2016. április 11. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében holnap Nagytusnádon tartják az örökös szentségimádási napot. A húsvéti időben is járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Szent Antal nagykilenced az Gyulafehérvári Főegyházmegyében
Holnap kezdődik és június 7-ig tart a Szent Antal nagykilenced.
-A csíksomlyói kegytemplomban keddenként reggel nyolc, délelőtt fél tizenegy és este hét órakor lesznek szentmisék. A reggel nyolc órakor kezdődő szentmisék keretében felváltva mondják majd a szentbeszédet Bőjte Mihály csíksomlyói ferences házfőnök és Urbán Erik, a csíksomlyói kegytemplom igazgatója. A fél tizenegy órás szentmiséken Bilibók Géza tusnádfördői plébános vezeti az elmélkedéseket, míg az este hét órakor kezdődő szentmisék keretében, Bátor Botond pálos szerzetes, hargitafürdői plébános prédikál. Ebben az évben is az este hét órás szentmiséket rádiónk élő adásban közvetíti.
-Székelyudvarhelyen a ferences templomban, a jubileumi esztendőben a szentbeszédek az irgalmasság testi-lelki cselekedeteiről szólnak. A szentmiséket délelőtt tíz órakor a környék papjai végzik. Első meghívott Pál Antal, korondi plébános.
-Esztelneken is a kilenced elmélkedéseinek témája az irgalmasság testi-lelki cselekedetei lesznek, amit más és más pap fog tartani a Kézdi-orbai főesperesi kerületből. A szentmisék minden kedden délután hat órától kezdődnek.
-Szárhegyen a ferences kolostor templomában a szentmisék délelőtt féltizenegy és délután öt órakor lesznek. A nagykilenced alatt az elmélkedéseket a gyergyói főesperesi kerület papjai tartják. Az első elmélkedést, melynek mottója „Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa!”, Gál Hunor, örmény katolikus plébános mondja.

Kiállítás a Vártempolomban
Várad várának regéje Szent László királyról címmel szervez kiállítást a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség. A megnyitó április 17-én, vasárnap délután öt órakor lesz a Vártemplomban.
A kiállítás szintézist kíván készíteni Szent László király Nagyváraddal kapcsolatba hozható emlékeiről, a középkori székesegyházról, a szent sírjáról, illetve a szent máig fennmaradt ereklyéiről. A kiállítás színes, többnyelvű információs plakátok és a várban végzett ásatásokon feltárt tárgyak egyesítése révén hozza karnyújtásnyi távolságba egyházmegyénk és városunk alapítójának alakját.

Hivatások Hétvégéje
A Nagyváradi Római Katolikus Püspökség április 15-17. között hetedik alkalommal szervezi meg a Hivatások Hétvégéje címet viselő programot Nagyváradon. A találkozó az egyházmegye azon fiataljait célozza meg, akik a papi vagy a szerzetesi élet iránt érdeklődnek. A péntek este kezdődő program keretében a résztvevők hivatással kapcsolatos kérdéseire igyekeznek válaszolni a meghívott szerzetesrendek, az egyházmegyés papság képviselői, illetve a gyulafehérvári szemináriumból érkező 18 növendék. A kispapok szombaton és vasárnap az egyházmegye különböző plébániáin kapcsolódnak majd be az egyházközség életébe: részt vesznek a hittanórákon, betegeket, időseket látogatnak meg, a vasárnapi szentmisén pedig hivatástörénetüket osztják a hívekkel.

Lelkigyakorlat Székelyudvarhelyen
Április 22-24 között a székelyudvarhelyi Szent Pio lelkigyakorlatos házban Béri László Renátó, rádiónk műsorából jól ismert kármelita atya tart lelkigyakorlatot. A hétvége témája a Belső várkastély és annak tanítása lesz, avagy, hogyan éljük mindennapjainkat Krisztussal? Jelentkezni április 15-ig lehetséges személyesen, a Szent Pio lelkigyakorlatos háznál, vagy telefonon a 0755-489743-as telefonszámon. Várják mindazokat, akik szeretnék elmélyíteni és bennsőségessé tenni kapcsolatukat Istennel.

Apa-lánya lelkinap Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs iroda szervezésében, apa-lánya lelkinapot szerveznek, április 23-án  Marosvásárhelyen a Deus Providebit házban. Bővebb információt a www. csalad.ro honlapon kaphatnak az érdeklődők.

Felhívjuk a kedves hallgatók figyelmét!
Holnap reggel nyolc órakor Nagyváradról, a Mária rádió stúdió kápolnájából közvetítjük a szentmisét melyre várjuk az önkénteseket és a hallgatókat.

Időjárás: Holnap még sok felhő lesz felettünk, de délután az ország nyugati részén már többfelé szakadozottabbá válhat a felhőzet. A változóan felhős-napos időben legfeljebb az északi, északkeleti tájakon és az erdélyi medencében alakulhat ki eső, zápor. Gyakran élénk lesz a szél. A délutáni órákban 15-20 C fokra szmíthatunk.

MRE – Hírszolgálat, 2016. április 11.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
 A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai napon Tusnádújfaluban tartják az örökös szentségimádási napot. A húsvéti időben is járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Szent Antal nagykilenced az Gyulafehérvári Főegyházmegyében
Április 12-én kezdődik és június 7-ig tart a Szent Antal nagykilenced.
-A csíksomlyói kegytemplomban keddenként reggel nyolc, délelőtt fél tizenegy és este hét órakor lesznek szentmisék. A reggel nyolc órakor kezdődő szentmisék keretében felváltva mondják majd a szentbeszédet Bőjte Mihály csíksomlyói ferences házfőnök és Urbán Erik, a csíksomlyói kegytemplom igazgatója. A fél tizenegy órás szentmiséken Bilibók Géza tusnádfördői plébános vezeti az elmélkedéseket, míg az este hét órakor kezdődő szentmisék keretében, Bátor Botond pálos szerzetes, hargitafürdői plébános prédikál. Ebben az évben is az este hét órás szentmiséket rádiónk élő adásban közvetíti.
-Székelyudvarhelyen a ferences templomban, a jubileumi esztendőben a szentbeszédek az irgalmasság testi-lelki cselekedeteiről szólnak. A szentmiséket délelőtt tíz órakor a környék papjai végzik. Első meghívott Pál Antal, korondi plébános.
-Szárhegyen a ferences kolostor templomában a szentmisék délelőtt féltizenegy és délután öt órakor lesznek. A nagykilenced alatt az elmélkedéseket a gyergyói főesperesi kerület papjai tartják. Az első elmélkedést, melynek mottója „Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa!”, Gál Hunor, örmény katolikus plébános mondja.

Keresztút Áron püspökkel – hangverseny Kolozsváron
A Márton Áron emlékév alkalmával  április 12-én, holnap este hét órától a kolozsvári Szent Mihály templomban rendkívüli hangversenyt tart a Szent Cecília kórus. A hangverseny műsorának vezérfonalát a keresztút stációi képezik, a boldogemlékű püspök úr tollából származó elmélkedésekkel, a Verbum Kiadó által megjelentetett „Imádkozzunk, Áron püspökkel!” című imafüzetből. Narrátor: Laczkó Vass Róbert. Vezényel: Potyó István.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara szervezésében működő Katolikus Akadémia áprilisi előadását Szőcs Csaba, a kolozsvári Verbum Keresztény Kulturális Egyesület igazgatója tartja Vessétek ki a hálót! A szó egyháza és az egyház szava az internet korszakában címmel. Az előadást április 14-én, este hét órától a kar Szentegyház utca 5. szám alatti székházának második emeleti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők.

Egyedülállók bálja Székelyudvarhelyen
Április 16-án újra megszervezésre kerül az egyedülállók bálja Székelyudvarhelyen, a Junior étteremben este nyolc órai kezdettel. Bátorítanak minden egyedülállót, hogy merjen kilépni a szürke, megrögzött hétköznapokból és tapasztalják meg az együttlét örömét hasonló életállapotban lévő emberekkel.  Előzetes bejelentkezés szükséges a 0752-403522 vagy a 0743-630317 telefonszámok egyikén április 14-ig.

Lelkigyakorlat Székelyudvarhelyen
Április 22-24 között a székelyudvarhelyi Szent Pio lelkigyakorlatos házban Béri László Renátó, rádiónk műsorából jól ismert kármelita atya tart lelkigyakorlatot. A hétvége témája a Belső várkastély és annak tanítása lesz, avagy, hogyan éljük mindennapjainkat Krisztussal? Jelentkezni április 15-ig lehetséges személyesen, a Szent Pio lelkigyakorlatos háznál, vagy telefonon a 0755-489743-as telefonszámon. Várják mindazokat, akik szeretnék elmélyíteni és bennsőségessé tenni kapcsolatukat Istennel.

Apa-lánya lelkinap Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs iroda szervezésében, apa-lánya lelkinapot szerveznek, április 23-án Marosvásárhelyen a Deus Providebit házban. Bővebb információt a www. csalad.ro honlapon kaphatnak az érdeklődők.

IX. Márton Áron zarándoklat
Április 25. és 27. között kilencedik alkalommal kerül sor zarándoklatra Isten szolgája Márton Áron püspök nyomdokain: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely Gyulafehérvár. A zarándoklatot Kasza László viceposztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió munkatársa vezeti. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726-107002 vagy 0744-472178.

Időjárás: Ma is sok felhő lesz felettünk, többfelé várható zápor, zivatar. Helyenként a lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 20 litert négyzetméterenként. Az északnyugati-északi szél többfelé élénk, a hegyvidéken olykor erős lesz. Az enyhe hajnalt követően, délután 13-21 fok körüli értékekre számíthatunk.

MRE – Hírszolgálat, 2016. április 11.

About the author

maradmin

Leave a Comment