2016. május 23. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében holnap Szentágotán tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk a kenyér színe alatt rejtőző Krisztus elé, imádjuk őt és adjunk hálát amiért kiárasztotta ránk Szentlelkét.

Folytatódnak a bérmálások a Gyulafehérvári Főegyházmegyében
Holnap délelőtt tíz órakor a széki templomban 6 fiatal részesül Jakubinyi György érsek kézfeltétele által a bérmálás szentségében. Szamosújváron a délután öt órakor kezdődő szentmise keretében 22 fiatalt fog megbérmálni szintén Jakubinyi György érsek.

Találkozzunk Árpád-házi Szent Erzsébettel
Böjte Csaba ferences atya ötlete nyomán május végéig tartó erdélyi körúton mutatják be Árpád-házi Szent Erzsébet ereklyéjét. Holnap délután hat órától Kolozsváron a ferences templomban, szerdán délután négy órától pedig Székelyudvarhelyen a  ferences templomban  tekinthetik meg az ereklyét és imádkozhatnak a szent közbenjárásáért. Az Irgalmasság évében találkozzunk az irgalom nagy szentjével, Árpád-házi Szent Erzsébettel.

Szent Antal nagykilencedek
-A csíksomlyói kegytemplomban június 7-ig keddenként reggel nyolc órakor, délelőtt fél tizenegy és este hét órakor lesznek a szentmisék. A reggel nyolc órakor kezdődő szentmise szónoka felváltva Bőjte Mihály csíksomlyói ferences házfőnök és  Urbán Erik, a csíksomlyói kegytemplom igazgatója lesz. A fél tizenegyes szentmisén Bilibók Géza tusnádfürdői plébános prédikál. Az este hét órakor kezdődő szentmise keretében Bátor Botond pálos szerzetes, hargitafürdői plébános mond szentbeszédet, amelybe a rádiónkon keresztül és a csiksomlyo.ro honlapon is bekapcsolódhatunk.
-Székelyudvarhelyen a ferences templomban, a jubileumi esztendőben a szentbeszédek az irgalmasság testi-lelki cselekedeteiről szólnak. A szentmiséket délelőtt tíz órakor a környék papjai végzik. Hetedik alkalommal Tamás Barna a Kis Szent Teréz egyházközség  plébánosa prédikációjában A szomorúakat  vigasztalni témáról elmélkedik.
-Szárhegyen a ferences kolostor templomában a szentmisék délelőtt fél tizenegy és délután öt órakor lesznek. Az elmélkedést Fehér Lajos kilyénfalvi plébános fogja tartani. Az elmélkedés mottója: „Boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent!”. A nagykilencedre szeretettel várnak minden egyes szárhegyi és környékbeli, szomszédos hívő lelket!
-Esztelneken is a kilenced elmélkedéseinek témája az irgalmasság testi-lelki cselekedetei lesznek, amit más és más pap fog tartani a Kézdi-orbai főesperesi kerületből. A szentmisék minden kedden délután hat órakor kezdődnek.
-Marosvásárhelyen a Szent Antal kilenced az egyetemi lelkészség templomában, vagyis a Páduai Szent Antal-templomban délután öt órakor kezdődik. Mihalkov Ferenc jezsuita atya szentbeszédének témája:Bántalmakat békében tűrni.

Előadás és könyvbemutató Székelyudvarhelyen
Május 26-án, csütörtökön este hét órától, Székelyudvarhelyen a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban Bereczki Silvia segítőnővér, a Vasárnap hetilap felelős szerkesztője előadást tart „Az irgalmas szeretet átalakító ereje” címmel. Az előadás végen bemutatja a kolozsvári Verbum Keresztény Kulturális Kiadó által a szentévre megjelentett, Sokarcú irgalmasság-Vallomások, interjúk, tanulmányok című, a Keresztény Szó könyvek sorozat 5. kötetét.

Belső iránytű Gyergyószentmiklóson
A Belső Iránytű programsorozat keretében május 27-én, este hét órától, András Ildikó a gyulafehérvári Caritas Otthoni Beteggondozás programjának munkatársa,  Ápolókból- ápoltak, avagy hogyan éljük meg, amikor a gyermek kell gondozza a szülőt- címmel előadást tart a gyergyószentmiklósi Szent István plébánia nagytermében. Várnak minden érdeklődőt.

A magammal való találkozás napja
Június 11-én, szombaton délelőtt tíz és délután öt óra  között tematikus napot szerveznek Gyergyószentmiklóson a Gyulafehérvári Caritas munkatársai. Várják a szenvedélybeteg családban felnőtt, 18 és 35 év közötti fiatalokat  és azokat akiket érdekel ez a téma. A tematikus napon, megismerkedhetnek a családon belüli játszmákkal, találkozhatnak a belső erőforrásaikkal és felismerhetik hogyan töltsék meg mindennapjaikat  tartalommal.
Jelentkezni Lázár Andreánál a 0732-830 156-os telefonszámon, vagy az andrea.lazar@caritas-ab.ro e-mail címen lehet június 8-ig, déli 12 óráig.

Időjárás: Holnap többfelé lehet zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső. Nyugaton, északnyugaton és zivatarok idején erős, viharos lökések kísérhetik az északnyugati szelet. Pár fokot visszaesik a hőmérséklet. 

