2015. január 7. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Vízkereszt a nagyváradi székesegyházban
Tegnap Böcskei László megyéspüspök ünnepi szentmisét mutatott be a bazilikában. A főpásztor bevezetőjében elmondta: vízkereszt ünnepe ismét elvezet bennünket Betlehembe, hogy mi is felismerjük az emberré lett Istent, aki azért jött közénk, hogy életünk bizonytalan és tévelygő útjairól magához emeljen. A napkeleti bölcsekhez hasonlóan lelkesen hódoljunk neki, hogy azzal a gondolattal tudjunk továbbindulni: velünk az Isten. 
Kovács Zsolt a püspökség irodaigazgatója szentbeszédében kiemelte: Vízkereszt ünnepe jó alkalom arra, hogy a királyokhoz, a bölcsekhez, a pásztorokhoz és az angyalokhoz hasonlóan mi is a kisded Jézus elé helyezzük a kincseinket, örömeinket, gondjainkat, bánatainkat és kételyeinket egyaránt, hogy megkönnyebbült lélekkel búcsúzhassunk a jászoltól, és otthonainkba hazatérve jobban megértsük azt: ki az igazi ajándékozó, és ki az igazi megajándékozott. 

A madéfalvi vérengzés 251. évfordulójára emlékeztek
Ma délelőtt szentmisével kezdődött a madéfalvi önkormányzat által szervezett rendezvény. A Tamás József püspök által celebrált misét követően az emlékezők egyházi lobogók alatt vonultak végig a településen. A közel mínusz 20 Celsius fokos hidegben a Siculicidium emlékműnél – amely jelenleg felújítás alatt áll – több száz ember gyűlt össze, hogy lerója kegyeletét az ősök emléke előtt. Az 1764-es madéfalvi veszedelemre való megemlékező ünnepség egyben a 2013 októberében elkezdődött emlékév zárórendezvénye is volt.

Lelkinapot tart a Keresztény Élet Közössége
A Szatmári Egyházmegye több pontján is működnek közösségek, melyek kapcsolódnak a Keresztény Élet Közösség nemzetközi lelkiségi mozgalomhoz. Működése lelkigyakorlatokon alapszik és Loyolai Szent Ignác szellemiségéhez kötődik, 
Szatmárnémetiben január 10-én, szombaton, délelőtt tizenegy órától tart lelkinapot a Szent István teremben a Keresztény Élet Közösségének egyházmegyei csoportja. A téma a közösség prófétai hivatása lesz, olyan kérdéseket feldolgozva, mint: Mit jelent prófétának lenni, vagy hogyan lehet egy közösség prófétai? A témában alkalom nyílik együttgondolkodásra, beszélgetésre, a közös ima, elmélkedések mellett.
A programot Kujbus Márta, a Világiak Irodája referense és önkéntes munkatársai szervezik, és szeretettel várják azokat is, akik eddig még nem kerültek közvetlen kapcsolatba velük, de érdeklődnek a szentignáci lelkiség iránt, és szeretnék megismerni a Keresztény Élet Közösségét.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este kilenc órától holnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják a székelyudvarhelyiek.

Tematikus nap szenvedélybeteg családban felnőtt fiataloknak
A csíkszeredai Szent Imre Ifjúsági Központban, január 24-én, délelőtt tíz órától délután öt óráig, szenvedélybeteg családban felnőtt, 18 és 35 év közötti fiatalokat vagy a téma iránt érdeklődőknek saját szükségleteik felismerését segítő tematikus napot szervez a Caritas. Az Érzelmi érettség?! mottóval meghirdetett rendezvény teret, lehetőséget kínál a múlttal való gyógyító találkozásra. A tematikus impulzusok, a sorsközösség megtapasztalása és az elfogadó légkör segíthetnek a múlttal való megbékélésben, a jelen aktív és kreatív megélésében, és a jövő felé irányultság megtalálásában. Részvételi díj: 25 lej/személy. Jelentkezni lehet a 0732-830.156-as telefonszámon.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
Január 23-25. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot Ilyés Erika segítőnővér vezetésével. A feleségek, édesanyák lelkigyakorlatára január 20-ig lehet jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon.

Az időjárásról: 
A hidegfront, mely hazánk fölé érkezett, továbbra is érezteti hatását. A holnapi nap is fagyosan indul, majd napközben nyugat felől megnövekszik a felhőzet, borongós, párás, helyenként tartósan párás időre van kilátás. Hószállingózás, szitálás, helyenként ónos szitálás is előfordulhat.

MRE – Hírszolgálat, 2015. január 7.


H Í R E K   D É L B E N

Megáldották Hám János püspök új szobrát
Tegnap a szatmárnémeti székesegyházban a Vízkereszt-napi ünnepi szentmisén Schönberger Jenő püspök útmutatónak nevezte boldogemlékű Hám Jánost: „Amikor kinevezték Szatmár püspökének, itt igen nagy szegénység volt. Isten szeretetével érkezett és azzal az üzenettel, hogy ő nem csak a híveihez, hanem az egyházmegye minden lakójához szeretettel jött. Nagyon jól tudta és ismerte a Jóisten álmát, és igyekezett megvalósítani, hogy minden rászorulót segítsen, mindenkit Isten felé vezessen” – mondta a püspök.
Zagyva László szobrászművész alkotását, Hám János egészalakos szobrát, a szentmisét követően a székesegyház előtti téren, Schönberger Jenő püspök áldotta meg. Hám János nagy jótevője volt nemcsak az egyházmegyének, hanem Szatmár városának is.

Vízkereszt a nagyváradi székesegyházban
Böcskei László megyéspüspök ünnepi szentmisét mutatott be a bazilikában. A vízszentelés szertartása után, a főpásztor bevezetőjében elmondta: vízkereszt ünnepe ismét elvezet bennünket Betlehembe, hogy mi is felismerjük az emberré lett Istent, aki azért jött közénk, hogy életünk bizonytalan és tévelygő útjairól magához emeljen. A napkeleti bölcsekhez hasonlóan lelkesen hódoljunk neki, hogy azzal a gondolattal tudjunk továbbindulni: velünk az Isten.
Kovács Zsolt a püspökség irodaigazgatója szentbeszédében kiemelte: Vízkereszt ünnepe jó alkalom arra, hogy a királyokhoz, a bölcsekhez, a pásztorokhoz és az angyalokhoz hasonlóan mi is a kisded Jézus elé helyezzük a kincseinket, örömeinket, gondjainkat, bánatainkat és kételyeinket egyaránt, hogy megkönnyebbült lélekkel búcsúzhassunk a jászoltól, és otthonainkba hazatérve jobban megértsük azt: ki az igazi ajándékozó, és ki az igazi megajándékozott.

Tematikus nap szenvedélybeteg családban felnőtt fiataloknak
A csíkszeredai Szent Imre Ifjúsági Központban, január 24-én, délelőtt tíz órától délután öt óráig, szenvedélybeteg családban felnőtt, 18 és 35 év közötti fiatalokat vagy a téma iránt érdeklődőknek saját szükségleteik felismerését segítő tematikus napot szervez a Caritas. Az Érzelmi érettség?! mottóval meghirdetett rendezvény teret, lehetőséget kínál a múlttal való gyógyító találkozásra. A tematikus impulzusok, a sorsközösség megtapasztalása és az elfogadó légkör segíthetnek a múlttal való megbékélésben, a jelen aktív és kreatív megélésében, és a jövő felé irányultság megtalálásában. Részvételi díj: 25 lej/személy. Jelentkezni lehet a 0732-830.156-as telefonszámon.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen – második alkalommal
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen.
Ma este hét órától a Forradalom utca 8 szám alatti Ama Deus cukrászda belső termében az Újrakezdés, elengedés, újratervezés lesz a programsorozat témája. Meghívottak: Becsky Borbála családterapeuta, Jakabos Barnabás, jezsuita egyetemi lelkész, Les Zoltán lelkipásztor, református egyetemi lelkész. A pár-beszédet Cosma István moderálja.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este kilenc órától holnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják a székelyudvarhelyiek.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
Január 23-25. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével. A feleségek, édesanyák lelkigyakorlatára január 20-ig lehet jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon.

