2016. április 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

10 éves a Mária Rádió
Április 8-án, pénteken, egésznapos ünnepi rendezvény keretében ünnepeljük rádiónk tíz éves évfordulóját Nagyváradon. A zarándokokat a székesegyházhoz várjuk, ahol annak bemutatása után, délelőtt tizenegy órától ünnepélyes szentmisét celebrál Böcskei László megyéspüspök. Ezt követően alkalom lesz a püspöki palota és kápolna, valamint a nagyváradi stúdió látogatására. A rendezvény délután három órától folytatódik a Szigligeti Színházban, ahol kulturális műsorokkal, ünnepi beszédekkel folytatódik a program. Ünneplésünk Érdi Tamás, budapesti zongoraművész jótékonysági koncertjével zárul, mely este hét órakor kezdődik szintén a Szigligeti Színházban. Várjuk hallgatóinkat, legyen ez a nap a Mária Rádió nagy családjának közös ünnepe, hálaadása.

Sokarcú irgalmasság – könyvbemutató az Irgalmasság vasárnapján
Bereczki Silvia szerkesztésében a Verbum Kiadó újabb kötetet jelentetett meg, a Jubileumi év tematikáját követve. A Sokarcú irgalmasság című könyv olyan vallomásokat, interjúkat és tanulmányokat tartalmaz, amelyeken keresztül az olvasó még közelebb kerülhet  az irgalmas Istenhez.
A kötetet, amely az Irgalmasság vasárnapjára jelent meg, Erzsébetbányán mutatták be először, a Gyulafehérvári Főegyházmegye egyetlen Isteni Irgalmasság-titulusú templomában, a búcsús szentmisét követően. A soron következő könyvbemutatókról hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

40 napos csíksomlyói zarándoklat
20 főből álló csapat indult el ma reggel Budapestről, akik gyalog zarándokolnak a pünkösdi búcsúra Csíksomlyóra. Több száz települést érintve, a csoport a Mária Út mentén halad, annak önkéntesei szervezésében és vezetésével. A negyvennapos zarándoklat, mely több mint 900 kilométert jelent, hosszú és nehéz, viszont a zarándokok számítanak az út mentén élő emberek rokonszenvére, segítségére, különösen pedig Isten erejére. A zarándoklathoz lehet csatlakozni, akár rövidebb időre, egy-két napra is. Bővebb információkat a napi szakaszokról a www. mariaut.hu honlapon találhatnak.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján, azaz április 6-án egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást a városukért, az egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, az egyedülállókért, a jegyesekért, a gyermeket vágyó és váró szülőkért, a betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják fel az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Újabb imafüzet és DVD bemutató
Április 7-én a ditrói Művelődési Ház konferenciatermében mutatják be délután öt órától a kolozsvári Verbum Kiadónál megjelent Imádkozzunk Áron püspökkel! című imafüzetet és A Hegy című, háromlemezes DVD összeállítást Márton Áron püspök életéről. Várnak minden érdeklődőt.

Öröm, boldogság, humor és vidámság a lelkiéletben
„Azért jöttem, hogy örömötök legyen…” mottóval, lelkigyakorlatra hívnak és várnak fiatalokat, felnőtteket, házaspárokat a kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébánián.
A lelkigyakorlat időtartama 10 hét, heti egy alkalommal való találkozással és napi egyéni otthoni rövid elmélkedéssel. A cél megérteni, hogy az öröm vallása a miénk, az evangélium valóban örömhír, és a humor, a vidámság szorosan együtt jár a keresztény élettel. Ez a tíz hét élet átalakító, lelket megújító, szemléletváltoztató lehet. Bővebben a www.romkat.ro. oldalon olvashatnak a lelkigyakorlatról.

IX. Márton Áron zarándoklat
Április 25. és 27. között kilencedik alkalommal kerül sor zarándoklatra Isten szolgája Márton Áron püspök nyomdokain: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely Gyulafehérvár. A zarándoklatot Kasza László viceposztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió munkatársa vezeti. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726-107002 vagy 0744-472178.

Időjárás: Holnaptól már erőteljesebbé válhat a gomolyfelhő-képződés. Inkább csak az erdélyi medencében fordulhatnak elő záporok, helyenként zivatarok. Enyhék lesznek a hajnalok 3-11, délután pedig 21-27 C fok körüli értékekre kell számítani.

MRE - Hírszolgálat, 2016. április 5.


H Í R E K   D É L B E N

 

10 éves a Mária Rádió
Április 8-án, pénteken, egésznapos ünnepi rendezvény keretében ünnepeljük rádiónk tíz éves évfordulóját Nagyváradon. A zarándokokat a székesegyházhoz várjuk, ahol annak bemutatása után, délelőtt tizenegy órától ünnepélyes szentmisét celebrál Böcskei László megyéspüspök. Ezt követően alkalom lesz a püspöki palota és kápolna, valamint a nagyváradi stúdió látogatására. A rendezvény délután három órától folytatódik a Szigligeti Színházban, ahol kulturális műsorokkal, ünnepi beszédekkel folytatódik a program. Ünneplésünk Érdi Tamás, budapesti zongoraművész jótékonysági koncertjével zárul, mely este hét órakor kezdődik szintén a Szigligeti Színházban. Várjuk hallgatóinkat, legyen ez a nap a Mária Rádió nagy családjának közös ünnepe, hálaadása.

40 napos csíksomlyói zarándoklat
20 főből álló csapat indult el ma reggel Budapestről, akik gyalog zarándokolnak a pünkösdi búcsúra Csíksomlyóra. Több száz települést érintve, a csoport a Mária Út mentén halad, annak önkéntesei szervezésében és vezetésével. A negyvennapos zarándoklat, mely több mint 900 kilométert jelent, hosszú és nehéz, viszont a zarándokok számítanak az út mentén élő emberek rokonszenvére, segítségére, különösen pedig Isten erejére. A zarándoklathoz lehet csatlakozni, akár rövidebb időre, egy-két napra is. Bővebb információkat a napi szakaszokról a www. mariaut.hu honlapon találhatnak.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján, azaz április 6-án egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást a városukért, az egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, az egyedülállókért, a jegyesekért, a gyermeket vágyó és váró szülőkért, a betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják fel az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Újabb imafüzet és DVD bemutató
Ditróban, a Művelődési Ház konferenciatermében mutatják be április 7-én, csütörtökön délután öt órakor a kolozsvári Verbum Kiadónál megjelent Imádkozzunk Áron püspökkel! című imafüzetet és A Hegy című, háromlemezes DVD összeállítást Márton Áron püspök életéről, melyek a boldogemlékű egyházfő püspökké szentelésének 77. évfordulójára lettek kiadva. Várnak minden érdeklődőt.

Élet a Lélekben szeminárium
Április 6-án, a Brassó Bolonyai Jézus Szent Szíve templomban este hét órától indul az Élet a Lélekben szeminárium. A szemináriumon a fő munkát Isten Lelke végzi, de elvégzéséhez szükséges, a kitartás, az őszinteség, a bátorság és a hajlandóság a közösségi életre. Mindenkit várnak aki meg akarja tapasztalni a hit elevenségét, a Jézussal való élet örömét és Isten szeretetét.

Szentévi zarándoklati nap Nagyváradon
Az Irgalmasság Évében a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye zarándoklatra várja a híveket a székesegyházhoz minden hónap első csütörtökén, hogy a megnyitott Szent Kapun átlépve Isten irgalmasságára tekintsenek és maguk is a megújulás útjára lépjenek. Az előzetesen összeállított programnak megfelelően április 7-én, csütörtökön délután hat órakor Margittáról, Almásfegyvernekről, Szalacsról, Micskéről, Szentjobbról, Berettyószéplakról és Monospetriből zarándokolnak a hívek a székesegyházhoz. A szentmise főcelebránsa Böcskei László megyéspüspök, az ünnepi szónok pedig Giosanu Leonard micskei plébános lesz. A zarándoklati napon Nagyvárad többi templomában az esti szentmisék elmaradnak.

Öröm, boldogság, humor és vidámság a lelkiéletben
„Azért jöttem, hogy örömötök legyen…” mottóval, lelkigyakorlatra hívnak és várnak fiatalokat, felnőtteket, házaspárokat a kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébánián.
Időtartama 10 hét, heti egy alkalommal való találkozással és napi egyéni otthoni kis elmélkedéssel. Célja: megérteni, hogy az öröm vallása vagyunk, az evangélium örömhír. A humor, vidámság szorosan együtt jár a keresztény élettel. Ez a tíz hét élet átalakító, lelket megújító, szemléletváltoztató. Bővebben a www.romkat.ro. oldalon olvashatnak.

IX. Márton Áron zarándoklat
Április 25. és 27. között kilencedik alkalommal kerül sor zarándoklatra Isten szolgája Márton Áron püspök nyomdokain: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely Gyulafehérvár. A zarándoklatot Kasza László viceposztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió munkatársa vezeti. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726-107002 vagy 0744-472178.