MRE - Hírszolgálat, 2016. május 23.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai napon Hidegségen tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk a kenyér színe alatt rejtőző Krisztus elé, imádjuk őt és adjunk hálát amiért kiárasztotta ránk Szentlelkét.

Folytatódnak a bérmálások a Gyulafehérvári Főegyházmegyében
Ma délelőtt tíz órakor a csicsókeresztúri-plébániatemplomban 6 fiatal részesül Jakubinyi György érsek kézfeltétele által a bérmálás szentségében.

Boldog Apor Vilmos búcsú Hosszúfaluban
A Gyulafehérvári Főegyházmegye területén egyetlen egy Boldog Apor Vilmos tiszteletére szentelt templom Négyfalu filiájában, Hosszúfaluban található. Ma, délután hat órakor tartják búcsúját. A szentmisét, melynek ünnepi szónoka Nagy László Eörs, szentivánlaborfalvi plébános, rádiónk élő adásban közvetíti.

Templommegáldás Mezőerkeden
Felújították a tekei plébániához tartozó mezőerkedi templomot. A kívül-belül restaurált istenházát ma délután az öt órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek áldja meg.

Találkozzunk Árpád-házi Szent Erzsébettel
Böjte Csaba ferences atya ötlete nyomán május végéig tartó erdélyi körúton mutatják be Árpád-házi Szent Erzsébet ereklyéjét. Ma délután öt órától a Gyulafehérváron a Székesegyházban, holnap délután hat órától Kolozsváron a ferences templomban, szerdán délután négy órától pedig Székelyudvarhelyen a  ferences templomban  tekinthetik meg az ereklyét és imádkozhatnak a szent közbenjárásáért. Az Irgalmasság évében találkozzunk az irgalom nagy szentjével, Árpád-házi Szent Erzsébettel.

Szent Antal nagykilencedek
-A csíksomlyói kegytemplomban június 7-ig keddenként reggel nyolc órakor, délelőtt fél tizenegy és este hét órakor lesznek a szentmisék. A reggel nyolc órakor kezdődő szentmise szónoka felváltva Bőjte Mihály csíksomlyói ferences házfőnök és  Urbán Erik, a csíksomlyói kegytemplom igazgatója lesz. A fél tizenegyes szentmisén Bilibók Géza tusnádfürdői plébános prédikál. Az este hét órakor kezdődő szentmise keretében Bátor Botond pálos szerzetes, hargitafürdői plébános mond szentbeszédet, amelybe a rádiónkon keresztül és a csiksomlyo.ro honlapon is bekapcsolódhatunk.
-Székelyudvarhelyen a ferences templomban, a jubileumi esztendőben a szentbeszédek az irgalmasság testi-lelki cselekedeteiről szólnak. A szentmiséket délelőtt tíz órakor a környék papjai végzik. Hetedik alkalommal Tamás Barna a Kis Szent Teréz egyházközség  plébánosa prédikációjában A szomorúakat  vigasztalni témáról elmélkedik.
-Szárhegyen a ferences kolostor templomában a szentmisék délelőtt fél tizenegy és délután öt órakor lesznek. Az elmélkedést Fehér Lajos kilyénfalvi plébános fogja tartani. Az elmélkedés mottója: „Boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent!”. A nagykilencedre szeretettel várnak minden egyes szárhegyi és környékbeli, szomszédos hívő lelket!
-Esztelneken is a kilenced elmélkedéseinek témája az irgalmasság testi-lelki cselekedetei lesznek, amit más és más pap fog tartani a Kézdi-orbai főesperesi kerületből. A szentmisék minden kedden délután hat órakor kezdődnek.
-Marosvásárhelyen a Szent Antal kilenced az egyetemi lelkészség templomában, vagyis a Páduai Szent Antal-templomban délután öt órakor kezdődik. Mihalkov Ferenc jezsuita atya szentbeszédének témája: Bántalmakat békében tűrni.

Előadás és könyvbemutató Székelyudvarhelyen
Május 26-án, csütörtökön este hét órától, Székelyudvarhelyen a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban Bereczki Silvia segítőnővér, a Vasárnap hetilap felelős szerkesztője előadást tart „Az irgalmas szeretet átalakító ereje” címmel. Az előadás végen bemutatja a kolozsvári Verbum Keresztény Kulturális Kiadó által a szentévre megjelentett, Sokarcú irgalmasság-Vallomások, interjúk, tanulmányok című, a Keresztény Szó könyvek sorozat 5. kötetét.

Belső iránytű Gyergyószentmiklóson
A Belső Iránytű programsorozat keretében május 27-én, este hét órától, András Ildikó a gyulafehérvári Caritas Otthoni Beteggondozás programjának munkatársa,  Ápolókból- ápoltak, avagy hogyan éljük meg, amikor a gyermek kell gondozza a szülőt- címmel előadást tart a gyergyószentmiklósi Szent István plébánia nagytermében. Várnak minden érdeklődőt.

Időjárás: Ma is marad a nyárias meleg 21 és 28°C közötti csúcshőmérséklettel, nyugaton, északnyugaton ismét élénk, erős lehet a szél. Eleinte sok lesz a napsütés, este azonban keleten, délkeleten záporok, zivatarok fordulhatnak elő.

MRE - Hírszolgálat, 2016. május 23.

About the author

maradmin

Leave a Comment