2015. március 18. – Hírek és programajánló

​H Í R E K   E S T E
 

Szent József búcsúk
– Csíkszeredában a Püspöki Hivatal kápolnájának védőszentje Szent József. Búcsúünnepét holnap délután négy órakor tartják. Az ünnepi szónok: Csont Ede tusnádi plébános.
– A szatmárnémeti, sugárúti templom búcsúmiséjére csütörtökön, a kis templomtér miatt két időpontban kerül sor: reggel kilenc és délelőtt tizenegy órától. Oláh Zsolt, a nagybányai Szentháromság egyházközösség segédlelkésze mondja a szentbeszédet.
– Kaplonyban holnap délelőtt tizenegy órakor kezdődik a búcsú. A szentmisén, melyet rádiónk közvetít, Szinovácz György mezőpetri plébános prédikál.
– Batizon holnap délelőtt tizenegy órától Anderco Ottó rónaszéki lelkész mutatja be a búcsús szentmisét.
– Segesváron szintén csütörtökön ünneplik a templom búcsúját. A délután öt órakor kezdődő szentmisén Gödri István feketehalmi plébános prédikál.
– A sepsiszentgyörgyi Szent József egyházközség búcsúján, holnap este hat órakor a szentbeszédet Gábos Zoltán málnásfürdői plébános tartja.
– A Kolozsvár Írisz telepi templomban is holnap este hat órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Takó István egyetemi lelkész mondja.
– Nagyváradon is a Szent József-telepi plébániatemplom búcsú ünnepe holnap délután 5-órakor lesz. A szentmise főcelebránsa Kruzslitz Imre a Hegyköztótteleki Szent József egyházközség plébánosa, ahol március 21-én, szombaton 12-órakor tartják a templom búcsúünnepét.

Egyetemista Kórustalálkozó
Idén ötödik alkalommal kerül megrendezésre a Kolozsvári Magyar Egyetemista Kórustalálkozó holnap este hét órai kezdettel. A rendezvénynek minden évben más-más kolozsvári templomban ad otthont, az idei alkalommal az Evangélikus-Lutheránus templom. 
Fellépnek: a Kolozsvári Babes Bolyai Tudományegyetem Református Teológia Kamarakórusa, a Protestáns Teológiai Intézet vegyeskara, az UniCante egyetemi kórus és a Visszhang kórus.

Triduum az udvarhelyi ferenceseknél, Temesváron és Margittán
– Március 19-21 között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a székelyudvarhelyi ferences templomban. Az este hat órakor kezdődő szentmiséken az elmélkedéseket Urbán Erik atya, a csíksomlyói kegytemplom igazgatója tartja.
-A temesvár-józsefvárosi plébániatemplomban március 20-22. között nagyböjti lelkigyakorlatra kerül sor. Szilvágyi Zsolt helyi plébános meghívására az elmélkedéseket Kovács Zsolt nagyváradi püspöki irodaigazgató tartja. A lelkigyakorlat március 20-án és 21-én délután öt órakor kezdődik, március 22-én, vasárnap az elmélkedésre a fél tizenkét órakor kezdődő szentmise keretében kerül sor. 
– A margittai templomban a nagyböjti lelkigyakorlatos szentmisék március 19-21. között este hat órakor kezdődnek. 
Ez alól kivétel a pénteki nap, amikor háromnegyed hattól keresztút előzi meg a szentmisét. Mivel 2015 a megszentelt élet éve, a lelkigyakorlatot egy ferences szerzetes fogja tartani.

Menet az életért Nagyváradon
A születések számának csökkenésére, a demográfiai krízis fokozódására szeretnék felhívni a figyelmet Nagyvárad keresztény felekezetei és az életvédő szervezetek képviselői március 21-én, szombaton délelőtt tizenegy órai kezdettel a Szakszervezetek Művelődési Háza előtti téren, a December 1. parkban. A „Minden élet ajándék!” mottót viselő program lezárásaként a résztvevők a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikára vonulnak, bátorítva a leendő kismamákat a gyermekvállalására.

Kántorok és kórusvezetők továbbképzője
A Nagyváradi Egyházmegyei Laikusképző Központ az egyházmegye kántorai és kórusvezetői számára továbbképzőt szervez március 21-én, szombaton Nagyváradon, a Kanonok Sor 13. szám alatt. A második alkalommal megrendezésre kerülő eseményre a szervezők várják az egyházi alkalmazásban lévő-, illetve az önkéntesen szolgálatot teljesítő kántorokat és kórusvezetőket egyaránt. A délelőtt tíz órakor közös imával kezdődő program keretében Kercza Asztrik, ferences szerzetes Budapestről tart majd előadásokat az egyházi zene és a kántori szolgálat fontosságáról.

Resurrexit Zenefesztivál Csíkszeredában
Április 24-25 között a csíkszeredai Segítő Mária Líceumban kerül sor a Gyulafehérvári Főegyházmegye zenecsoportjainak találkozójára. A Resurrexit zenefesztivál néhány kulcsszava: dicsőítés, szolgálat, szentmise, zenecsoportok, Isten és Te. Jelentkezni a Mária Rádió honlapján található elérhetőségen lehet március 22-ig. (http://fif.ma/?q=node%2F132) 

Az időjárásról: Csütörtökön már erőteljesebb gomolyfelhő-képződésre készülhetünk, az ország nagy részén esős időre kell számítani, helyenként havaseső is előfordulhat. Hajnalban többfelé fagypont alatti értékek lesznek, napközben 2-9 C fok várható. Többfelé megélénkül a keleti, északkeleti szél, néhol viharossá válhat.

MRE – Hírszolgálat, 2015. március 18.

 


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Piarista örökfogadalomtétel Nagykárolyban
Boldog Celestina Donati ünnepén, ma délután hat órakor a nagykárolyi Kalazanci Szent József templomban, Tóth Borbála első fogadalmat tesz és beöltözik, a Jó Pásztorról nevezett Ágnes nővér harmadik alkalommal újítja meg egyszerű fogadalmát egy évre, valamint a piarista nővérek mind megújítják fogadalmukat.
A szentmise főcelebránsa Schönberger Jenő püspök, a szentbeszédet Vereb Zsolt piarista, a mosonmagyaróvári Piarista Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola igazgatója mondja.

Hogy kerültem a börtönbe?
Ezzel a címmel tart előadást a Kolozsvári Katolikus Egyetemi Lelkészség első emeleti termében ma este nyolc órakor Dominic McDormott börtönevangélizátor, az angliai Forrás közösség vezetője. Beszél az életéről, megtéréséről, Istenkapcsolatáról. Az alkalom angol nyelven lesz megtartva, melyhez magyar fordítás kapcsolódik.

Szent József búcsúk
– Csíkszeredában a Püspöki Hivatal kápolnájának védőszentje Szent József. Búcsúünnepét holnap délután négy órakor tartják. Az ünnepi szónok: Csont Ede tusnádi plébános.
– A szatmárnémeti, sugárúti templom búcsúmiséjére csütörtökön, a kis templomtér miatt két időpontban kerül sor: reggel kilenc és délelőtt tizenegy órától. Oláh Zsolt, a nagybányai Szentháromság egyházközösség segédlelkésze mondja a szentbeszédet.
– Kaplonyban holnap délelőtt tizenegy órakor kezdődik a búcsú. A szentmisén, melyet rádiónk közvetít, Szinovácz György mezőpetri plébános prédikál.
– Batizon holnap délelőtt tizenegy órától Anderco Ottó rónaszéki lelkész mutatja be a búcsús szentmisét.
– Segesváron szintén csütörtökön ünneplik a templom búcsúját. A délután öt órakor kezdődő szentmisén Gödri István feketehalmi plébános prédikál.
– A sepsiszentgyörgyi Szent József egyházközség búcsúján, holnap este hat órakor a szentbeszédet Gábos Zoltán málnásfürdői plébános tartja.
– A Kolozsvár Írisz telepi templomban is holnap este hat órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Takó István egyetemi lelkész mondja.
– Nagyváradon is a Szent József-telepi plébániatemplom búcsú ünnepe holnap délután 5-órakor lesz. A szentmise főcelebránsa Kruzslitz Imre a Hegyköztótteleki Szent József egyházközség plébánosa, ahol március 21-én, szombaton 12-órakor tartják a templom búcsúünnepét.

Egyetemista Kórustalálkozó
Idén ötödik alkalommal kerül megrendezésre a Kolozsvári Magyar Egyetemista Kórustalálkozó március 19-én, csütörtökön este hét órai kezdettel. A rendezvénynek minden évben más-más kolozsvári templomban ad otthont, az idei alkalommal az Evangélikus-Lutheránus templom.
Fellépnek: a Kolozsvári Babes Bolyai Tudományegyetem Református Teológia Kamarakórusa, a Protestáns Teológiai Intézet vegyeskara, az UniCante egyetemi kórus és a Visszhang kórus.

Kilenc éves az Erdélyi Mária Rádió
2006. március 25-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén szólalt meg hazánkban a Mária Rádió. Az együtt megélt kilenc évért március 28-án, szombaton adunk hálát Kolozsváron. Az ünnepi szentmise a Szent Mihály templomban déli tizenkét órakor kezdődik. Hívjuk és várjuk hallgatóinkat ünnepeljünk együtt Kolozsváron. Stúdióink területéről autóbuszok indulnak. Érdeklődni és jelentkezni az irodai telefonszámokon lehetséges.

Triduum az udvarhelyi ferenceseknél, Temesváron és Margittán
– Március 19-21 között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a székelyudvarhelyi ferences templomban. Az este hat órakor kezdődő szentmiséken az elmélkedéseket Urbán Erik atya, a csíksomlyói kegytemplom igazgatója tartja.
-A temesvár-józsefvárosi plébániatemplomban március 20-22. között nagyböjti lelkigyakorlatra kerül sor. Szilvágyi Zsolt helyi plébános meghívására az elmélkedéseket Kovács Zsolt nagyváradi püspöki irodaigazgató tartja. A lelkigyakorlat március 20-án és 21-én délután öt órakor kezdődik, március 22-én, vasárnap az elmélkedésre a fél tizenkét órakor kezdődő szentmise keretében kerül sor.
– A margittai templomban a nagyböjti lelkigyakorlatos szentmisék március 19-21. között este hat órakor kezdődnek. Ez alól kivétel a pénteki nap, amikor háromnegyed hattól keresztút előzi meg a szentmisét. Mivel 2015 a megszentelt élet éve, a lelkigyakorlatot egy ferences szerzetes fogja tartani.

Fogadalmat újítanak a Mária Légiósok
Március 21-én, délelőtt tíz órakor a székelyudvarhelyi Szent Miklós templomban kerül sor a Mária Légió központi, évenkénti ünnepségére, az Aciesre (ejtsd: Ácsieszre), ahol a légiósok újra megújítják fogadalmukat a Szűzanyának, és egyben erőt, és áldást kérnek Tőle munkájukhoz egy újabb évre. Várják a tagjaikat, a háttérimádkozókat és minden Mária tisztelőt, hogy együtt ünnepeljenek szombaton Székelyudvarhelyen.

Az időjárásról: Ma az ország nyugati felében folytatódik a napos csapadékmentes idő, de helyenként gomolyfelhők megjelenésére kell számítani. Az ország többi részén eső, havaseső várható. Többfelé megélénkül a keleti, északkeleti szél.

MRE – Hírszolgálat, 2015. március 18.

About the author

maradmin

Leave a Comment