Időjárás: Folytatódik a napos, de szeles idő. Csapadék nem várható, a sokfelé élénk, helyenként erős délnyugati szélben pedig délután 21 és 27 fok közötti maximumokra van kilátás. Délen lesz a legmelegebb.

MRE - Hírszolgálat, 2016. április 5.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Miklósváron tartják az örökös szentségimádási napot. A húsvéti időben is járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

40 napos csíksomlyói zarándoklat
A Budapestről útra kelő gyalogos zarándokok a pünkösdi búcsúra érkeznek meg Csíksomlyóra, érintve útközben több száz települést, melyek a Mária Út mentén találhatók. A zarándoklatot a Mária Út önkéntesei szervezik és vezetik. A teljes távot megtevő csapat 20 főből áll. A negyvennapos zarándoklat – több mint 900 kilométer – hosszú és nehéz, viszont a zarándokok végig számíthatnak a Mária Út önkénteseinek segítségére, az út mentén élő emberek rokonszenvére, különösen pedig Isten erejére. A zarándoklathoz rövidebb időre, egy-két napra is lehet csatlakozni. Bővebb információkat a napi szakaszokról a www. mariaut.hu honlapon találhatnak.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján, így április 6-án is egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától pedig szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást a városukért, az egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, az egyedülállókért, a jegyesekért, a gyermeket vágyó és váró szülőkért, a betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják fel az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egésznapos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Imafüzet és DVD bemutató Ditróban
Márton Áron püspökké szentelésének 77. évfordulójára, a kolozsvári Verbum Kiadónál megjelent az Imádkozzunk Áron püspökkel! imafüzet és A Hegy című, háromlemezes DVD összeállítás a püspök életéről. A két kiadványt Ditróban, a Művelődési Ház konferenciatermében csütörtökön délután öt órakor mutatják be a szerkesztők és a szerzők.

Élet a Lélekben szeminárium
Április 6-án, a Brassó Bolonyai Jézus Szent Szíve templomban este hét órától indul az Élet a Lélekben szeminárium. A szemináriumon a fő munkát Isten Lelke végzi, de elvégzéséhez szükséges, a kitartás, az őszinteség, a bátorság és a hajlandóság a közösségi életre. Mindenkit várnak aki meg akarja tapasztalni a hit elevenségét, a Jézussal való élet örömét és Isten szeretetét.

Szentévi zarándoklati nap Nagyváradon
Az Irgalmasság Évében a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye zarándoklatra várja a híveket a székesegyházhoz minden hónap első csütörtökén, hogy a megnyitott Szent Kapun átlépve Isten irgalmasságára tekintsenek és maguk is a megújulás útjára lépjenek. Az előzetesen összeállított programnak megfelelően április 7-én, csütörtökön délután hat órakor Margittáról, Almásfegyvernekről, Szalacsról, Micskéről, Szentjobbról, Berettyószéplakról és Monospetriből zarándokolnak a hívek a székesegyházhoz. A szentmise főcelebránsa Böcskei László megyéspüspök, az ünnepi szónok pedig Giosanu Leonard micskei plébános lesz. A zarándoklati napon Nagyvárad többi templomában az esti szentmisék elmaradnak.

Öröm, boldogság, humor és vidámság a lelkiéletben
„Azért jöttem, hogy örömötök legyen….” mottóval, lelkigyakorlatra hívnak és várnak fiatalokat, felnőtteket, házaspárokat a kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébánián. Időtartama 10 hét, heti egy alkalommal való találkozással és napi egyéni otthoni kis elmélkedéssel. Célja: megérteni, hogy az öröm vallása vagyunk, az evangélium örömhír. A humor, vidámság szorosan együtt jár a keresztény élettel. Ez a tíz hét élet átalakító, lelket megújító, szemléletváltoztató. Bővebben a www.romkat.ro. oldalon olvashatnak.

IX. Márton Áron zarándoklat
Április 25. és 27. között kilencedik alkalommal kerül sor zarándoklatra Isten szolgája Márton Áron püspök nyomdokain: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely Gyulafehérvár. A zarándoklatot Kasza László viceposztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió munkatársa vezeti. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726-107002 vagy 0744-472178.

Időjárás: Folytatódik a napos, de szeles idő. Csapadék nem várható, a sokfelé élénk, helyenként erős délnyugati szélben pedig délután 21 és 27 fok közötti maximumokra van kilátás. Délen lesz a legmelegebb.

MRE - Hírszolgálat, 2016. április 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment