2015. május 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N
 

A Romániai Püspöki Konferencia tavaszi ülése
Az ország római- és görög katolikus püspökeinek részvételével Szatmárnémetiben kerül megszervezésre a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia tavaszi ülése. Május 6-8. között különböző témákat beszélnek meg, referálnak saját tevékenységi területükről, bizottsági munkáikról, de több alkalommal közös szentmisét is mutatnak be a hívekkel. A jelenlévő főpásztorok szerdán, a megnyitó után, este hét órától a szatmárnémeti Székesegyházban celebrálnak szentmisét.

Médiaapostolok képzése Nagyváradon
A Nagyváradi Püspökség szervezésében május 9-én, szombaton új érdeklődőkkel gazdagodva folytatódik az egyházközségi médiaapostolok képzése. A délelőtt tíz órakor kezdődő programnak az Egyházmegyei Pasztorális Központ ad otthont a Kanonok Sor 13 szám alatt.
A képzés elsődleges célja olyan személyek felkészítése, akik szakszerűen hirdetik meg a regionális egyházi rendezvényeket, és azokról igényes beszámolót is készítenek.

Előadás Baróton és Korondon
– Ma este hét órakor a baróti Erdővidék Múzeuma Kászoni Gáspár termében Szeressük az igazságot. Spiritualitás és gyakorlat címmel Takó István kolozsvári egyetemi lelkész, szentpéteri plébános tart vetítéssel egybekötött előadást. Házigazda: Hoffmann Edit muzeológus. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
– Szintén ma este hét órától Ilyés Erika segítő nővér előadást tart „Értékes vagyok” címmel, a korondi plébánia hittantermében.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Május 6-án a szerdai párbeszédek hatodik alkalma következik. Témája: Humor, derű, játékosság. Meghívottak: Becsky Borbála, Márton Előd lelkész és Székely Áron komikus. Minden érdeklődőt várnak szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Szerzetesek Napja Szilágysomlyón
Ferenc pápa buzdítását követve a Megszentelt Élet Évében a Nagyváradi Püspökség lehetőséget biztosít arra, hogy a hívek betekintést nyerjenek a szerzetesek életébe. Ezért május 10-én, vasárnap délután három órától imára és találkozásra hívják mindazokat, akik a mallersdorfi ferences nővérek múltját, jelenét és jövőbeli teveit szeretnék megismerni. 
A találkozó programja az ő egykori székhelyükön, Szilágysomlyón, a Kultúrotthonban kezdődik, ahol a velük való találkozáson túl olyan személyekkel is találkozhatnak az érdeklődők, akiknek az élete valamilyen formában kötődik a nővérekhez: náluk nevelkedtek vagy náluk találtak oltalomra.
A nap végén a jelenlévők plébániatemplomban adnak hálát a hivatás ajándékáért és a kitartás kegyelméért.

Szerzetesség útja – kiállítás
Ferenc pápa meghirdette a „Megszentelt élet évét”, melynek középpontjában azok a férfiak és nők állnak, akik életüket Isten kezébe és az emberek szolgálatába helyezték. Ebből az alkalomból a csíkszeredai Szent Kereszt Plébánia ifjúsági csoportja „Szerzetesség Útja” címmel egy kiállítást rendez, mely betekintést nyújt, ugyanakkor röviden bemutatja a különböző szerzetesrendeket is. A kiállítás a csíksomlyói kegytemplom folyosóján lesz megtekinthető május 9-10. között, délelőtt kilenc órától. 

Lelkigyakorlat házastársaknak
A székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban, május 8-9. között, Család, légy, ami vagy! címmel lelkigyakorlatot tart házastársaknak László Attila plébános. Jelentkezni május 7-éig lehet a 0755-489.743-as telefonszámon.

Előadás és vetélkedő a Márton Áron Gimnázium névadásának 25. évfordulóján
A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium dísztermében május 9-én, szombaton délelőtt fél tíz órától Kovács Gergely posztulátor tart előadást, a Gimnázium névadásának 25. évfordulója alkalmából. Ezt követi a középiskolások vetélkedője, a Márton Áron Gimnázium és a Piarista Tanulmányi Ház szervezésében.

Márton Áron Imatúra 2015
Idén július 25–augusztus 2. között a Szentegyháza –Szeltersz – Szentimrei büdösbarlang – Csíksomlyó zarándokúton szervezik meg a Márton Áron imatúrát. Ezt a sajátos lelkigyakorlatot – azaz csendes imával egybekötött gyalogtúrát – jezsuiták, ignáci lelkiségű nővérek és laikusok, valamint a szentegyházasfalvi Szent Gellért Alapítvány szervezi meg 18-39 év közötti magyar fiatalok számára 1995 óta minden évben. Jelentkezni július 15-ig lehet a 0755-533.101-es telefonszámon.

Az időjárásról: Ma északnyugaton, nyugaton lesz több felhő, ott záporeső, esetleg zivatar is kialakulhat, máshol ugyanakkor több órás napsütésre lehet számítani. A légmozgás általában gyenge, mérsékelt. A csúcshőmérséklet 22 és 28 fok között alakul. 

MRE – Hírszolgálat, 2015. május 5.


