2016. január 4. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Szászsebesen tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket, a közös hálaadásra, elcsendesedésre, engesztelésre.

Szerdán Vízkereszt ünnepe
Január 6-án, Vízkereszt, Epiphania Domini, az Úr megjelenésének napja. Vízkereszt az egyik legrégibb egyházi ünnep, a 4. századig Jézus születésnapját és az évkezdetet is ezen a napon ünnepelték.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Vízkereszt-napi hangverseny Sepsiszentgyörgyön
A Gyár utcai Krisztus Király templomban, szerda este hét órától Vízkereszt Napi Ünnepi Hangverseny lesz. Fellépnek: a Laudate kamarakórus és kamarazenekar, valamint a Krisztus Király-templom gyermekkórusa. Vezényel: dr. Lőfi Gellért, művészeti vezető: Horváth Enikő.  A belépés díjtalan az adományokat az orgona fenntartására fordítják. Várnak minden zenekedvelőt.

Elmarad a Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A január 6-ára meghirdetett szerdai párbeszédek találkozója, az ünnepre és a vakációra való tekintettel, elmarad. A sorozat, melynek célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme, majd február 3-án folytatódik.

Szentévi zarándoklati nap
A szentév folyamán  a nagyváradi egyházmegyében minden hónap első csütörtökén Szentévi Zarándoklati Nap lesz, amikor az egyházmegye  főtemplomában közös liturgiára várják a zarándokokat. A hívek a szentkapun átlépve,  a megújulás kegyelmeibe és az ilyenkor szokásos búcsúkban részesülnek.  A zarándoklati napok alkalmával Nagyváradon az esti  órákban csak a székesegyházban lesz szentmise, amely téli időszakban délután öt órakor, nyáron pedig–áprilistól októberig  -délután hat órakor kezdődik.

Közönség-találkozók januárban
Szilágyi László promóciós munkatársunk Nagykároly környékére látogat a hétvégén. Közönség-találkozókra várjuk a hallgatókat és érdeklődőket, január 8.-án, pénteken a hat órás szentmise után Kisdengelegen, szombaton délelőtt tíz órától Csanáloson az önkéntes házában.
Szintén szombaton Kálmándon is találkozhatnak munkatársunkkal délután fél három órakor a hittanteremben és Csomaközön fél hat órától a Mária Légió termében. A további helyszínekről híradóinkból értesülhetnek.

Élet a Lélekben szemináriumok
Sepsiszentgyörgyön és Csíkrákoson január 18-án, Gyergyóditróban január 20-án indul az Élet a Lélekben szeminárium.  A szemináriumon a fő munkát Isten Lelke végzi, de elvégzéséhez szükséges, a kitartás, az őszinteség, a bátorság és a hajlandóság a közösségi életre. Mindenkit várnak aki meg akarja tapasztalni a hit elevenségét, a Jézussal való élet örömét és Isten szeretetét.

Égjen a láng
Január 23-24-én kerül sor a VII. Égjen a láng újévi keresztyén zenefesztiválra. A rendezvénynek a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagyterme ad otthont. A két nap alatt nyolc zenekar fogja dicsérni az Urat: Reménység, Magvető, piciSófár, Worship Team, Sola Gratia, Szela, IMM-PRO és a Graal.

Fülöp kurzus Gyergyószentmiklóson
2016. január 29-31 között Fülöp kurzus indul a gyergyószentmiklósi Szent István plébánián tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról. Jelentkezni január 15-ig lehet a plébánián.

Az időjárásról: Holnaptól kissé enyhül az idő. Kezdetben keleten, északkeleten havazhat még, majd napközben hosszabb-rövidebb időre többfelé kisüthet a nap. Az esti óráktól nyugat, délnyugat felől vegyes halmazállapotú csapadék hullhat, ónos esőre is számítani lehet. Átlagosan 5 centi friss hó eshet, de főként a hegyvidéken akár a 10 centi sem kizárt. Mérsékelt marad a szél. A hideg hajnalt követően délután -3  és +2 fok között alakul a levegő hőmérséklete.
A havazások miatt főleg az ország nyugati részén  számítanunk kell, vizes, csúszós, síkos, havas, helyenként jeges utakra is. Vezessünk rendkívül óvatosan, tartsunk nagyobb követési távolságot! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

MRE - Hírszolgálat, 2016. január 4.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Véget ért az európai  taizéi találkozó
Véget ért a spanyolországi Valenciában december 28. és január 1. között megrendezett európai taizéi találkozó, ahol több mint 30 ezer fiatal volt együtt. A találkozó témája az irgalmasság volt. Szilveszterkor imavirrasztást tartottak, melyen katolikusok, ortodoxok és protestánsok imádkoztak együtt. A bizalom 39. zarándokútját Lettország fővárosában, Rigában és környékén rendezik meg 2016. december 28. és 2017. január 1. között.

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Abrudbányán tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket, a közös hálaadásra, elcsendesedésre, engesztelésre.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Elmarad a Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A január 6-ára meghirdetett szerdai párbeszédek találkozója, az ünnepre és a vakációra való tekintettel, elmarad. A sorozat, melynek célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme, majd február 3-án folytatódik.

Csendben töltenek egy hétvégét
Szentignáci kontemplatív hétvégét szervez január 15. és 17-e között a nagyszokondi Szent Ignác lelkigyakorlatos házban a szatmári Püspökség Világiak Irodája. A kontemplatív ima a csend imája - erről szól ez a  hétvége, melyen a hallgatás gyakorlása által próbálnak figyelni Isten jelenlétére. A program elemeiként először röviden bevezetnek mindenkit a meditáció gyakorlásába, ennek körülményeitől, az elmélyülés lehetőségéig, után pedig a tapasztalataikat osztják meg csoportban. A részvételt segíti a készség a személyes imára, hallgatásra, valamint a nyitottság a kontemplatív imaformára. A hétvége kísérői Kujbus Márta világiak irodája referens és munkatársai lesznek, a vasárnapi záró szentmisét Pakot Géza jezsuita atya tartja. A résztvevők 15-én, pénteken, délután öt órakor a Püspökség elől indulnak és vasárnap egy órakor indulnak vissza. Érdeklődni és jelentkezni a 0757 050 923-as telefonszámon lehet, január 11-ig.

Égjen a láng
Január 23-24-én kerül sor a VII. Égjen a láng újévi keresztyén zenefesztiválra. A rendezvénynek a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagyterme ad otthont. A két nap alatt nyolc zenekar fogja dicsérni az Urat: Reménység, Magvető, piciSófár, Worship Team, Sola Gratia, Szela, IMM-PRO és a Graal.

Fülöp kurzus Gyergyószentmiklóson
Január 29-31 között Fülöp kurzus indul a gyergyószentmiklósi Szent István plébánián tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról. Jelentkezni január 15-ig lehet a plébánián.

Az időjárásról: Mától többfelé havazhat, holnaptól kissé enyhül az idő. Az ország északkeleti harmadán több napsütésre, másutt erősen felhős, borult időre van kilátás. Délelőttől egyre többfelé várható hószállingózás, havazás. Nyugaton és a középső országrészben élénk, erős lesz a légmozgás, de estére mérséklődik. Napközben -7, -2 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2016. január 4.

About the author

maradmin

Leave a Comment