2015. november 17. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Hétköznapok szentjei

A novemberi tematikus napunk Ferenc pápa felhívása alapján épül fel, mely szerint „szentnek lenni nem kevesek előjoga, hanem mindenki hívatása.” Holnap meghívottjainkkal a hétköznapok szentjeit keressük, tematikus műsorainkban róluk beszélgetünk, de lesz alkalom a hallgatókkal való együttgondolkodásra és a hat stúdió közös rózsafüzér imádságára is. Tartsanak velünk.

Hétköznapok lelkigyakorlata Csíkszeredában és Marosvásárhelyen
November 10-től kedden esténként hét órától Csíkszeredában a Szent Imre Ifjúsági Központ épületében, Darvas Piroska segítőnővér, a Szív derűjének útján- címmel, szentignáci lelkigyakorlatot tart az Irgalmasság évének a fényében. Jelentkezni lehet a 0741 140 067-es telefonszámon.
Szerdánként, szintén este hét órától Marosvásárhelyen a Segitő Nővérek Kongregációjának kápolnájában, Bereczki Szilvia és Bajkó Júlia segítőnővérek várják az érdeklődőket. Jelentkezni ma estig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info e-mail címen.

Péter Páter Csíkszentdomokoson
Sebestyén Péter, marosvásárhelyi plébános mutatja be A jólét délibábja?  című könyvét holnap este hat órától a csíkszentdomokosi községháza dísztermében! Várnak minden érdeklődőt!

Szent Erzsébet - napi ünnepségek
November 19-én, csütörtökön búcsúkat tartanak Erdélyszerte.
A gyimesfelsőloki Árpádházi Szent Erzsébet Líceum kápolnájának búcsúja déli tizenkét órakor kezdődik, az ünnep szónoka Bodó Imre aranymisés plébános.
Gyergyószentmiklóson az Árpád-házi Szent Erzsébet Öregotthon búcsúját délelőtt tizenegy órakor ünneplik, szentbeszédet Csala László, csíkmenasági plébános mond. Marosvásárhelyen, a meggyesfalvi templom búcsúja délután öt órakor kezdődik, ünnepi szónok Páll Antal segesvári plébános.
Nagyenyeden szintén délután öt órától tartják a templom búcsú ünnepét. Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Tamás József püspök. A búcsúra háromnapos tridummal készülnek.
A szászvárosi egyházközségben is délután öt órától tartják a Szent Erzsébet-búcsút. A szentmisét Orbán Szabolcs, az Erdélyi Ferences Rend elöljárója celebrálja.
Nagyváradon két búcsúsmise is lesz csütörtökön. Déli tizenkét órától a Posticum Árpád-házi Szent Erzsébet tiszteletére felszentelt kápolnájának ünnepére kerül sor. A szentmisét, melyet rádiónk is élő adásban közvetít, Barta Szabolcs lazarista atya fogja bemutatni.
Délután öt órakor pedig a Szent Erzsébet Öregotthon kápolnájának búcsúünnepe lesz. Az intézmény lakói és alkalmazottai körében Böcskei László megyéspüspök mutatja be a búcsús szentmisét.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia következő előadását csütörtökön este hét órától Gábor Csilla egyetemi tanár tartja Fejezetek a kincses város hitéleti topográfiájából: a „Kolosvári könnyező Szűz” képe címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti épületének második emeleti dísztermében tartják. A belépés díjtalan. Minden érdeklődőt várnak!

Márton Áron - Az emberkatedrális
November 20-án, péntek délután 5 órától Csíkszentdomokoson mutatják be a nyári Vadárvácska alkotótábor munkáiból készült albumot Márton Áron – Az emberkatedrális címmel, amelyet Lázár Csilla, a Márton Áron Múzeum igazgatója mutat be. Közreműködnek Nagy Irén, Ferenczes István, és Ferenc Imre költők, valamint Gáll Mihály az album szerkesztője. A bemutató helyszíne a csíkszentdomokosi községháza díszterme. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Keresztény Agora
Újabb előadást tartanak a Keresztény Agora keretében a Székesegyház Plébánia szervezésében, november 21-én, szombaton délelőtt tizenegy órakor.  A meghívott előadó, Jitianu Liviu a Babeș– Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kar dékánhelyettese, aki Szatmáron osztja meg első alkalommal kutatási eredményeit az iszlám vallással kapcsolatban. Az
előadó által megfogalmazott cím felkiáltó jelt és kérdést tartalmazz egyszerre:  Az iszlám – a béke vallása!? Az izgalmasnak ígérkező téma meghallgatására és megvitatására mindenkit várnak, a Scheffler János Lelkipásztori Központ dísztermében (p-ta Libertatii 20 szám alatt).

Közönségtalálkozó Csíksomlyón
December hónap elsőszombatján, azaz december 5-én, közönségtalálkozó lesz a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi házban. A találkozó déli tizenkét órakor kezdődik és három órakor, az irgalmasság rózsafüzérének elimádkozásával ér véget. Ezen eseményen, melynek keretében sor kerül az önkéntestalálkozóra is, jelen lesz Karácson Tibor, műsorigazgató, több munkatárssal együtt. A találkozó után közösen veszünk részt az elsőszombati Mária-köszöntőn. Várjuk hallgatóinkat és önkénteseinket egyaránt.

Az időjárásról: Ma napközben északnyugat felől több felhő érkezik fölénk, és az ország északi, északnyugati felén valamint az erdélyi medencében kisebb eső is kialakulhat. Reggel többfelé pára, köd képződhet, korlátozott látási viszonyokat okozva. Keleten időnként megélénkülhet a szél. Délután 11-20 fokra van kilátás, a legmelegebb időre a déli tájakon élők számíthatnak.

MRE - Hírszolgálat, 2015. november 17.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap

A Gyulafehérvári Főegyházmegyében ma Hatolykán tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket a közös imádatra.

Hétköznapok szentjei
A novemberi tematikus napunk Ferenc pápa felhívása alapján épül fel, mely szerint „szentnek lenni nem kevesek előjoga, hanem mindenki hívatása.” Holnap meghívottjainkkal a hétköznapok szentjeit keressük, tematikus műsorainkban róluk beszélgetünk, de lesz alkalom a hallgatókkal való együttgondolkodásra és a hat stúdió közös rózsafüzér imádságára is. Tartsanak velünk.

Hétköznapok lelkigyakorlata Csíkszeredában és Marosvásárhelyen
November 10-től minden kedden este hét órától Csíkszeredában a Szent Imre Ifjúsági Központ épületében, Darvas Piroska segítőnővér, a Szív derűjének útján- címmel, szentignáci lelkigyakorlatot tart az irgalmasság évének a fényében. Jelentkezni lehet a 0741 140 067-es telefonszámon.
Szerdánként, szintén este hét órától Marosvásárhelyen a Segitő Nővérek Kongregációjának kápolnájában, Bereczki Szilvia és Bajkó Júlia segítőnővérek várják az érdeklődőket. Jelentkezni ma estig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info e-mail címen.

Péter Páter Csíkszentdomokoson
Sebestyén Péter, marosvásárhelyi plébános mutatja be A jólét délibábja?  című könyvét holnap este hat órától a csíkszentdomokosi községháza dísztermében! Várnak minden érdeklődőt!

Szent Erzsébet - napi ünnepségek
Csütörtökön búcsúkat tartanak Erdélyszerte.
A gyimesfelsőloki Árpádházi Szent Erzsébet Líceum búcsúja déli tizenkét órakor  kezdődik,  az ünnep szónoka Bodó Imre aranymisés plébános lesz.
Gyergyószentmiklóson az Árpád-házi Szent Erzsébet Öregotthon búcsúját délelőtt tizenegy órakor ünneplik, szentbeszédet Csala László, csíkmenasági plébános mond.
Marosvásárhelyen, a meggyesfalvi templom búcsúja  délután öt órakor kezdődik, ünnepi szónok Páll Antal segesvári  plébános.
Nagyenyeden szintén délután öt órától tartják a templom búcsú ünnepét. Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Tamás József püspök. A búcsúra háromnapos tridummal készülnek.
A szászvárosi egyházközségben is délután öt órától tartják a Szent Erzsébet-búcsút.  A szentmisét Orbán Szabolcs, az Erdélyi Ferences Rend elöljárója celebrálja.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia következő előadását csütörtökön este hét órától Gábor Csilla egyetemi tanár tartja Fejezetek a kincses város hitéleti topográfiájából: a „Kolosvári könnyező Szűz” képe címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti épületének második emeleti dísztermében tartják. A belépés díjtalan. Minden érdeklődőt várnak!

Keresztény Agora
Újabb előadást tartanak a Keresztény Agora keretében a Székesegyház Plébánia szervezésében, szombaton délelőtt tizenegy órakor.  A meghívott előadó, Jitianu Liviu a Babeș – Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kar dékánhelyettese, aki Szatmáron osztja meg első alkalommal kutatási eredményeit az iszlám vallással kapcsolatban. Az előadó által megfogalmazott cím felkiáltó jelt és kérdést tartalmazz egyszerre: Az iszlám – a béke vallása!? Az izgalmasnak ígérkező téma meghallgatására és  megvitatására mindenkit várnak, a Scheffler János Lelkipásztori Központ dísztermében (p-ta Libertatii 20 szám alatt).

Kórustalálkozó Székelyhídon
November 21-én, szombaton az egyházzenei élet fellendítése céljából szervezi meg a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség az Egyházmegyei Kórustalálkozót. Az esemény helyszíne a székelyhídi római katolikus templom, ahol délelőtt tíz órakor kezdődik a kórusok fellépése. Az idei találkozóra is olyan egyházi kórusok érkeznek, akik állandó jelleggel, heti rendszerességgel ünnepi liturgikus szolgálatot látnak el az egyházmegye templomaiban.

Közönségtalálkozó Csíksomlyón
December hónap elsőszombatján, azaz 5-én, közönségtalálkozó lesz a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi házban. A találkozó déli tizenkét órakor kezdődik és három órakor, az irgalmasság rózsafüzérének elimádkozásával ér véget. Ezen eseményen, melynek keretében sor kerül az önkéntes találkozóra is, jelen lesz Karácson Tibor, műsorigazgató, több munkatárssal együtt. A találkozó után együtt veszünk részt az elsőszombati Mária-köszöntőn. Várjuk hallgatóinkat és önkénteseinket egyaránt.

Az időjárásról: Ma főleg keleten, de az erdélyi medencében is lehet kisebb eső, szitálás. Nyugat felől csökkenni kezd a felhőzet és egyre nagyobb területen süt ki a nap. Délután mérséklődik a szél. Az enyhe hajnalt követően napközben 9-17°C várható. 

MRE - Hírszolgálat, 2015. november 17.

About the author

maradmin

Leave a Comment