2015. március 12. – Hírek és programajánló

​H Í R E K   E S T E
 

Imavirrasztás - „24 órát az Úrért”
Ferenc pápa nagyböjti üzenetében felhívást tett arra, hogy március 13-án és 14-én egyházmegyei szinten is tartsanak huszonnégy órás szentségimádást, imanapot. 
„A végtelen irgalmas Isten” jelige alatt szervezett napba a Mária Rádió is bekapcsolódik. Pénteken este tíz órától szombat reggel fél hétig a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király templomból szentségimádást közvetítünk.
A kolozsvári Szent Mihály templomban péntek délután öt órakor keresztúti ájtatossággal kezdődik, majd szentmisével folytatódik a bűnbánati nap. Éjszaka szentségimádást tartanak a plébániai épületében lévő kápolnában. Szombaton egész nap gyónási lehetőség lesz a templomban. A „Huszonnégy óra az Úrért” imaalkalom szombat este hat órakor szentmisével zárul.
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség egész éjszakai szentségimádással kapcsolódik bele a pápa által kezdeményezett világ-imanapba. A péntek esti szentmise után fél nyolc órától szombat reggelig, óránként váltják egymást a közösség lelkiségi csoportjai.
A csíkszentmiklósi plébániatemplomban pénteken este fél hét órakor kezdődik és szombat este hat órakor szentmisével zárul a „Huszonnégy óra az Úrért” imaalkalom. Hívják és várják a környékbelieket együtt imádkozni. 
A székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György plébániatemplomban a bűnbánati liturgia pénteken délután öt órakor kezdődik. Este hat órakor szentmise, hét órától keresztúti ájtatosság, majd nyolc órától szentségimádás lesz egyénileg és csoportokban, közösségekkel. A bűnbánati liturgia szombaton délután öt órakor szentmisével zárul.
A csíksomlyói kegytemplomban pénteken, a negyed hattól kezdődő keresztút és az esti szentmise után, helyezik ki az Oltáriszentséget imádásra este tizenegy óráig. 
Kászonújfaluban március 13-án fél öt órakor keresztúttal kezdődik a bűnbánati est. 
A fenyédi templomban este nyolc órától tartanak szentségimádást.
A kézdivásárhelyi Boldog Özséb egyházközség is bekapcsolódik a 24 órás szentségimádásba. Pénteken negyed öttől keresztút, utána szentmise. Szombaton délután öt órakor szentmisével zárul az imaalkalom.

Imaest és lelkinap Székelyudvarhelyen
Holnap este hét órától Beöthy Tamás-imaestet tartanak a Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában.
A Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban, március 14-én, szombaton nagyböjti lelkinapra kerül sor Kiengesztelődés témában, Jakabos Barnabás jezsuita atya vezetésével. Várják az érdeklődők jelentkezését a 0755-489.743-as telefonszámon.

Kolozsváron ünnepli 9. születésnapját az Erdélyi Mária Rádió
2006. március 25-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén szólalt meg hazánkban a Mária Rádió, amely Szent II. János Pál pápa megfogalmazásában „mérhetetlen ajándék egyházunk számára”. Az együtt megélt kilenc évért március 28-án, szombaton adunk hálát, kérve továbbra is a Szűzanya pártfogó gondoskodását. Az ünnepi szentmisének, közönségtalálkozónak és kulturális programnak Kolozsvár ad otthont, ahova stúdióink területéről induló szervezett járatokat biztosítunk. Érdeklődni és jelentkezni az irodai telefonszámokon lehetséges. Hívjuk, várjuk kedves hallgatóinkat, találkozzunk, hogy hálát adjunk, hogy új erőre kapjunk!

Triduum Kisbácsban
A kisbácsi egyházközségben három napos nagyböjti lelkigyakorlat tartnak. Pénteken és szombaton este hat órakor, vasárnap reggel nyolc órakor és délelőtt tizenegy órakor kezdődik szentmiséken az elmélkedéseket Boldizsár Ferenc gyergyószentmiklósi segédlelkész vezeti. 

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A Szent István plébánián holnap este hét órától, a Belső iránytű programsorozat keretében, Kádár Annamária pszichológus, egyetemi adjunktus tart előadást Az én utam a mesehős útja címmel. Az előadás keretében a Mesepszichológia című könyvek bemutatója is lesz.

Nagyböjti kerületi ifjúsági lelkinap Székelyudvarhelyen
A székelyudvarhelyi főesperesség ifjúsági lelkinapra hívja meg a kerület fiataljait, hogy együtt elmélkedve, imádkozva, műhelymunkák által közelebb kerüljenek Istenhez, önmagukhoz, embertársaikhoz. A Te arcodat keresem Uram mottójú lelkinap a Márton Áron Ifjúsági Házban, március 14-én, délelőtt fél tíztől kezdődik, moderátora Tamás Huba homoródkarácsonyfalvi plébános. A lelkinapról Kovács Péter székelykeresztúri plébános, kerületi ifjúsági referens nyilatkozott rádiónknak.

Az időjárásról: Pénteken szeles időre készülhetünk, az ég erősen felhős, borult lesz felettünk. Többfelé eső, zápor, a hegyvidéken hózápor, havas eső is kialakulhat. Hajnalban -4, +3, délután 6-11 C fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 12.H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

A Bárka és Hit és fény közösség alapítója kapja idén a Templeton-díjat
Jean Vanier-nek, az értelmi fogyatékosok közösségei nemzetközi hálózata, a Bárka közösség létrehozójának ítélték oda idén a világ egyik legrangosabb vallási és spirituális elismerését a Templeton-díjat – adta hírül az MTI. A Templeton Alapítvány tegnap Londonban jelentette be a kitüntetett nevét, hangsúlyozva, hogy a 86 éves Jean Vanier személyében egy különleges személyiséget díjaz, aki a társadalom legelesettebb tagjainak felkarolásával „lehetőséget teremt arra, hogy a világot jobbá változtassuk”. A katolikus filozófus, teológus alapította a Hit és fény nevű közösséget, amely értelmi fogyatékosok családjait támogatja. A hálózatnak már 82 országban 1500 csoportja van.

Imavirrasztás - „24 órát az Úrért”
Ferenc pápa nagyböjti üzenetében felhívást tett arra, hogy március 13-án és 14-én egyházmegyei szinten is tartsanak huszonnégy órás szentségimádást, imanapot.
„A végtelen irgalmas Isten” jelige alatt szervezett napba a Mária Rádió is bekapcsolódik. Pénteken este tíz órától szombat reggel fél hétig a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király templomból szentségimádást közvetítünk.
A kolozsvári Szent Mihály templomban péntek délután öt órakor keresztúti ájtatossággal kezdődik, majd szentmisével folytatódik a bűnbánati nap. Éjszaka szentségimádást tartanak a plébániai épületében lévő kápolnában. Szombaton egész nap gyónási lehetőség lesz a templomban. A „Huszonnégy óra az Úrért” imaalkalom szombat este hat órakor szentmisével zárul.
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközség egész éjszakai szentségimádással kapcsolódik bele a pápa által kezdeményezett világ-imanapba. A péntek esti szentmise után fél nyolc órától szombat reggelig, óránként váltják egymást a közösség lelkiségi csoportjai.
A csíkszentmiklósi plébániatemplomban pénteken este fél hét órakor kezdődik és szombat este hat órakor szentmisével zárul a „Huszonnégy óra az Úrért” imaalkalom. Hívják és várják a környékbelieket együtt imádkozni.
A székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György plébániatemplomban a bűnbánati liturgia pénteken délután öt órakor kezdődik. Este hat órakor szentmise, hét órától keresztúti ájtatosság, majd nyolc órától szentségimádás lesz egyénileg és csoportokban, közösségekkel. A bűnbánati liturgia szombaton délután öt órakor szentmisével zárul.
A csíksomlyói kegytemplomban pénteken, a negyed hattól kezdődő keresztút és az esti szentmise után, helyezik ki az Oltáriszentséget imádásra este tizenegy óráig. A szentségimádás vezetésére csoportok jelentkezését várják a sekrestyében.

Kolozsváron ünnepli 9. születésnapját az Erdélyi Mária Rádió
2006. március 25-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén szólalt meg hazánkban a Mária Rádió, amely Szent II. János Pál pápa megfogalmazásában „mérhetetlen ajándék egyházunk számára”. Az együtt megélt kilenc évért március 28-án, szombaton adunk hálát, kérve továbbra is a Szűzanya pártfogó gondoskodását. Az ünnepi szentmisének, közönségtalálkozónak és kulturális programnak Kolozsvár ad otthont, ahova stúdióink területéről induló szervezett járatokat biztosítunk. Érdeklődni és jelentkezni az irodai telefonszámokon lehetséges. Hívjuk, várjuk kedves hallgatóinkat, találkozzunk, hogy hálát adjunk, hogy új erőre kapjunk!

A pap a fejlődés és a szolgálat között
Március 9-11. között Páll József Leó ferences atya lelkinapot tartott a szatmári egyházmegye papjainak, előbb a szatmári, majd a nagykárolyi, végül pedig a máramarosi főesperességben. Az eseményről bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

A hivatás szabadsága – előadás Kolozsváron
Ma este nyolc órától a Kolozsvári Katolikus Egyetemi Lelkészség első emeleti termében Balla Barnabás pálos szerzetes A hivatás szabadsága címmel előadást tart.

Egy nap Ferenc pápával
Jorge Mario Bergoglio-t 2013. március 13-án választotta a bíborosi testület pápává. Szentatyánk megválasztásának évfordulója alkalmából a Szatmári Egyházmegye több pontján elmélkedéseket tartanak, melyeken Ferenc pápa és Assisi Szent Ferenc írásaiból olvasnak fel.
Nagykárolyban, a Kalazanci Szent József templomban a ma esti szentmise után tartják az elmélkedést. A szatmárnémeti Székesegyházban, Nagybányán a Szentháromság templomban és Máramarosszigeten a Borromeo Szent Károly templomban pénteken az esti szentmisét követően, Túrterebesen pedig hat órától az Ifjúsági Házban lesz felolvasás. Várják a híveket, akik töltekezni, valamint a pápáért szeretnének imádkozni.

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A Szent István plébánián holnap este hét órától, a Belső iránytű programsorozat keretében, Kádár Annamária pszichológus, egyetemi adjunktus tart előadást Az én utam a mesehős útja címmel. Az előadás keretében a Mesepszichológia című könyvek bemutatója is lesz.

Virrasztás a nagyváradi székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére holnap este hat órakor szentségimádást, nyolc órakor pedig szentmisét tartanak a nagyváradi székesegyházban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Gyenge Béla a nagyváradi Szent József templom plébánosa.

Az időjárásról: Ma felhős, borult lesz felettünk az ég. Országszerte eső, zápor, a magasabban fekvő területeken hózápor kialakulására kell számítani. Hajnalban helyenként fagypontig csökken a hőmérséklet, délután 4-10 C fokra van kilátás.

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 12.

About the author

maradmin

Leave a Comment