást igyekszik a résztvevőkben erősíteni.

Lelkigyakorlatos továbbképző kántoroknak
Kántorok számára lelkigyakorlatos továbbképzőt tartanak február 3-6 között Gyulafehérváron, a Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceumban. A továbbképző február 3-án délután három órakor Veni Sancteval kezdődik. A továbbképző moderátora Ilyés Zsolt csíkszentléleki plébános. Részvételi díj 220 lej. A részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges január 28-áig a 0258-819.869-es telefonszámon.

Szentségi házasságra készülők figyelmébe
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz és a Szent György Egyházközség idén is együtt szervezi meg a jegyeskurzust. Kérik azokat a keresztény jegyespárokat, akik 2015 folyamán szándékoznak szentségi házasságot kötni, jelezzék szándékukat személyesen a plébániahivatalokban. A jegyeskurzus február 9-én kezdődik.
A Szent Gellért Alapítvány januárban két hétvégén, 16-18. és 23-25. között jegyeskurzusokat tart a kápolnási és szentegyházasfalvi plébániákon. Az érdeklődő párok választhatják egyik vagy másik időpontot. A program egy hétvégés: pénteken este hat órakor kezdődik, vasárnap szentmisével fejeződik be. A kurzus célja az együttjáró, házasságra készülő vagy már házasságot kötött párok kapcsolatának mélyítése. Jelentkezni a 0740-799.581-es telefonszámon lehet.

Várunk rád
A csíkszentdomokosi Segítő Nővérek és önkéntesek szervezésében vidám, táncos, játékos együttlétre hívnak minden 28-60 év közti egyedülálló férfit és nőt január 17-én, szombaton, a marosfői Ezüstfenyő szállodába. Érdeklődni és jelentkezni a 0743-630.317 vagy a 0741-624.452-es telefonszámokon lehet.

Tematikus nap szenvedélybeteg családban felnőtt fiataloknak
A csíkszeredai Szent Imre Ifjúsági Központban, január 24-én, délelőtt tíz órától délután öt óráig, szenvedélybeteg családban felnőtt, 18 és 35 év közötti fiataloknak vagy a téma iránt érdeklődőknek saját szükségleteik felismerését segítő tematikus napot szervez a Caritas. Az Érzelmi érettség?! mottóval meghirdetett tematikus napra a 0732-830.156-as telefonszámon lehet jelentkezni.

Az időjárásról:
Ma nem várható számottevő csapadék, csak kevés felhő lesz az égen. A hajnali órákban helyenként pára, köd képződhet. Az erős, viharos nyugati, északnyugati szél is mérséklődik. Éjszaka és hajnalban ismét nagyon hűvös lesz, a hegyvidéken akár -15°C. Napközben felmelegszik a levegő, 5-8°C várható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. január 13.

About the author

maradmin

Leave a Comment