Boldogabb Családokért Program – tapasztalatcsere
Január 16-17. között, a gyergyószentmiklósi Szent Miklós plébánián a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda tapasztalatcserét hirdet a Boldogabb családokért iskolai programban résztvevő önkéntes munkatársak, valamint a programba bekapcsolódni vágyó érdeklődők számára.
Ízelítő a tapasztalatcsere témáiból: serdülőkori agresszió, serdülőkori változások, biztonságos internethasználat; a családórák során tapasztalt élményeink, örömeink, kérdéseink megosztása, tapasztalataink, beszélgetések, játékos együttlét. Jelentkezni a 0747-577.794-es telefonszámon lehetséges.

Az időjárásról:
Egy hideg front érkezett hazánk fölé, amely péntekig érezteti hatását. Országszerte megélénkül a légmozgás, helyenként erős lesz az északi-északnyugati szél. A derült, hóval borított tájakon akár -25 fok is lehet a hőmérséklet. Napközben nyugat felől megnövekszik a felhőzet, de csapadék nem várható.

MRE – Hírszolgálat, 2015. január 7.


H Í R E K   R E G G E L

Megáldották Hám János püspök új szobrát
Tegnap a szatmárnémeti székesegyházban a Vízkereszt-napi ünnepi szentmisén Schönberger Jenő püspök útmutatónak nevezte boldogemlékű Hám Jánost: „Amikor kinevezték Szatmár püspökének, itt igen nagy szegénység volt. Isten szeretetével érkezett és azzal az üzenettel, hogy ő nem csak a híveihez, hanem az egyházmegye minden lakójához szeretettel jött. Nagyon jól tudta és ismerte a Jóisten álmát, és igyekezett megvalósítani, hogy minden rászorulót segítsen, mindenkit Isten felé vezessen” – mondta a püspök.
Zagyva László szobrászművész alkotását, Hám János egészalakos szobrát, a szentmisét követően a székesegyház előtti téren, Schönberger Jenő püspök áldotta meg. Hám János nagy jótevője volt nemcsak az egyházmegyének, hanem Szatmár városának is.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen – második alkalommal
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen.
Ma este hét órától a Forradalom utca 8 szám alatti Ama Deus cukrászda belső termében az Újrakezdés, elengedés, újratervezés lesz a programsorozat témája. Meghívottak: Becsky Borbála családterapeuta, Jakabos Barnabás, jezsuita egyetemi lelkész, Les Zoltán lelkipásztor, református egyetemi lelkész. A pár-beszédet Cosma István moderálja.

Lezárják a Siculicidium emlékévet
Az 1764-es madéfalvi veszedelemre való idei megemlékező ünnepség, illetve konferencia egyben a 2013 októberében elkezdődött emlékév záró rendezvénye is. A délelőtt tíz órától kezdődő ünnepi szentmisét Tamás József püspök mutatja be, majd a megemlékezők átvonulnak a felújítás alatt lévő Siculicidium-emlékműhöz, ahol fél tizenkét órától hangzanak el az ünnepi beszédek.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában ma este kilenc órától holnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják a székelyudvarhelyiek.

Rövid terápia szenvedélybetegeknek
A Bonus Pastor Alapítvány rövidtávú terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak február 9-20. között. Várják azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, nikotin-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon. Jelentkezési határidő: február 2. Bővebb információk a bonuspastor.ro weboldalon találhatók.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
Január 23-25. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével. A feleségek, édesanyák lelkigyakorlatára január 20-ig lehet jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon.

Boldogabb Családokért Program – tapasztalatcsere
Január 16-17. között, a gyergyószentmiklósi Szent Miklós plébánián a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda tapasztalatcserét hirdet a Boldogabb családokért iskolai programban résztvevő önkéntes munkatársak, valamint a programba bekapcsolódni vágyó érdeklődők számára.
Ízelítő a tapasztalatcsere témáiból: serdülőkori agresszió, serdülőkori változások, biztonságos internethasználat; a családórák során tapasztalt élményeink, örömeink, kérdéseink megosztása, tapasztalataink, beszélgetések, játékos együttlét. Jelentkezni a 0747-577.794-es telefonszámon lehetséges.

Az időjárásról:
Egy hideg front érkezett hazánk fölé, amely péntekig érezteti hatását. Országszerte megélénkül a légmozgás, helyenként erős lesz az északi-északnyugati szél. A derült, hóval borított tájakon akár -25 fok is lehet a hőmérséklet. Napközben nyugat felől megnövekszik a felhőzet, de csapadék nem várható.

MRE – Hírszolgálat, 2015. január 7.

About the author

maradmin

Leave a Comment