2016. június 27. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap a  gyulafehérvári székesegyházban tartják az örökös szentségimádási napot.
Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Diakónus szentelés Gyulaféhérváron
A gyulafehérvári Szent Mihály székesegyházban  holnap a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek szerpappá szenteli a kézdivásárhelyi Albert István-Csaba, a csíkszeredai Bojtor Attila György, a csíkszentdomokosi Bíró Károly és a csíkszentsimoni Jánossi Imre akolitusokat. Az eseményt a Seminarium Incarnatae Sapientiae YouTube csatornáján élőben is lehet követni.

Gyémántmise és templombúcsú Székelyudvarhelyen
Papp Károly Leonárd ferences atya a székelyudvarhelyi Barátok temploma búcsúján, Szent Péter és Pál főapostolok ünnepén délután hat órakor hálaadó szentmisét mutat be pappá szentelésének 60. évfordulóján. A gyémántmise ünnepi szónoka Orbán Szabolcs, ferences tartományfőnök lesz.

Szent Péter és Pál búcsúk
Június 29-én, szerdán Szent Péter és Szent Pál Apostolfejedelmek ünnepe.
– Székelyvarságon Szent Péter és Pál apostolok főünnepén déli tizenkét órától várják a híveket ünnepelni. A szentmise főcelebránsa Incze Benjamin aranymisés plébános lesz. A szentbeszédet pedig  Bodó György, gyimesközéploki plébános tartja. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
– A pálpataki egyházközség búcsúján déli tizenkét órakor Böjte Csaba ferences atya fog prédikálni.
– Gyergyócsomafalván szintén tizenkét órakor kezdődik a búcsús szentmise.  A homiliát Farkas László, a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum spirituálisa mondja.
– A kisbácsi egyházközségben déli tizenkét órakor, a kolozsvári Szent Péter és Pál plébániatemplomban délután hat órakor kezdődik a búcsú. Mindkét szentmisén Kiss Endre, a kolozsvári Szent Mihály plébánia segédlelkésze prédikál.
– Kápolnásfaluban fél egy órától kerül sor az ünnepi szentmisére, szónoka Gödri István feketehalmi plébános lesz.
– A székelyudvarhelyi ferences templom búcsúján gyémántmisét ünnepelnek.
– Erzsébetváros templomában délután hat órakor a búcsú ünnepi szónoka Puskás Attila, negyszebeni segédlelkész lesz.
– A csíksomlyói plébániatemplom búcsús szentmiséje délután hat órakor kezdődik.
– A Brassó-belvárosi templomban este hét órától mutatják be a búcsús szentmisét. A szentbeszédet Hajdú János főesperes tartja.

Kéztől a lélekig – kreatív napok a ferences nővérekkel
A mallersdorfi ferences nővérek kreatív napokat tartanak június 30 – július 3. között a székelyudvarhelyi zárdába. Ezekre a napokra olyan 16 – 30 év közötti személyeket várnak, akik szívesen kézimunkálnak és kamatoztatják talentumaikat. Hogy ne csak a kezek munkájával, hanem szívükkel és egész lényükkel dicsérjék Istent, a résztvevők lelküket is formálják majd a közös imák és meditatív táncok által. Jelentkezni június 28-ig lehet a 0741-694.139-es telefonszámon vagy a mimeldan@gmail.com email címen.

Kárpát-medencei Háló tábor
„Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket” mottóval XV. alkalommal szerveznek Kárpát-medencei családos Háló tábort Sátoraljaújhelyen július 31. – augusztus 7. között. Várnak fiatalokat, családokat és idősebbeket egyaránt, akik nyitottak arra, hogy mindent maguk mögött hagyva, Péterrel és a többi apostollal felmenjenek a hegyre, rácsodálkozva mások kereszténységére, együtt dolgozva keresni a válaszokat a kérdésekre és együtt evezni a mélyre. Jelentkezni június 30-ig lehetséges. Bővebb információk a www.halo.hu weboldalon találhatók.

Időjárás: Holnap országszerte kell számítani záporokra, zivatarokra.Heves zivatarok is kialakulhatnak jégeső, felhőszakadás és viharos széllökések kíséretében. Sokfelé zivataroktól függetlenül is élénk, erős lesz az északi-északnyugati szél. Mindenütt megszűnik a hőség a szeles időben hajnalban 12-19, délután 20-24 °C várható. Még marad a hidegfronti hatás.

MRE – Hírszolgálat, 2016. június 27.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai napon  a tatrangi templomban  tartják az örökös szentségimádási napot.
Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Szent László búcsúk egyházmegyéinkben
– Lázáriban ma délelőtt tizenegy órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Jakab Norbert, a szatmárnémeti Szent Antal egyházközösség plébánosa mondja.
– Nagysomkúton ma este hat órától ünnepelnek. A szentmise szónoka Ambrus István kapnikbányai plébános.
– Ma tartják a Szent László tiszteletére szentelt nagyvárad-újvárosi templom búcsúünnepét. Az este hat órakor kezdődő szentmise szónoka P. Korzenszky Richárd bencés szerzetes, a Tihanyi Bencés Apátság elöljárója.

Diakónus szentelés Gyulaféhérváron
A gyulafehérvári Szent Mihály székesegyházban  június 28-án, kedden a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek szerpappá szenteli a kézdivásárhelyi Albert István-Csaba, a csíkszeredai Bojtor Attila György, a csíkszentdomokosi Bíró Károly és a csíkszentsimoni Jánossi Imre akolitusokat. Az eseményt a Seminarium Incarnatae Sapientiae YouTube csatornáján élőben is lehet követni.

Gyémántmise és templombúcsú Székelyudvarhelyen
Papp Károly Leonárd ferences atya a székelyudvarhelyi Barátok temploma búcsúján, Szent Péter és Pál főapostolok ünnepén délután hat órakor hálaadó szentmisét mutat be pappá szentelésének 60. évfordulóján. A gyémántmise ünnepi szónoka Orbán Szabolcs, ferences tartományfőnök lesz.  

A józan élet szabadsága
Lelkigyakorlatos programot szerveznek szenvedélybetegek és hozzátartozóik számára Székelyudvarhelyen a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban június 30 – július 3. között. A programot a Gyulafehérvári Caritas Ki-Út Konzultációs programja és a magyarországi Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat (KASZ) szervezi. Érdeklődni és jelentkezni Márton Orsolyánál, lehet június 27-ig, 12 óráig a 0733-773577-es telefonszámon vagy azorsolya.marton@caritas-ab.ro e-mail címen.

Kéztől a lélekig – kreatív napok a ferences nővérekkel
A mallersdorfi ferences nővérek kreatív napokat tartanak június 30 – július 3. között a székelyudvarhelyi zárdába. Ezekre a napokra olyan 16 – 30 év közötti személyeket várnak, akik szívesen kézimunkálnak és kamatoztatják talentumaikat. Hogy ne csak a kezek munkájával, hanem szívükkel és egész lényükkel dicsérjék Istent, a résztvevők lelküket is formálják majd a közös imák és meditatív táncok által. Jelentkezni június 28-ig lehet a 0741-694.139-es telefonszámon vagy a mimeldan@gmail.com email címen.

Kárpát-medencei Háló tábor
„Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket” mottóval XV. alkalommal szerveznek Kárpát-medencei családos Háló tábort Sátoraljaújhelyen július 31. – augusztus 7. között. Várnak fiatalokat, családokat és idősebbeket egyaránt, akik nyitottak arra, hogy mindent maguk mögött hagyva, Péterrel és a többi apostollal felmenjenek a hegyre, rácsodálkozva mások kereszténységére, együtt dolgozva keresni a válaszokat a kérdésekre és együtt evezni a mélyre. Jelentkezni június 30-ig lehetséges. Bővebb információk a www.halo.hu weboldalon találhatók.

X. Márton Áron zarándoklat
Immár tizedik alkalommal rendezik meg július 4-6 között a Márton Áron zarándoklatot, amely a püspök életének legfontosabb állomásait járja be: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely Gyulafehérvár. A zarándoklatot, akárcsak 2013 júliusában az elsőt is, Kovács Gergely posztulátor és Ferencz Kornélia, rádiónk önkéntes munkatársa vezeti. A programban minden nap központi helyet kap a közös imádság és a szentmiseáldozat, amelyet Isten Szolgája Márton Áron püspök boldoggá és szentté avatásáért ajánlanak fel a zarándokok. Az autóbusz Székelyudvarhelyről indul és Csíksomlyóig útközben felveszi azokat, akik ezt kérik. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726-107.002 vagy 0744-472.178.

Időjárás: Ma mindenütt véget ér a hőség, a legmagasabb hőmérséklet 24 és 30 fok között alakul. Az ország nyugati, délnyugati részén sokfelé számíthatunk záporokra, zivatarokra, a hevesebb viharokat jégeső, felhőszakadás is kísérheti. Helyenként viharos lehet az északnyugati szél.

MRE – Hírszolgálat, 2016. június 27.

About the author

maradmin

Leave a Comment