2015. március 3. – Hírek és programajánló

​H Í R E K   E S T E
 

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Nő, Feleség Anya címmel március 4-én, a szerdai párbeszédek negyedik alkalma következik. Témája: a nőiesség, a feleség - és anyaszerep, illetve ezek közti összefüggések, ezek egyensúlya. De arról is beszélnek, hogy mindez hogyan szerepel Isten tervében, hogyan élik meg a nők maguk, a körülöttük levő férfiak, férjek, apák. Meghívottak: Sófalvi Adél, György Tibor plébános és Becsky Borbála. Moderátor Bakó Mária. Minden érdeklődőt várnak március 4-én, szerdán este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Könyvbemutató Csíkszeredában
A Millenniumi templomban holnap az esti hat órakor kezdődő szentmise után bemutatják Wilhelm Brusnes bencés atya Hogyan tanult Jézus hinni című művét. A könyvet fordította és kiadását gondozta Gyurás István jezsuita atya. A bemutatón a fordító és kiadó mellett, Jitianu Líviu egyetemi tanár ismerteti a könyvet.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, dicsőíteni, engesztelni, lelkileg felüdülni, megpihenni vágyókat. 

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara által szervezett Katolikus Akadémia második félévi előadásainak sorát március 5-én, csütörtökön este hét órától Angi István nyitja, Szavakon túli útkeresés az égiekhez címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők.

Nők ökumenikus világimanapja
Március 6-án, tartják világszerte a Nők ökumenikus imanapját, amelybe Erdélyben is egyre több nőszövetség kapcsolódik be. A „Jézus ezt mondta nekik: Értitek, hogy mit tettem veletek?” hívó gondolatú ökumenikus világimanapi liturgiát idén a bahamai nők állították össze.
- A székelyudvarhelyi különböző felekezetű nőszövetségek a baptista imaházban március 6-án, este hat órától imádkoznak együtt. 
- A korondi katolikus, unitárius és református női közösségek március 6-án, este hat órakor kezdik az imanapi liturgiát a helyi unitárius templomban.
- Sepsiszentgyörgyön március 6-án, este hat órakor az unitárius templomban tartják a Nők nemzetközi ökumenikus világnapját. 
- Székelykeresztúron március 5-én, csütörtökön este hat órától az unitárius templomban kerül sor az Imádkozó nők napjára, a különböző felekezetű asszonyközösségek és a városban szolgáló lelkipásztorok közreműködésével.
- Temesváron március 6-án, pénteken délután fél öt órai kezdettel a temesvári evangélikus-lutheránus templom látja vendégül a Bega-parti város különböző vallásfelekezeteinek női képviselőit.

Negyven nap az életért
Naponta közel 400 gyermek esik Romániában abortusz áldozatává, amelyből 16 Kolozsváron történik. Február 18-tól március 29-ig, Kolozsváron a római katolikus és a görög katolikus egyház felkérésére, a hívek közösen imádkoznak az életért, bekapcsolódva a mozgalomba, amely az egész világon az abortusz megszüntetéséért küzd. Ennek a megmozdulásnak 3 formája van: ima és böjt, a közösség mozgósítása és békés jelenlét reggel hét órától este hét óráig a Dominic Stanca szülészeti klinika előtt.

Bevezetés a szentignáci lelkigyakorlatokba
Március 19-22 között A mélységből kiáltok hozzád címmel lelkigyakorlatra kerül sor a csíkszentdomokosi segítőnővéreknél. A lelkigyakorlat elemei: egyéni és közös elmélkedések, test és lélek imája, különböző imamódok gyakorlása, személyes kíséret, rövid impulzusok a szentignáci lelkiség alapjairól. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni március 14-éig lehet a bereczki.silvia@segitnonoverek.info címen.

Zarándoklat boldogemlékű Áron püspök szentté avatásáért
Március 19-21. között ötödik alkalommal szerveznek zarándoklatot Márton Áron püspök nyomdokain. Felkeresik szülőfaluját Csíkszentdomokost, a börtönévek leghírhedtebb helyszínét Máramarosszigetet, a püspökszentelés helyszínét Kolozsvárt és a püspöki székhelyet Gyulafehérváron. Jelentkezni lehet március 10-ig, a 0726-107.002-es vagy a 0744-472.178-as telefonszámokon.

Az időjárásról: Szerdán tovább tart a felhős, borongós idő. Helyenként kisebb eső, zápor, a hegyekben havas eső, gyenge havazás továbbra is előfordulhat. A nyugati, északnyugati szél erős, helyenként viharossá válik. Hajnalban -6, +2, délután 6-11 C fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 3.H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Családos hétvége Erdődhegyen
Húsz család vett részt a február 28. és március 1. között tartott családos hétvégén, az erdődhegyi Helga Winter Közösségi Házban. Betekintést nyertek a családi örökség bibliai megjelenésébe, megismerték a modern pszichológusok meglátásait a család fejlődéséről, az ősöktől hozott értékekről, hagyományokról, viselkedési mintákról.

Nyílt Nap a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumban
A Nyílt Nap lehetőséget kínál minden érdeklődő gyereknek és szüleiknek, hogy megismerkedhessenek az iskola szellemiségével, a tanárokkal és nevelőkkel, megszemléljék a családias bentlakást, az oktatás korszerű helyszíneit. Várják az érdeklődőket ma délután fél öt órától a Gimnázium dísztermében. Tamás Levente a Segítő Mária Gimnázium igazgatója nyilatkozott rádiónknak.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Nő, Feleség Anya címmel március 4-én, a szerdai párbeszédek negyedik alkalma következik. Témája: a nőiesség, a feleség - és anyaszerep, illetve ezek közti összefüggések, ezek egyensúlya. De arról is beszélnek, hogy mindez hogyan szerepel Isten tervében, hogyan élik meg a nők maguk, a körülöttük levő férfiak, férjek, apák. Meghívottak: Sófalvi Adél, György Tibor plébános és Becsky Borbála. Moderátor Bakó Mária. Minden érdeklődőt várnak március 4-én, szerdán este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Szabadulás a függőségek rabságából
Március 19-22 között, a Gyulafehérvári Caritas – KI-ÚT konzultációs program szenvedélybetegeknek és a magyarországi Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat lelkigyakorlatot szervez szenvedélybetegeknek és hozzátartozóinak Fazekas György vezetésével, Csíksomlyón, a Szent István Gyermekvédelmi Központban. A jelentkezés feltétele: valamilyen függőségben való érintettség, valamint a vágy a változásra, illetve a teljes programon való részvétel. Érdeklődni és jelentkezni március 16-áig lehet a 0733-773-577-es telefonszámon.

Egyházközségi média-apostolok képzése Nagyváradon
A Nagyváradi Püspökség szervezésében egyházközségi média-apostolok képzése indul Nagyváradon március 7-én, szombaton. A délelőtt tíz órakor kezdődő programnak az Egyházmegyei Pasztorális Központ ad otthont a Kanonok Sor 13. szám alatt. A képzés elsődleges célja, olyan személyek felkészítése, akik a regionális egyházi rendezvényeket megfelelő módon meghirdetik és azokról beszámolót is készítenek.

Nagyböjti élménykiállítás a Jakab Antal Tanulmányi Központban
A csíksomlyói Pro Educatione Egyesület és a nagyváradi Posticum kulturális és ifjúsági központ szervezésében március 9-től és április 3-áig, naponta reggel nyolc és este hat óra között Nagyböjti Időutazás címmel interaktív kiállításra kerül sor. A kiállításról Kis Adél nyilatkozott rádiónknak. Jézus szenvedéstörténetének bemutatása 45 perc. A nagyböjti Időutazás interaktív kiállításra a 0722-388.651-es telefonszámon lehet bejelentkezni.

Zarándoklat boldogemlékű Áron püspök szentté avatásáért
Március 19-21. között ötödik alkalommal szerveznek zarándoklatot Márton Áron püspök nyomdokain. Felkeresik szülőfaluját Csíkszentdomokost, a börtönévek leghírhedtebb helyszínét Máramarosszigetet, a püspökszentelés helyszínét Kolozsvárt és a püspöki székhelyet Gyulafehérváron. Jelentkezni lehet március 10-ig, a 0726-107.002-es vagy a 0744-472.178-as telefonszámokon.

Bevezetés a szentignáci lelkigyakorlatokba
Március 19-22 között A mélységből kiáltok hozzád címmel lelkigyakorlatra kerül sor a csíkszentdomokosi segítőnővéreknél. A lelkigyakorlat elemei: egyéni és közös elmélkedések, test és lélek imája, különböző imamódok gyakorlása, személyes kíséret, rövid impulzusok a szentignáci lelkiség alapjairól. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni március 14-éig lehet a bereczki.silvia@segitnonoverek.info címen.

Az időjárásról: A tavaszias idő után ismét egy hidegfront érkezik fölénk. Országszerte megnövekszik a felhőzet, többfelé várható eső, zápor, a hegyekben hózápor is. Északon és északnyugaton kiadósabb mennyiség eshet, akár 15-20 liter/m2. A szél is megerősödik, többfelé viharos lökések kísérhetik, helyenként elérve az 50 km/h sebességet. Lehűlés veszi kezdetét, mely egész a hét végéig tart.

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 3.

About the author

maradmin

Leave a Comment