2016. január 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Szerdán Vízkereszt ünnepe
Holnap január 6-án, Vízkereszt, Epiphania Domini, az Úr megjelenésének napja. Vízkereszt az egyik legrégibb egyházi ünnep, a 4. századig Jézus születésnapját és az évkezdetet is ezen a napon ünnepelték.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Vízkereszt-napi hangverseny Sepsiszentgyörgyön
A Gyár utcai Krisztus Király templomban, szerda este hét órától Vízkereszt Napi Ünnepi Hangverseny lesz. Fellépnek: a Laudate kamarakórus és kamarazenekar, valamint a Krisztus Király-templom gyermekkórusa. Vezényel: dr. Lőfi Gellért, művészeti vezető: Horváth Enikő. A belépés díjtalan az adományokat az orgona fenntartására fordítják. Várnak minden zenekedvelőt.

Elmarad a Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A január 6-ára meghirdetett szerdai párbeszédek találkozója, az ünnepre és a vakációra való tekintettel, elmarad. A sorozat, melynek célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme, majd február 3-án folytatódik.

Közönség-találkozók januárban
Szilágyi László promóciós munkatársunk Nagykároly környékére látogat a hétvégén, ahol közönség-találkozók keretében várja a hallgatókat és érdeklődőket. Január 8-án, pénteken a hat órás szentmise után Kisdengelegen kerül sor a találkozóra. Szombaton délelőtt tíz órától Csanáloson, az önkéntes házában, majd Kálmándon délután fél három órakor a hittanteremben találkozhatnak munkatársunkkal és Csomaközön fél hat órától a Mária Légió termében. A további helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Égjen a láng
Január 23-24-én kerül sor a VII. Égjen a láng újévi keresztyén zenefesztiválra. A rendezvénynek a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagyterme ad otthont. A két nap alatt nyolc zenekar fogja dicsérni az Urat: Reménység, Magvető, piciSófár, Worship Team, Sola Gratia, Szela, IMM-PRO és a Graal.

Fülöp kurzus Gyergyószentmiklóson
2016. január 29-31 között Fülöp kurzus indul a gyergyószentmiklósi Szent István plébánián tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról. Jelentkezni január 15-ig lehet a plébánián.

MRE - Hírszolgálat, 2016. január 5.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Szászsebesen tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket, a közös hálaadásra, elcsendesedésre, engesztelésre.

Szerdán Vízkereszt ünnepe
Holnap január 6-án, Vízkereszt, Epiphania Domini, az Úr megjelenésének napja. Vízkereszt az egyik legrégibb egyházi ünnep, a 4. századig Jézus születésnapját és az évkezdetet is ezen a napon ünnepelték.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Vízkereszt-napi hangverseny Sepsiszentgyörgyön
A Gyár utcai Krisztus Király templomban, szerda este hét órától Vízkereszt Napi Ünnepi Hangverseny lesz. Fellépnek: a Laudate kamarakórus és kamarazenekar, valamint a Krisztus Király-templom gyermekkórusa. Vezényel: dr. Lőfi Gellért, művészeti vezető: Horváth Enikő.  A belépés díjtalan az adományokat az orgona fenntartására fordítják. Várnak minden zenekedvelőt.

Elmarad a Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A január 6-ára meghirdetett szerdai párbeszédek találkozója, az ünnepre és a vakációra való tekintettel, elmarad. A sorozat, melynek célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme, majd február 3-án folytatódik.

Zarándoklati nap Nagyváradon
A szentév folyamán a nagyváradi egyházmegyében minden hónap első csütörtökén Szentévi Zarándoklati Nap lesz, amikor a székesegyházban zarándokként érkeznek az egyházmegye plébániáinak hívei, előzetes beosztás szerint. Január 7-én, csütörtökön délután öt órától a nagyváradi plébániák hívei vesznek részt a közös szentmise áldozaton, melyen Curalic Demeter nagyvárad-velencei plébános mond majd szentbeszédet. Várják a híveket, zarándokoljanak minél többen a székesegyházhoz, hiszen a szentkapun átlépve, a megújulás kegyelmeibe és az ilyenkor szokásos búcsúkban részesülhetnek. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti. Egyben felhívjuk a nagyváradi hallgatók figyelmét arra, hogy az esemény miatt csütörtökön a többi templomban a délután szentmisék elmaradnak.

Közönség-találkozók januárban
Szilágyi László promóciós munkatársunk Nagykároly környékére látogat a hétvégén, ahol közönség-találkozók keretében várja a hallgatókat és érdeklődőket. Január 8-án, pénteken a hat órás szentmise után Kisdengelegen kerül sor a találkozóra. Szombaton délelőtt tíz órától Csanáloson, az önkéntes házában, majd Kálmándon délután fél három órakor a hittanteremben találkozhatnak munkatársunkkal és Csomaközön fél hat órától a Mária Légió termében. A további helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Élet a Lélekben szemináriumok
Sepsiszentgyörgyön és Csíkrákoson január 18-án, Gyergyóditróban január 20-án indul az Élet a Lélekben szeminárium.  A szemináriumon a fő munkát Isten Lelke végzi, de elvégzéséhez szükséges, a kitartás, az őszinteség, a bátorság és a hajlandóság a közösségi életre. Mindenkit várnak aki meg akarja tapasztalni a hit elevenségét, a Jézussal való élet örömét és Isten szeretetét.

Égjen a láng
Január 23-24-én kerül sor a VII. Égjen a láng újévi keresztyén zenefesztiválra. A rendezvénynek a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagyterme ad otthont. A két nap alatt nyolc zenekar fogja dicsérni az Urat: Reménység, Magvető, piciSófár, Worship Team, Sola Gratia, Szela, IMM-PRO és a Graal.

Fülöp kurzus Gyergyószentmiklóson
2016. január 29-31 között Fülöp kurzus indul a gyergyószentmiklósi Szent István plébánián tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról. Jelentkezni január 15-ig lehet a plébánián.

Az időjárásról: Kissé enyhül az idő. Kezdetben keleten, északkeleten havazhat még, majd napközben hosszabb-rövidebb időre többfelé kisüthet a nap. Az esti óráktól nyugat, délnyugat felől vegyes halmazállapotú csapadék hullhat, ónos esőre is számítani lehet. Átlagosan 5 centi friss hó eshet, de a hegyvidéken akár a 10 centi sem kizárt. Mérsékelt marad a szél. A hideg hajnalt követően délután -3  és +2 fok között alakul a levegő hőmérséklete.
A havazások miatt főleg az ország nyugati részén számítanunk kell, vizes, csúszós, síkos, havas, helyenként jeges utakra is. Vezessünk rendkívül óvatosan, tartsunk nagyobb követési távolságot! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

MRE - Hírszolgálat, 2016. január 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment