2016. február 16. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Érzelmekkel a kiégés ellen
„Ismerjük meg önmagunkat, mérjük fel lehetőségeinket, és dinamikusan álljunk a mindennapokhoz azért, hogy megtartsuk frissességünket” - hangzott el szombaton, a szatmári püspökség Világiak Irodája által szervezett kiégésről szóló előadáson. A pedagógusok és más segítő területeken dolgozók számára tartott előadás meghívottja Gyímesné Márkó Etelka pszichológus, fejlesztő pedagógus volt. A Szent István teremben összegyűlt népes hallgatóság előtt az előadó rámutatott arra, hogy a segítő szakmákban ugyanúgy megmutatkozik a kiégés jelensége, mint más területeken. A kiégés lassan, fokozatosan alakul ki. Kisebb vagy nagyobb hullámokban de majdnem mindenkinél megjelenik. Hangsúlyozta: „Ha kicsit képesek vagyunk megállni, kívülről rátekinteni erre a helyzetre, megállapíthatjuk, honnan indul, miért alakult ki, hogyan élhetjük meg és milyen irányba mehetünk tovább. Így a kiégés csak egy múló állapota lesz az életünknek. A lényeg az, hogy ne maradjunk meg sem az üresség, sem a veszteség, sem pedig a gyász pillanatában." Az előadást több interaktív rész színesítette.

Boldogasszony - vándorkiállítás Szentegyházán
A szentegyházi Gábor Áron Művelődési Házban nyitják meg holnap este hat órakor a Kárpát-haza Galéria által szervezett Boldogasszony vándorkiállítás újabb állomását jelentő tárlatot. A kiállítás 55 kortárs magyar művész Boldogasszony-ábrázolását mutatja be, melyet eddig Erdélyben Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Székelyudvarhelyen, Gyimesközéplokon és Sepsiszentgyörgyön láthatta a közönség. Az ünnepélyes megnyitó részleteiről a gyulafehérvári érsekség honlapján olvashatnak.

Irgalmas igazságosság – előadás Csíkszeredában
Február 19-én, pénteken este hat órától Urbán Erik ferences, érseki helynök, Irgalmas igazságosság címmel tart előadást a csíkszeredai polgármesteri hivatal gyűléstermében. A rendezvény a honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat részét alkotja.

Fiatal házasok találkozója Marosvásárhelyen
Újabb találkozó lesz friss házasoknak Marosvásárhelyen. A találkozó célja együtt lenni, imádkozni, beszélgetni, közösen tervezni, hisz a házasság drága kincs, a család mindig felfedézésre váró érték - vallják a szervezők. A Deus Providebit Ház udvarán, a Márton Áron teremben várják holnap este hét órára a házasokat, illetve az előző évek jegyeskurzusainak „végzettjeit”. Jelentkezni lehet az iroda@csalad.ro e-mail-címen, illetve a 0742-139.380-as telefonszámon.

Esti dicséret Boldog Bogdánffy Szilárd tiszteletére
Február 21-én, vasárnap Boldog Bogdánffy Szilárd vértanú püspök születésének 105. évfordulóján délután öt órakor a székeskáptalan tagjai a jelenlévő papokkal és hívekkel közösen esti dicséretet végeznek a nagyváradi székesegyházban. A nagyváradi egyházmegye vértanú püspökének közbenjárását kérik, és együtt imádkoznak az ő szentté avatásáért. Az esti dicséret keretében átadásra kerül A hit szolgálatában elnevezésű egyházmegyei érdemérem. A főesperesek testülete és az erre kijelölt bizottság megvizsgálta a Püspöki Hivatalhoz beérkezett felterjesztéseket és ezek alapján Simori Gábort, a sülelmedi egyházközség hívét választotta ki, ő lesz az, aki ebben az évben átveszi az egyházmegyei érdemérmet.

Bibliás hétvége Gyergyószentmiklóson
Bibliás hétvégét tartanak fiataloknak és felnőtteknek február 26 -28. között a Szent Miklós plébánián, tudtuk meg az érsekség honlapjáról. A Katolikus Magyar Bibliatársulat rendezvényének témája a próféták. Jelentkezni február 22-ig lehet a 0745-348.131-es telefonszámon vagy a henn_arpad@bizfocus.ro email címen.

Belső Iránytű- Gyergyószentmiklóson
A Szent István plébánián február 26-án, este hét órától, a Belső iránytű programsorozat keretében, „Az ördög is humanista” címmel előadást tart Sajgó Balázs a gyergyószentmiklósi Szent István plébánia lelkésze. Várnak minden érdeklődőt.

Nagyböjti lelkigyakorlat Barsi Balázs atyával
A székelyudvarhelyi ferences templomban március 1-3. között nagyböjti lelkigyakorlatot tartanak. Az este hat órakor kezdődő szentmiséken az elmélkedéseket Barsi Balázs ferences atya tartja.

Az időjárásról: Erősen felhős, borult időre van kilátás, és ismét számítani kell esőre, záporokra az ország legnagyobb részén, többfelé jelentős mennyiségű csapadék hullhat. Helyenként megerősödik a szél. Napközben 8-16°C között alakul a hőmérséklet, délkeleten lehet a melegebb idő.

MRE - Hírszolgálat, 2016. február 16.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Egrestőn tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán különösen jó alkalom ez az elcsendesedésre, az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus imádatára és engesztelésére.

Elhunyt Kovács Gábor plébános
Kovács Gábor címzetes esperes-plébános február 14-én este visszaadta lelkét Teremtőjének. Farkaslakán született 1944. augusztus 7-én. Kovács Gábor plébánost, Márton Áron püspök szentelte pappá Gyulafehérváron 1968 április 21-én. Csíkszeredában szolgált 1969-től, 1971-től Brassó-Bolonyában, 1972-től Gelencén, 1973-től Uzonban, majd 1975-től Kovásznán.
Február 16-án, kedden délelőtt tizenegy órakor engesztelő szentmiseáldozatot ajánlanak fel lelki üdvéért a kovásznai templomban. Temetése szerdán délután egy órakor lesz a farkaslaki templomból. Isten adjon neki nyugodalmat, az örök világosság fényeskedjék neki!

Boldogasszony - vándorkiállítás Szentegyházán
A szentegyházi Gábor Áron Művelődési Házban nyitják meg  február 17-én, szerdán este hat órakor a Kárpát-haza Galéria által szervezett Boldogasszony vándorkiállítás újabb állomását jelentő tárlatot. A kiállítás 55 kortárs magyar művész Boldogasszony-ábrázolását mutatja be.
A Boldogasszony-kiállítást Erdélyben eddig Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Székelyudvarhelyen, Gyimesközéplokon és Sepsiszentgyörgyön láthatta a közönség.

Irgalmas igazságosság – előadás Csíkszeredában
Február 19-én, pénteken este hat órától Urbán Erik ferences, érseki helynök, Irgalmas igazságosság címmel tart előadást a csíkszeredai polgármesteri hivatal gyűléstermében. A rendezvény a honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat részét alkotja.

Fiatal házasok találkozója Marosvásárhelyen
Havonkénti találkozóra hívják a friss házasokat, köztük az előző évek jegyeskurzusainak „végzettjeit”, akik azóta változtak, növekedtek az egymás iránti szeretetben. A találkozó célja együtt lenni, imádkozni, beszélgetni, közösen tervezni, hisz a házasság drága kincs, a család mindig felfedézésre váró érték - vallják a szervők.
A mostani találkozó a Deus Providebit Ház udvarán, a Márton Áron teremben lesz megtartva február 17-én este hét órától. Jelentkezni lehet az iroda@csalad.ro e-mail-címen, illetve a 0742-139.380-as telefonszámon.

Esti dicséret Boldog Bogdánffy Szilárd tiszteletére
Február 21-én, vasárnap Boldog Bogdánffy Szilárd vértanú püspök születésének 105. évfordulóján délután öt órakor a székeskáptalan tagjai a jelenlévő papokkal és hívekkel közösen esti dicséretet (vesperást) végeznek a nagyváradi székesegyházban. A nagyváradi egyházmegye vértanú püspökének közbenjárását kérik, és együtt imádkoznak az ő szentté avatásáért. Az esti dicséret keretében átadásra kerül A hit szolgálatában elnevezésű egyházmegyei érdemérem. A főesperesek testülete és az erre kijelölt bizottság megvizsgálta a Püspöki Hivatalhoz beérkezett felterjesztéseket és kiválasztotta azt a személyt, aki ebben az évben átveszi az egyházmegyei érdemérmet. A kiválasztott személy Simori Gábor, a sülelmedi (Máramaros megye) egyházközség híve.

Bibliás hétvége Gyergyószentmiklóson
Bibliás hétvégét tartanak fiataloknak és felnőtteknek  február 26 -28. között a Szent Miklós plébánián. A Katolikus Magyar Bibliatársulat rendezvényének témája a próféták. Jelentkezni február 22-ig lehet a 0745-348.131-es telefonszámon vagy a henn_arpad@bizfocus.ro email címen.

Belső Iránytű- Gyergyószentmiklóson
A Szent István plébánián február 26-án, este hét órától, a Belső iránytű programsorozat keretében,  „Az  ördög is humanista” címmel előadást tart Sajgó Balázs a gyergyószentmiklósi Szent István plébánia  lelkésze. Várnak minden érdeklődőt.

Nagyböjti lelkigyakorlat Barsi Balázs atyával
A székelyudvarhelyi ferences templomban március 1-3. között nagyböjti lelkigyakorlatot tartanak. Az este hat órakor kezdődő szentmiséken az elmélkedéseket Barsi Balázs ferences atya tartja.

Az időjárásról: Erősen felhős, borult időre van kilátás, és ismét számítani kell esőre, záporokra az ország legnagyobb részén, többfelé jelentős mennyiségű csapadék hullhat. Helyenként megerősödik a szél. Napközben 8-16°C között alakul a hőmérséklet, délkeleten lehet a melegebb idő. 

MRE - Hírszolgálat, 2016. február 16.

About the author

maradmin

Leave a Comment