2016. április 4. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Felcsíki kórustalálkozó
Szombaton több mint hétszáz kórustag vett részt a  huszonkettedik felcsíki egyházi kórustalálkozón Csíkszentdomokoson. A fellépő húsz kórus negyven egyházi kórúsművet mutatott be az összegyűlteknek. Felcsendült többek között Liszt Ferenc, Mozart és Bach egy-egy műve is. -tudosít a szekelyhon. ro

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében holnap Miklósváron tartják az örökös szentségimádási napot. A húsvéti időben is járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Április 5-én indul Budapestről a csíksomlyói zarándoklat
A Budapestről útra kelő gyalogos zarándokok a pünkösdi búcsúra érkeznek meg Csíksomlyóra, érintve útközben több száz települést, melyek a Mária Út mentén talállhatók. A zarándoklatot a Mária Út önkéntesei szervezik és vezetik. A teljes távot megtevő csapat 20 főből áll. A negyvennapos zarándoklat – több mint 900 kilométer – hosszú és nehéz, viszont a zarándokok végig számíthatnak a Mária Út önkénteseinek segítségére, az út mentén élő emberek rokonszenvére, különösen pedig Isten erejére. A zarándoklathoz rövidebb időre, egy-két napra is lehet csatlakozni. Bővebb információkat a napi szakaszokról a www. mariaut.hu honlapon találhatnak

Szerdai párbeszédek- Marosvásárhelyen
Április 6-án, lesz a második évad  soron következő találkozója, melynek témája: Mit is kezdek magammal? Meghívott előadók, dr. Simon Emőke fordító, kutató, Becsky Borbála pszihológus, és Cosma István pszichológus, családterapeuta, mentálhigiénés szakember.  A Szerdai párbeszédek program célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme. A párkapcsolati témák mellett a még, vagy már nem házasságban élőkhöz, fiatalokhoz vagy egyedülállókhoz is szól. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján, azaz április 6-án egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást a városukért, az egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, az egyedülállókért, a jegyesekért, a gyermeket vágyó és váró szülőkért, a betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják fel az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Húsvéti meditáció a természetben
„Csendben születik az élet” címmel, Mustó Péter jezsuita atya gondolataival szerveznek csendes hétvégét a segítőnővérek a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban április 8-10. között. Elemei: csendmeditációs gyakorlatok, szombaton gyalogtúra az Egyeskőhöz, szentmise és csoportos megosztások. Célja, a feltámadás örömének megtapasztalása. A lelkigyakorlatra előzetes bejelentkezés szükséges, melyet április 6-ig tehetnek meg Darvas Piroska segítőnővérnél a 0743-753.494-es telefonszámon.

Szentévi zarándoklati nap Nagyváradon
Az Irgalmasság Évében a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye zarándoklatra várja a híveket a székesegyházhoz minden hónap első csütörtökén, hogy a megnyitott Szent Kapun átlépve Isten irgalmasságára tekintsenek és maguk is a megújulás útjára lépjenek. Az előzetesen összeállított programnak megfelelően április 7-én, csütörtökön délután hat órakor Margittáról, Almásfegyvernekről, Szalacsról, Micskéről, Szentjobbról, Berettyószéplakról és Monospetriből zarándokolnak a hívek a székesegyházhoz. A szentmise főcelebránsa Böcskei László megyéspüspök, az ünnepi szónok pedig Giosanu Leonard micskei plébános lesz. A zarándoklati napon Nagyvárad többi templomában az esti szentmisék elmaradnak.

Táncmeditációs est Marosvásárhely
A táncok közösségi formája, lehetőséget ad arra, hogy önmagunkkal és kapcsolatainkkal új módon találkozhassunk és azt Isten jelenlétében szemléljük. A táncmeditációs estre április 9-én hat órától várják az érdeklődőket. Jelentkezni Imre Edit szociális testvérnél a 0741 114 036-os telefonszámon, vagy Magos Gyöngyvérnél a 0740 285 277-es telefonszámon lehet.

Időjárás: Folytatódik a napos, de szeles idő. Csapadék nem várható, a sokfelé élénk, helyenként erős délnyugati szélben pedig délután 21 és 27 fok közötti maximumokra van kilátás. Délen lesz a legmelegebb. 

MRE - Hírszolgálat, 2016. április 4.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Mária Rádiós önkéntestalálkozó
Ma délután egy órától  Kézdivásárhelyen találkozik Szilágyi László promociós munkatársunk az önkéntesekkel.  Minden önkéntest várunk a találkozóra.

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai napon Kőhalmon tartják az örökös szentségimádási napot. A húsvéti időben is járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Zarándoklat a Mária Rádió 10 éves születésnapjára
Még vannak helyek az egynapos zarándoklatra, melyet körzeti stúdióink szerveznek Nagyváradra, a rádió tizedik születésnapja alkalmából. Az autóbuszok Székelyudvarhelyről, valamint Kolozsvárról indulnak, majd az ünnepi program után vissza is indulnak. Jelentkezni mindkét helyen ma délig lehetséges a 0266-212686-os, illetve a 0740-617687-es telefonszámokon, míg Kolozsváron a 0264-439495-ös irodai számon. Várjuk és hívjuk hallgatóinkat, ünnepeljünk együtt!

Búcsú a nagyváradi stúdió kápolnájában
Ma ünnepeljük idén Gyümölcsoltó Boldogasszony napját, mely egyben a Mária Rádió nagyváradi stúdió kápolnájának búcsú ünnepe is. A szentmise, melyet rádiónk élő adásban közvetít, délután három órakor kezdődik. Meghívott szónok Giosanu Leonárd micskei plébános, rádiónk egykori műsorigazgatója. Várjuk önkénteseinket és hallgatóinkat a közös ünneplésre.

Búcsú Árkoson
Ma, délután négy órakor tartják az árkosi ferences nővérek Irgalmasság anyja Kismamaotthon kápolnájának búcsús szentmiséjét-tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról.

Imafüzet és DVD bemutató Csíkszeredéban
Márton Áron püspökké szentelésének 77. évfordulójára, a kolozsvári Verbum Kiadónál megjelent az Imádkozzunk Áron püspökkel! imafüzet és A Hegy című, háromlemezes DVD összeállítás a püspök életéről. A két kiadványt Csíkszeredában, a Segítő Mária Gimnázium bentlakásának dísztermében ma  délután fél hat órakor mutatják be a szerkesztők és a szerzők.

Szerdai párbeszédek- Marosvásárhelyen
Április 6-án, lesz a második évad  soron következő találkozója, melynek témája: Mit is kezdek magammal? Meghívott előadók, dr. Simon Emőke fordító, kutató, Becsky Borbála pszihológus, és Cosma István pszichológus, családterapeuta, mentálhigiénés szakember.  A Szerdai párbeszédek program célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme. A párkapcsolati témák mellett a még, vagy már nem házasságban élőkhöz, fiatalokhoz vagy egyedülállókhoz is szól. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján, azaz április 6-án egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást a városukért, az egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, az egyedülállókért, a jegyesekért, a gyermeket vágyó és váró szülőkért, a betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják fel az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Húsvéti meditáció a természetben
„Csendben születik az élet” címmel, Mustó Péter jezsuita atya gondolataival szerveznek csendes hétvégét a segítőnővérek a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban április 8-10. között. Elemei: csendmeditációs gyakorlatok, szombaton gyalogtúra az Egyeskőhöz, szentmise és csoportos megosztások. Célja, a feltámadás örömének megtapasztalása. A lelkigyakorlatra előzetes bejelentkezés szükséges, melyet április 6-ig tehetnek meg Darvas Piroska segítőnővérnél a 0743-753.494-es telefonszámon.

Táncmeditációs est Marosvásárhely
A táncok közösségi formája, lehetőséget ad arra, hogy önmagunkkal és kapcsolatainkkal új módon találkozhassunk és azt Isten jelenlétében szemléljük. A táncmeditációs estre április 9-én hat órától várják az érdeklődőket. Jelentkezni Imre Edit szociális testvérnél a 0741 114 036-os telefonszámon, vagy Magos Gyöngyvérnél a 0740 285  277-es telefonszámon lehet.

Közlekedési információ következik
Tájékoztatjuk kedves hallgatóinkat, hogy a Nagyvárad-Kolozsvár közötti vasúti közlekedés előreláthatólag április 4-én, azaz ma délután du. 3 óráig leállt – így egyáltalán nem jár vonat ezen az útszakaszon. A menetrend szerint közlekedő járatokat vonatpótló autóbuszokkal próbálják helyettesíteni.
A nemzetközi szerelvények – 366, 406 Brassó-Budapest útvonalon – Kolozsvárt NEM érintve – Dés, Zsibó, Mihályfalva irányában haladnak. Mindazok, akik Kolozsvárról utaznának Magyarországra, (vagy Nagyváradról Székelyföldre) hívjak mihamarabb a helyi vasútállomás információs telefonszámát.

Időjárás: Ma  is sok napsütésre számíthatunk, csak időnként jelenhetnek meg felhők az égen, csapadék nem várható. A szél többfelé élénk, helyenként erős lehet. Enyhébb lesz a hajnal, 1-11 fokig hűl le a levegő, napközben pedig már 20-25 fokra melegszik a levegő hőmérséklete. Nem várható fronthatás.

MRE - Hírszolgálat, 2016. április 4.

About the author

maradmin

Leave a Comment