H Í R E K   R E G G E L

Médiaapostolok képzése Nagyváradon
A Nagyváradi Püspökség szervezésében május 9-én, szombaton új érdeklődőkkel gazdagodva folytatódik az egyházközségi médiaapostolok képzése. A délelőtt tíz órakor kezdődő programnak az Egyházmegyei Pasztorális Központ ad otthont a Kanonok Sor 13 szám alatt. A képzés elsődleges célja olyan személyek felkészítése, akik szakszerűen hirdetik meg a regionális egyházi rendezvényeket, és azokról igényes beszámolót is készítenek.

Bérmaúton a főpásztor
Ma délelőtt tíz órakor Búzásbesenyőn 32 fiatal részesül Jakubinyi György érsek kézfeltétele által a bérmálás szentségében.

Folytatódik a Szent Antal nagykilenced
– A csíksomlyói kegytemplomban keddenként a nyolckor kezdődő szentmise szónoka felváltva Bőjte Mihály és Urbán Erik ferences atyák lesznek. A fél tizenegyes szentmisén, Veres Sándor Levente kászonújfalvi plébános prédikál. Az este hétkor kezdődő szentmise keretében Csintalan László csíkdelnei plébános mond szentbeszédet, amelybe a Mária Rádión keresztül és a csiksomlyó.ro oldalon is bekapcsolódhatunk.
Májusban az esti szentmise előtt félórával ünnepélyes Mária-ájtatosságra kerül sor, melyen ma közremúködik a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-templom Laudate kórusa, Lőfi Gellért vezényletével.
– A szatmárnémeti Szent Antal templomban, ma délelőtt a tíz órakor kezdődő szentmisén a prédikációkat Istvánfi Szilárd, a szatmárnémeti Szent Család plébánia segédlelkésze tartja.
– A székelyudvarhelyi ferences templomban ma délelőtt tíz órától Papp Antal zetelaki plébános mondja a szentbeszédet.

Előadás Baróton és Korondon
– Ma este hét órakor a baróti Erdővidék Múzeuma Kászoni Gáspár termében Szeressük az igazságot. Spiritualitás és gyakorlat címmel Takó István kolozsvári egyetemi lelkész, szentpéteri plébános tart vetítéssel egybekötött előadást. Házigazda: Hoffmann Edit muzeológus. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
– Ma este szintén hét órától Ilyés Erika segítő nővér előadást tart Értékes vagyok címmel, a korondi plébánia hittantermében.

Szerzetesség útja – kiállítás
Ferenc pápa meghirdette a „Megszentelt élet évét”, melynek középpontjában azok a férfiak és nők állnak, akik életüket Isten kezébe és az emberek szolgálatába helyezték. Ebből az alkalomból a csíkszeredai Szent Kereszt Plébánia ifjúsági csoportja Szerzetesség Útja címmel egy kiállítást rendez, mely betekintést nyújt, ugyanakkor röviden bemutatja a különböző szerzetesrendeket is.
A kiállítás a csíksomlyói kegytemplom folyosóján lesz megtekinthető május 9-10. között, délelőtt kilenc órától.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Május 6-án a szerdai párbeszédek hatodik alkalma következik. Témája: Humor, derű, játékosság. Meghívottak: Becsky Borbála, Márton Előd lelkész és Székely Áron komikus. Minden érdeklődőt várnak szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Szerzetesek Napja Szilágysomlyón
Ferenc pápa buzdítását követve a Megszentelt Élet Évében a Nagyváradi Püspökség lehetőséget biztosít arra, hogy a hívek betekintést nyerjenek a szerzetesek életébe. Ezért május 10-én, vasárnap délután három órától imára és találkozásra hívják mindazokat, akik a mallersdorfi ferences nővérek múltját, jelenét és jövőbeli terveit szeretnék megismerni. A találkozó programja az ő egykori székhelyükön, Szilágysomlyón, a Kultúrotthonban kezdődik, ahol a velük való találkozáson túl olyan személyekkel is találkozhatnak az érdeklődők, akiknek az élete valamilyen formában kötődik a nővérekhez: náluk nevelkedtek vagy náluk találtak oltalomra. A nap végén a jelenlévők a plébániatemplomban adnak hálát a hivatás ajándékáért és a kitartás kegyelméért.

Felvételi a gyulafehérvári kisszemináriumba
A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum felvételt hirdet a 2015/2016-os tanévben induló IX. osztályába, azon fiúknak, akik sikerrel elvégzik/elvégezték a VIII. osztályt, magaviseletük 10-es, és 2015. szeptember 15-ig nem töltik be a 18. életévüket. Várják azoknak a fiúknak a jelentkezését, akik papi hivatást éreznek lelkükben vagy kántori oklevél megszerzéséhez képzésben szeretnének részesülni.
Az I. szesszióban felvételizni szándékozók május 15-ig jelentkezhetnek plébánosuk vagy iskolai hitoktatójuk által a Mária Rádió honlapján található elérhetőségen. (ezt nem kell beolvasni: gmgkdirector@gmail.com Telefonszám: 0258-819.869)

Az időjárásról: Ma északnyugaton, nyugaton lesz több felhő, ott záporeső, esetleg zivatar is kialakulhat, máshol ugyanakkor több órás napsütésre lehet számítani. A légmozgás általában gyenge, mérsékelt. A csúcshőmérséklet 22 és 28 fok között alakul.

MRE – Hírszolgálat, 2015. május 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment