2016. június 28. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Papszentelés Gyulafehérváron
A gyulafehérvári Szent Mihály székesegyházban holnap délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek pappá szenteli a szárhegyi Both László, a csíkbánkfalvi Farkas Zsombor és a székelyszentkirályi Ilyés Lehel diakónusokat. Mindazok, akik nem tudnak személyesen részt venni, a szentmisébe bekapcsolódhatnak a rádiónk hullámhosszán. Az eseményt a Seminarium Incarnatae Sapientiae YouTube csatornáján élőben is lehet követni.

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében holnap a nagyszebeni ferences templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Gyémántmise és templombúcsú Székelyudvarhelyen
Papp Károly Leonárd ferences atya a székelyudvarhelyi Barátok temploma búcsúján, Szent Péter és Pál főapostolok ünnepén délután hat órakor hálaadó szentmisét mutat be pappá szentelésének 60. évfordulóján. A gyémántmise ünnepi szónoka Orbán Szabolcs, ferences tartományfőnök lesz.

Szent Péter és Pál búcsúk
Június 29-én, szerdán Szent Péter és Szent Pál Apostolfejedelmek ünnepe.
– Székelyvarságon Szent Péter és Pál apostolok főünnepén déli tizenkét órától várják a híveket ünnepelni. A szentmise főcelebránsa Incze Benjamin aranymisés plébános lesz. A szentbeszédet pedig Bodó György, gyimesközéploki plébános tartja. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
– A pálpataki egyházközség búcsúján déli tizenkét órakor Böjte Csaba ferences atya fog prédikálni.
– Gyergyócsomafalván szintén tizenkét órakor kezdődik a búcsús szentmise. A homiliát Farkas László, a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum spirituálisa mondja.
– A kisbácsi egyházközségben déli tizenkét órakor, a kolozsvári Szent Péter és Pál plébániatemplomban délután hat órakor kezdődik a búcsú. A szentmiséket Ft. Kovács Sándor főesperes mutatja be, a szentbeszédet Kiss Endre, a kolozsvári Szent Mihály plébánia segédlelkésze mondja.
– Kápolnásfaluban fél egy órától kerül sor az ünnepi szentmisére, szónoka Gödri István feketehalmi plébános lesz.
– Erzsébetváros templomában délután hat órakor a búcsú ünnepi szónoka Puskás Attila, negyszebeni segédlelkész lesz.
– A csíksomlyói plébániatemplom búcsús szentmiséje délután hat órakor kezdődik.
– A Brassó-belvárosi templomban este hét órától mutatják be a búcsús szentmisét. A szentbeszédet Hajdú János főesperes tartja.

Gitártábor Tasnádszántón
Vedd és játssz! címmel szerveznek gitártábort a tasnádszántói plébánián. A július 6–10. között zajló programra 12 év fölötti, kezdő és haladó szinten gitározó fiatalokat várnak a szervezők. Jelentkezni július 1-ig lehet a 0261-823082 vagy a 0747-931349 telefonszámokon, illetve a csuucsii@gmail.com emailcímen.

Műsorváltozás Nagyváradon
Felhívjuk a Nagyvárad vételkörzetében levő hallgatóink figyelmét, hogy holnap az adásváltás déli tizenkét órakor lesz a megszokott egy óra helyett, lehetőséget biztosítva ezáltal arra, hogy bekapcsolódhassanak a búcsús szentmisébe, melyet Székelyvarságról közvetítünk tizenkét órai kezdettel.

Időjárás: Holnap hosszabb napos időszakokra számíthatunk és estére mindenütt csökken a felhőzet. Eleinte még a középső és a keleti tájakon alakulhat ki zápor, esetleg zivatar, majd délután már csak északkeleten lehet eső, zápor. Élénk, erős lesz az északi, északnyugati szél, 24-30°C várható.

MRE – Hírszolgálat, 2016. június 28.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a  gyulafehérvári székesegyházban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Gyémántmise és templombúcsú Székelyudvarhelyen
Papp Károly Leonárd ferences atya a székelyudvarhelyi Barátok temploma búcsúján, Szent Péter és Pál főapostolok ünnepén délután hat órakor hálaadó szentmisét mutat be pappá szentelésének 60. évfordulóján. A gyémántmise ünnepi szónoka Orbán Szabolcs, ferences tartományfőnök lesz.

Papszentelés Gyulafehérváron
A gyulafehérvári Szent Mihály székesegyházban holnap délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek pappá szenteli a szárhegyi Both László, a csíkbánkfalvi Farkas Zsombor és a székelyszentkirályi Ilyés Lehel diakónusokat. Mindazok, akik nem tudnak személyesen részt venni, a szentmisébe bekapcsolódhatnak a rádiónk hullámhosszán. Az eseményt a Seminarium Incarnatae Sapientiae YouTube csatornáján élőben is lehet követni.

Szent Péter és Pál búcsúk
Június 29-én, szerdán Szent Péter és Szent Pál Apostolfejedelmek ünnepe.
– Székelyvarságon Szent Péter és Pál apostolok főünnepén déli tizenkét órától várják a híveket ünnepelni. A szentmise főcelebránsa Incze Benjamin aranymisés plébános lesz. A szentbeszédet pedig  Bodó György, gyimesközéploki plébános tartja. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
– A pálpataki egyházközség búcsúján déli tizenkét órakor Böjte Csaba ferences atya fog prédikálni.
– Gyergyócsomafalván szintén tizenkét órakor kezdődik a búcsús szentmise.  A homiliát Farkas László, a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum spirituálisa mondja.
– A kisbácsi egyházközségben déli tizenkét órakor, a kolozsvári Szent Péter és Pál plébániatemplomban délután hat órakor kezdődik a  búcsú. Mindkét szentmisén Kiss Endre, a kolozsvári Szent Mihály plébánia segédlelkésze prédikál. A szentmisét Ft. Kovács Sándor főesperes mutatja be, a szentbeszédet Kiss Endre, a kolozsvári Szent Mihály plébánia segédlelkésze mondja.
– Kápolnásfaluban fél egy órától kerül sor az ünnepi szentmisére, szónoka Gödri István feketehalmi plébános lesz.
– Erzsébetváros templomában délután hat órakor a búcsú ünnepi szónoka Puskás Attila, negyszebeni segédlelkész lesz.
– A csíksomlyói plébániatemplom búcsús szentmiséje délután hat órakor kezdődik.
– A Brassó-belvárosi templomban este hét órától mutatják be a búcsús szentmisét. A szentbeszédet Hajdú János főesperes tartja.

Ezer Székely Leány napja
Július 2-án seregszemlével kezdődik az idei Ezer Székely Leány Napja. Csíkszereda főterén felvonulnak a székely falvak népviseletbe öltözött leányai és legényei, népi játékok bemutatásával, körtánccal szórakoztatják az összesereglett közönséget. Csíkszeredából együtt vonulnak ki a csíksomlyói nyeregbe Csík különböző vidékeiről és a Székelyföld távolabbi tájairól sajátos népviseletükben érkező hagyományőrző csoportok. Tizenegy órától a csíksomlyói kegytemplomban ünnepi szentmisét tartanak, ezt követi a népviselet, a népdal és a néptánc több órás ünnepe, a hagyományos népviseletbe öltözött csoportok bemutatkozása a nyeregben épült Hármashalom-Oltár színpadon. A részletes programot megtalálják a gyulafehérvári érsekség honlapján, a www. romkat.ro oldalon.
 
Gitártábor Tasnádszántón
Vedd és játssz! címmel szerveznek gitártábort a tasnádszántói plébánián. A július 6–10. között zajló programra 12 év fölötti, kezdő és haladó szinten gitározó fiatalokat várnak a szervezők. Jelentkezni július 1-ig lehet a 0261-823082 vagy a 0747-931349 telefonszámokon, illetve a csuucsii@gmail.com emailcímen.

Lelkigyakorlat Hargitafürdőn
Július 21- 23. között Hargitafürdőn a Pálos kápolnában Jézus a gyógyítónk és szabadítónk címmel Lelkigyakorlatot tart Dr. Gál Péter atya  a New Age Keresztény Szemmel című könyv írója. Téma lesz egyebek melett a családfa gyógyítás, egyéni és csoportos közbenjárás személyekért. Érdeklődni a 0774-4145331 telefonszámon lehet.

Időjárás: Ma országszerte kell számítani záporokra, zivatarokra. Heves zivatarok is kialakulhatnak jégeső, felhőszakadás és viharos széllökések kíséretében. Sokfelé zivataroktól függetlenül is élénk, erős lesz az északi-északnyugati szél. Mindenütt megszűnik a hőség a szeles időben hajnalban 12-19, délután 20-24 °C várható. Még marad a hidegfronti hatás.

MRE – Hírszolgálat, 2016. június 28.

About the author

maradmin

Leave a Comment