2015. július 9. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Papi találkozó Gelencén
Közel negyven pap vett részt tegnap Gelencén azon a háromszéki papi találkozón, amelyet Pakó Benedek nyugalmazott kanonok hívott össze, és amelynek a házigazdája Bereczi István plébános volt. A ny. kanonok azokat a római katolikus papokat hívta meg, akik Háromszéken születtek, illetve akik hosszabb ideje szolgálnak a megyében. A legidősebb résztvevő a 87 éves, petőfalvi születésű Hajdú Gyula ny. plébános volt.
A rendezvény Tamás József segédpüspök által celebrált ünnepi szentmisével kezdődött a gelencei Szent Imre-nagytemplomban. Gelence nyolc olyan papot adott az egyháznak, akik jelenleg is szolgálnak, és évente egyszer rendszeresen találkoznak. A papi találkozók hagyományát Harai Pál néhai medgyesi plébános kezdeményezte 2002-ben, ezt karolta fel a hatolykai születésű ny. kanonok. Elmondása szerint a háromszéki papi találkozót ezentúl évente megszervezik azzal a fő céllal, hogy az idősebb plébánosok megismerjék a fiatalabb nemzedékhez tartozókat. A szentmisét követően a papok és a hívek a szaladári temetőbe vonultak, ahol Tamás József segédpüspök megszentelte és megáldotta az új ravatalozóházat. A találkozó a Bodor György Művelődési Otthonban szeretetvendégséggel ért véget.

Újra Keresztirányos Bibliatábor
Július 23-29 között Gyimesfelsőlokon tartanak bibliatábort 5.-8. osztályos diákok számára. A lelki programok mellett, lesznek sportjátékok, éneklés, műhelyek. A helyek száma korlátozott. Jelentkezni holnapig lehet, vagy amíg a helyek be nem telnek awww.keresztirany.ro honlapon.

OKIT 2015
Az idei Országos Katolikus Ifjúsági Találkozónak a 2015-ös év Európai Ifjúsági Fővárosa, Kolozsvár ad otthont július 22-26 között. Jelentkezni lehet a www.intc.ro honlapon, ahol bővebb információt is találnak a rendezvényről. Mindenkit hívnak, valamint továbbra is várják az önkéntes segítők jelentkezését.

Tizenharmadszor is Feriza
Július 28 - augusztus 1-je között tizenharmadik alkalommal kerül megrendezésre a Ferences Ifjúsági zarándoklat, melyre 16-35 év közötti fiatalokat várnak. Jelentkezni legkésőbb július 20-áig lehet a honlapunkon található elérhetőségen.(http://ofm.ro/eferi/feriza2015-jel)

Máriás lelkületű csoportok, lelkiségek X. találkozója
Július 25-én Székelyvéckén kerül sor a Rózsafüzér Társulatok, máriás lelkületű csoportok, lelkiségek X. találkozójára. Az idei találkozó mottója „Most Jézussal kell lennem!”. Szeretettel várnak minden Mária tisztelő hívet. Érdeklődni Hajlák Attila segédlelkésznél lehet a 0742 698 166 –os telefonszámon.

CSIT 2015
Idén is megszervezi a Gyulafehérvári  Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség a csíksomlyói ifjúsági találkozót augusztus 11-15 között. Várnak minden 14-30 év közötti fiatalt. Bejelentkezés, és bővebb információk: www.csitinfo.ro honlapon.

Családos tábor nyolcadszor
"Szemünk fénye - a gyermek" témával tartják idén, augusztus 20-23 között Erdődhegyen az immár nyolcadik alkalommal megvalósuló Szatmári Egyházmegyei Családos Tábort. A programban a második naptól szerepelnek azok az előadások, amelyek a tábor során a gyermekek minél jobb megismerését és megértését segítik a szülők számára. Az előadások mellett szintén a téma elmélyítését segíti a műhelymunka, de lesz alkalom a kikapcsolódásra, önfeledt szórakozásra.
A táborozni vágyó családokat kérik, hogy augusztus 10-éig jelentkezzenek a szervező Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája vi@szatmariegyhazmegye.ro emailcímen, vagy Lepedus István családreferensnél, a 0740115464-es telefonszámon.

Kántori állások
A csíkszentmiklósi Római Katolikus Plébánia Hivatal a kántori munkát szolgálatnak és hívatásának tekintő kántort keres. Bérezés a jelenleg érvényben lévő egyházmegyei- és a munkatörvénykönyv rendelkezései szerint. Szolgálati lakás biztosítva. Érdeklődni Drócsa László plébánosnál a 0745 515 034-es telefonszámon."
A tusnádi Római Katolikus Plébánia, szintén kántort keres. Érdeklődni a 0742 371 242-es telefonszámon, Csont Ede plébánosnál.

MRE - Hírszolgálat, 2015. július 9.


H Í R E K   D É L B E N 

Papi találkozó Gelencén
Közel negyven pap vett részt tegnap Gelencén azon a háromszéki papi találkozón, amelyet Pakó Benedek nyugalmazott kanonok hívott össze, és amelynek a házigazdája Bereczi István plébános volt. A ny. kanonok azokat a római katolikus papokat hívta meg, akik Háromszéken születtek, illetve akik hosszabb ideje szolgálnak a megyében. A legidősebb résztvevő a 87 éves, petőfalvi születésű Hajdú Gyula ny. plébános volt.
A rendezvény Tamás József segédpüspök által celebrált ünnepi szentmisével kezdődött a gelencei Szent Imre-nagytemplomban. Gelence nyolc olyan papot adott az egyháznak, akik jelenleg is szolgálnak, és évente egyszer rendszeresen találkoznak. A papi találkozók hagyományát Harai Pál néhai medgyesi plébános kezdeményezte 2002-ben, ezt karolta fel a hatolykai születésű ny. kanonok. Elmondása szerint a háromszéki papi találkozót ezentúl évente megszervezik azzal a fő céllal, hogy az idősebb plébánosok megismerjék a fiatalabb nemzedékhez tartozókat. A szentmisét követően a papok és a hívek a szaladári temetőbe vonultak, ahol Tamás József segédpüspök megszentelte és megáldotta az új ravatalozóházat. A találkozó a Bodor György Művelődési Otthonban szeretetvendégséggel ért véget.

Idén is átadásra kerül a Jakab Antal emlékdíj
Július 11-én, szombaton délelőtt fél tizenegy órakor adják át az idei Jakab Antal emlékdíjat Gyergyószentmiklósón, a Szent Erzsébet Öregotthon kápolnájában. A 2015. év kitüntetettjei: a 25 évvel ezelőtt alapított Gyulafehérvári Karitász legnagyobb létesítménye, a gyergyószentmiklósi Szent Erzsébet Öregotthon, - a díjat átveszi: Magyari Vencel igazgató, laudaciot mondd: Portik-Hegyi Kelemen, gyergyószentmiklósi főesperes-plébános; valamint a 25 évvel ezelőtt újraindított erdélyi katolikus sajtót fémjelző Keresztény Szó havi- és Vasárnap hetilap, valamint az azokat kiadó, egyúttal más katolikus kiadványokat is megjelentető Verbum Keresztény Kulturális Egyesület – a díjat átveszi Szőcs Csaba igazgató, laudátor: Gábor Csilla, egyetemi tanár. A rendezvény fővédnöke: Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye püspöke, a Magyar Katolikus Karitász elnöke, a Magyar Katolikus Rádió vezérigazgatója. A műsorban közreműködnek a marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes tagjai. A rendezvény házigazdái: Varga Gabriella újságíró és Dr. Vencser László nemzeti igazgató a Jakab Antal Keresztény Kör és a díj alapítói.

Virrasztás Nagyváradon
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére holnap este hét órakor szentségimádást, kilenc órakor szentmisét tartanak a nagyváradi székesegyházban, tíz órától pedig gyertyás körmenetet a Püspöki Palota kertjében. A szentmise főcelebránsa és szónoka Kóhr Balázs kanonok.

Bérmálás a temesvári egyházmegyében
Július 11-én és 12-én Dirschl Johann általános helynök az arad-gáji egyházközségben bérmál. A plébániához tartozó Szentpálon szombaton a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében 20 helyi, valamint 6 sofronyai fiatalnak szolgáltatja ki a vikárius a második szentséget. Az arad-gáji templomban vasárnap 25 fiatalt bérmál ugyancsak Dirschl Johann általános helynök. Az ünnepi szentmise 10 órakor kezdődik. A fiatalok felkészítését Sándor Tivadar arad-gáji plébános irányította.

Mária Légiósok lelkinapja Tasnádszántón
Az évente megrendezett lelkinapot idén a tasnádi „Mária Szent Neve” Curia szervezésében Tasnádszántón tartják július 11-én, szombaton. A Megszentelt Élet Évére való tekintettel, a jelenlevők megismerkedhetnek a ferences lelkiséggel, amely különösen is ragaszkodik a Szent Ferenc atyától áthagyományozott Szűzanya tisztelethez. A programról bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Újra Keresztirányos Bibliatábor
Július 23-29 között Gyimesfelsőlokon tartanak bibliatábort 5.-8. osztályos diákok számára. A lelki programok mellett, lesznek sportjátékok, éneklés, műhelyek. A helyek száma korlátozott. Jelentkezni holnapig lehet, vagy amíg a helyek be nem telnek awww.keresztirany.ro honlapon.

OKIT 2015
Az idei Országos Katolikus Ifjúsági Találkozónak a 2015-ös év Európai Ifjúsági Fővárosa, Kolozsvár ad otthont július 22-26 között. Jelentkezni lehet a www.intc.ro honlapon, ahol bővebb információt is találnak a rendezvényről. Mindenkit hívnak, valamint továbbra is várják az önkéntes segítők jelentkezését.

Ifjósági táborok Réven
A nagyváradi püspökség ifjúsági táborokat szervez 14-18 év közötti fiataloknak a bihar megyei Réven. Az első sikeres tábor után, már a második alkalomra készülnek a szervezők, ami július 28-augusztus 1 között lesz megtartva. Jelentkezni a 0752-180856-os telefonszámon, vagy a varlak.nagyvarad@gmail.com címen lehet. A táborokról bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Az időjárásról: A felénk érkező hidegfront, záporokat, zivatarokat hoz magával. A levegő hőmérséklete pár fokot vissza esik, de így is napközben 30 C fok fölötti értékekre számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2015. július 9.


H Í R E K   R E G G E L

Idén is átadásra kerül a Jakab Antal emlékdíj
Július 11-én, szombaton délelőtt fél tizenegy órakor adják át az idei Jakab Antal emlékdíjat Gyergyószentmiklósón, a Szent Erzsébet Öregotthon kápolnájában. A 2015. év kitüntetettjei: a 25 évvel ezelőtt alapított Gyulafehérvári Karitász legnagyobb létesítménye, a gyergyószentmiklósi Szent Erzsébet Öregotthon, - a díjat átveszi: Magyari Vencel igazgató, laudaciot mondd: Portik-Hegyi Kelemen, gyergyószentmiklósi főesperes-plébános; valamint a 25 évvel ezelőtt újraindított erdélyi katolikus sajtót fémjelző Keresztény Szó havi- és Vasárnap hetilap, valamint az azokat kiadó, egyúttal más katolikus kiadványokat is megjelentető Verbum Keresztény Kulturális Egyesület – a díjat átveszi Szőcs Csaba igazgató, laudátor: Gábor Csilla, egyetemi tanár. A rendezvény fővédnöke: Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye püspöke, a Magyar Katolikus Karitász elnöke, a Magyar Katolikus Rádió vezérigazgatója. A műsorban közreműködnek a marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes tagjai. A rendezvény házigazdái: Varga Gabriella újságíró és Dr. Vencser László nemzeti igazgató a Jakab Antal Keresztény Kör és a díj alapítói.

Játszótérépítés Túrterebesen
Több mint egy hete 25 németországi önkéntes fiatal egy új, korszerű játszóteret épít Túrterebesen. A játszótér a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet túrterebesi Integrációs Központja mellett épül, azonban nem csupán a központ kedvezményezettei hanem az egész közösség szabadon használhatja majd.
A fiatalok most végezték el a 12. osztályt egy stuttgarti iskolában. A munkálatokhoz szükséges pénzösszeget Németországban, adománygyűjtés és különböző munkák vállalása során gyűjtötték össsze.
A munkálatokat két németországi mérnök és egy Marosvásárhelyről elszármazott, németországi tanárnő felügyeli.

Bérmálás a temesvári egyházmegyében
Július 11-én és 12-én Dirschl Johann általános helynök az arad-gáji egyházközségben bérmál. A plébániához tartozó Szentpálon szombaton a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében 20 helyi, valamint 6 sofronyai fiatalnak szolgáltatja ki a vikárius a második szentséget. Az arad-gáji templomban vasárnap 25 fiatalt bérmál ugyancsak Dirschl Johann általános helynök. Az ünnepi szentmise 10 órakor kezdődik. A fiatalok felkészítését Sándor Tivadar arad-gáji plébános irányította.

Mária Légiósok lelkinapja Tasnádszántón
Az évente megrendezett lelkinapot idén a tasnádi „Mária Szent Neve” Curia szervezésében Tasnádszántón tartják július 11-én, szombaton. A Megszentelt Élet Évére való tekintettel, a jelenlevők megismerkedhetnek a ferences lelkiséggel, amely különösen is ragaszkodik a Szent Ferenc atyától áthagyományozott Szűzanya tisztelethez. A program délelőtt tíz órakor kezdődik, majd tizenegy órától előadást tart Sebestyén Albert ferences testvér Kolozsvárról. A közös imák, szentmise és ebéd után kiscsoportos beszélgetésekre kerül sor. A lelkinap délután öt órakor zárul.

Újra Keresztirányos Bibliatábor
Július 23-29 között Gyimesfelsőlokon tartanak bibliatábort 5.-8. osztályos diákok számára. A lelki programok mellett, lesznek sportjátékok, éneklés, műhelyek. A helyek száma korlátozott. Jelentkezni holnapig lehet, vagy amíg a helyek be nem telnek awww.keresztirany.ro honlapon.

OKIT 2015
Az idei Országos Katolikus Ifjúsági Találkozónak a 2015-ös év Európai Ifjúsági Fővárosa, Kolozsvár ad otthont július 22-26 között. Jelentkezni lehet a www.intc.ro honlapon, ahol bővebb információt is találnak a rendezvényről. Mindenkit hívnak, valamint továbbra is várják az önkéntes segítők jelentkezését.

Ifjúsági táborokat szervez a Szatmári Egyházmegye
Augusztus 24-29 között Szentegyházán kerül megrendezésre az Egyházmegyei Ifjúsági tábor, 14 és 30 év közötti fiataloknak. Túrák, kirándulások, ügyességi- és sportvetélkedők, játékok, néptánc- és kézműves foglalkozások szerepelnek a szentmisék, közös ima- és elmélkedési alkalmak mellett. Jelentkezni július 20-ig lehet a helyi a plébánosoknál.
A nagyszokondi gyermek- és ifjúsági táborok már első sorban a kisebbeket célozzák meg. A plébániákról tíz-tizennégy évesek érkeznek a sok szórakozást, kalandot, új barátságokat ígérő, nagy hagyományokkal rendelkező táborba.  Idén július 27-től, öt héten keresztül, öt turnusban, augusztus 28-ig több száz gyermeknek tehetik szebbé a nyári vakációt. A nagyszokondi gyermektáborokra szintén a saját plébánián kell jelentkezni.

Az időjárásról: A felénk érkező hidegfront, záporokat, zivatarokat hoz magával. A levegő hőmérséklete pár fokot vissza esik, de így is napközben 30 C fok fölötti értékekre számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2015. július 9.

About the author

maradmin

Leave a Comment